eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Özümüze dönelim YETER..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 15:38
Alıntı yapılan Erkan26

Dün bir kaç girdi yaptım.

Öncelikle şunu belirteyim bu forumu 2005'ten beri takip etmekteyim. Uzunca bir süre üye olmadan takip ettim. O zamanlar Esesfan.com vardı, orada yazıyordum neyse konumuza geleyim.

Forumda olduğum sürece büyüklerime saygısızlık etmeden, doğru bildiklerimi yazdım. Dün yazmış olduklarım ise bir düşüncenin ispatıydı.

Bu forum eskisehirspor.com forumu ve Eskişehirspor ile alakalı en büyük ve en yaşlı forum. Burada insanların ortak noktası, Eskişehirspor. Ötesi yok. Ben bu forumda Türk olmak zorunda değilim, müslüman olmak zorunda değilim, bu bayrağı bu ülkeyi sevmek zorunda değilim, Atatürk'ü sevmek zorunda değilim, başbakanı sevmek zorunda değilim. Belki yahudi kökenliyim ama Eskişehirsporluyum.

Çok şükür ki dinim İslam, bu ülkeyi ve bu ülkeye güzel yön vermiş liderleri seviyorum. Bu bayrak için ölürüm. Fakat yukarıda saydığım profildeki insanlarda Eskişehirsporlu ise, onlara da saygı duymak zorundayız, saygı duymak zorundasınız.

Söylemek istediğim şu, burada insanların hür iradeleri ile oy verdikleri kişileri yaftalayamazsınız. Bu Kemal Kılıçdaroğlu olsada böyledir, Recep Tayyip Erdoğan olsa da böyledir. Eğer ki bu kişiler hakkında şüpheleriniz var ise gidin savcılığa, yeri burası değil. Burada bunların tartışılması Eskişehirsporluluk bilincini arkaplana itmektedir.

Seçim zamanları burada dönen küfürleri ve uzaklaştırmaları biliyoruz. Hala bile Büyükerşen ve Eskişehirspor'u taraf ediyoruz. Seversin sevmezsin bilmem karışmam, Büyükerşen'e toz kondurmamak için Eskişehirspor'u arka plana atamazsın. Atacaksan yeri burası değil, belediye meclisi var. Ayda iki kere toplanıyorlar. Oraya gidebilirsiniz.

Eskişehirspor taraftarı olmak değil Eskişehirsporluluk bilincine ulaşmak gerek. Vandallıklardan, şehir eşkiyalığından uzak, örnek taraftar olmak. Fakat dediğimiz gibi, dediğiniz gibi, büyüklere saygı beklerken, büyüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım, küçüklere sevgi beklerken, küçüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım. En önemlisi de forum yönetiminin tarafsız ve adil olması lazım.

Bu forumda söz konusu olan Eskişehirspor'dur ve diğer hiç bir şahıs ve mesele bu forumda Eskişehirspor'dan önce gelmemelidir!

Iste Budur.. Ayakta alkisliyorum seni sevgili kardesim
Bosuna dememisler akil yasta degil Bastadir diye..
1.nci ligde de ESES liydim; 3.ligde de
Yukarı
Mumincan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mumin Yilmaz
Yer: Eskisehir
  Alıntı Mumincan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2014 saat 17:58
Alıntı yapılan eseschicago

Alıntı yapılan Erkan26

Dün bir kaç girdi yaptım.

Öncelikle şunu belirteyim bu forumu 2005'ten beri takip etmekteyim. Uzunca bir süre üye olmadan takip ettim. O zamanlar Esesfan.com vardı, orada yazıyordum neyse konumuza geleyim.

Forumda olduğum sürece büyüklerime saygısızlık etmeden, doğru bildiklerimi yazdım. Dün yazmış olduklarım ise bir düşüncenin ispatıydı.

Bu forum eskisehirspor.com forumu ve Eskişehirspor ile alakalı en büyük ve en yaşlı forum. Burada insanların ortak noktası, Eskişehirspor. Ötesi yok. Ben bu forumda Türk olmak zorunda değilim, müslüman olmak zorunda değilim, bu bayrağı bu ülkeyi sevmek zorunda değilim, Atatürk'ü sevmek zorunda değilim, başbakanı sevmek zorunda değilim. Belki yahudi kökenliyim ama Eskişehirsporluyum.

Çok şükür ki dinim İslam, bu ülkeyi ve bu ülkeye güzel yön vermiş liderleri seviyorum. Bu bayrak için ölürüm. Fakat yukarıda saydığım profildeki insanlarda Eskişehirsporlu ise, onlara da saygı duymak zorundayız, saygı duymak zorundasınız.

Söylemek istediğim şu, burada insanların hür iradeleri ile oy verdikleri kişileri yaftalayamazsınız. Bu Kemal Kılıçdaroğlu olsada böyledir, Recep Tayyip Erdoğan olsa da böyledir. Eğer ki bu kişiler hakkında şüpheleriniz var ise gidin savcılığa, yeri burası değil. Burada bunların tartışılması Eskişehirsporluluk bilincini arkaplana itmektedir.

Seçim zamanları burada dönen küfürleri ve uzaklaştırmaları biliyoruz. Hala bile Büyükerşen ve Eskişehirspor'u taraf ediyoruz. Seversin sevmezsin bilmem karışmam, Büyükerşen'e toz kondurmamak için Eskişehirspor'u arka plana atamazsın. Atacaksan yeri burası değil, belediye meclisi var. Ayda iki kere toplanıyorlar. Oraya gidebilirsiniz.

Eskişehirspor taraftarı olmak değil Eskişehirsporluluk bilincine ulaşmak gerek. Vandallıklardan, şehir eşkiyalığından uzak, örnek taraftar olmak. Fakat dediğimiz gibi, dediğiniz gibi, büyüklere saygı beklerken, büyüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım, küçüklere sevgi beklerken, küçüklerin ayıplarını görmezden gelmemek lazım. En önemlisi de forum yönetiminin tarafsız ve adil olması lazım.

Bu forumda söz konusu olan Eskişehirspor'dur ve diğer hiç bir şahıs ve mesele bu forumda Eskişehirspor'dan önce gelmemelidir!

Iste Budur.. Ayakta alkisliyorum seni sevgili kardesim
Bosuna dememisler akil yasta degil Bastadir diye..

Pentagondan da alkisi aldin birdaha sirtin yere gelmez
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 09:49
Alıntı yapılan Mumincan

Pentagondan da alkisi aldin birdaha sirtin yere gelmez

Alkış için konuşmuyorum ağabey,

Ayrıca saygıdan bahsediyorsun ya, kullanmış olduğun üslupla haketmiş olduğun saygıyı çok güzel ifade ediyorsun..
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 10:36
Cok onemli bir baslik bu A.Yurtsever kardesimizin actigi..
Boyle taraftar forumlarinda amac nedir?
Ayni kulubu seven insanlarin, gonul verdigi kuluple ilgili sorunlari tartismak dertlesmek degil mi?
Okunur, okundugu zaman da "zevk alinir" yazilari
saygi ve sevgi cercevesinde gormek istiyoruz cogumuz

Ama bir takim kardesimiz, yazilarinda hep
kendilerinin hakli oldugunu gostermek icin cabalamaktalar,en ufak bir karsi goruse tahammulleri yok
uslubu ve adabi icerisinde elestiri yapmayi bilmiyorlar ve ogrenmek te istemiyorlar

Dugune gidip zurnayi
Hamama gidip kurnayi
Ava gidip turnayi

begenmeyen tipler

Yonetimi begenmiyorlar
Antrenoru begenmiyorlar
Yeni yapilan stadi begenmiyorlar
Futbolculari begenmiyorlar
Belediye Baskanini begenmiyorlar
Hukumeti begenmiyorlar

Satirlarindan anladigimiz kadari ile hayatlarinda pek mutlu degiller
Forum onlar icin kin kusma ortami oluyor

Yazilari cogunlukla cok amiyane ve gunluk ucuz polemiklerle dolu
Bir vizyon yok
Uzun vadeli bir beklenti yok
Sabir yok
Yazi yazmak icin degil, cevap vermek kusur aramak icin buradalar
Yazilarinda
Saga sola "geciriyorlar"
"Nasil yazdim amma, nasil cevap verdim" havasindalar

Cogu Eskisehirspor'un tarihini bilmiyor, Efsane taraftarin ruhunu bilmiyor,felsefesini bilmiyor

Negatif enerji saciyorlar
Forumdaki yazi kalitesini goren , yazilari okunmaya deger kardeslerimizin heveslerini kiriyorlar
Seviye boyle olunca ,yazilari okunmaya deger bu grup yazi yazmaktan vazgeciyorlar, meydan bu cazgirlara kaliyor
Forum keyifsiz zevksiz renksiz hale geliyor
Okunurluk azaliyor

Kendi sig siyasi goruslerini bu foruma bulastirmak isteyen, bunu da marifet sayan kardeslerimiz var

Kardesimiz konu basligi acarken sicacik mesajlar vermis

Bu forumu sohbetleri tatli , sevgi saygi cercevesi icerisinde , kaliteli yazilara acmak gerektigine inanan birisi
olarak, herkesin katkida bulunmasini, her aklina gelen seyi buraya boca etme yerine, soyle bir suzgecten gecirip
laflarini tartarak buraya aktarmasini diliyorum
Ancak boylelikle genis kitleler tarafindan"Okunur" hale geleceklerini bilmelerini istiyorum

Onceki yazimda da belirtmistim, bu ulkede kin kusmak, kufretmek icin binlerce site var, boyle egilimi olan kardeslerimizin o sitelere yonelmesi , bu forumun kalitesini korumasi acisindan kendilerinden bekledigim bir davranis olacak

Ben bu yaziyi yazdim da ne olacak?

Bu cazgir takim uslup mu degistirecek?

En azindan beklentimizi dile getirelim diye yazdim

Karinca heybesini almis Hacca gidecek
"Bu adimlarla ne kadar zamanda gidecegini saniyorsun?" demisler
o da "Yolunda olurum ya" demis

Bu biraz da Eskisehirspor taraftarligini ifade eden kissadir

Hepinize poztif enerjili yazilar diliyorum

Not:Sizi kastetmedim kardesim, sizin cevap vermenize gerek yok, cevap verecekler , yukaridaki tanima uygun olanlardan olabilir
Yukarı
lvntkrgl Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı lvntkrgl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 11:42
Erkut abi, beni mi kastediyorsun yoksa ?   
Bundan sonra +(pozitif) enerjili olacağım, söz.
Yukarı
eseschicago Liste gör
Usta Yazar

Erkut Alkan
  Alıntı eseschicago Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 12:57
Alıntı yapılan lvntkrgl

Erkut abi, beni mi kastediyorsun yoksa ?   
Bundan sonra +(pozitif) enerjili olacağım, söz.

Tabii ki degil kardesim, bunu sen de biliyorsun

Muzipliginden cevapladigini biliyorum

Seninle ve Serdar kardesimle ayni gorusleri paylasmasak da Saygi da kusur etmediniz, sagolun
Hep seviyeli yazistik

En fazla "kafa bulan" mesajlarla beni gaza getirmeye calistin ki , bu isin tuzu biberi(Sekil A da goruldugu gibi)

Gorus ayriligi tabii ki olacak :Tipis Tipis gidecek koyunlar degiliz ki
Gorus ayriligi bir zenginliktir, yeter ki bunu bir "ortak akil" a donusturebilelim
Bunu pek beceremiyoruz dogrusu
Herkes benim dedigim olsun istiyor

"Biraz senin fikrinden ,biraz benim fikrimden" olsa mukemmel olacak halbuki

Edward De Bono'nun "Siyah ile Beyaz arasinda binlerce gri ton vardir" sozu cok hosuma gider
Bu Griyi bulamiyoruz biz:Siyah diyenimiz illa Siyah demekte, Beyaz diyenimiz de Beyaz Demekte hep

Teknik Direktorumuz elestirilemez mi? Yonetim elestirilemez mi?Takim,futbolcu elestirilemez mi?

Elbette elestirilir

Ama Kufur ediyor veya hakaret ediyor bazilari
Hakaret dolu yazilar seviyesiz, hicbir icerigi yok

Amma foruma kusuyor kinini ; bir mesaj atip orgazm oluyor

Hep bir anlik kizginlik
Kahvede konustugu gibi davraniyor
sozunu tartmiyor

Forum katilimcilarina saygisi yok
Kendini Futbol dahisi saniyor

Sporun ortasinda kel alaka Politik mesajlar veriyor cirkin ve seviyesiz,grubu ayristiriyor,otekilestiriyor

Ben bunlari kastediyorum

Sen zaten pozitif enerjili oldugunu dusunuyorum, esprili ve Ti'ye alan bir tarzin var, "sense of humor" sozu hosuma gider, bizdeki "esprili" sozcugu cok sig bir kelime

Polyanna'cilik oynamiyacaksin da ne yapacaksin bu hayatta ?

Bardagi hicbir zaman dolduramiyorsun, hep yari dolu oluyor..
Bos tarafa bakarsan "Bardak Bos" oluyor hep

Ben oteki yarisina baktim hep dolu tarafa, hep dolu gordum bardagi

Pozitif enerji , pozitif enerjiyi cagirdi hep

islerimin rast gitmedigi donemde hep karanlik tunelde oldugumu dusundum, tunelin ucundaki isigi bekledim
Ve de hep gun isigina kavustum , sukurler olsun

"Acilarin cocugu"nu mu oynayalim"Hayatim Roman" i mi?
Hayatta kucuk seylerle mutlu olmanin yararli oldugunu dusunuyorum

Amma felsefe yaptirdin bana yahu!

Yine oltana takildim

Yine kekledin beni

Yukarı
lvntkrgl Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı lvntkrgl Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 13:46
Bir sayfa bile yazdıramamışım, yazıklar olsun bana Erkut abi !

Yukarı
ankeses Liste gör
Yazar

Adil
Yer: Turkey
  Alıntı ankeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 15:33
Erkut abi iyi ki varsın.
Yoksa "Baby-Boomer"lardan hepten ümidi kesecektik.
Bu başlık altında yazılanlar raydan çıkalı beri hep bir şeyler yazmak geldi içimden ama tuttum kendimi.
Kendinden farklı düşünenleri aptal yerine koyan zihniyet sinirlendiriyor beni.
Kendisi beynini, aklını çoktan kiraya vermiş ama insanları yaşadığı lokasyondan yola çıkarak başka şeylerle itham etmeye çalışan gafiller var aramızda.
Üstelik bunu ustalıkla yaptıklarını zannedecek kadar da akıl fukarasılar.
Her neyse;bu tip(ler)le ustalıkla ve sabırla mücadele ettiğin için tekrar teşekkür ederim sana.
Eminim seni destekleyen sessiz bir çoğunluk var.
Ben sadece sessizliğimi bozayım dedim.
Yukarı
Mumincan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mumin Yilmaz
Yer: Eskisehir
  Alıntı Mumincan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 20:58

Sizi Eskisehirspor forumundan takip ediyorum uzun zamandir Ertugrul Hoca'nin saksakciligini yapiyorsunuz. Laf soyletmiyordunuz genclere Ertugrul Hoca'ya en ufak bir elestiriye bile tahammulunuz yok surekli leyhte olan yazilari alkisliyordunuz. Bunlari gordum ben. 25 yasinda Ertugrul Hoca'nin taktigini begenmeyen basarisizligin farkinda olan onlarca genc kardeslerimizle kavgalar ettiniz. Kalkip yastan bahsetmeyin kalkip saygidan anlayistan pozitiflikten bahsetmeyin.

Yemezler Amerikali. Go home!
Yukarı
muhasara Liste gör
Usta Yazar

..
  Alıntı muhasara Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2014 saat 22:37
Alıntı yapılan Mumincan

Sizi Eskisehirspor forumundan takip ediyorum uzun zamandir Ertugrul Hoca'nin saksakciligini yapiyorsunuz. Laf soyletmiyordunuz genclere Ertugrul Hoca'ya en ufak bir elestiriye bile tahammulunuz yok surekli leyhte olan yazilari alkisliyordunuz. Bunlari gordum ben. 25 yasinda Ertugrul Hoca'nin taktigini begenmeyen basarisizligin farkinda olan onlarca genc kardeslerimizle kavgalar ettiniz. Kalkip yastan bahsetmeyin kalkip saygidan anlayistan pozitiflikten bahsetmeyin.

Yemezler Amerikali. Go home!

Tamamda hoca çok iyi
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,672 saniyede hazırlanmıştır