eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2013-2014 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8485868788 90>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kocakurt Liste gör
Deneyimli Yazar

veli önkal
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı kocakurt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/May/2014 saat 15:48
Etkisi devam etmek mi? Gündüz dilimde geceleri ise rüyalarımda.84 senesinde 2.ligde şampiyonluğa oynarken Samsunla 0-0 kaldığımız maçta ikinci yarıda Zafer sanat okulu tarafından kapalı tribünün önündeki köşeden bir korner atışı kullanmış direk kaleye giren topu Samsun kalecisi kurtamıştı.O pozisyon tam üç geçe rüyalarıma girmişti.
ben seni unutmak için sevmedim
Yukarı
v_for_vendetta_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Muammer
Yer: Eskişehir
  Alıntı v_for_vendetta_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/May/2014 saat 20:41
Alıntı yapılan eaytures

Alıntı..

Ne zor yazarak anlatmaya çalışmak sustuklarını. İçinde büyüyüp, seni kemirmesine rağmen derdini anlatamamak. Bir takımı neden tutarsınız? Neden peşinden kilometrelerce yol kat edersiniz? Belki cebinizden, ertesi gün işinizden, okulunuzdan hatta ailenizden feragat edersiniz?

Kazanmasını sevebilirsiniz takımınızın, kupalar kaldırmasını da. Avrupa'nın dev takımlarını dize getirmesi hoşunuza gider. Belki de bir futbolcuya bağlanırsınız, kahramanınız ilan etmişsinizdir, ilk formanızın sırtında onun adı ve numarası yazar. Ya da benim gibi kaybetmeyi seçmişsinizdir. Tarihin yazmadığı ancak bizim gibilerin dillerinden düşmeyen o meşhur kaybedenler. O kadar güzel kaybetmişlerdir ki, içinizden bir daha kaybetmesi gelir. Son düdük çaldığında gelen mağlubiyet sizin için bir nasırdan farksızdır artık.

Peki ya o takım bir gün size kazanan olabileceğinizi söylese? Bilir misiniz o hissi? Yara kabuğunun kaşınması gibi diyeyim size. Kaşımaya başlarsınız hafiften. Sabah kalkınca, yola çıkınca, hayaller kurarken, tribüne girince, meşale kokusunu çekerken içinize, boğazınız patlayasıya bağırırken; meşin yuvarlak iki direğin arasından yavaşça süzülürken bile kaşırsınız. Çok sonra anlarsınız, kalkan kabuğun altında izi kalmıştır o yaranın. Derinizin üzerindeki o küçük iz, yola çıktığınız noktasının ta kendisidir.

Ben takımıma sevdalanırken da o finale giderken de bunun farkındaydım, oraya yol alan binlerce insan gibi. Dönüşte de hiç korkmamayı, acılarımla mutlu kalabilmeyi bir kez daha öğrendim. Kırmızı-siyahlı her futbolcunun çimlerden doğrulduğu an, ben de doğruldum ayakkabı numaramı bıraktığım koltuktan. Tanımadığım insanlarla kol kola girebilmeyi, kavgada tozun dumana katılmasını, bir gıdım suyu paylaşmayı öğreten takımımın karşısında dik durabilmek için, onu tribünlere şampiyon diye çağırabilmek, bağrıma basabilmek için.

Rüzgarın fırtına olup kalelerden kalelere estiği o gün ne yapacağımı bilemediğim için seviyorum galiba ben. Şampiyon olan takımı değil, tuttuğum takımı şampiyon yapacağım için. Ve hep beklenilen ama bir türlü gelmeyen o meşhur geceye geri saydığımdan herhalde. Şimdi kaybederken bile fiyakasından ödün vermeyen, bazısına artık kalp ağrısı olan, bazısına da bana olduğu gibi daha iyi yenilmeyi öğreten renkler için çalıyor cızırtılı plaktan:

"Sizlerin meftunuyum, hayranıyım..."

DÜNYA YIKILSA DA TERKETMEYECEĞİZ, ESKİŞEHİR'DE DOĞDUK ESKİŞEHİR'DE ÖLECEĞİZ.
Yukarı
kartES Liste gör
Usta Yazar

Erkan AKÇORAY
  Alıntı kartES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/May/2014 saat 20:46
Alıntı yapılan eaytures

Alıntı..

Ne zor yazarak anlatmaya çalışmak sustuklarını. İçinde büyüyüp, seni kemirmesine rağmen derdini anlatamamak. Bir takımı neden tutarsınız? Neden peşinden kilometrelerce yol kat edersiniz? Belki cebinizden, ertesi gün işinizden, okulunuzdan hatta ailenizden feragat edersiniz?

Kazanmasını sevebilirsiniz takımınızın, kupalar kaldırmasını da. Avrupa'nın dev takımlarını dize getirmesi hoşunuza gider. Belki de bir futbolcuya bağlanırsınız, kahramanınız ilan etmişsinizdir, ilk formanızın sırtında onun adı ve numarası yazar. Ya da benim gibi kaybetmeyi seçmişsinizdir. Tarihin yazmadığı ancak bizim gibilerin dillerinden düşmeyen o meşhur kaybedenler. O kadar güzel kaybetmişlerdir ki, içinizden bir daha kaybetmesi gelir. Son düdük çaldığında gelen mağlubiyet sizin için bir nasırdan farksızdır artık.

Peki ya o takım bir gün size kazanan olabileceğinizi söylese? Bilir misiniz o hissi? Yara kabuğunun kaşınması gibi diyeyim size. Kaşımaya başlarsınız hafiften. Sabah kalkınca, yola çıkınca, hayaller kurarken, tribüne girince, meşale kokusunu çekerken içinize, boğazınız patlayasıya bağırırken; meşin yuvarlak iki direğin arasından yavaşça süzülürken bile kaşırsınız. Çok sonra anlarsınız, kalkan kabuğun altında izi kalmıştır o yaranın. Derinizin üzerindeki o küçük iz, yola çıktığınız noktasının ta kendisidir.

Ben takımıma sevdalanırken da o finale giderken de bunun farkındaydım, oraya yol alan binlerce insan gibi. Dönüşte de hiç korkmamayı, acılarımla mutlu kalabilmeyi bir kez daha öğrendim. Kırmızı-siyahlı her futbolcunun çimlerden doğrulduğu an, ben de doğruldum ayakkabı numaramı bıraktığım koltuktan. Tanımadığım insanlarla kol kola girebilmeyi, kavgada tozun dumana katılmasını, bir gıdım suyu paylaşmayı öğreten takımımın karşısında dik durabilmek için, onu tribünlere şampiyon diye çağırabilmek, bağrıma basabilmek için.

Rüzgarın fırtına olup kalelerden kalelere estiği o gün ne yapacağımı bilemediğim için seviyorum galiba ben. Şampiyon olan takımı değil, tuttuğum takımı şampiyon yapacağım için. Ve hep beklenilen ama bir türlü gelmeyen o meşhur geceye geri saydığımdan herhalde. Şimdi kaybederken bile fiyakasından ödün vermeyen, bazısına artık kalp ağrısı olan, bazısına da bana olduğu gibi daha iyi yenilmeyi öğreten renkler için çalıyor cızırtılı plaktan:

kardeşimiz alıntı olarak belirtmiş.kimse yazan bilmiyorum.üç kere okudum.daha üç kere daha okurum.anlamak için değil hayallerimin yazısı diye okurum.anlayana BUDUR.anlayamayanlara lafım yok.ama BUDUR.
Yukarı
mavis erkan Liste gör
Yazar

ERKAN KOCA
Yer: Turkey
  Alıntı mavis erkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2014 saat 19:48
Konya Maçının ceza ertelemesine-kaldırılmasına ve maç gelirinin SOMA ya aktarılmasına dair yönetim kurulumuzun TFF ye yaptığı başvuru olumsuz sonuçlanmıştır.Maç gününe kadar maça girmesekte SİYAH bilet basılarak taraftara satışa sunulması ve gelirinin SOMA ya aktarılması hayalimizde maç gününe çok az aman kaldığı için yetişmeyeceğinden suya düşmüştür.Eskişehirspor Taraftarları olarak SOMA da yaşanan olaylara sessiz-eli kolu bağlı bir şekilde kalamayız..O CANLAR BİZİM..Yönetim kurulumuzdan SOMA için bir yardım hesabı açmasını bekliyoruz. BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARI’nın bu hesaba elinden-gönlünden kopanları göndererek büyüklüğümüzü tüm Türkiye’ye bir kez daha göstereceğine inanıyoruz..
ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLAR BİRLİĞİ
Yukarı
hahuki Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
  Alıntı hahuki Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2014 saat 20:07
Alıntı yapılan mavis erkan

Konya Maçının ceza ertelemesine-kaldırılmasına ve maç gelirinin SOMA ya aktarılmasına dair yönetim kurulumuzun TFF ye yaptığı başvuru olumsuz sonuçlanmıştır.Maç gününe kadar maça girmesekte SİYAH bilet basılarak taraftara satışa sunulması ve gelirinin SOMA ya aktarılması hayalimizde maç gününe çok az aman kaldığı için yetişmeyeceğinden suya düşmüştür.Eskişehirspor Taraftarları olarak SOMA da yaşanan olaylara sessiz-eli kolu bağlı bir şekilde kalamayız..O CANLAR BİZİM..Yönetim kurulumuzdan SOMA için bir yardım hesabı açmasını bekliyoruz. BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLARI’nın bu hesaba elinden-gönlünden kopanları göndererek büyüklüğümüzü tüm Türkiye’ye bir kez daha göstereceğine inanıyoruz..
ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARLAR BİRLİĞİ

TFF Soma'daki maden faciası nedeniyle 14 ve 15 Mayıs'ta oynanacak olan tüm amatör ve profesyonel lig müsabakalarını ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı...

BASKETBOL FEDERASYONU'NDAN DA ERTELEME
Soma'daki kömür ocağında yaşanan elim kaza sonucu ilan edilen milli yasın ardından, basketbol karşılaşmaları ertelenmiştir.

Beko Basketbol Ligi ve TB2L Play-Off ile TB3L Final Grubu müsabakaları 17 Mayıs Cumartesi gününden itibaren devam edecektir.

Yenilenen maç programları ilerleyen saatlerde açıklanacaktır.
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES
Yukarı
boffin25 Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
  Alıntı boffin25 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2014 saat 21:54
zorla maça girsek nolur acaba LOL
Yukarı
VITRUVIES Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Ankara
  Alıntı VITRUVIES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2014 saat 09:31
Alıntı yapılan eaytures

Alıntı..

7 Mayıs gecesi Konya Atatürk Stadı'nın kendilerine ayrılan bölümünü saatler öncesinden dolduran binlerce kişinin duygularını lirik bir biçimde yansıttığına inandığım bu nitelikli satırlar, Alican Döşer'e ait "blog"dan alıntılanmış.

Soma'dan gelen acı haberlerle içimizin yanıp kavrulduğu şu günlerde," yazı"nın ve okumanın sağaltıcı etkisine sığınmak isteyenlere...

Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
Yer: Hatay
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2014 saat 09:58
2013-2014 sezonu taraftarımız denildiğinde benim aklıma hep Konya'daki maç gelecek... kimse kusura bakmasın ama öyle çok çok iyi değildi tribünümüz. takım atak yaparken resmen kestik adamları gerek yavaş tempo tezahüratlarımızla ve de 62. dakikadaki meşale olayıyla. en uzun tezahüratımızı bütünlüğü bozmadan kaç dakika ya da kaç tekrar yapabildik?
geçelim bir diğer konuya: protokol ile beyaz branda(hani şu kale arkasında yırtmaya çalıştığımız branda evet) arasında kalan taraftarlar kimlerdi? onlar bizim tribünümüzse, biz niçin bu sezon seyirci olayları yüzünden bu kadar çok ceza aldık? yok bizim tribün değillerse, niçin bize ayrılan bölümdeydiler? yukarıda saydıklarımı geçtim, gerçekten şu son söylediğim kısım aklıma kazındı. bu maçta susanları kim affetsin?
Yukarı
kursk Liste gör
Yeni Yazar

kadir
Yer: eskişehir
  Alıntı kursk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2014 saat 14:35
slm arkadaşlar aranıza yenı katıldım uzun zaman sonra :) dıger hesap kapatılmış bu posolig hakkında ne gıbı bı duruş planlanıyo yoksa herkes alıcakmı ona gore basvuru yapıcamda :)saygılar....
Yukarı
~ERHAN~ Liste gör
Usta Yazar

ERHAN DLAPCI
Yer: İSTANBUL
  Alıntı ~ERHAN~ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2014 saat 16:29
Tff'nin açıklama yapması gerekiyor, çoğu kulüp onaylamadı
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8485868788 90>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır