eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bilgi ve İstatistikler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 100101102103104 116>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2015 saat 18:44
Eskisehirspor'un Super Lig'de yeraldigi 29 sezonun 10'unda Fenerbahce, 9'unda Galatasaray, 5'inde Trabzonspor, 4'unde Besiktas ve 1'inde Bursaspor sampiyon oldular. Asagidaki tablo Eskisehirspor'un lig sampiyonlarina karsi lig performansini gosteriyor:

Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 05:49
Sahamizda en kotu performansi sergiledigimiz sezonlardan birini yasadik. Bu sezon
- ucuncu kez ic saha maclarimizi eksi gol averaji ile bitirdik (22 golumuze karsilik 23 gol yedik). Daha once 1981-82 (12-14, -2 averaj) ve 1995-96 sezonlarinda (23-26, -3 averaj) ic saha maclarimizi eksi gol averaji ile bitirmistik;
- yine ucuncu kez en az 3 gol yedigimiz 3 ic saha macimiz oldu. Daha once kume dustugumuz 1995-96 ve uzun bir aradan sonra tekrar Super Lig'e ciktigimiz 2008-09 sezonlarinda 3'er ic saha macimizda en az 3 gol yemistik (detayli listeyi asagida veriyorum).

Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 12:35

Bu sezon sansli idik:29 puanla bile ligde kalinabilirdi..

Belki de dusme hattinda puanin en dusuk oldugu sezondu, Mete kardesimiz bize yardimci olabilir gercekten boyle olup olmadigini

Yoksa baska sezon olsa 39 puanla dusebilirdik de..

1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 14:00
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 16:57
Alıntı yapılan eseschicago

Bu sezon sansli idik:29 puanla bile ligde kalinabilirdi.. Belki de dusme hattinda puanin en dusuk oldugu sezondu, Mete kardesimiz bize yardimci olabilir gercekten boyle olup olmadigini.. Yoksa baska sezon olsa 39 puanla dusebilirdik de..
Erkut abi, Super Lig'de yeraldigimiz 29 sezonun herbirinde topladigimiz puanlari, o sezonlarda "kume dusen son takim"in topladigi puanlar ile karsilastirdigim tabloyu veriyorum:
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 17:55
Alıntı yapılan matt

Bu sezon sansli idik:29 puanla bile ligde kalinabilirdi.. Belki de dusme hattinda puanin en dusuk oldugu sezondu, Mete kardesimiz bize yardimci olabilir gercekten boyle olup olmadigini.. Yoksa baska sezon olsa 39 puanla dusebilirdik de..
Erkut abi, Super Lig'de yeraldigimiz 29 sezonun herbirinde topladigimiz puanlari, o sezonlarda "kume dusen son takim"in topladigi puanlar ile karsilastirdigim tabloyu veriyorum:

Sevgili Mete,

Ne zaman kalktin , mesajimi okudun boyle guzel bir calisma yaptin?

Ellerine emegine saglik.

Senden korkulur

Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/May/2015 saat 20:12
Erkut abi, tesekkur ederim. Bir arkadasim bu tabloya lig sampiyonlari icin de bir kolon eklememi istemis, bunun uzerine asagidaki tabloyu hazirladim.
Tabloya ek bir bilgi vermek istiyorum: iki puanli sistemde mucadele ettigimiz ilk 19 Super Lig sezonumuzda sampiyonlar ile aramizda olusan ortalama puan farki 12.0 (6 galibiyet). Oysa uc puanli sistemde mucadele ettigimiz son 10 Super Lig sezonumuzda sampiyonlar ile aramizda olusan ortalama puan farki 35.6 (12 galibiyet). Kumede kalmayi basari olarak gordugumuz surece bu durum degismeyecek malesef...
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/May/2015 saat 01:03
Alıntı yapılan matt

.......... Kumede kalmayi basari olarak gordugumuz surece bu durum degismeyecek malesef...
...

Cok haklisin....

16 Yasimdayken , Superlig (O zamanki adi ile Milli Lig) ikinciligine hungur hungur aglayan ben,

61 Yasimda , Kumede kalmaya sevinir oldum, Maalesef...

Kulupler dogru yonetilmedigi takdirde basari hayal oluyor.

Yonetimde ;
Vizyoner , uzun vadeli ve akilli planlari olan yoneticiler olmadikca Eskisehirspor'un isi cok zor..

1968-69 sezonunda gosterdigimiz basarida, rahmetlik Yalcin Kilicoglu'nun katkisi unutulup gitti.
O sezon Kaleci Mumin,Koko Burhan,(Guvercin) Nuri ve Ender'i transfer etmek bir Anadolu takimi icin masrafli bir isti..
Bunu finanse eden de rahmetlik Yalcin Kilicoglu idi...
Elini cebine sokmustu..
Reklama ihtiyaci yoktu, Cunki o zaman Eskisehir'in en zengin insanlarindan bir idi.
Yine bir trafik kazasinda kaybettigim rahmetlik abimin yakin arkadasi oldugu icin (abimden naklen) biliyorum, Eskisehirspor icin servet harcadigini..

O zaman icin ruya olan "Anadolu'dan bir sampiyon cikarma " vizyonu olunca Efsane dogdu...
Unutmayalim ki O donemde "Devrim" otomobilini yapan beyin gucu Eskisehir'de idi.
Eskisehir esrafinin, o gunlerdeki profilini, en guzel anlatan ornektir.

Biz , 7 yil once Superlige ilk ciktigimiz sezonda , iyi yonetilseydik ,bu ivmeyi yakalayip, eski gunlere donebilirdik.

Gec kaldik.

Yanilmayi cok isterim.

Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/May/2015 saat 01:50

Alıntı yapılan matt

Sevgili Mete,

Ne zaman kalktin , mesajimi okudun boyle guzel bir calisma yaptin?

Ellerine emegine saglik.

Senden korkulur

Bu sonuçlara göre 29 sezonun en iyi 11. sezonu, son 21 sezonun en iyi 4. sezonu, ve son 3 yılın da en iyi sezonu olarak bitirmiş oluyoruz. Moralim düzeldi Mete'cim
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Haz/2015 saat 06:34
Super Lig'de yeraldigimiz 29 sezonda rakibimiz olan 52 takima karsi ic saha, dis saha ve genel basari yuzdemiz (siralamayi 3 puanli sisteme gore hesaplanmis basari yuzdelerine gore yaptim; esitlik durumunda sirasiyla gol averajina ve mac sayisina gore siralama yaptim):
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 100101102103104 116>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır