eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Kombine Alalım,Destek Olalım

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 140>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
champion eses Liste gör
Yazar

mustafa
Yer: eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı champion eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 00:06
Neyin kafasini yasiyorsunuz anlamiyorum arkadas.kombine 250 arti forma olmali.sen ondan sonra her maca gelen ve surekliligi olan taraftari gor.yok destek olcakmisiz yok soyle olacakmisiz.bik bik bik.taraftarin takimina en buyuk destegi her macta stadi doldurmasidir.kombinedeki amac kar degil taraftari surekli hale getirmektir
He sen destek olmak istiyorsundur 100 lira fazla verirsin ona da eyvallah.
Yağmura mı ihtiyaç var.Kaldır şahadet parmağını göğü yere indirsin ALLAH...
Yukarı
gky1993 Liste gör
Yazar

Gökay
Yer: Eskişehir
  Alıntı gky1993 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 00:06
Alıntı yapılan Miami

Bazı arkadaşlar şaşırmış herhalde.
300-350 lira olabilir diyen var.
350 lira kombine olsun eğer açıkta 1000 adet kombine satılırsa ben tribünü bırakırım.

Süper ligdesin,hedefini yüksek tutuyosan 300-350 TL yüksek bir rakam değil.Halil zamanı olsa tamam fazla hedefsiz bi takım için,ama şu an için bence gayet de normal bir rakam..
Şampiyon ESKİŞEHİR,Dertlerimin dermanısın
Yukarı
Miami Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Miami
  Alıntı Miami Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 00:07
İşletmelerin bir kemikleşmiş müşterileri vardır. İşletme ne yaparsa yapsın o kemikleşmiş müşteri o markayı bırakmaz. Ama bir de tam ortada olanlar vardır, bu markayı tercih etsem mi etmesem mi diye. İşte burda işletme müdürleri devreye girip o sürüncemedeki potansiyel müşteriyi kendine çekmek için bazı pazarlama faaliyetlerinde bulunur ve o potansiyel müşterinin maksimumuna yakınını çekmeye çalışır.

Bunu niye yazdım? Çünkü ordaki işletmenin bağımlı müşterileri biziz. Yani Eskişehirspor ne yaparsa yapsın bir şekilde kombinemizi biletimizi alırız ve o stada gideriz. Ama bir de potansiyel müşteriler vardır ki bu adamlar genelde ya maddi durumu yüksek miktarda kombine almaya yetmeyen ama fiyatlar uygun olduğunda şartları zorlayıp kombine almayı düşünen kişiler ya da yaşları biraz 40+ olan Eskişehirspor sevdalısı ama artık maçın tadı tuzunun kalmadığını düşünen ve evde çayımı çorbamı koyup maçı izlerim diyen kişiler. Burda yönetimin yapacağı asıl çalışma bizi değil (kemikleşmiş tayfayı değil) asıl düşüncesi bu kombine alıyım mı almayayım mı düşüncesindeki adama nasıl kombine aldırırım olmalıdır.
İşte burda da yönetim devreye girip sıkı bir çalışma yapmalı. Çok sağlam bir reklam ve çok sağlam bir atmosfer gerek şehre. Bu nasıl olur?
1) Taraftarlar facebok ve twitter da öyle bir yazmaya başlar ki kombine alıyoruz, kombine alıyoruz diye herkes birbirinden görür, almayacağı varsa da alır.
2) Yöneticiler yine twitter üzerinden taraftarı gazlayıcı sözler söyler. taraftarla iç içe olup alınacak her kombine yapılacak iyi bir transferin habercisi imajı yaratılır.
3) Başkan televizyona çıkar, projeleri anlatır, taraftarı kesinlikle kombineye yöneltir.
4) Bütün gazeteler her gün kombine, kombine diye yazar çizer.
5) En önemlisi de kombineler satılmaya başlandığında kombine satışlarının çok iyi gittiğini, böyle giderse kombinelerin bitebileceğini söyleyip pembe yalanlar atarak insanları kombineye teşvik etmek.
6) Bunun dışında bu sene kombine alan taraftarlara seneye bir miktar indirimli kombine verileceğini + yeni yapılacak stadyumumuzda yine ilk kombinelerin kendilerine sunulacağı vaadi verilebilir.

Tabi kalkıp da 350 liralık kombinelere olmaz bu malesef.
Yaparsın kombineleri çocuk 100, öğrenci 150, yetişkin 200, aileden 2+ kombine alacaklara bilmem kaç indirim yapacağını açıklarsın ondan sonra her maç stad full oynarsın.
Yukarı
Miami Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Miami
  Alıntı Miami Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 00:13
Alıntı yapılan gky1993

Alıntı yapılan Miami

350 lira kombine olsun eğer açıkta 1000 adet kombine satılırsa ben tribünü bırakırım.

Süper ligdesin,hedefini yüksek tutuyosan 300-350 TL yüksek bir rakam değil.Halil zamanı olsa tamam fazla hedefsiz bi takım için,ama şu an için bence gayet de normal bir rakam..

Ya birader 4 kişilik bir işçi ailesi düşün.
2 üniversitede okuyan erkek çocuk bir de baba ve anne.
Hadi anneyi geç 3'üde fanatik EsEs'li.
350 liraya kombine demek çarp 3'le 1milyar para demek, 1 milyar.
Olaylara hep dar bir çerçeveden bakmayın.
Yukarı
ACMILAN Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı ACMILAN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 01:28
Alıntı yapılan Miami

Alıntı yapılan gky1993

Alıntı yapılan Miami

Olaylara hep dar bir çerçeveden bakmayın.

hemen hesap yapalım 1000 tl den 12 ay taksıte bolunce aylık 83... tl
en kötü sigara 5 tl aylık 30 la carp 150 tl 12 ayla çarp 1800 tl sigaraya para bulup 350 cok dıyen varsa gelmesın 1000 kişi kombıne alsın yeter sigara içmiyorum ben kardesım dıyenlerde olacak elbet onlarında extra masrafı vardır eses le kıyaslanmayacak
BALTALARI GÖMDÜK AMA YERLERİNİ UNUTMADIKK..
Yukarı
€s€s Liste gör
Deneyimli Yazar

Harun
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı €s€s Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 08:53
Açık için 300-350 diyen arkadaşlar bu fiyattan kaç kombine satılacağını zannediyorlar. Hadi 300 yaptın açığı, Kapalıda minumum kombine fiyatı 400 olması gerekiyor ki, Neferin kapalıda olduğunu unutuyorsunuz sanırım. Neferdekilerin değil 400 tl'ye geçen sene 100 tl'ye satılan kombineden bile çoğu almadı, Çoğu maçta boş kaldı. Açığı 300 tl yapıp taraftar gruplarına indirimli fiyat politikası uygulanacaksada a ayrıcalık yüzünden kimse açıktan 300-350 tl ye kombine felan almaz. Boş stada oynarız özelliklede kışın.

Kombineyi 300 tl yapıp 5000-10000 kişiye oynamak yerine kombineyi ucuz yapıp 18000-20000 kişiye oynayıp sahamızı cehenneme çevirdiğimiz maçlardan aldığın galibiyet senin kombine ile destek olacağın parayı hayli hayli karşılar, Ligdeki sıralamadan tff'den gelecek para ile uefa'dan yada ş. liginden gelecek parada cabası olur.
Yukarı
ersin2626 Liste gör
Usta Yazar

ErsiN
  Alıntı ersin2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 09:49
ben şahsen kombinenin tek satılma şartını ucuzlatmak olarak görüyorum. Neden geçmişte kocaman örnekleri var; kombine almak ayrı bir olay ve insanları şu durumda SÜRÜMDEN KAZANMAK diye bir olay var. ve ayrıca stad boş kalacagına tıka basa doldurup her mac galibiyet üzerine galibiyet eklemenin tek yolu bu. en fazla 200 olmalı. Gidin birde bursanın kombinelerini bir arastırın fiyat politikalarını. Üstelik bizden iyi durumdalar. Ve parada bu sekilde kazanılır.;) simdiden halilin 27 trilyonluk borcunun 2ye hatta 3e katladıgı konusuluyor gazetede. Taraftarın belini bükmeden yavas yavas en azından basarı isteniliyorsa icerdeki macları taraftarla almak adına kombine ucuz olmalı.

Sigara muhabbeti yapan arkadaslarda cok sükür ne sigara iciyorum ne alkol alıyorum. Allah tenezzül ettirmesin.

bunuda kendim icin değil taban icin konusuyorum. Bu böyle olmalı. önce yavas yavas kombine kültürüne biraz daha alıstırmalı. Birde bağış hesabı olmalı.İnsanlar klübe bağış yapmak istelerse bir hesap yada onun gibi birsey
≈αηα∂σℓυ уıℓ∂ızı єѕкιşєнιяѕρσя≈
Yukarı
gky1993 Liste gör
Yazar

Gökay
  Alıntı gky1993 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 09:51
Alıntı yapılan ACMILAN

Olaylara hep dar bir çerçeveden bakmayın.hemen hesap yapalım 1000 tl den 12 ay taksıte bolunce aylık 83... tl en kötü sigara 5 tl aylık 30 la carp 150 tl 12 ayla çarp 1800 tl sigaraya para bulup 350 cok dıyen varsa gelmesın 1000 kişi kombıne alsın yeter sigara içmiyorum ben kardesım dıyenlerde olacak elbet onlarında extra masrafı vardır eses le kıyaslanmayacak

Hay ağzınıza sağlık..
İnsanlar sigaraya gelince para bulur,bundan da hiç gocunmaz.Eskişehirspora gelince senelik 300 TL vermek zor gelir.Anlamıyorum ben bu işi..
Şampiyon ESKİŞEHİR,Dertlerimin dermanısın
Yukarı
esesliender26 Liste gör
Yazar

Ender
Yer: Bandonun Yanı
  Alıntı esesliender26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 17:05
Alıntı yapılan Miami

İşletmelerin bir kemikleşmiş müşterileri vardır. İşletme ne yaparsa yapsın o kemikleşmiş müşteri o markayı bırakmaz. Ama bir de tam ortada olanlar vardır, bu markayı tercih etsem mi etmesem mi diye. İşte burda işletme müdürleri devreye girip o sürüncemedeki potansiyel müşteriyi kendine çekmek için bazı pazarlama faaliyetlerinde bulunur ve o potansiyel müşterinin maksimumuna yakınını çekmeye çalışır.

Bunu niye yazdım? Çünkü ordaki işletmenin bağımlı müşterileri biziz. Yani Eskişehirspor ne yaparsa yapsın bir şekilde kombinemizi biletimizi alırız ve o stada gideriz. Ama bir de potansiyel müşteriler vardır ki bu adamlar genelde ya maddi durumu yüksek miktarda kombine almaya yetmeyen ama fiyatlar uygun olduğunda şartları zorlayıp kombine almayı düşünen kişiler ya da yaşları biraz 40+ olan Eskişehirspor sevdalısı ama artık maçın tadı tuzunun kalmadığını düşünen ve evde çayımı çorbamı koyup maçı izlerim diyen kişiler. Burda yönetimin yapacağı asıl çalışma bizi değil (kemikleşmiş tayfayı değil) asıl düşüncesi bu kombine alıyım mı almayayım mı düşüncesindeki adama nasıl kombine aldırırım olmalıdır.
İşte burda da yönetim devreye girip sıkı bir çalışma yapmalı. Çok sağlam bir reklam ve çok sağlam bir atmosfer gerek şehre. Bu nasıl olur?
1) Taraftarlar facebok ve twitter da öyle bir yazmaya başlar ki kombine alıyoruz, kombine alıyoruz diye herkes birbirinden görür, almayacağı varsa da alır.
2) Yöneticiler yine twitter üzerinden taraftarı gazlayıcı sözler söyler. taraftarla iç içe olup alınacak her kombine yapılacak iyi bir transferin habercisi imajı yaratılır.
3) Başkan televizyona çıkar, projeleri anlatır, taraftarı kesinlikle kombineye yöneltir.
4) Bütün gazeteler her gün kombine, kombine diye yazar çizer.
5) En önemlisi de kombineler satılmaya başlandığında kombine satışlarının çok iyi gittiğini, böyle giderse kombinelerin bitebileceğini söyleyip pembe yalanlar atarak insanları kombineye teşvik etmek.
6) Bunun dışında bu sene kombine alan taraftarlara seneye bir miktar indirimli kombine verileceğini + yeni yapılacak stadyumumuzda yine ilk kombinelerin kendilerine sunulacağı vaadi verilebilir.

Tabi kalkıp da 350 liralık kombinelere olmaz bu malesef.
Yaparsın kombineleri çocuk 100, öğrenci 150, yetişkin 200, aileden 2+ kombine alacaklara bilmem kaç indirim yapacağını açıklarsın ondan sonra her maç stad full oynarsın.

Bu değerli yoruma katılmamak elde mi? Umarız klübümüzde bu uygulamarın -hepsi olmasa da-  bir kısmını görürüz. (Yazıyı okurken aklıma Pazarlama Yönetimine Giriş dersim geldi:D )

Yukarı
cngzhn Liste gör
Usta Yazar

Cengizhan
Yer: EsEs
  Alıntı cngzhn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Haz/2013 saat 19:23
Orta yolu bulalım o zaman 280 tl iyidir bence öğrenci içinde ayrı bi kombine olabilir tabi bunada bi çözüm yolu bulmak lazım ,öğrenci kombinesiyle kalkıpta 30-40 yaşında adam girememeli , yaparsın öğrenciyede 150-200 tl civarı tamamdır... Benim şahsi görüşüm bu ve kombinesi olanların biraz ayrıcalığı olmalı mesela bilet kapılarından yarım saat önce kombine kapıları açılabilir...
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 140>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır