eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bilgi ve İstatistikler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8788899091 116>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 02:58
Alıntı yapılan AShen

Alıntı yapılan eseschicago

...
Ama yine de boyali basinin lideri BJK gibi gozukuyor,Liderle oynamiyoruz degil mi?

Attıkları, yedikleri ve dolayısıyla averajları da eşit; ikili averaja da sezon sonunda bakılıyor. Bu yüzden alfabetik olarak bjk üstte oluyor. Sezon başı diziliş gibi... Yani, 2. ile oynuyoruz.

Cok guzel haber bu
Desenize , Mete kardesimizin Liderlerle yapmis oldugumuz maclarla ilgili urkutucu istatistigi gecerli degil!
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 05:25
Alfabetik siralamayi kabul etmiyorum
Benim hazirladigim tablolarin baslangici neredeyse 50 sene oncesine dayaniyor ve bu uzun donemde gorev alan her Futbol Federasyonunun farkli kurallari olmustur, bu konuda standardi saglamak guc. Galibiyet sayilari, attiklari ve yedikleri golleri esit iki takimin her ikisini de lider kabul etmek simdilik en makul olan secenek.
**
Bu hafta bir ilki (lider Fenerbahce ile deplasmanda oynayacagimiz 9. mactan ilk puani almayi) basarmak icin sahaya cikiyoruz - Haydi Simsekler!!
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 05:53
Sevgili Emrah, Emre, Coskun, Erkut abi, onceki sayfalardaki guzel mesajlariniz icin tesekkur ederim. Bu gece Milliyet gazetesinin arsivinde biraz daha gezindim, Erkut abinin anilarini o gunun haber kupurleri guclendirmek istedim:

Kaloperovic'in dediginin tersi idi.
Soyle ki: 1968-69 sezonunda Superlig'de mucadele eden 16 takimin 8 inin Teknik Direktoru GS li idi....
Aklimda kalanlar: Mersin IY: Turgay Seren; Altay: Gunduz Kilic; Vefa: Metin Turel

Kaloperovic'in sitemi o gunler Turkiye'nin gundemine oturmus olacak ki, Milliyet gazetesi tum 1. Lig teknik direktorlerine "hangi takimin sampiyon olmasini istersiniz?" sorusunu yoneltmis. 1 Nisan 1969 tarihli Milliyet gazetesinin spor sayfasinda yeralan o habere gore Kaloperovic hakli gibi gozukuyor:

Ilk yari ayarlanan hakemlerin bir kismi ise bile yarayamiyor, Eskisehir top gostermiyor pekcok macta.
Bir tanesi maci berabere bitiriyor ama 3-4 defa gidip "aciklarim haa" diye tehditle para aliyor.
Bu isin Turk hakemlerle yurumeyecegi anlasiliyor.
Basin imparatoru cogunlukla Isvicre'de yasiyor, baglantilari iyi.
Aklina muthis bir fikir geliyor:Yabanci hakem.
Onun baglantilari kullanilarak Avusturya , Isvicre ve Almanya'dan hakemler getirtiliyor.
Ne kadar guzel: "Tarafsiz" hakemler!
Oysa gelen yabanci hakemlerin hepsi ayarlanmis hakemler.(Parani al ve toz ol)
GS ile Istanbul'daki macta 2-0 onde iken ,2-2 biten macta uyduruk penaltiyi veren hakem yabanci idi.

Turkiye Eskisehirspor'un sampiyonlugunu istese de son sozu Istanbul lobisi ve hakemler soylemis Erkut abinin de dedigi gibi. Iste Abdullah Gegic'in Galatasaray macinin Avusturyali hakemi hakkindaki gorusleri:

BURSA KARDESLIGI??
Bursa'lilar kadar bizi kiskanan bir taraftar yoktu o zamanlar.
(Bunun hikayesini baska baslikta anlatayim, cenem dustu nasilsa)
O sezon Eskisehir'de oynanan 1-1 lik Bursa macinda , hemen baslarda one geciyoruz ,hemen akabinde, bir Bursa akininda hakem duduk caliyor , oyunun durdugu anda Bursa'li futbolcu gidip golu atiyor.
Bir de bakiyoruz hakem santrayi gosteriyor!
Cilgina donuyoruz.
Ahmet Tuna diye bir Bursa'li kasap futbolcu var herkese tekme atiyor, hakem umursamiyor.
Bakiyor ki hakem tekmeye musamaha ediyor oteki Bursa'li futbolcular da basliyor pislige mac 1-1 bitiyor.
Bildiniz , o macin da hakemi yabanci!
Bu da BURSA'nin KARDESLIGI!

Ve Galatasaray'in Fenerbahce'ye kaybettigi hafta buyuk avantaj kaybettigimiz Bursaspor maci. Aydin Begiter centilmenligi elden birakmak istemiyor ama Amigo Orhan Bursasporlularin sert futboluna sert tepki gostermis:
Yukarı
eskisehirspor32 Liste gör
Deneyimli Yazar

COŞKUN
Yer: ANKARA
  Alıntı eskisehirspor32 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 10:53
Okudukça ahh çekiyorum şampiyonluk bağıra bağıra gitmiş o sezon , Nolurdu hakkımızı yemeseydiniz de Es-ES imiz şampiyon olsaydı ve tarihte 1 şampiyonluğumuz olsaydı . Yazık olmuş ama futboldaki Anadolu Devrimi (Başkaldırış) işte böyle başlamış .
ANTİ__BİZANS
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 14:47
Bursaspor seyircisi ,bizi kurulusumuzdan sonraki ilk 10 yil cok kiskandi..

Nasil kiskanmasinlar,cok hakliydilar.
Anlatayim:
Bursaspor 1963 yilinda kuruldu.
O sezon degil ama bir sonraki sezon, az kaldi Superlig'e cikan ilk Anadolu takimi olacaklardi.
Bir sezon boyu neredeyse her hafta lider goturduler ligi.
Detayini hatirlamiyorum ama ,her nasilsa Vefa maclarini erken tamamladi.
Bursaspor'un 2 maci kaldi.
Vefa,butun sezon boyunca hic lider olamamisti hep 3ncu ve 4ncu siralarda idi.Son haftalardaki atakla ve mac fazlaligi ile lider oldu.

Bursaspor un 2 maci kalmisti.
Ikisini de almasi gerekiyordu.
Bu da kagit uzerinde kolay maclardi.
Bursaspor cok guclu idi.
Digerini hatirlamiyorum ama Beyogluspor'u cok iyi hatirliyorum.
Beyogluspor'la Istanbul'da karsilasacakti,Bursaspor cok formda idi ve macin mutlak favorisi idi.
Beyogluspor'da da 4-5 tane Rum asilli Turk futbolcu oynardi.
(Bin yillik Istanbullular'dan bahsediyorum)
O zamanin bagnaz kulturu ile "Gavur" gozuyle bakilirdi bu takima.
Onun icin Bursaspor'un sempatizani coktu.

Gelgelelim Beyogluspor yeniverdi Bursaspor'u..

Bursaspor'un hayalleri bir sonraki sezona kaldi.

Yalcin abi, bizden yasca buyuk olmasina ragmen bizlerle cok ilgilenir, arkadas gibi konusurdu.
Bursali idi.
Her hafta Sali gunu Milliyet gazetesinin spor sayfasindaki puan cetvelinden Bursaspor'u gosterirdi,henuz Eskisehirspor diye bir takim da yoktu o yil.
Hepimiz Yalcin abiyi sevdigimizden Bursaspor'un Superlig'e cikmasini istiyorduk.
Yalcin abi, Bursaspor Superlig'e cikamadi diye uzuldugunden , biz de uzulduk.

(Devam edecek)
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 17:21

............Yalniz, Ali ile Serdar'in olmadigi bir zaman geleyim.......

ESES sevgisine şart koşmadığımız gibi, Tekkeye gelenlere de şart koşmayız, günahtır haramdır.

LOLLOLLOL
# Direnmüdavim....

Yukarı
forum26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Cote D'Ivoire
  Alıntı forum26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 17:38
Tarihten yani Es-Es tarihinden bahsedince çok güzel oluyorsun be şikagolu abicim...
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 18:31
Alıntı yapılan hüsnü

............Yalniz, Ali ile Serdar'in olmadigi bir zaman geleyim.......

ESES sevgisine şart koşmadığımız gibi, Tekkeye gelenlere de şart koşmayız, günahtır haramdır.

LOLLOLLOL

Tamam o zaman,Gelsinler,Can guvenligim sana emanet ama,
"Darp"a filan maruz kalmayayim da
Karizma'na guveniyorum
Yukarı
forum26 Liste gör
Usta Yazar

murat
Yer: Cote D'Ivoire
  Alıntı forum26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Kas/2014 saat 18:42
m.youtube.com/watch?v=qxi47yrl-nw
Her zaman her yerde en buyuk Es-Es
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Kas/2014 saat 02:49
Alıntı yapılan matt

..... o habere gore Kaloperovic hakli gibi gozukuyor:
...........

Sevgili Mete Kardesim,

Eger konuyu "Ben hakliyim" gibi bir inatlasma olarak algilamayacaksaniz, Kaloperovic'in demagoji yaptigina inanabilirsiniz.

Bu 8 kisi kulup yoneticileri, Baskan bile degiller.Samimi olduklarina inaniyorum.Ama Ust kattakilerin baska iliskileri vardi.
Perde arkasinda GS lehine baska islerin dondugunu , o donemi yasayan Eskisehirspor'lu veya degil herkes futbolseverden duyabilirsiniz.

Sekerspor, zayif bir takim olmasina ragmen bize direnip hakem yardimi ile de olsa puan koparmasi,3 hafta sonra GS ye yenilmesi ve baslarinda GS li Teknik Direktor Coskun Ozari'nin olmasi;

Bizi son macta yenen Mersin Idman Yurdunun (o zamanki adiyle Cukurova Idman Yurdu) TD unun GS li kaleci ve Kaptani Turgay Seren'in olmasi ;

O zaman Eskisehirspor'un karsisinda, Hakem Mafyasi disinda, nasil guclu bir GS lobisi oldugu , cok konusulmustu.

Bunlari size benim jenerasyonumdan herkes 45 yil sonra bile ayni netlikte ifade edecektir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8788899091 116>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,296 saniyede hazırlanmıştır