eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Leyla ile Mecnun'u kaldırdılar

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 11>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
dream26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı dream26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2013 saat 10:42
Alıntı yapılan Starsky

Verilen tarih Arapça ezana dönüş tarihi... Ondan önceki süreçte İslam şaha kalktı galiba...

"Tanrı uludur" diyelim de duygu seli olsun şurada...

Sen hala futbol izleyip iddaa yapmadın mı? Hadi şeriatçı kardeşim iddaa oyna sen
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2013 saat 12:46
Alıntı yapılan şimşek65

cumhuriyetin en büyük hatası özellikle 1950 den sonra yüce dinimizi bu yobazların eline bırakması ve ağızlarının pis salyalarını akıta akıta bugünlere gelmemiz.eskşiden güzelliğinden kendimden geçtiğim tekbir seslerini şimdi duyunca irkiliyorum çünkü biliyorumki o tekbirle beraber müslümanlar birbirlerini boğazlıyor.

ne güzel demiş sevgili mevlana İSLAMI YOBAZLARDAN KORUYUNUZ YOKSA BİRGÜN DÜNYAYI İSLAMDAN KORUMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.

Çok doğru yazmışsınız, dincilerin(dindarları ayırıyorum) marifetidir dini kendi tekellerine almaya çalışmak. Sorsan hain Vahdettin'e taparlar ama Milli Mücadele kahramanı İsmet İnönü'ye demediklerini bırakmazlar...
Büyük abileri Amerika bile geçen hafta kınadı ve anında sattı bunları İsrail için.Bu arada ortalık Ali Kemallerden geçilmiyor basında.Bilmeyenler için hemen söyleyelim,Milli Mücadele karşıtı ve İngiliz yalakası olduğu için İzmit'te bizzat halk tarafından linç edilmiştir.Halk en başından beri ona Artin Kemal demiştir ki o zaman insanlarda vatan sevgisi,çıkarlardan önce gelirdi.Şimdi ise çıkarlar bazıları tarafından vatan sevgisinden önce gelir.

Bugün şakirtlerden biri açıp Milli Mücadele yıllarını, Bağımsızlık Savaşı'mızın tarihi hakkında kitap vs okumamışlardır. Cahillik bunların doğasına nüfuz etmiş ama umarım sonları Vahdettin'in Malaya zırhlısıyla İngilizlere kaçtığı gibi olur.

Pilavlı sohbetleriniz ve maklubenizle başbaşa bırakalım sizi.Akşam maça gidiyoruz.
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
Starsky Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Belçika
  Alıntı Starsky Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2013 saat 06:38
Alıntı yapılan dream26

Alıntı yapılan Starsky

Verilen tarih Arapça ezana dönüş tarihi... Ondan önceki süreçte İslam şaha kalktı galiba...

"Tanrı uludur" diyelim de duygu seli olsun şurada...

Sen hala futbol izleyip iddaa yapmadın mı? Hadi şeriatçı kardeşim iddaa oyna sen
Biri şuna komik olmadığını söylesin...
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!
Yukarı
dream26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı dream26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2013 saat 21:46
Alıntı yapılan Starsky

Burda herkes sana gö(z)üyle gülüyor sen ne diyon
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2013 saat 22:10
Alıntı yapılan dream26

Alıntı yapılan Starsky

Burda herkes sana gö(z)üyle gülüyor sen ne diyon

Yo şahsen ben söylediklerindeki haklı noktaları görüyor ve tebrik ediyorum. Gülmüyorum arkadaş espri yapmıyor, fikirlerini savunuyor, düşüncelerini aktarıyor.

Ha evet hoşunuza gitmeyen düşüncelere gülmek sizin huyunuzsa ki öyle gibi; bu durumda gö(z)le gülünmesi gereken sizlersiniz aslında...

Her üye alımından sonra sizin gibi adı şanı belli olmayan tek hücreli üyeler belirmekte.. Ortamı germeye gerek yok Saçmalamaya hiç gerek yok.
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
okyees Liste gör
Deneyimli Yazar

Oktay
Yer: ANKARA
  Alıntı okyees Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2013 saat 22:59
Alıntı yapılan Panzerfaust26

Alıntı yapılan şimşek65

cumhuriyetin en büyük hatası özellikle 1950 den sonra yüce dinimizi bu yobazların eline bırakması ve ağızlarının pis salyalarını akıta akıta bugünlere gelmemiz.eskşiden güzelliğinden kendimden geçtiğim tekbir seslerini şimdi duyunca irkiliyorum çünkü biliyorumki o tekbirle beraber müslümanlar birbirlerini boğazlıyor.

ne güzel demiş sevgili mevlana İSLAMI YOBAZLARDAN KORUYUNUZ YOKSA BİRGÜN DÜNYAYI İSLAMDAN KORUMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.

Çok doğru yazmışsınız, dincilerin(dindarları ayırıyorum) marifetidir dini kendi tekellerine almaya çalışmak. Sorsan hain Vahdettin'e taparlar ama Milli Mücadele kahramanı İsmet İnönü'ye demediklerini bırakmazlar...
Büyük abileri Amerika bile geçen hafta kınadı ve anında sattı bunları İsrail için.Bu arada ortalık Ali Kemallerden geçilmiyor basında.Bilmeyenler için hemen söyleyelim,Milli Mücadele karşıtı ve İngiliz yalakası olduğu için İzmit'te bizzat halk tarafından linç edilmiştir.Halk en başından beri ona Artin Kemal demiştir ki o zaman insanlarda vatan sevgisi,çıkarlardan önce gelirdi.Şimdi ise çıkarlar bazıları tarafından vatan sevgisinden önce gelir.

Bugün şakirtlerden biri açıp Milli Mücadele yıllarını, Bağımsızlık Savaşı'mızın tarihi hakkında kitap vs okumamışlardır. Cahillik bunların doğasına nüfuz etmiş ama umarım sonları Vahdettin'in Malaya zırhlısıyla İngilizlere kaçtığı gibi olur.

Pilavlı sohbetleriniz ve maklubenizle başbaşa bırakalım sizi.Akşam maça gidiyoruz.

Sanane Kardeşim Özgür bir ülkedeyiz,insanlar senden icazet alıp cemaat kuracak değil.Sana sorup dinini seçecek değil.
Hemen hemen her ülkede o  an çattığında ülkede karışıklık çıkarılır,suçlusu yönetim olur defalarca gördük daha dün suriye,mısır kimyasal silah derken dolar 2 tl ye çıktı,borsa düştü spekülatörler parayı kaptı,bizlerde birbirimizi yedik.
Senin o çok güvendiğin yılmaz cumhuriyet bekçileri trilyonları uçuran yabancıları engelleyebildimi ? 95 krizi 2000 krizi hangi banka soydu türkiyeyi bilirmisin hayır bellemişsin şu insan şöyle bu insan böyle bizim insanımız sonuçta diyalog varmı açıkmısın hayır sorarsan en kral demokrasi senin kafanın içerisinde var.
Senin o güvendiğin bazıları İsraille anlaşmadımı sonrada 28 şubatı yapmadımı faturası 10 milyar dolar haberin olsun.
Kimsenin özellikle Vahdettine taptığı falan yok sanki bu insanların  içlerinde yıllarca yaşamışsın,ezberlemişsin de konuşuyorsun birisi korursa geçmişini bütünüyle  korur ve tüm Osmanlıya sahip çıkar,Bugün Osmanlıya sahip çıkan gerici adlediliyor.Aslında japonyayı örnek almalıyız bu konuda gelişmenin sırrını geçmişi örnek alarak buldular.
Mevlana Hazretlerine gelince o yobaz diye senin anladığın şekilde kast etmiyor Dindar dinci aynı şeyler mantıkta 2 şeçenek vardır ya 1 açık, yada 0 kapalı yani evet hayır,
İnanan herkez aynıdır.Ama inanmış gibi konuşup şartlarını yerine getirmeyen üstüne üstelik islamı kirletenleri kastetmiştir.Yobaz dediği dine düşman herkezdir.
Yoksa EN UFAK inancı olan din kardeşini yermez,lekelemez hepimiz din kardeşiyiz boşunamı söylüyoruz yoksa
Bu arada Akşam maçta dikkat et Kıyamet Kuranı kerimde Akşam yatsı arası kopacak der.Shocked
Akşam namazı bu yüzden hızlı okunur hızlı kılınır söylemedi deme Wink
benim sevdam siyah kırmızı
http://img517.imageshack.us/img517/6845/es1qq9.jpg
ever,everywhere biggest ESES
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2013 saat 23:31
Alıntı yapılan okyees

Sanane Kardeşim Özgür bir ülkedeyiz,insanlar senden icazet alıp cemaat kuracak değil.Sana sorup dinini seçecek değil.Hemen hemen her ülkede o  an çattığında ülkede karışıklık çıkarılır,suçlusu yönetim olur defalarca gördük daha dün suriye,mısır kimyasal silah derken dolar 2 tl ye çıktı,borsa düştü spekülatörler parayı kaptı,bizlerde birbirimizi yedik.Senin o çok güvendiğin yılmaz cumhuriyet bekçileri trilyonları uçuran yabancıları engelleyebildimi ? 95 krizi 2000 krizi hangi banka soydu türkiyeyi bilirmisin hayır bellemişsin şu insan şöyle bu insan böyle bizim insanımız sonuçta diyalog varmı açıkmısın hayır sorarsan en kral demokrasi senin kafanın içerisinde var.Senin o güvendiğin bazıları İsraille anlaşmadımı sonrada 28 şubatı yapmadımı faturası 10 milyar dolar haberin olsun.Kimsenin özellikle Vahdettine taptığı falan yok sanki bu insanların  içlerinde yıllarca yaşamışsın,ezberlemişsin de konuşuyorsun birisi korursa geçmişini bütünüyle  korur ve tüm Osmanlıya sahip çıkar,Bugün Osmanlıya sahip çıkan gerici adlediliyor.Aslında japonyayı örnek almalıyız bu konuda gelişmenin sırrını geçmişi örnek alarak buldular.Mevlana Hazretlerine gelince o yobaz diye senin anladığın şekilde kast etmiyor Dindar dinci aynı şeyler mantıkta 2 şeçenek vardır ya 1 açık, yada 0 kapalı yani evet hayır,İnanan herkez aynıdır.Ama inanmış gibi konuşup şartlarını yerine getirmeyen üstüne üstelik islamı kirletenleri kastetmiştir.Yobaz dediği dine düşman herkezdir.Yoksa EN UFAK inancı olan din kardeşini yermez,lekelemez hepimiz din kardeşiyiz boşunamı söylüyoruz yoksaBu arada Akşam maçta dikkat et Kıyamet Kuranı kerimde Akşam yatsı arası kopacak der.ShockedAkşam namazı bu yüzden hızlı okunur hızlı kılınır söylemedi deme Wink

Sağır duymaz,uydurur.Yazılmayan şeyleri kendi kurgular sonra insanları yazmış gibi sorumlu tutar.Ayrıca imanla paranın kimde olduğu belli olmaz, dini kılıf gibi kullananlar KIYAMET Günü turbo taktırıp akşam namazı kılsa bi faydası olmaz. Dinde en önemli nokta samimiyettir kaldı ki bu forumda kimse dini kötüleyecek bir şey yazmaz.Tarih konusuna gelince kimse Osmanlı'ya en ufak bir olumsuz yorum yazmazken(Vahdettin dönemine Osmanlı demek Fatih Sultan Mehmet'e Kanuni'ye hakarettir.Ülke zaten parçalanmıştı,sömürge durumundaydı.Fetva uydurup kendi askerini,milletini arkasından vurmuştur.) kalkıp Cumhuriyet döneminde yapılanları yerin dibine batırıyorsan,kendi tarihine karşı geliyorsun demektir.Bu da yazdıklarıyla çelişen insanlara verilen cevaptır.O yüzden yok ben dinciyim yok sen şöylesin ayakları tutmaz.Zaten böyle bir yazıyı yazacak kişiyi dünden beri bekliyordum normaldir. Diyalog içinde bulunmak için karşındaki insanın; dini siyasi araç haline getirip bundan çok bilmiş tavırlarına girip, ikilik çıkararak kendi görüşlerini ayağa düşürmemesi gerekir.

Burada kimse sen şöylesin sen böylesin diye ve niye inanıyorsun diye karşısındakine hakaret etmiyor,etmez de.Sorun din gibi samimiyet isteyen bir şeyi siyaset için oyuncak ve kendi reklamını yapmakta yatıyor.Hatta Starsky yanlış bilmiyorsam (ki eski nicki Astarcı) yazılarından tanıdığım ve saygı duyduğum biri.Ama sen kalkıp cumhuriyet döneminde yapılan uygulamalarla dinle ilgili belaltı vurmaya kalkışırsan tepkiyi görürsün.Bu forum siyasi bir forum olsa bu yazıyı böyle hafif bırakmazdım.Önce 36 yaşında olan biri için yazdığınız üsluba dikkat edin.Başkalarının dinine karışacağınıza zihniyetinizdeki hatayı arayın.Burada kimse dine laf etmiyor sonuçta herkesin kendine ait dini görüşü vardır saygı duymamak olmaz.Ama kendini dinciyim diye reklam edersen tepkiyi görürsün.Kaç sayfadır anlatılmak istenen dinin çıkar veya siyaset için kullanılmasıdır,neye inanıldığı değil. Defalarca tekrarladım hani olur da anlamazsınız diye.Tekrar söyliyim herkes kendince dindardır ama gerçekten dinin değerlerine değer veren,gösteriş yapmadan,afişe etmeden Allah için iman eder.

Anlamayan olursa diye son kez tekrarlayayım da bi yerinizden uydurup insanları zan altında bırakmayın;

gerçekten dinin değerlerine değer veren,gösteriş yapmadan,afişe etmeden Allah için iman eder.Artık hala anlamamakta ısrar eden olursa,ne desem hakaret gibi algılanır...Ama daha basit şekilde anlatılmaz herhalde sayfalardır tartışılan konu.

Yok ben hala anlamıyorum diyorsanız,özel mesaj vs daha detaylı anlatabilirim.Burası spor platformu,siyaset yeri değil.Bu forumda daha önce de öyle şeyler okudum ki,neresinden tutsan elinde kalıyor.
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2013 saat 01:35
Sen nasıl böyle insanları hemen sınıflandırıyorsun, ayrımcılık yapıyorsun, insanların haklarını şeyapıyorsun. Ya adamlar bana çay verdi çay. Çay veren adam hiç kötü olur mu? Aklın mantığın kesiyor mu? Adamlar bana çay verdi çay, bana çay verdi.

Özleyeceğiz...

http://www.youtube.com/watch?v=49Kh1mS4Fhs
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
private_boy Liste gör
Deneyimli Yazar

Erhan
Yer: Ankara
  Alıntı private_boy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2013 saat 02:35
bu Şeriat kelimesi de son zamanlarda milletin ağzına tövbe haşa sakız oldu çıktı.. o istemediğiniz Şeriatın TDKdaki karşılığı:

"Kur'an'daki ayetlere, Hz. Muhammed'in sözlerine dayanan İslam kanunu, İslam hukuku"dur bilin istedim.

hee eğer sizler ben Müslüman değilim derseniz zaten bu hukuk sizi ilgilendirmez farklı mahkemelerde yargılanırsınız. sanmıyorum ama umarım bundan sonra Şeriatı daha güzel yerlerde kullanıp, yobazlığın eşanlamlısı olarak kullanmaktan vazgeçersiniz.

diziye gelince Türk Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en güzel dizisiydi bence küfürsüz, sevişme sahnesi dahi olmayan, alkol niyetine kendini üzüme ve eriğe veren, alemlere akmanın çay içmek olduğu, 90lardaki sıcaklığı günümüze yansıtan çok güzel bir diziydi bu şekilde bir bahaneyle bitmesi gerçekten çok üzücü umarım bir kanal alır ve dizi yaşamaya devam eder izlediğim tek diziydi
Rabbim; şampiyonluk görmeden alma bu canı...
Yukarı
dream26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı dream26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ağu/2013 saat 21:07
Alıntı yapılan Erkan26

Yo şahsen ben söylediklerindeki haklı noktaları görüyor ve tebrik ediyorum. Gülmüyorum arkadaş espri yapmıyor, fikirlerini savunuyor, düşüncelerini aktarıyor.

Ha evet hoşunuza gitmeyen düşüncelere gülmek sizin huyunuzsa ki öyle gibi; bu durumda gö(z)le gülünmesi gereken sizlersiniz aslında...

Her üye alımından sonra sizin gibi adı şanı belli olmayan tek hücreli üyeler belirmekte.. Ortamı germeye gerek yok Saçmalamaya hiç gerek yok.

Starsky arkadaşlarını çağırmış..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 11>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır