eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıDiego Ângelo de Oliveira

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 346347348349350 496>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
hahuki Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2013 saat 10:32
Alıntı yapılan poseidon

Diego hakkında çıkan 1.5 milyon haberlerinden sonra, hemen buraya bir şey yazmak istemeyip biraz beklemeyi tercih ettim, bunda Diego'nun bende bıraktığı imajın etkisi büyüktü... Daha doğrusu onun ne koparırsam kafasıyla hareket ettiğini düşünmek istemedim...

Ve şu son twittler benim Diego hakkında yorum yapmadan önce beklememin ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu ve benim zihnimdeki imajı bir kat daha yükseldi..

Alper'den böyle bir açıklama beklerken Diego'nun böyle bir açıklama yapması gerçekten manidardır...

Kendisinin de söylediği gibi, bizim bilmediğimiz bazı meseleleri var ve bunun da para olmadığı açık... Ama bunun ne olduğu konusunda bir varsayımda bulunmak da zor...

Diego benim nazarımda bu takımda kredisi çok çok çok yüksek olan bir kaç oyuncudan biridir... Defans konusunda eleştirildiği bazı noktalara katılmakla beraber, bazılarına katılmadığımı da belirtmeliyim...

Şöyle ki,her ne kadar defanstaki hatalarda göze batan Servet ve Diego olsa da bizim zaaf noktamız bu ikisi değil, takım halinde savunma yapamamamızdır. Takım savunmasını biz Skibbe döneminde çok iyi yaptığımızdan dolayı az gol yiyor ve bu yüzdendir ki yetenekleri sınırlı olan Serdar, yıpratıcı özelliği ve gücünden dolayı Skibbe döneminde Eskişehirspor'un forvetiydi.... Yine o dönemin kadrosuna baktığımızda, Sezgin, Diego, Dede, Nadaraviç, Bülent Ertuğrul, Veysel, Volkan Yaman, Alper, Serdar, Kamara şeklinde en 8 tane defansif yönü kuvvetli adamın olduğunu görürsünüz... Yine Skibbe döneminde Volkan Yaman'ın bu takımda sol açık oynadığını, Tello, Erkan Zengin ve Batuhan'ın da sonradan nadiren oyuna girdiğini de unutmayalım...

Peki dönüp şimdiye bakalım; Erkan Zengin, Tello, Necati, Kamara bu takımın bankosu, Veysel sağ tarafta performansı yerlerde... Ki bana kalırsa Alper de eskiden defansif yönü daha ön plandayken şimdi, ofansif yönüyle ön planda... Yani Eskişehirspor'un bütün defans yükü Diego, Servet, Dede ve Hürriyet'in omuzlarında... Bunun doğal sonucu olarak, 2 tane atarken 2 tane yiyoruz, 5 atsak da 2 yiyoruz, 1 atsak da 2 yiyoruz...

Özetle; Diego'nun bu seneki performans düşüklüğü gibi görülen durum, onun
kötü oynamasından değil, Skibbe dönemindeki defansif oyun kurgusunun terk edilerek, ofansif oyunun benimsenmesi ve takım halinde defans yapamamamızdan kaynaklanan bir durumdur... Hata yaptığı maçlar yok muydu elbetteki vardı, ancak yediğimiz gollerin ekseriyetinin ileride Kamara, Necati, Erkan ve Alper'in kaptırdığı topların kalemize kontra olarak dönmesi şeklinde olduğu da göz önüne alınırsa, burada Diego'ya hatta Servet'e en azından bana göre haksızlık yapılmaktadır...

Yine Diego bu takımda kalması gereken en önemli futbolculardan biridir ve Türkiye'de onun gibi topu oyuna sokan ve ofansif anlamda bu kadar iyi olan bir başka defans oyuncusu da yoktur... Aynı şekilde defansta yaptığı kritik müdahaleler de hiç ama hiç azımsanmayacak kadar fazladır... Hülasa Diego en azından şuanki takım şartlarında olmazsa olmazdır...

Aynen katılıyorum doğru tespit tebrikler...
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2013 saat 11:35
Alıntı yapılan poseidon

Diego hakkında çıkan 1.5 milyon haberlerinden sonra, hemen buraya bir şey yazmak istemeyip biraz beklemeyi tercih ettim, bunda Diego'nun bende bıraktığı imajın etkisi büyüktü... Daha doğrusu onun ne koparırsam kafasıyla hareket ettiğini düşünmek istemedim...

Ve şu son twittler benim Diego hakkında yorum yapmadan önce beklememin ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu ve benim zihnimdeki imajı bir kat daha yükseldi..

Alper'den böyle bir açıklama beklerken Diego'nun böyle bir açıklama yapması gerçekten manidardır...

Kendisinin de söylediği gibi, bizim bilmediğimiz bazı meseleleri var ve bunun da para olmadığı açık... Ama bunun ne olduğu konusunda bir varsayımda bulunmak da zor...

Diego benim nazarımda bu takımda kredisi çok çok çok yüksek olan bir kaç oyuncudan biridir... Defans konusunda eleştirildiği bazı noktalara katılmakla beraber, bazılarına katılmadığımı da belirtmeliyim...

Şöyle ki,her ne kadar defanstaki hatalarda göze batan Servet ve Diego olsa da bizim zaaf noktamız bu ikisi değil, takım halinde savunma yapamamamızdır. Takım savunmasını biz Skibbe döneminde çok iyi yaptığımızdan dolayı az gol yiyor ve bu yüzdendir ki yetenekleri sınırlı olan Serdar, yıpratıcı özelliği ve gücünden dolayı Skibbe döneminde Eskişehirspor'un forvetiydi.... Yine o dönemin kadrosuna baktığımızda, Sezgin, Diego, Dede, Nadaraviç, Bülent Ertuğrul, Veysel, Volkan Yaman, Alper, Serdar, Kamara şeklinde en 8 tane defansif yönü kuvvetli adamın olduğunu görürsünüz... Yine Skibbe döneminde Volkan Yaman'ın bu takımda sol açık oynadığını, Tello, Erkan Zengin ve Batuhan'ın da sonradan nadiren oyuna girdiğini de unutmayalım...

Peki dönüp şimdiye bakalım; Erkan Zengin, Tello, Necati, Kamara bu takımın bankosu, Veysel sağ tarafta performansı yerlerde... Ki bana kalırsa Alper de eskiden defansif yönü daha ön plandayken şimdi, ofansif yönüyle ön planda... Yani Eskişehirspor'un bütün defans yükü Diego, Servet, Dede ve Hürriyet'in omuzlarında... Bunun doğal sonucu olarak, 2 tane atarken 2 tane yiyoruz, 5 atsak da 2 yiyoruz, 1 atsak da 2 yiyoruz...

Özetle; Diego'nun bu seneki performans düşüklüğü gibi görülen durum, onun
kötü oynamasından değil, Skibbe dönemindeki defansif oyun kurgusunun terk edilerek, ofansif oyunun benimsenmesi ve takım halinde defans yapamamamızdan kaynaklanan bir durumdur... Hata yaptığı maçlar yok muydu elbetteki vardı, ancak yediğimiz gollerin ekseriyetinin ileride Kamara, Necati, Erkan ve Alper'in kaptırdığı topların kalemize kontra olarak dönmesi şeklinde olduğu da göz önüne alınırsa, burada Diego'ya hatta Servet'e en azından bana göre haksızlık yapılmaktadır...

Yine Diego bu takımda kalması gereken en önemli futbolculardan biridir ve Türkiye'de onun gibi topu oyuna sokan ve ofansif anlamda bu kadar iyi olan bir başka defans oyuncusu da yoktur... Aynı şekilde defansta yaptığı kritik müdahaleler de hiç ama hiç azımsanmayacak kadar fazladır... Hülasa Diego en azından şuanki takım şartlarında olmazsa olmazdır...

Ayakta alkışlıyorum, bu sayfaya bakıp bakıp kelimelere dökemediğim düşüncelerimi aynen yansıtmışsın kardeşim helal olsun.
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
Starsky Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Belçika
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2013 saat 12:00
Eyvallah Diego!
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!
Yukarı
lvntkrgl Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2013 saat 13:01
Alıntı yapılan lvntkrgl

Alıntı yapılan marcus

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/22288597.asp bu haberi bir okuyun sonra bana diego1.5 edermi söyleyin:)

haberi okumadan önce; diego 1,5 eder mi, etmez mi söyleyebilirdim...

ancak; haberle senin yorumunu birleştirince, sana göre ediyor mu etmiyor mu şahsen ben anlayamadım...(acaba lugano bile para etmemiş mi demek istemişsin...demek istediğin buysa eğer, diego efendiliğiyle, karakteriyle, meslek ahlakıyla bile, çirkef lugano'nun değerini en az ikiye katlar benim gözümde)

diego'nun şu son yaptığı açıklamalar söylediklerimin ispatıdır...

gözümde zaten yüksek olan değerin kat be kat artmıştır...

diego 1,5 etmez gönderin gitsin diyenler, aynı ayardaki ün yapmış bir futbolcunun en az 5'e alınacağının (alınamayacağının) farkında bile değiller ne yazık ki...

en son; bu karakterde, bu yetenekte, bu amatör ruhta, forma için oynayan böyle bir futbolcuyu(defans) takımımızda ne zaman gördünüz 50 yaş üzeri de dahil sorarım sizlere...

diego'nun gözünden akan yaşları ne çabuk da unutuvermişiz...

bu demek değildir ki diego'ya deve yüküyle para verilsin...herkes hak ettiğini almalıdır...kendimizi diego'nun yerine koyacak olursak; şu da bir gerçektir ki, servet'e o kadar para verilirken, şu forumda cıngar çıkartmayacak kaç adam çıkar...ben etmem arkadaş diyen yalan söyler...

o yüzdendir ki elimizdeki değerlerin kıymetini bilelim, onlara sahip çıkalım...

diego gibi bir adamı, belki bir 10 sene göremeyeceğiz...

sen bize bakma diego...dürüst olmaya, amatör olmaya, sıkı bir eskişehirspor'lu olmaya devam et...ben de dahil bizim taraftarı bu hale büyük başkan ve ekibi getirdi belki de...o yüzden bazen doğru, mantıklı düşünemiyor, hata yapıyoruz...

bilki eskişehirspor taraftarı aslında seni çok ama çok seviyor...

bizi yanıltmaya devam et...
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2013 saat 15:21
Alıntı yapılan jaweil

Alı abı 2 sebep yazmıssın 2sıde ıhtımallerde yok 1-dıego burda mutlu ve kalmak ıstıyor 2-yonetım dıegoyu ztn pazarlayamaz sezon sonu serbest kalıyo

Jaweil kardeşim, yönetim servete ne kadar veriyor bilemem ama şuanki kadronun çok üzerinde bir rakam vermişse hatayı ilk orada yapmıştır. Futbolcular da futbol cahili insanlar değillerdir ve kimin ne kadar futbol oynadığını görüyor ve biliyorlar. Takımın dengelerini bir kere bozarsan ya bozulan tarafa doğru dengeleri düzelteceksin yahut dengeyi bozan ağırlığı ortadan kaldırcaksın. Sen futbolcu olsan ve bir tarafar sana soru sorsa bizi bırakacakmısın bizi seviyormusun diye soru sorsa sana "sizi sevmiyorum" cevabı verebileceğini düşünüyormusun.
Burada Diegonun takıma olan katkısını kimse inkar edemez ama takımın yapısını bozacak değişiklikleri istememek de SEVDAmızın zora düşmemesi için bizim hakkımız değilmi.
Ayrıca benim burada değindiğim konu Diegonun kalması yada gitmesi değil. Bu konuyu bile atar gider sebebi yapanların yanlışlığı idi. Eğerki bir sebeble diego takımdan giderse gideceğini düşünenlerinde gitmesini istemeyenlere aynı menfi doğrultuda atar gider yapan olursa onların hatalarınıda yüzlerine vururum ben.
Yukarı
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2013 saat 02:27
Ben doğma büyüme Eskişehirliyim Eskişehirsporluyum ancak bu kulüpte oynarmıydım diye ciddi ciddi düşünür oldum.
iflasın eşiğinden semiriveren başkan ve yalaklarıyla dolu vizyonsuz bir yönetim burada
onların kuklası yapması gereken kadarını yapan ve konuşan yalan hoca burada
hiçkimse kendini kandırmasın amaçsız ve hedefsiz bi kulüp burada
saçma sapan transferler 1 günlüğüne transfer edilenler bile burada
otel di jeep di kiralık arabaydı sürüyle saçmalıklar burada
ve tüm bunlardan memnun olan bir taraftarda burada
daha yazarken içim karardı kısa kestim daha neler neler
ben elin brezilyalısına ne diyeyim bizim Alper'imiz ortada
2 milyonda verseler git Diego (ben onları oyalarım) kurtar kendini
EDİZ BAHTİYAROĞLU
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2013 saat 03:16
Servet in aldığı paraysa mesele birisi söyleyebilirmi Servet ne kadar alıyor.Benim bildiğim Diegoyla aynı parayı alıyorda o yüzden merak ettim.
S.nalbant
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2013 saat 06:20

Futbolcunun da her dediğine inanmayınSmile Neler diyeni gördük, bize dedikleri ile yönetime dedikleri arasında dağlar vardı. Sen şöyle demişsin dediğimizde de pazarlık payı olsun diye dedim deyip çıktı işin içinden. Şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın bu takımı karşılıksız seven sadece sizsiniz. Futbolcusu da, teknik direktörü de, yönetimi de, kulüp çalışanı da, hatta ve hatta yerel basını da bu takımın etinden, sütünden, kılından, tüyünden maksimum faydalanmak ister, kendi çıkarı ön plandadır.

Bu açıklama kapak olsun diyenlere de şunu sormakta fayda var bayram değil seyran değil Diego bu açıklamayı neden yapma gereksinimi duydu? Bu açıklama kulübün dediği şartlarda sözleşmeyi imzalayacağım yüksek ihtimal, aman beni paragöz sanmayın, beni karşınıza almayın anlamına gelir. Demek ki burda olumsuz yazanların da yazdıkları boşa gitmemiş, faydası olmuş.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2013 saat 09:25
Diego kendini bitiriyor bence..derhal menajerini değiştirmesi lazım.
  Madem es esi taraftarını eskişehiri seviyorum diyorsun neden sende biraz fedakarlık yapmıyorsun .
    Gerçi ne oluyor ne bitiyor bilmiyoruz bir 1,5 meselesi var.doğrumu yanlışmı bilmiyoruz doğru ise kulüp ne teklif etmiş resmi ağızdan neden açıklamıyorlar bilmiyoruz..
    Bir yönetici açıklama yapsa o zaman burada bir mahkeme kurardık..

Bu gün  sakaryada yazıyor Diego hala imza atmamakta direniyor..ve kilo fazlası düşünceli hali gözlerden kaçmıyor diye yazmış..imza atmaz ise şu bir gerçek ki diego olayı bitmiş demektir..
    diegodan kimse hayır beklemesin....

Yukarı
memciko Liste gör
Deneyimli Yazar

VEYSEL BAKACAK
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2013 saat 10:37
Kimse servete verilen parayı bahane etmesin sezon başındada diegoya teklif götürüldü ve teklifi kabul etmedi bekledi,basında istanbulun ezikleriyle ismi anılınca kafası karıştı ve beklemeye karar verdi.Zaten bu yılki performansına bakarsanız yenilen gollerin bir çoğunda onun hataları vardır.Ha diego tabiki es esim için önemli bir futbolcudur.Ama vazgeçilmez değildir.Takım içindeki dendeleri bozacak şekilde istediği parayı her ne pahasına olursa olsun vermek yanlıştır.1,5 milyon euro az para değildir.Bu takıma geldiğinde kaç paraya gelmişsin şimdi kaç para istiyorsun.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 346347348349350 496>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,640 saniyede hazırlanmıştır