eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

E-bilet ve Passolig'e HAYIR !

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 254255256257258 265>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
havuç ali Liste gör
Usta Yazar

Ali Can
Yer: Antalya
Online Durum: Offline
  Alıntı havuç ali Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2015 saat 14:41
Alıntı yapılan Hakan_Kul

Kendini ne zannediyor bu pasoligi proetosto edenler anlamadım.
Gerçekten merak ediyorum.
Sadece sanal ortamlarda taraftar olanlar.
Geçmiş yıllarda yapılan deplasmanlar ve şovlar ile avunanlar ordusu.
Bakın iyi dinleyin.
FB deli gibi tranfer yaptı şuana kadar 40bine yakın kombine sattı
GS zaten geçen sene yüzbinden fazla pasolig sattı
Beşiktaş desen türbünleri sadece siyasi bir hal almış durumda ama kimsenin türbünde bir duruşu yok.
Bursa keza yeni statını doldurmaya hazırlanıyor.
Konya desen 100bine gidiyor passoligte
Şimdi ne sanıyor bu bizim kendini taraftar zanneden şuursuzlar.
Aaa Eskişehirspor taraftarı pasolig almamış kaldıralım biz bunu bari diycekler demi.
Bu kadar kendini bişey zaneden kimse olamaz.
Bissürü beyinsiz ordusu oldu iyice.
Takım zorlu günlerde bu günlerde biz olmayacaksak hiç olmasın.
O kadar kötü zamanlarda türbünde olduk şimdi bu kart bana bişe ifade ettiremez.
Ben almayana saygı duymam.
Almayan zeerre eskişehirsporlu değil bence kendi reklamı peşinde olanlar
Zaten bunlar tribüne de gelmesin geçen sene gelmediler değişen pek bişey olmadı.
Türbün liderleri de bunlara çağrı yapıp duruyo ne gebeliniz var bunlara.
Türbünlerin bunlara ihtiyacı yooooook toplasan 30 kişiler.
Bu kadar kendini bişi sanneden beyinsizin Eskişehir türbünlerin de yeri yok.

Komibe al takımına sahip çık..

Sen beni güldürdün Allah'da seni güldürsün emi

Passolig'e Hayır!
KARADENİZ ESES | BKŞ
Yukarı
champions26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı champions26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2015 saat 16:47
Eses için pasolig zımbırtısına evet.
Yukarı
uayuay Liste gör
Usta Yazar

Ugur Y.
Yer: Istanbul
  Alıntı uayuay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2015 saat 19:34
Alıntı yapılan Hakan_Kul

Kendini ne zannediyor bu pasoligi proetosto edenler anlamadım.
Gerçekten merak ediyorum.
Sadece sanal ortamlarda taraftar olanlar.
Geçmiş yıllarda yapılan deplasmanlar ve şovlar ile avunanlar ordusu.
Bakın iyi dinleyin.
FB deli gibi tranfer yaptı şuana kadar 40bine yakın kombine sattı
GS zaten geçen sene yüzbinden fazla pasolig sattı
Beşiktaş desen türbünleri sadece siyasi bir hal almış durumda ama kimsenin türbünde bir duruşu yok.
Bursa keza yeni statını doldurmaya hazırlanıyor.
Konya desen 100bine gidiyor passoligte
Şimdi ne sanıyor bu bizim kendini taraftar zanneden şuursuzlar.
Aaa Eskişehirspor taraftarı pasolig almamış kaldıralım biz bunu bari diycekler demi.
Bu kadar kendini bişey zaneden kimse olamaz.
Bissürü beyinsiz ordusu oldu iyice.
Takım zorlu günlerde bu günlerde biz olmayacaksak hiç olmasın.
O kadar kötü zamanlarda türbünde olduk şimdi bu kart bana bişe ifade ettiremez.
Ben almayana saygı duymam.
Almayan zeerre eskişehirsporlu değil bence kendi reklamı peşinde olanlar
Zaten bunlar tribüne de gelmesin geçen sene gelmediler değişen pek bişey olmadı.
Türbün liderleri de bunlara çağrı yapıp duruyo ne gebeliniz var bunlara.
Türbünlerin bunlara ihtiyacı yooooook toplasan 30 kişiler.
Bu kadar kendini bişi sanneden beyinsizin Eskişehir türbünlerin de yeri yok.

Komibe al takımına sahip çık..

Yani size göre, Eskişehirsporlu olabilmem için passolig kartımı çıkarıp size göstermem gerekecek. Enteresan.

Hiç biraz vakit ayırıp bu PASSOLİG dediğiniz nedir ne değildir diye bir düşündünüz mü? Gerçekten tribünü, taraftarlığı hayatınızın önemli bir yerinde görseydiniz bence düşünürdünüz. Yıllardır tribünlere, hatta sadece tribünlere değil, kitlelere hükmeteye çalışan bir politika izleniyor ülkemizde maalesef. Önüne gelen ''ideal toplum'' şöyle olmalıdır böyle olmalıdır diye konuşuyor.

Şimdi de gelmişler bunu tribünler için yapmaya çalışıyorlar. Aslında tribünler için yapıyorlar demeyelim de, hayallerindeki toplumu yaratmak için yapıyorlar diyelim. Küçücük Aktif Bank bir anda gelmiş, kapalı ihaleyle ülkede (sadece ülkede değil bütün dünyada) büyük bir çıkar malzemesi haline getirilen, insanların büyük ilgi gösterdiği futbolla ilgili önemli bir şeye giriş kartını kazanmış..

Burayı siyasi bir platforma çevirmek istemiyorum ama siyaseti futbola çoktan bulaştıranların dayatmasını almadılar diye insanların Eskişehirsporluluğunu sorgulayan sizsiniz. Genelleme olacak ama, bu ülkede insanlar daha yere çöp atmamayı öğrenemediler. Başkasını düşünmeyen, bir topluluk halinde yaşadığımızın bilincinde olmayan insanların sayısı oldukça fazla ülkemizde. Böyle insanların sayısının arttığı ülkede tribünlere müdahale edilmeye çalışılması komik değil mi sizce? Amaç sadece bedava bileti engellemek olsaydı, basit bir ebilet uygulamasıyla çözülemez miydi bu sorun sizce (bence passolig kalksa bile bedava bilet sorununun çözülmesi için makul bir ebilet uygulaması geliştirilmeli)?

Meşale yakmayı yasakladılar, tribünlerde insanların birlikte eğlenmesini, güzel şeyler yapmalarını, beraberce hareket edebilmelerini engellemeye çalışıyorlar. Bizden taraftar yerine seyirci olmamızı istiyorlar. Göz göre göre bizden kendi yandaşlarının para kazanması için her sene ve her bilet başına para kırpmak istiyorlar. Biz bir takıma olan duygularımızın ticari amaçlar uğruna, başkasına para kazandırmak uğruna kullandırmalı mıyız? Benim duygumu istismar eden bir düzene karşı geleceksem bu takımımı sevdiğimden mi sevmediğimden mi?

Her sene tribünler daha kötüye gidiyor. Bunu gözümüzle görmesek söyleyemeyiz. Eski atmosferden eser yok. 2-3 yıl önce bile tribünler çok daha neşeli güzeldi. Yine rant vardı tribünlerde ama o rantçılara rağmen güzeldi çoğu şey. Ülke genelindeki diğer tribünlere göre çok iyiydik hatta. Geçtiğimiz her gün kötüye giden tribünlere geçen sene bir de passolig zımbırtısı eklendi. Sonuç ne oldu? Kulüplerin aldığı cezalar katlandı? Küfür, kavga engellenemedi. O mükemmel sistemleriyle ne zaman tribüne zarar veren birini yakalayabildiler? Oldu mu böyle birşey?

Adamlar bize diyor ki açıkça: Ey halkımız, bizim damat bi kart çıkardı. 20-25 lira para verin her sene. Bunu ülkedeki en büyük endüstrilerden biri olan futbolda yapıyorum çünkü milyonlardan yılda 20*25 alsam köşeyi dönmeye devam ederim. Çark dönmeye devam eder..

Yıllardır yakınıyoruz ya ''Şerefsiz İstanbul takımları'' ''Bizanslılar'' ''Bizans oyunları'' ''Federasyon'' falan diye. Bu İstanbul takımları lobi faaliyetlerini nasıl yürütüyorlar? Fazla taraftarı olan, fazla istismar edilmeye uygun olandır. Bir takımla 20 milyon kontrol etmek mi, 300 bin kontrol etmek mi? Bu yaşadığımız Bizans oyunları, yıllardır yürüyen sistemin oyunudur bize. Onları kayırıyorlar, onları destekliyorlar. Onlar arasında 2-3 takımlık dandik rekabet yaratıyorlar sanki dünya onların etrafında dönüyormuşçasına. Böylece şampiyonluktan başka tutunacağı dal kalmayan aptal bir futbol sever nesil yetişiyor. ''Senin yıldızın şu kadar'' ''Ama biz 30 milyona şunu aldık''

Bunları buradan yazmak çok zor. Çünkü yazması anlatması çok uzun şeyler. Sizin yaptığınız gibi kısa yoldan ''passolig almayanlar şöyledir böyledir '' diye atıp tutmak sizi sadece küçük düşürür.

Ben Eskişehirpor taraftarının da diğer taraftarların da aptal yerine konulmasına karşıyım. Bizim duygularımızı kullanarak (Takımın bize çok ihtiyacı var. Gerçek Eskişehirsporluluk vs vs vs) kendilerine çıkar sağlayanların, yıllardır İstanbul'u, güçlüyü kayıran sistemin bu küçük oyununa alet olmayacağım. Maçlara gidememek çok üzücü olsa da bu passolig'i almaya gönlüm el vermeyecek hiç bir zaman. Passolig her şeyi 4 4'lük yapan bir iksir olsaydı, çözüm olsaydı yandaş mandaş dinlemez alırdım. İşini iyi yapan herkese saygım var çünkü. Ama bu basit dandik, çıkar uğruna önümüze dayatılan Passolig..

Eskişehirporluluk diyince aklıma ilk olarak dik durmak geliyor. Sizin içinize siniyorsa buyrun alın kimse size bir şey diyemez. Ama gelip passolig almayanlara böyle sıralarken biraz haddinizi de bilmeniz gerekiyor. Yaşınızı bir kenara koymadan konuşmaya çalıştım ama bu yazdıklarınızda açıkça haddinizi aşmışsınız. Sizin üslubunuzun Passolig'i bize dayatanların üslubundan pek bir farkı yok. ''Kombine al takıma sahip çık'' demişsiniz ya. Ben takımıma Passolig almayarak sahip çıkmaya çalışıyorum. Sizin de böyle saçma sapan konuşmaya hakkınız yok.

Grupların, reislerin değil.. ESKİŞEHİRSPOR'UN TARAFTARLARIYIZ!

Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2015 saat 19:47
Bravo Ugur kardeşim..

Bu passolig kartini almakla kimlere nasil nereden para kazandırdığını arastirmiyor insanlar.. Biraz arastirsalar dolayli yoldan İstanbul takimlarina da prim kazandirdiklarinin farkina varacaklar.. Tabi biraz derin dusunmek lazim bunun icin..

Passolig almadik diye Eskişehirsporlulugumuzu sorgulayanlar, Eskişehirspor taraftarini Turkiye'ye hatta dunyaya mâl eden Orhan ERPEK'in maçlara neden gelmediğini bir arastirsin.. Sonra hatanın kimde olduğunu dusunsun!!

İyi günde, kötü günde!
Yukarı
ŞenolSS Liste gör
Yazar

Şenol
Yer: TC.Ankara
  Alıntı ŞenolSS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 07:34
Hakan Kul senin gibiler bu forumunda tribünlerinde seviyesini düşürmekten başka işe yaramadı.Önce saygıyı öğren sonra çık ahkam kes.Baban yaşında insanlara bu şekilde yazmak sana çok yakışmış.Biz alanlara bu tarz hiç yaklaşmadık fikir beyan ettik o kadar.Bu zımbırtıyı almayan o kadar çok büyüğün var ki sen onların yanında çırak adayı taraftar olursun.Biraz saygı,dikkat edersen millet sana tepkisini bile saygı ile vermiş.Örnek al sevgili kardeşim.
TC.Ne Mutlu ESES liyim diyene
Yukarı
esolimpiyates Liste gör
Usta Yazar

Ali Gündüz
Yer: Ankara
  Alıntı esolimpiyates Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 08:13
Pasoligi alanda almayanda uzun uzun yazıyor neden almadığının sebebini, herkes kendince haklı. Hatta bazıları işi iyice ileriye götürüp karşı fikirde olanlara hakaret etmeyi kendilerinde bir hak olarak görüyor. Bende alıp almamayı çok düşündüm ilk başta, hatta burada yapılan yorumları okuduğumda iyice huylandım bunlar bizleri fişliyormuş diye. Zaten Ankara'da yaşıyorum senede kaç maç izliyorum ki almasam da olur dedim kendi kendime. Fakat Eskişehir'e geldiğimde stadın oradan geçerken ve hele ki birde maç varsa tribünlerde olamadığım için mahcubiyet hissettim, Eskişehirspor'umu yalnız bıraktığım için. Aldım sonunda kartı, maçlara da gittim, başımada bir şey gelmedi, fişlendimmi bilmiyorum, fişlensemde Eskişehirsporluymuş diye fişlesinler bundan gurur duyarım sadece. Bu sene kartımı yenileyeceğim, kombinemi de alacağım. Diğer takımlar pasolig sayısında bizi katlamışken, onlar full tribünlere oynayacakken, futbolcularımız dahi siz varken bir puanımız garanti derken ben hayır küme de düşsek bu kartı almayacağım diyemem. Tek isteğim almayacağım,etrafımdakilere de aldırmayacağım diyenlerin bu kararlarını tekrar gözden geçirmeleri. İnsan her ne olursa olsun sevdiğinin yanında olur. Bizlerde Eskişehirspor'u seviyorsak tribünlerde olmalıyız. (Bence). Bu gün itibariyle 18 bin renkdaşımın benim gibi düşünerek pasolig aldığını görmek de günün güzel bir haberi

DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..
Yukarı
eseslimurat Liste gör
Yazar

Murat Sağlamer
  Alıntı eseslimurat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 09:46
Teknoloji insan hayatını kolaylaştırmada büyük bir nimet.
Elektronik bilet, gelişen teknolojinin insanlara sağladığı kolaylıktır.

Maç bileti alırken de teknolojiden faydalanılmalı.
Gişelerin önündeki uzun kuyruklarda beklemek hiç birimizin istediği bir şey değil sanırım.

Ancak elektronik biletle passokart birbirinden farklı uygulamalar bence.

Pegasus veya THY den uçak bileti alan arkadaşlar biliyor.
Giriyorsun internet sayfasına, istediğin bankanın kredi kartıyla alıyorsun biletini,
e-bilet (elektronik bilet) cep telefonuna geliyor. Uçağa binerken kimliğini ve e-bileti gösteriyorsun. Çok rahat.

Maça biletini de bu şekilde almak isterim.
İnternetten biletimi istediğim bankanın kredi kartıyla alayım, stada girerken telefonumun ekranını turnikeye okutayım, gerekiyorsa kimliğimi göstereyim ve maça gireyim.

Yok arkadaş ben teknoloji kullanmam diyorsam da sırada beklerim, kağıt biletimi alırım ve maça girerim.

Benim elektronik biletten anlayışım bu.
Ve bu şekilde bir düzen kurulana kadar da Passokart almayacağım.

Passokart almadığım için de EsEs taraftarlığım sorgulanamaz.

Passokart alanlara saygım sonsuz. Haddime değil neden aldınız diye sormak.

Sizlerinde haddi değil neden almadığımı sorgulamak, hakaret etmek.
Yukarı
ŞenolSS Liste gör
Yazar

Şenol
Yer: TC.Ankara
  Alıntı ŞenolSS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 10:46
Hay Allah razı olsun Murat Sağlamer,dahada anlamayan anlamasın.
TC.Ne Mutlu ESES liyim diyene
Yukarı
lvntkrgl Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı lvntkrgl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 12:19
Ağzınıza sağlık Murat Sağlamer...
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Yer: Eskişehir
  Alıntı atlantis_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Tem/2015 saat 12:29
Passolige karsi oldugum icin gecen sene almadim.bu sene Eskisehirsporumuzu yanliz birakmamak icin passolig aldim ve kombinede alicam. Herkesin kararina saygiliyim. Ama bazi seylerin protestosunun Eskisehirspora zarar vermeden yapilmasi en guzeli olur kanaatindeyim.
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 254255256257258 265>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır