eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

STSL 10.Hafta Gençlerbirliği 2 - 0 Eskişehirspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 47>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Mesut_ES_1971 Liste gör
Deneyimli Yazar

Mesut
Yer: Bursa
Online Durum: Offline
  Alıntı Mesut_ES_1971 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 00:21
1- Kamara yerine geçmeli
2- Erkan yerine Erman başlamalı, sonra değişebilirler ikisi
3- Geride Servet Akamingo olmalı, Diego çok kaybediyor yerini, Diego sol beke geçmeli yada yedeğe alınmalı.
4- Kesinlikle iyi yada kötü Santraforle çıkılmalı sahaya, benim tercihim Necati ile. İyi kötü kaleyi tutturan vuruşları vari diğerleri kargalara atıyor.
5- Torres asla defansif oynamamalı. Santrafor arkası serbest oynamalı.
6- Servet gelip Diego dan boşalan yabancı kontenjanına Tello girmeli.
7- 2. yarı 18 yaşında 1.90 Adam gibi yerli ucuz kaleci bulunmalı. Koy bir kaç maç 5 dk. filan.
8- Aytaç oynamalı. Erkut artık denenmemeli, hiç agresif değil ve çok zayıf. Aytaç en azından gol atabilir. Tercihim hiç gol atmayan Hürriyet in yerine oynamaklı.
9- Şunlar kişiler şunlara çalışılmalı.
a- Veysel, Tarık : Orta yapma. Serol seçimi o yüzden iyi bence. Serol oynayabilir.
b- Necati, Kamara, Erkan, N Diaye, Veysel : Gol vuruşu

Kadro bence ve yedekler şöyle olmalı. Gol atmak için.
Boffin
Veysel-Akamingo-Servet-Serol
      Aytaç   N Diaye
Kamara                 Erman
            Torres
            Necati
(Kadro bu olmalı, biz Diegoyu oynatarak ilerde 1 kişi eksik oynuyoruz)
Yedek : Tello, Erkan, Özgür Çek, Hürriyet, Tarık(Genç Santrafor, vardı bir genç sanki), Y. Kaleci,
ESES li Doğmuşum
Yukarı
uayuay Liste gör
Usta Yazar

Ugur Y.
Yer: Istanbul
  Alıntı uayuay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 00:44
Ben de Diego'nun artık dinlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Ama ondan açılacak kontenjanı Dede doldurmalı. Dede dönemezse de Causiç. Dede dememin sebebi bütün takımı düzene sokan adam olması. Gerçekten sahada Dede'nin olduğu maçlar takıma 2 kat daha fazla güveniyorum. Dede sahada hoca gibi oynayan bir isim. Acilen geri dönmeli.
Grupların, reislerin değil.. ESKİŞEHİRSPOR'UN TARAFTARLARIYIZ!

Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 05:15
Macin istatistikleri:
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 05:43
Markus Merk macin son dakikalarinda Ugur Ciftci'nin Veysel'e yaptigi bu mudahelenin ardindan penalti karari verilmesi gerektigini soyledi:
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
  Alıntı alikula Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:13
Biz iyi değildik, ama akıllıoyun da ortaya koyamadık. Gençlerbirliği de öyle ahım şahım değildi, yanlız onlar akıllıca oynadı, olay bu.

Ertuğrul Hoca nın bizde daha ilk sezonu, hemen şampiyonluk beklemek hayalcilik olur. Bursaspor u şampiyon yaptı evet ama 4 senenin sonunda yaptı, ben bu sezon bizim takımın yerini 5 lik ile 10 luk arasında görüyorum. Hoca takımı gelecek sezona hazırlıyor, genç futbolcuları oynatarak tecrübe kazanmalarını sağlıyor, bu sezon böyle geçecek, kalan maçlarımızda kendi evimizdekilerin en az % 80 ini kazanalım, kalan deplasman maçlarının da en az % 70 inden puan çıkartalım (beraberlik veya galibiyet) bize yetecektir, tabi mağlubiyeti istemeyiz ama futbol bu arada mağlubiyetler de olacaktır.

Benim tüm umudum gelecek sezon da, bu sezonu gelecek sezona hazırlık olarak görmek lazım, tabi bunun için de kupa maçları yok, kupa maçlarına kupayı kazanacak formda oynamalı bizim takım...
Yukarı
es-metu Liste gör
Deneyimli Yazar

Ayhan
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-metu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:14
bencede ;

- necati ile başlanmalı. (son zamanlar ne kadar saç baş yoldursada , hala gole en yakın isim)
- erkan veya erman , mümkünse ikisi de bir süre kulübede dinlenmeli. causiç ,tello ,aytaç düşünülmeli.
- dede çok lazım iyileştiyse. diego-servet değişikliği yabancı kontenjanı için düşünülebilir.

Yukarı
esesman Liste gör
Yazar

ömer
Yer: Turkey
  Alıntı esesman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:20
Yapmayın arkadaşlar Dieogo'nun ölüsü yeter bence Süper ligin en teknik stoperi..

ANTİ byzans!!...
Yukarı
10cem26 Liste gör
Deneyimli Yazar

cem çalık
Yer: balık ES ir
  Alıntı 10cem26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:32
Alıntı yapılan matt

Markus Merk macin son dakikalarinda Ugur Ciftci'nin Veysel'e yaptigi bu mudahelenin ardindan penalti karari verilmesi gerektigini soyledi:
şu çizgi hakemine ne diyeceksin.................
BU SEVDA BİTMEZ... SON NEFESE KADAR ESES...
Yukarı
kokopelli Liste gör
Yazar

Kaan Özden
Yer: Kahire
  Alıntı kokopelli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:39
Kötü bir günün geçirdik. Bütün mesajları okudum, gerçekten tv.deki futbol adamlarına ders vericek tespitler yapan arkadaşlar var be ne kadar biliçli bir taraftar olduğumuzun da göstergesi. Ama bir kötü maç ardından hayallerden vazgeçmek bir kaç maç önce kahraman ilan ettiğimiz adamları yerden yere vurmak bize yakışmıyor. En nihayetinde bir deplasmandan geldik, maçın büyük kısmında 10 kişi defans yapan bir takıma karşı oynadık çok çok az pozisyon verdik ama kapalı bir defansı açamadık olay bu. Takımı yerden yere vurmaya gerek yok. Bireysel performanslara bakacak olursak;

Boffin: Önceki maçlardaki gibi harika bir kurtarışı yoktu bu maçta. Kurtardığı pozisyonları süper lig kalitesindeki her kaleci kurtarabilir ama yediğimiz gollerde de hatası yoktu.

Veysel: Herkes o kadar yüklenmişki adama. Kötü olabilir ama bu kadar eleştiriyi de haketmiyor. Kanat oyuncusularından çok orta yapmak zorunda kalıyosa bu onun suçu değil. Taktik icabı mı böyle oldu yoksa kanat oyuncularının formsuzluğundanmıdır bilinmez ama bir bek oyuncuyu ofansif yönünün eksikliğinden dolayı eleştirmek bence doğru olmaz, Jorquera Kamara veya Erman'ı defansif olarak eleştirmek gibi bir şey bu.

Akaminko ve Diego: Ayrı ayrı yorum yapmaya gerek yok ikisi de bugün gününde değildi. Gollerde kademe hatalası ve çok basit çalım yeme gibi hataları vardı maalesef ama yine de mücadele hırsları üst düzeydeydi. Diego'dan alıştığımız şutlar bugün Akaminko'dan geldi ve kornere giden top oldukça tehlikeliydi.

Tarık: Bir kafa topu çıkarışı vardı ki jeneriklik bir hareketti bence. Serol son dk sakatlandığı için ilk 11'de başladı umarım Serol'da ciddi birşey yoktur ama Tarıkla başlamamıza sevindim. Erkan-Tarık arasında kesinlikle birşey var ve Ertuğrul Hoca bu yüzden Serol'u tercih ediyor gibi bir hisse kapıldım. Umarım yanılıyorumdur yoksa Tarık bir yıldız adayı gözümde. Çok güzel koşular yaptı ama Erkan onu tercih etmedi, Tarık'a gelen toplara koşarak gitti ve önünden aldı çocuğun. Çok garipti.

N'diaye: Ofansif ortasaha gibi oynadı sanki dün. İleri tarafta çok gördüm onu. Bence Aytaç daha başarılı ve yerli. Eskisi kadar şans tanınmıyor Aytaç'a. Arada değiştirilmeli mutlaka. Göze batan hatası ya da olumlu katkısını hatırlamıyorum.

Hürriyet: Bugün daha azimli daha hırslı göründü gözüme. Bence takımda kötünün iyisi Hürriyetti. Çok çalıştı çok bastı epey de top kaptı sahanın her bölgesinde.

Erkan, Erman ve Jorquera: Takımın pozisyonlarını yönlendirecek isimler ama hiç varlık gösteremediler. Sanırım hepsi birbirine güvendi. Erman ve Jorquera yokken Erkan daha çok yük alıyordu üzerine ama şimdi diğerleri yapar düşüncesine mi girdi anlamadım. Uzkatan şut çekme potansiyeli olan oyuncular ama çok az denediler. Bence takımın en kötüleriydiler. Aslında ikisine önlem alınsa mutlaka bir üçüncüsü görevi yüklenip yaratıcılık yapabilirdi, neyse.

Kamara: Top kayıplarıyla, kaçırdığı pozisyonla en çok göze batan isim olabilir ama hücumdaki en çalışkan en üretken kişi oydu bence. Tabi ki çalışmak yetmiyor başarmak da lazım ama olmayınca olmuyor işte. Olsaydı bir kaç pozisyonda özellikle rakibi geçebilseydi çok farklı şeyler konuşuyorduk şuan.

Necati: Kötü de olsa bir santrafor oynatmak zorundayız sanırım. En azından defanstan bir kişi bu futbolcuya dikkat edecektir. Ve ilerde birisinin olması hep tehlike hissettirecektir onlara. Ve elimizdeki en iyisi Necati. Belki bir maçın sonlarında Bertül denenebilir. Necati girince daha iyi oldu ataklarımız.

Erkut: Maç çevirecek tecrübesi daha yok maalesef. Takıma alıştırılmalı ama böyle kilit açmak için sokulmamalı oyuna. Önde olduğumuz maçlarda oyuna girmeli.

Çok güzel, değişik varyasyonlar denemeye müsait bir kadromuz var, Ertuğrul Hoca'mın biraz kafa yorarak takımla oynaması gerekiyor. Sağ bek yok diye oynattığımız Veysel için artık alternatifler var. Bir bekde Serol bir bekte Tarık olabilir. Sezgin de var. Göbek içinde Sezgin, Veysel Servet denebilir. Ön libero için Veysel ve Aytaç var. Causic, Tello ve Hasan Hüseyin ortasaha için bekliyor hala. Özgür'ümüz var maç çevirdiği günler de olmuştu kanatlarda değerlendirmiyoruz hiç bu sene. Erkut yerine tercih edilebilirdi. Ama kupa maçlarındaki gibi hepsi birden değil iskelet takıma bir bir monte edilmeli bu alternatifler.
Sonuç olarak favori olduğumuz bir maçı kaybettik ama acısını diğer maçlarda çıkartabilecek bir kadromuz var yeterki moralleri bozmayalım, hayallerden vageçmeyelim ve takıma desteğimizi kesmeyelim.
"Tek sevda ESES, tek büyük ESES"
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2013 saat 08:54

Teknik direktör ve futbolcular biraz sorumluluk almalıdır.
kalender
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 47>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır