eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2013-2014 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8586878889 90>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
HACI Liste gör
Yazar

Hakan
Online Durum: Offline
  Alıntı HACI Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2014 saat 16:48
Alıntı yapılan kartES

Alıntı yapılan eaytures

Alıntı.. Ne zor yazarak anlatmaya çalışmak sustuklarını. İçinde büyüyüp, seni kemirmesine rağmen derdini anlatamamak. Bir takımı neden tutarsınız? Neden peşinden kilometrelerce yol kat edersiniz? Belki cebinizden, ertesi gün işinizden, okulunuzdan hatta ailenizden feragat edersiniz? Kazanmasını sevebilirsiniz takımınızın, kupalar kaldırmasını da. Avrupa'nın dev takımlarını dize getirmesi hoşunuza gider. Belki de bir futbolcuya bağlanırsınız, kahramanınız ilan etmişsinizdir, ilk formanızın sırtında onun adı ve numarası yazar. Ya da benim gibi kaybetmeyi seçmişsinizdir. Tarihin yazmadığı ancak bizim gibilerin dillerinden düşmeyen o meşhur kaybedenler. O kadar güzel kaybetmişlerdir ki, içinizden bir daha kaybetmesi gelir. Son düdük çaldığında gelen mağlubiyet sizin için bir nasırdan farksızdır artık. Peki ya o takım bir gün size kazanan olabileceğinizi söylese? Bilir misiniz o hissi? Yara kabuğunun kaşınması gibi diyeyim size. Kaşımaya başlarsınız hafiften. Sabah kalkınca, yola çıkınca, hayaller kurarken, tribüne girince, meşale kokusunu çekerken içinize, boğazınız patlayasıya bağırırken; meşin yuvarlak iki direğin arasından yavaşça süzülürken bile kaşırsınız. Çok sonra anlarsınız, kalkan kabuğun altında izi kalmıştır o yaranın. Derinizin üzerindeki o küçük iz, yola çıktığınız noktasının ta kendisidir. Ben takımıma sevdalanırken da o finale giderken de bunun farkındaydım, oraya yol alan binlerce insan gibi. Dönüşte de hiç korkmamayı, acılarımla mutlu kalabilmeyi bir kez daha öğrendim. Kırmızı-siyahlı her futbolcunun çimlerden doğrulduğu an, ben de doğruldum ayakkabı numaramı bıraktığım koltuktan. Tanımadığım insanlarla kol kola girebilmeyi, kavgada tozun dumana katılmasını, bir gıdım suyu paylaşmayı öğreten takımımın karşısında dik durabilmek için, onu tribünlere şampiyon diye çağırabilmek, bağrıma basabilmek için. Rüzgarın fırtına olup kalelerden kalelere estiği o gün ne yapacağımı bilemediğim için seviyorum galiba ben. Şampiyon olan takımı değil, tuttuğum takımı şampiyon yapacağım için. Ve hep beklenilen ama bir türlü gelmeyen o meşhur geceye geri saydığımdan herhalde. Şimdi kaybederken bile fiyakasından ödün vermeyen, bazısına artık kalp ağrısı olan, bazısına da bana olduğu gibi daha iyi yenilmeyi öğreten renkler için çalıyor cızırtılı plaktan: "Sizlerin meftunuyum, hayranıyım..."

kardeşimiz alıntı olarak belirtmiş.kimse yazan bilmiyorum.üç kere okudum.daha üç kere daha okurum.anlamak için değil hayallerimin yazısı diye okurum.anlayana BUDUR.anlayamayanlara lafım yok.ama BUDUR.

Abi vallahi bende 3 defa okudum ama vallahi de billahi de anlamadım.
Kaybetmekten mutlu ol mu demeye getiriyor anlayamadım...
Kusura bakmayın eleştirmek için yazmıyorum, bende de hata yada cahillik vardır ama ben bi şey anlamadım...
Yukarı
Sürgünn Liste gör
Deneyimli Yazar

Onur
  Alıntı Sürgünn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 14:58
şu taraftarın bu sezon maçlara gittiği resmi rakamlarla gösterilen bir tablo var.

o tabloda şöyle bişey var örneğin rize maçı 5 bin bilet satılmış 9 bin kişi girmiş maça.

ama ben o maça gittim ve gördüğüm o maçta 10 tane bile boş koltuk yoktu. bizim stadın tam kapasitesi 13.500 mü acaba bilen varmı? eğer 13.500 ise bile bu rakam o maçta full dolmuştu. rakamlardan ne kadar eminiz?
Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Açık Tribün
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2014 saat 15:08
Alıntı yapılan Sürgünn

şu taraftarın bu sezon maçlara gittiği resmi rakamlarla gösterilen bir tablo var.

o tabloda şöyle bişey var örneğin rize maçı 5 bin bilet satılmış 9 bin kişi girmiş maça.

ama ben o maça gittim ve gördüğüm o maçta 10 tane bile boş koltuk yoktu. bizim stadın tam kapasitesi 13.500 mü acaba bilen varmı? eğer 13.500 ise bile bu rakam o maçta full dolmuştu. rakamlardan ne kadar eminiz?

Stadyum 13,500 bildiğim kadarıyla.
Yukarı
26Koki26 Liste gör
Yazar

Volkan
  Alıntı 26Koki26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2014 saat 12:42
Değerli Eskişehirliler ve Eskişehir'in spor camiası,
Bizler uzun yıllardır Eskişehirspor tribünlerinde yer alan, tribünlerde abidil-liderlik yapan, Eskişehirspor armasının peşinden deplasmanlarda binlerce kilometre yol yapan Neferleriz. Ama şu bir gerçek ki Eskişehirspor sevdası bizler için beşikte başladı, mezarda biter.
Türk futbolunun 3 Temmuz Şike süreciyle girdiği kaosta en büyük zararı takımlarına gönülden bağlı taraftarlar görmüştür.Bu süreç profesyonel futbolun ne kadar kirlenmiş olduğunu gözler önüne sermiştir.Akabinde futbolda şiddet yasası ve Passolig uygulamasıyla devam eden süreç taraftarıları iyice sindirmiş ve sessiz duyarsız bireyler haline getirmeye başlamıştır.Günümüzde taraftarlardan kendisine gösterilen koltuğunda oturan ve talep edilen paraları biletlere,yayıncı kuruluşa ödeyip, hiçbir şekilde bir araya gelemeyen, tepki gösteremeyen bireyler olmaları istenmektedir.
Profesyonel futbolun bu kadar endüstiriyelleştiği, sermaye odaklı olduğu bu düzende bizim yerimiz kalmamıştır.
Bundan sonraki hedefimiz bugun açılışını yaptığımız 1965 NEFERSPOR Amatör Kulübü çatısı altında başta futbol olmak üzere bir çok amatör branşta gençlerimizin spor yapmasını sağlamak ve topluma ahlaklı bireyler kazandırmaktır.
1965 NEFERSPOR Amatör Kulübü Yönetim Kurulu

NEFER böyle birşey açıkladı.Yani kendilerini fesh mi ettiler naptılar anlamadım ??
ESES ULAN !!
Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2014 saat 12:55
^ Neferi bir çok kez eleştiririm
ama adamlar tribüne gelmeyecekse bir daha anlarım, çünkü 6222 pasolig falan filan zaten Tribüne giremiyor taraftar
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2014 saat 12:55
6222 ve e bilet mevzusu yüzünden zaten seneye tribünde olmayacağız gibi fesh yok şimdilik.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
26Koki26 Liste gör
Yazar

Volkan
  Alıntı 26Koki26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2014 saat 13:04
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

6222 ve e bilet mevzusu yüzünden zaten seneye tribünde olmayacağız gibi fesh yok şimdilik.

murat diri gittikten sonra nefer eski nefer olamadı zaten.Sonra da 6222 ve passolig uygulamaları , taraftarların tribün yasağı almaları filan.Nefer darbe üstüne darbe aldı.İyi bile dayandılar aslında.Bence daha fazla uzatmadan kendilerini fesh etsinler.Tribünlerde yarım yamalak duracaklarına kendilerini fesh etmeleri daha mantıklı olur.

Ama işin zor kısmı nefer kendini bitirince yerine kim gelecek ?? Diyelimki nefer kendini fesh etti bu kolay kısım.Yerine gelecek olanlar kim olacak.Kavga dövüş başlamasında tribünlerde.Ayrıca nefer böyle bir açıklama yaptıysa kendisini fesh etmesi yerinde olur yoksa neferle kavga dövüş yapmaya çalışan 3-5 kişi çıkar buda tribün ruhunu ortadan kaldırır.Buna taraftarlar olarak birşeyler yapılması lazım.ÖZELLİKLE TRİBÜN ABİLERİMİZİN.GENÇ YAŞTAKİ KARDEŞLERİMİZİN TRİBÜN REİSLİĞİ SEVDASINA KAPILMAMASI GEREKİR.
ESES ULAN !!
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar

Eralp
Yer: Eskişehir
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2014 saat 18:40
Husumet Haritasıymış

Yukarı
grezores Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı grezores Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2014 saat 18:48
Alıntı yapılan ecayirli26

Husumet Haritasıymış

kocaeli antalya ankaragücü galatasaray fenerbahçe bolu diyarbakır ordu vb bir çok takım eklenebilir
Yukarı
EsesLi Onur Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: İstanbul
  Alıntı EsesLi Onur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2014 saat 18:52
Bizim husumet olmadığımız takımları yazsak daha az yer kaplar
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8586878889 90>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,766 saniyede hazırlanmıştır