eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2012-2013 sezonu Eskişehirspor Taraftarı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kagan26 Liste gör
Yeni Yazar

kağan
Online Durum: Offline
  Alıntı kagan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 02:43
http://www.youtube.com/watch?v=xcwcZ5J53Nc&feature=related
tribünde boş yer yok, o günden bugüne ne değişti? gayet basit... bütün insanları bazen kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.... çözüm mü o da gayet basit YÖNETİM İSTİFA
Yukarı
kagan26 Liste gör
Yeni Yazar

kağan
  Alıntı kagan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 11:51
ELLİ yıl sonra "Baba Hindi" yine karşımıza çıktı... Elli yıl önce de futbol maçlarında, tribünlerde yine "Bir Baba Hindi" vardı...
Biz "Baba Hindi"yi hatırlıyoruz da nereden çıktığını, kimin çıkardığını bilemiyoruz.
Kim bilir?
Bilse bilse canlı tarih, hele konu Fenerbahçe olursa Cem Atabeyoğlu abimiz bilir.
Allah ona uzun ömür versin, bir telefon yeter!
Açtık telefonu mutluluğumuzu paylaştık...
NEYİN mutluluğunu mu?
İnsaf!
Böyle günde Fenerbahçelileri ne mutlu eder ki?
Neyse, sevgili ağabeyimiz Cem Atabeyoğlu'na "Baba Hindi"yi sorduk, anlattı.
BU "Baba Hindi"yi İstanbul Lisesi'nin Sakarya İzci oymağı çıkarmış, kampta karavana gelince hep birlikte başlarlarmış:
"Bir baba hindi
Hey yallah!
Olaydı şimdi
Hey yallah!
Pilavla zerde
Hey yallah!
Kaşık da nerede?
Hey yallah!
Yallah, yallah, hey yallah!
Başlıyoruz vallah!
Karavanaya billah!
Hey yallah, yallah, hey yallah!"
Sonra hep birlikte karavanayı kaşıklarlarmış...
PEKİ, bu "Baba Hindi" futbol maçlarına nasıl gelmiş?..
Sakarya oymağında "Seha Erge" adında bir Fenerbahçeli varmış, o "Baba Hindi"yi maçlara taşımış... Yıllarca "Baba Hindi" tekerlemesi Fenerbahçe tribünlerinin markası olmuş...
Sonra unutulmuş, şimdi yine dillerde...
"BABA Hindi"nin içinde "İndik, bindik, koyduk" gibi laflar yok, küfür yok, hakaret yok!
Şimdi ise!
Zaman neyi bozmadı ki "Baba Hindi"yi bozmasın.
Hasan Pulur'dan
Yukarı
red_thunder Liste gör
Usta Yazar

akın
Yer: EStanbuL
  Alıntı red_thunder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 13:26
Mustafa Abi bu biraz bize ayıp olmadımı ? Ben ilk defa ESKİŞEHİRSPOR ile Antalya Ormanspor maçı ile tanıştım abimin elinden sıkı sıkı tutarak .Sonra Eskişehirspor un ne olduğunu o Afyon ile oynadığımız şampiyonluk maçında anladım dayımın bu maç sıkıntılı seni götürmeyeyim dediği ve benim yalvar yakar gittiğim zaman.. Yıl olmus 2012 ve ben hala arma ve sevdamın peşindeyim. İstanbulda yaşamanın zorluklarına rağmen . O kadar İstanbul takımı taraftarı içinde hak savunmak ne kadar zor bilirmisiniz ? Çünkü biz o yönetimin yaptığı gibi oradaki istanbulluların her dediğine eyvallah demiyoruz hakkımızı savunuyoruz..! Yönetim ne yapıyor ? O kadar gs liyi fb liyi yönetime dolduruyor. Bu adamalarda onlarla oynadığımız maçlarda bile gelen taraftarlarına kıyak geciyor. Tribün bitmedi bitirildi. İstanbul yalakası hakkını savunamayan adamlar bitirdi bu tribünü.. Ben kendimi yavastan alt liglere hazırlıyorum .. Nedenmi yarın bigün ödenmeyen borçlar yüzünden alt liglere düştüğümüzde onların pisliğini ben temizleyeceğim için ve o armamı şerefle taşıyacağım için!
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 13:58
Alıntı yapılan banner

Çocukluğumdan beri maçlara giderim. Kendi paramı kazandıktan sonra, Hakkari'de çalıştığım zaman hariç ki onda da 10-15 maça giderdim, 30 maçın altına düşmemişimdir. Avrupa maçları hariç bu sezon daha maça gitmedim, çünkü içimden gelmiyor, çünkü bütün inancımı kaybettim. Önceden de yönetimsel sıkıntılarımız vardı, bundan çok farklı değildik, şimdi sadece üst ligde olmamız nedeni ile herşey daha kolay ayyuka çıkıyor, yoksa durum önceki yıllarda da farklı değildi. İşin maddi  ve reklamsal boyutu çok çok büyüdüğü için aktörler çoğaldı ama yaşananlar farklı değil. Ama ben artık taraftardan da umudumu kestim. İnancımı kaybetmeme neden olan da budur.

Mustafa Akgören'in de yatıp kalkıp taraftarın şu haline dua etmesi lazım. Kendisi bilir şu yaşananların onda biri onun liderliği döneminde yaşanmış olsaydı herhangi bir yönetici bırakın koltukta oturmayı o stada bir daha girebiliyor muydu?

Biz alışmışız ama inanın bir misafirim geldiğinde özellikle bir bayan arkadaşımla geldiğimde o açık tribününe girmeye utanıyorum. Tuvaleti doğru dürüst olmayan, 15 bin taraftarın giriş ve çıkışının sadece iki kapıdan yapılarak izdiham olan, kışın soğuktan duramadığımız, yazın güneşten sahaya bakamadığımız, bağarsan hava hastanesinden daha çok duyulan ama sahaya gitmeyen bir ses, atmosfer!! sadece stadyum vs. de değil çok kızdığımız ve belkide benimde kulübü siyasete bulaştırdığı için affetmeyeceğim Nebi Hatipoğlu yönetiminde bile hem süper lige çıkıp hemde tesisleşmede, kurumsallaşmada süperligde olduğumuz şu 5 sene içindekinden bile daha çok gelişme sağlanmıştı. Ki değil bizim açık tribün bildiğiniz gibi tribünü olmayan maçlara bile giderdi bu taraftar yada Sayın AKGÖREN'in tribün liderliğinde ki o ruhla biz adı olmayan 3 liglerde bile olsak o inancı taşırdık çünkü bilirdik taraftar söz sahibi idi. Ancak şimdi taraftarı susturan, hiçbir vizyonu olmayan, taraftarı koyun gibi gören bu zihniyetin yönetiminde yer almakla kalmıyor, aynı zamanda tepki vermenizi beklediğimiz hiçbir konuda tepki vermeyip, bu şartlarda açık tribününü 50 tl yapıp, Eskişehirspor'lu hiç kimsenin kapalı tribünde bilet bulamadığı! bir maçtan sonra çıkıp taraftarı suçluyorsunuz.

Evet hepimiz biliyoruz ki yıllarca her türlü deplasmana, maça gidip bir sürü eziyet çeken ve bana göre Amigo Orhan'dan sonra taraftarın en çok güvendiği kişi olan nam-ı değer Tatar Mustafa nasıl St. Johnstone maçında duygulanıp ağladıysanız bu maçtan sonra da içiniz acıdı anlıyoruz. Belki de ileride Başkan veya yeni yönetimlerde söz sahibi olabilmek amacıyla bu yönetimdesiniz ve sesiniz çıkmıyor çoğu şeye ancak bu taraftar artık günden güne eriyor, bitiyor..

2-3 sene sonra bir sakaryanın,kocaelinin haline düştüğümüzde yine belki 12 belki bu sefer daha fazla süre yine biz bize kalacağız,ağlanacağız halimize ama iş işten geçmiş olacak..

Velhasıl Sayın AKGÖREN'in yaptığı açıklamalar her ne kadar doğru ise de suçladığı kesimin yanlış olduğunu önce bu tribünlere gönül vermiş ancak bir şekilde küstürülmüş gerçek taraftarlara sahip çıkılması ve bu kulübü ileriye götürebilecek bir yönetim anlayışında yer alabilmeniz dileğiyle..

Son olarak taraftarın içinden gelen ve tribünlerin halini bilen birisi olarak en azından yeni yapılacak stadyumun kale arkalarının tek katlı ve atmosferinin sağlam olabilmesi için baskı yapmanız umuduyla. Yoksa bir röportajınızda dinlediğim "yeni bir stadımız olursa bursa tribünleri bizimle yarışamaz" sözü de hayal olacak..

Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 18:37
Alıntı yapılan kagan26

http://www.youtube.com/watch?v=xcwcZ5J53Nc&feature=related
tribünde boş yer yok, o günden bugüne ne değişti? gayet basit... bütün insanları bazen kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.... çözüm mü o da gayet basit YÖNETİM İSTİFA

bu maçta da biletler 50 liraydı.
Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Açık Tribün
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 18:46
Alıntı yapılan meliheses

Alıntı yapılan kagan26

http://www.youtube.com/watch?v=xcwcZ5J53Nc&feature=related tribünde boş yer yok, o günden bugüne ne değişti? gayet basit... bütün insanları bazen kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.... çözüm mü o da gayet basit YÖNETİM İSTİFA

farkındaysanız bu maçta hep karşılıklı besteler söylendi şimdi nefer ayrı telden açık ayrı telden çalıyor.İnsanda yoruluyor tabi.Halbüki yine böyle yapsak hem yorulmayacağız hemde daha etkili olacak.
Yukarı
emrahhh Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: eskişehir
  Alıntı emrahhh Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 18:52
Alıntı yapılan ahmetES

Alıntı yapılan meliheses

Alıntı yapılan kagan26

http://www.youtube.com/watch?v=xcwcZ5J53Nc&feature=related tribünde boş yer yok, o günden bugüne ne değişti? gayet basit... bütün insanları bazen kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.... çözüm mü o da gayet basit YÖNETİM İSTİFA

farkındaysanız bu maçta hep karşılıklı besteler söylendi şimdi nefer ayrı telden açık ayrı telden çalıyor.İnsanda yoruluyor tabi.Halbüki yine böyle yapsak hem yorulmayacağız hemde daha etkili olacak.

karşılıklı beste cok denedi bu macta ama acık okadar kotuydu okadar fb li kahpe vardı ki karsıdan dogru duzgun bir tepki almayınca kendi kendine bagırmayı secti
...sevda değil tutku bizimkisi...
Yukarı
ahmetES Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Açık Tribün
  Alıntı ahmetES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 19:00
Çok basitya izleyecekseniz kahveye gidin yemin ediyorum daha rahatdır.
Yukarı
mertcoskn Liste gör
Yeni Yazar

mert
Yer: İzmir
  Alıntı mertcoskn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 21:52
benim hatırladığım ve yaşadığım en iyi eskişehir tribününde sette tatar mustafa vardı. gerçekten bu işi çok iyi yapıyodu şimdi burdan yazanları anlamıyorum.tribünü namusu olarak görüp ve benimseyen tribün reislerine ihtyacımız var bizim iki bağırıp maç izleyenlere değil.
Adanmış Hayatlar !
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Kas/2012 saat 21:53
Alıntı yapılan otomatikkapi

Selim abi, başkanlık olayında düşüncenize saygım var.Dediğiniz gibi M.Akgören'in yaptığıda bir stratejidir diyebiliriz ama şu ortamda buna verebileceğim cevap zamanında Ankara Büyükşehir Belediye başkanı M.Gökçeğin bir heykelin tarzına karşı yaptığı söylemden farklı olmaz!

En kibari böyle strateji, böyle boka batmış bir durumda olmaz!!!

Bu konuda sakin olmayı beceremiyorum, en güzeli daha önce yazılan bir kaç yazıdan alıntı yapmak olacak...lütfen bu yazıları tekrar tekrar okuyunuz...

''Çocukluğumdan beri maçlara giderim. Kendi paramı kazandıktan sonra, Hakkari'de çalıştığım zaman hariç ki onda da 10-15 maça giderdim, 30 maçın altına düşmemişimdir. Avrupa maçları hariç bu sezon daha maça gitmedim, çünkü içimden gelmiyor, çünkü bütün inancımı kaybettim. Önceden de yönetimsel sıkıntılarımız vardı, bundan çok farklı değildik, şimdi sadece üst ligde olmamız nedeni ile herşey daha kolay ayyuka çıkıyor, yoksa durum önceki yıllarda da farklı değildi. İşin maddi  ve reklamsal boyutu çok çok büyüdüğü için aktörler çoğaldı ama yaşananlar farklı değil. Ama ben artık taraftardan da umudumu kestim. İnancımı kaybetmeme neden olan da budur.
Mustafa Akgören'in de yatıp kalkıp taraftarın şu haline dua etmesi lazım. Kendisi bilir şu yaşananların onda biri onun liderliği döneminde yaşanmış olsaydı herhangi bir yönetici bırakın koltukta oturmayı o stada bir daha girebiliyor muydu?''

''Biz alışmışız ama inanın bir misafirim geldiğinde özellikle bir bayan arkadaşımla geldiğimde o açık tribününe girmeye utanıyorum. Tuvaleti doğru dürüst olmayan, 15 bin taraftarın giriş ve çıkışının sadece iki kapıdan yapılarak izdiham olan, kışın soğuktan duramadığımız, yazın güneşten sahaya bakamadığımız, bağarsan hava hastanesinden daha çok duyulan ama sahaya gitmeyen bir ses, atmosfer!! sadece stadyum vs. de değil çok kızdığımız ve belkide benimde kulübü siyasete bulaştırdığı için affetmeyeceğim Nebi Hatipoğlu yönetiminde bile hem süper lige çıkıp hemde tesisleşmede, kurumsallaşmada süperligde olduğumuz şu 5 sene içindekinden bile daha çok gelişme sağlanmıştı. Ki değil bizim açık tribün bildiğiniz gibi tribünü olmayan maçlara bile giderdi bu taraftar yada Sayın AKGÖREN'in tribün liderliğinde ki o ruhla biz adı olmayan 3 liglerde bile olsak o inancı taşırdık çünkü bilirdik taraftar söz sahibi idi. Ancak şimdi taraftarı susturan, hiçbir vizyonu olmayan, taraftarı koyun gibi gören bu zihniyetin yönetiminde yer almakla kalmıyor, aynı zamanda tepki vermenizi beklediğimiz hiçbir konuda tepki vermeyip, bu şartlarda açık tribününü 50 tl yapıp, Eskişehirspor'lu hiç kimsenin kapalı tribünde bilet bulamadığı! bir maçtan sonra çıkıp taraftarı suçluyorsunuz.

Evet hepimiz biliyoruz ki yıllarca her türlü deplasmana, maça gidip bir sürü eziyet çeken ve bana göre Amigo Orhan'dan sonra taraftarın en çok güvendiği kişi olan nam-ı değer Tatar Mustafa nasıl St. Johnstone maçında duygulanıp ağladıysanız bu maçtan sonra da içiniz acıdı anlıyoruz. Belki de ileride Başkan veya yeni yönetimlerde söz sahibi olabilmek amacıyla bu yönetimdesiniz ve sesiniz çıkmıyor çoğu şeye ancak bu taraftar artık günden güne eriyor, bitiyor..

2-3 sene sonra bir sakaryanın,kocaelinin haline düştüğümüzde yine belki 12 belki bu sefer daha fazla süre yine biz bize kalacağız,ağlanacağız halimize ama iş işten geçmiş olacak..

Velhasıl Sayın AKGÖREN'in yaptığı açıklamalar her ne kadar doğru ise de suçladığı kesimin yanlış olduğunu önce bu tribünlere gönül vermiş ancak bir şekilde küstürülmüş gerçek taraftarlara sahip çıkılması ve bu kulübü ileriye götürebilecek bir yönetim anlayışında yer alabilmeniz dileğiyle..

Son olarak taraftarın içinden gelen ve tribünlerin halini bilen birisi olarak en azından yeni yapılacak stadyumun kale arkalarının tek katlı ve atmosferinin sağlam olabilmesi için baskı yapmanız umuduyla. Yoksa bir röportajınızda dinlediğim "yeni bir stadımız olursa bursa tribünleri bizimle yarışamaz" sözü de hayal olacak..'''

Başkan adayım elbette var; Misal alıntı yaptığım yazıların sahipleri bu işi layıkıyla yapacaktır.Bundan hiç şüphem yok.

M.Akgören olsun, F.Heper olsun, M.Körler olsun benim gözümde eski yerleri kesinlikle yoktur.
Bu onların umrunda değil elbet,ama farkında olmadıkları birşey var ki! o da yalnız olmadığım...

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1415161718 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır