eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

9 Ocak 2016 Olağanüstü Genel Kurul

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 91>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
br_65 Liste gör
Yazar

Melih Y.
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı br_65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 19:20
direk ben adayım demedi. kendi ekibi de yeterli değil anladığım kadarıyla (hem seçim kazanmak için hem de sayı olarak) arkasında destek istiyor. herkesin ortaklaşa belirleyeceği bir ekip ve bir başkanla seçime girmeden yönetimi belirleyelim diyor. bu mesut olur halil olur nebi olur dedi. ama tabi ki kendisinin seçilmesini istiyor.

ayrıca başkanlık döneminde yaptığı işlerin hep insan ilişkileriyle hallettiğini bu yönetimin o işleri beceremediğini söylüyor. bu konuda onu haklı buldum. bu yönetimin hem futbolcuları gönderirken hem de devletle federasyonla olan ilişkilerde fazla resmi davranıldığı dernek değil de şirket yönetir gibi davrandıklarını söyledi.

bence konuşmasındaki en önemli nokta burasıydı. yeni gelecek yönetim kim olursa olsun bu söze dikkat etmesi gerekir. hem borçlar konusunda hem transfer konusunda bu tarz ahbap çavuş ilişkisine ihtiyaç olacak. özellikle bu sene.

arada da abartılı kendini öven şeyler de söyledi. bu halil ünalın tarzıdır. akaminko için 5 milyon eurolardan 1.4 milyon eurolara düşürdüğünü söyledi. diego konusunda da ispanya ya gittiğini naval takımının (portekiz takımı) ispanya takımı olduğunu 40 sefer ispanyaya gittim gibisinden bir şeyler dedi. Halil ünal bu işi çok istiyor ama güçlü değil. çok işler başardım efsane kadro kurdum tesisleri yaptık diyor. o efsane kadronun paraları ödeniyormuydu. o efsane takım bu kadar maliyetli takım bile sezonun belirli bölümlerinde hep düşme sıkıntısı çekti. her sen kesin tribünlerden yönetim istifa sesleri yükseldi. bu takımın bu hale gelmesindeki sebeplerden birisi de kendisi bence. ama hiç de kendisini suçlu hissetmiyor. beni konuşmasında rahatsız eden kısmı burasıydı

altyapıyı geliştirdik diyor. valla eskişehirspora son 20 senede yapılan tek şey tesistir onu da nebi hatipoğlu yapmıştır. altyapıda da yıllardır durum belli. benim yaptıklarımı hiç etti bu yönetim diyor. iyi de sayın başkan bu takım uefaya katıldı falan da bursa yarı finalini hala unutmadık. gelen agimler mrkelalar necatiler ümit karanlar peleler daha niceleri bedavaya oynamadı magazinsel olaylara hiç girmiyeyeyim... 27 milyon açıkladığın borç çıktı 100 milyon sen buldun böyle bir yönetim al sana kendini aklama fırsatı burada taraftar tependedir kendini böyle bir yönetimden sonra rahat hissedeceğini zannetme. halil ünal her şeyi yapsın siyasetini yapsın da insanları aptal yerine koymasın. bir de kendisini hiç suçlu hissetmemesi. şansı böyle kötü bir yönetime muhalefet etme fırsatı bulmasıdır.

çok akıllı bir adam ben geçmişi kapatırım mesut hoşcan gibi dava açmam dedi. bu yönetime hesap sormayacağını söyledi. bu yönetimin de içinden biraz destek istiyor gibi geldi bana. halil ünal iyi bir siyasetçi gelirse bu sezon için üzülmem ama eminim 2,5 sene sonra halil ünal istifa başlığını burada görürüm. her şeye rağmen bana mesut hoşcan tekrar aday olacakmış gibi görünüyor. Allah sonumuzu hayır etsin...
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 19:33
Eskişehirspor’da yapılacak olan kongrede başkan adayı olması beklenen Halil Ünal, takımın bulunduğu yerden kurtulması için şehrin maddi, manevi birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini söyledi.
Eskişehirspor’da 9 Ocak’ta yapılacak olan kongrede aday olması beklenen eski başkan Halil Ünal, basın toplantısı düzenledi. Toplantıda adaylığı hakkında da konuşan Ünal, anlaşılarak seçime tek bir listenin girmesi gerektiğini belirtti. Eskişehirspor’un içinde bulunduğu durumun üzücü olduğunu dile getiren Ünal, "Çok üzülerek belirtiyorum ki, inanılmaz vahim bir durum içerisinde bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Süreç açısından da sıkıntılı, bir saate bile ihtiyacımızın olduğu şu günlerde; bütün Eskişehirspor sevdalılarının, sevenlerinin, kamuoyunun, büyük taraftarın, çok büyük takımın içinde bulunduğu desteklerinde inanılmaz bir sessizlik var. Sanki bu şehrin üzerine bir ölü toprağı serpilmiş. Halbuki Eskişehirspor’u kelimelerle tarif edemezsiniz. Anadolu’da futbolun devrimini yapan, deplansmanlara on binleri taşıyan, dünya yıldızı oyuncular, başarıdan başarıya koşan 1965 ruhu bir Eskişehirspor; maalesef bugün çok ciddi bir ilgisizlikle karşı karşıya. O halde gün, birlik ve beraberlik günü. Hepimize çok büyük görevler düşüyor. Artık Eskişehirspor’u hep birlikte kucaklamamız gerekiyor. Kavganın gürültünün olmadığı, herkesin ucundan tutacağı çok kısa bir süreçte, o uyuyan büyük devi hep birlikte tekrar uyandırarak, o Eskişehirsporluluk duruşunu hep beraber sergilemek zorundayız. Buradan devlet büyüklerimize, belediye başkanlarımıza, taraftar derneklerimize, büyük taraftara ve basın mensuplarına ayrı ayrı, tek tek çağrıda bulunuyorum. Bütün Eskişehirspor sevdalıları bu Cuma’ya kadar, birlikteliğini ve camianın büyüklüğünü göstermelidir" dedi.
"ESKİŞEHİRSPOR BENİM İÇİN BİR SEVDADIR"
Yaptığı çağrının tarihi bir çağrı olduğunu dile getiren Halil Ünal konuşmasına şu şekilde devam etti:
"Tek listeli, tüm kamuoyunun kabul ettiği, gerekiyorsa referandumların yapıldığı, büyüklerimizin saygı duyduğu, basın mensuplarının sahip çıktığı bir birliktelik sergilemek zorundayız. Değerli tüm büyüklerimizi ve Eskişehirspor sevdalılarını hepinizin huzurunda göreve davet ediyorum. Bu öyle bir çağrıdır ki, inanın tarihi bir çağrıdır. Bakın beyler, geçmişini unutan toplumların geleceği olmaz. Eskişehirspor bazıları için bir markadır, bazıları için de bir simgedir. Benim için bir sevda. Onun için bu sevdamızın ezilmesine, hayallerimizin hiç olmasına, çok kaba olacak ama; sevdamızın ortasına kimsenin geçmesine müsaade etmeyiz. Kavganın ve gürültünün bittiği, geçmişin çok az konuşulacağı, hep geleceğin ve başarıların konuşulacak olan o birlikteliği hep beraber oluşturmalıyız. Evet, benim üzerime düşen ne varsa, ben sonuna kadar hazırım. Bu kadar ekonomik sıkıntıda, çok özür dilerim, hem düşmüş hem de batmış bir noktadaki bir kulübe herhalde adayım demek bir delilik. Öyle bir deli aranıyorsa, o deli benim ama ben yalnız bir adam değilim. Ben arkadaşlarımla var olmak durumundayım. Herkesin kabulleneceği bir ortamda olmak durumundayım. Ben yada başka bir arkadaş. Ben lafının bittiği, biz kelimelerinin ortaya çıktığı, camianın birlikte olduğu yönetim yapmak zorundayız."
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
crales Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı crales Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 20:06
şu ortamda dahi tekrar aday olabilirim deyipte ortalığı karıştırmak kısa sürede eskişehirsporun önünü tıkamak inatla yaptığı hatayı ve başarısızlığı kabul etmemekde ancak mesut hoşçana yakışırdı ve şu kritik süreçtede yine kendine yakışanı yapıp klübün zarar görmesi için ne gerekiyorsa onu yaptı ben halil ünala doğrusu inanıyorum bakın en azından çıkıyor izlenmesi gereken doğru yol haritasını çiziyor mesut ne yapıyor aday değilim diyor sonra süreç daralınca gerekli adımlar atılmasın birileri çıkıpta allah muhafaza takımı kurtarır diye önünü tıkamak için herşeyi yapıyor
Yukarı
mecekes Liste gör
Yazar

ali boydağ
Yer: ankara
  Alıntı mecekes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 20:11
HÜ nün ETB ile yaptığı bir toplantının burada yayınlanan metnini hatırlıyorum gerekirse 3-5 adam tutar açığa koyarım. Taraftar olarak sizinde hükmünün kalmaz. Hadi grupları anlıyorum bişeyler almışlardır. Ama bağımsız sevdalıların o günleri unutmasını anlamıyorum.
Ayrıca ebilet konusunda onurlu bir duruş sergileyen sevdalılar da aynı onurlu duruşu HÜ nün ikinci gelme isteğine de gösterme lerini bekliyorum.
Yukarı
ankeses Liste gör
Yazar

Adil
  Alıntı ankeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 21:00
Halil Ünal zoru görünce kaçan, fırsatı görünce konan adam.
2. Lig B kategorisinden PTT'ye çıkınca maddi durum felaketti, ben bu işi kıvıramam tekrar düşeriz diye kaçtı.
Nebi Hatipoğlu 3 yıllık plan yaptı, borçları düzene koydu, altyapıyı (tesisleri) toparladı, takımı ikinci yılda çıkardı...
Babası mı kızdı ne oldu bilemiyorum (zira o sıralar Nebi Hatipoğlu henüz askerliğini bile yapmamıştı:)) Nebi Hatipoğlu bırakınca Halil hemen fırsata kondu.
Hakkını yemeyelim başlangıçta takımı süperlige tutundurması başarıydı. Ama sonra işin tadı kaçtı. İyi futbolcular teker teker satıldı, yanlış transferler yapıldı, kulübün nakit akışı bozuldu, önce borçlar sonra futbolcu alacakları ödenemez oldu ve Halil kayboldu.
Mesut Hoşcan zamanında işler tamamen bozuldu ve bu günlere geldik.
Şimdi benim anlayamadığım konu şu, eğer aday olursa, bu olumsuz tabloda nasıl bir fırsat görüyor ki Halil aday oluyor?
Yukarı
alyans9999 Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan Nalbant
  Alıntı alyans9999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 21:27
Alıntı yapılan ankeses

Halil Ünal zoru görünce kaçan, fırsatı görünce konan adam.
2. Lig B kategorisinden PTT'ye çıkınca maddi durum felaketti, ben bu işi kıvıramam tekrar düşeriz diye kaçtı.
Nebi Hatipoğlu 3 yıllık plan yaptı, borçları düzene koydu, altyapıyı (tesisleri) toparladı, takımı ikinci yılda çıkardı...
Babası mı kızdı ne oldu bilemiyorum (zira o sıralar Nebi Hatipoğlu henüz askerliğini bile yapmamıştı:)) Nebi Hatipoğlu bırakınca Halil hemen fırsata kondu.
Hakkını yemeyelim başlangıçta takımı süperlige tutundurması başarıydı. Ama sonra işin tadı kaçtı. İyi futbolcular teker teker satıldı, yanlış transferler yapıldı, kulübün nakit akışı bozuldu, önce borçlar sonra futbolcu alacakları ödenemez oldu ve Halil kayboldu.
Mesut Hoşcan zamanında işler tamamen bozuldu ve bu günlere geldik.
Şimdi benim anlayamadığım konu şu, eğer aday olursa, bu olumsuz tabloda nasıl bir fırsat görüyor ki Halil aday oluyor?

Ptt ligine çıktığımızda Nebi H.ile Halil Ü. kavga ettiler.Sen baskan olacaksın ben başkan olacağım kavgası oldu.Tvye çıkıp birbirleriyle atıştılar.Yalnıs bilgilendirmeyin insanları.Halil Ünal O zamanki adıyla BANKASYA ligine çıkarsak Nebi sana bırakacağım diyor takım çıkınca vazgeçiyor bırakmaktan, Nebi Hatiboğlu da sözünde dur bana bırak diye başkanlığa adaylığını koyuyor.Halil Ünal adaylıkdan çekilerek başkanlığı Nebi Hatiboğlu na bırakıyor.
H.Ünal zamanında satılan futbolcuları ben sayayım Sezer Öztürk(kendisi fenere kaçtı),Veysel Sarı (kendisi gs ye kaçtı),Alper Potuk (Hoşcan geldiğinde satıldıydı,parasını peşin aldıklarını sanmam çünkü fener Emenikeyi bile 24 ay taksitle aldı Karabük ten)H.Ünal bıraktığında Alper Potuk harici takım bozulmamıstı.
Hoşcan zamanındakileri saymaya gerek yok çünkü adam kalmadı.Sata sata göndere göndere bitiremedi.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 21:28
Çok basit adil abi yeni stad gelirleri var şimdide
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
ESZAFER Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER
Yer: Türkiye
  Alıntı ESZAFER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 22:08
Gelecek 10 yıl gelirlerimiz hipotek altına alınmış ortada bişey yok hani yıldız futbolcu getirirsin tesis yapar bi gelir kapısı yaparsında bizde deriz paralar oralara gitti sahi Hoşcan bu paralar gelirler satılan futbolcu paraları nerelere gitti ?
Yukarı
ender_26_esk Liste gör
Usta Yazar

ENDER YATIR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ender_26_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 22:20
Alıntı yapılan skipper

Ne çabuk unuttunuz Halile taraftar ne zaman tepki gösterse bir basın toplantısı bi acitasyon bi şovlar ile herkesi ikna ettiğini.Rakı balık masasında transfer yaparak Demirören abimdir çok severim,Aziz abimize yanlışımız olmaz dediklerini sonrasında çıkıp taraftara 3 büyük yok 4 büyük yok tek büyük Allah diyip gazımızı aldığı günleri ne çabuk unutuyoruz:) Şaka gibi bütün şehir ana avrat söverken her türlü oyunlar dönerken istifa dediniz de küme düşme korkusu mu ağır bastı gururunuzdan?
Ne Mesut ne Karaca ne de Halil kimin ismi geçiyorsa belki dogrudan cebine para girmedi bilemem ama hepsi bu klübün üstünden rant sağlamak için burdalar kimse bunu unutmasın.Klübün şu durumuna ragmen hala şovlarına devam ediyorlarsa Es Es sevdasından değil daha elde edilecek rant olduğu içindir kimse kimseyi kandırmasın.
Kim tanırdı Halil i baskan olmadan önce?Kim tanırdı Mesut u baskan olmadan önce? Levent Karaca yı kaçımız tanıyorduk?
Başkan olamasalar bile reklam peşinde şov peşindeler.
İstemiyorum ben şahsım adına hiç birini.Mesut ile düşelim A ile B ile düşelim farketmez ama duruşumuzu gururumuzu biz taraftar olarak ayaklar altına almayalım.
Herkesin fikrine saygım sonsuz,saygılar
Yukarı
hakanselim76 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı hakanselim76 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2016 saat 22:20
Hem mali disiplin,hem sportif başarı ve hemde tesisleşme tüm bunlarda başarılı olan kişi Nebi Hatipoğlu oldu.Galiba düşecek ve seneye gel bizi yine çıkar diyeceğiz.Gidişat böyle diyor.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 91>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,266 saniyede hazırlanmıştır