eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Online Durum: Offline
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 11:16
Alıntı yapılan esesli_asik

Açık tribünü küfür edince herkes katılıyor,bağırıyor...hadi takıma destek verilim dediğinde küfür edenler katılmıyor burda çelişki var

Buradaki tek çelişki açık tribüne eğlenmek için gelenler..Bir değil, İki değil ne zaman maça gitsem arkamdaki, yanımdaki, önümdeki bir çok kişi Pişkin Pişkin rakip takıma güle güle küfür ediyor. Takıma destek desen Tık yok, Çünkü Eskişehirspor'un yenmesi bazı kişiler için pek bir anlam ifade etmiyor. Onlar 90 dakika başka yerde yapamadıkları şeyleri orada yapabileceğini zannediyor ve diğer taraftarlarımızı da küfüre teşvik ediyor. Buna nasıl çözüm bulunur bilemiyorum. Bir laf söylesen kavga çıkacak eminim..Keşke böyle olmasa ama malesef ki gerçekler bu. !!
Yukarı
Adrenalinss Liste gör
Deneyimli Yazar

Burak
Yer: Eskshr//Esprta
  Alıntı Adrenalinss Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 12:28
Alıntı yapılan BÜYÜKKİŞİ

Cehennemim yerini ne soruyorsun
İçindesin işte görmüyormusun
Bu alemin kralını tanıyormusun
Söylesene herkes gibi korkuyormusun

istanbul ewinde dantel örsene melodisiyle çok güzel oluyor bu..karşılıklıı çok iyi olur..ezberlenmeside çok çok kolay.ama buna iyi bi son lazım
https://www.facebook.com/eskisehirspormedya1965

Sayfamızı Takip edebilirsiniz.
Yukarı
BÜYÜKKİŞİ Liste gör
Yazar

mustafa BÜYÜKKİŞİ
Yer: Turkey
  Alıntı BÜYÜKKİŞİ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 17:39
selam dostlar;
şampiyonluk adına en son kaleme aldığım bestem.Bence bu beste bundan sonra tribünlerde söylenen favori tezahüratımız olmalı.Taraftarı ve futbolcuları ateşler.Arkadaşlar forumun önceki sayfalarında da birbirinden güzel  yedi dörtlük bestelerim var.Burada  görev kızılcıklıdaki tribün lideri arkadaşlara düşüyor. Bu besteler çoğaltılıp maçtan önce kızılcıklıya dağıtılabilir. Dörtlükler kısa ve  dikkat ederseniz hepside aynı ritimle söylenebilecek ,açık tribününde kolay ezberleyeceği türden.İşte bir şampiyonluk bestesi.Yorumlarınızı bekliyorum.

Esese bu sene bir dilek tuttuk,
     Şampiyonluk özlemiyle yandık tutuştuk.
     Onbinlerle her hafta stada koştuk,
     Bu ligde adımızı  ŞAMPİYON koyduk. 

Yukarı
ashanye Liste gör
Usta Yazar

Ayhan ÜNAL
Yer: Eskişehir
  Alıntı ashanye Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 17:53
Alıntı yapılan BÜYÜKKİŞİ

selam dostlar;
şampiyonluk adına en son kaleme aldığım bestem.Bence bu beste bundan sonra tribünlerde söylenen favori tezahüratımız olmalı.Taraftarı ve futbolcuları ateşler.Arkadaşlar forumun önceki sayfalarında da birbirinden güzel  yedi dörtlük bestelerim var.Burada  görev kızılcıklıdaki tribün lideri arkadaşlara düşüyor. Bu besteler çoğaltılıp maçtan önce kızılcıklıya dağıtılabilir. Dörtlükler kısa ve  dikkat ederseniz hepside aynı ritimle söylenebilecek ,açık tribününde kolay ezberleyeceği türden.İşte bir şampiyonluk bestesi.Yorumlarınızı bekliyorum.

Esese bu sene bir dilek tuttuk,
     Şampiyonluk özlemiyle yandık tutuştuk.
     Onbinlerle her hafta stada koştuk,
     Bu ligde adımızı  ŞAMPİYON koyduk. 

Hepside çok güzel yüreğinize sağlık.
Babadan kalan en büyük miras ESES sevgisi.
Yukarı
ati26 Liste gör
Usta Yazar

Atilla
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı ati26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 18:51
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Açık tribünü küfür edince herkes katılıyor,bağırıyor...hadi takıma destek verilim dediğinde küfür edenler katılmıyor burda çelişki var

Buradaki tek çelişki açık tribüne eğlenmek için gelenler..Bir değil, İki değil ne zaman maça gitsem arkamdaki, yanımdaki, önümdeki bir çok kişi Pişkin Pişkin rakip takıma güle güle küfür ediyor. Takıma destek desen Tık yok, Çünkü Eskişehirspor'un yenmesi bazı kişiler için pek bir anlam ifade etmiyor. Onlar 90 dakika başka yerde yapamadıkları şeyleri orada yapabileceğini zannediyor ve diğer taraftarlarımızı da küfüre teşvik ediyor. Buna nasıl çözüm bulunur bilemiyorum. Bir laf söylesen kavga çıkacak eminim..Keşke böyle olmasa ama malesef ki gerçekler bu. !!
  BAZILARININ takımdaki futbolculardan bile haberi yok,isimlerini bile bilmiyolar konuşurken forma numaralarıyla hitap ediyolar (3 numara şöle,5 numara böle diye)
  Bunun düzelmesinin tek yolu,ufak yaşlardan itibaren çocugunuzun elinden tutup maça getireceksiniz arkadaşlar..Bi çocuk ufakken babasından ne görürse öyle devam eder..
  Eskişehirspor bize büyüklerimizden miras kaldı,bizde bu mirası en iyi şekilde yeni nesillere aktarmalıyız..!!!
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
  Alıntı loranleroy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 19:00
Alıntı yapılan ati26

Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

BAZILARININ takımdaki futbolculardan bile haberi yok,isimlerini bile bilmiyolar konuşurken forma numaralarıyla hitap ediyolar (3 numara şöle,5 numara böle diye)
  Bunun düzelmesinin tek yolu,ufak yaşlardan itibaren çocugunuzun elinden tutup maça getireceksiniz arkadaşlar..Bi çocuk ufakken babasından ne görürse öyle devam eder..
  Eskişehirspor bize büyüklerimizden miras kaldı,bizde bu mirası en iyi şekilde yeni nesillere aktarmalıyız..!!!

Çok doğru gerçekten, açığın yarısına futbolcuların isimlerini sorsan 11 isim sayamazlar, sadece açık ta değil her grupta bu şekilde takımla futbolla ilgili olmayan insanlar mevcuttur. Ama dediğiniz gibi, küçük yaşta çocukları motive edecek onları yetiştireceksiniz ki ortaya bilinçli ve gerçek taraftarlar çıkabilsin, ama işin birde stadda yaşanan kötü boyutları var, insna çoluğunu çocuğunu getirmeye korkuyor, kavgalar küfürler, seviyesiz hareketler de mevcut, bence öncelikle örnek taraftar oluşumunu aşılamalıyız, böylece insanlar stada gelirken çocuklarını yiğenlerini kardeşlerini de ellerinden tutarak getirebilir, o küçük yüreklere de Eskişehirspor sevdasını aşılayabilir..
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 19:15
Alıntı yapılan ati26

Bi çocuk ufakken babasından ne görürse öyle devam eder..

Ben babamdan, beraber İstanbul deplasmanlarına gitmeyi,
eziklere kafa tutmayı, Beyoğlu çiçek pasajında rakı içmeyi öğrendim.
Seneye babamla İstanbula yine beraber gidip, eziklere yine kafa tutacağız.
Beyoğlu pasajı eski Beyoğlu değil, biz artık Kasımpaşada malum meyhanede içeriz.

Not: Malum meyhanedeki eziklerin bayrakları karşısına da Eskişehirspor bayrağını asarız. Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 19:26
Benim babam elimden tuttu maça getirdi. Bir daha da kendisi gelmedi. Bayrağı devretmek tam bu olsa gerek.
...............
Açık tribündekilerin çoğu futbolcuların isimlerini bilmiyor, bilse de çarşıda görse tanımaz (Açık tribün sahaya uzak ya, seyirci futbolcuyu zaten pire gibi görüyor). 
Ben de futbolcuların isimlerini tam olarak yeni öğrendim. Nedeni son 4 yıldır hatta son 15 yıldır bize gelen ve giden futbolcu sayısındaki çok yüksek artıştır.
Açık tribündeki bir kısım taraftar sadece Eski günler ve ESKİŞEHİRSPOR sevgisiyle geliyor, futbolcu ismi onu çok enterese etmiyor. TA ki Sergen gibi biri gelene kadar. O kişi için hiç bir futbolcu efsane kadrodaki futbolcular kadar bilinmesi gereken şey değil. Onun bilmesi gereken şey Eskişehirspor'un durumu.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
blackandred Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı blackandred Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 19:28

Geçtiğimiz yıl bir gün açıkta maç izliyorum.(Bu yıl 65'lilerdeyim.)Arkamdan birisi acayip küfür ediyor.Ama herşeye.Bir ara bizim futbolcumuza da sövünce şuna bir geçireyim diye geri döndüm.Anaaaa.Bizim komşu fırıncı.Bu adam son derece düzgün,efendi,iyi bir aile babası birisi.Deseler ki örnek bir esnaf göster, aha bu.

Napıyon sen ya dedim.Bir utandı.Kıpkırmızı oldu.Devre arası baktım kaçmış.Ama çok uzağa değil.Bu sefer biraz daha yukarıdan borazan sesi geliyordu ve Yine makinalı tüfek gibi saydırıyordu.
İlk fırsatta konuştum ayıp ediyosun diye.Adam sırf küfür etmeye maça geliyormuş.Böyle deşarj oluyormuş.Dediğiniz gibi bir kaç futbolcu dışında kimseyi tanımıyor.Sonra ister istemez adamdan soğudum.Zorda kalmadıkça alış veriş yapmıyorum.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2008 saat 19:36
Alıntı yapılan MuratHoca

Benim babam elimden tuttu maça getirdi. Bir daha da kendisi gelmedi.

Benim babam da artık gelemiyor maçlara,
ancak ESES in durumunu benden daha iyi izliyor.
Seneye ilk İstanbullu eziklerden birinin deplasmanına,
benimle gelir, maçı izler, rakısını içer, efendi efendi de döner.
Kırk yıllık özlem bitecek, Sami Yende, Kadıköyde, ESES çekeceğiz.

Not: Efendi efendi sözcüklerini, bilerek kullandım, ESES taraftarı efendidir.

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,559 saniyede hazırlanmıştır