eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftarlar arasında yardım talebi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 536537538539540 581>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
commandos Liste gör
Deneyimli Yazar

Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı commandos Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Eyl/2012 saat 14:46
Alıntı yapılan hüsnü

Alıntı yapılan commandos

Bayat pazarındaki katlı otopark ücretli mi yoksa otogardaki gibi ilk yarım saat ücretsiz mi acaba?

Otogar dışındaki otoparklarda ilk yarım saat ücretsiz uygulaması yok,
otogarda uygulanmasının nedeni de araçların sağa sola düzensiz park etmemesi.

Wink
O mantıkla yapsalar Bayat' takinin ilk yarım saat ücretsiz olması gerekir. Ordaki sokakların durumu malum her yer araba, çarşıda 10 dk.lık işi olan bile aracını oraya bırakıyor. Yarım saat ücretsiz olsa adam otoparka koyar, kaldırımlar da yayalara kalır.
Bence otogardaki amaç 15-20 dk.da yolcusunu gönderen/karşılayan %90' lık çoğunluğun tepkisini çekmemek/mağdur etmemek. 
Cevap için teşekkürler.
Akademi Gençlik * İdman Yurdu * Yıldıztepe *
Yukarı
daS// Liste gör
Deneyimli Yazar

safa
Yer: istanbul
  Alıntı daS// Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2012 saat 03:47
Alıntı yapılan EskisehirsporTR

Bugün Bülent Arınç açıklama yaparak 1.Öğretim ve açıköğretim okuyanlar için harcın kaldırıldığını, 2.öğretimler için harç alımının devam edeceğini söyledi. Birde üniversitelere müjde (!) diyerek harcın kaldırılması için en çok uğraşan 2.öğretimleri hayal kırıklığına uğrattı. Kısaca " 1.öğretimlerin parasını 2.öğretimler ödeyecek dese daha iyi bir söylem olurdu. "

Alıntı yapılan v_for_vendetta_26

Birinci öğretimlerden ahım şahım para mı alıyolar da kaldırılınca sevinilecek.Asıl 2. öğretimin harçlarını kaldırmaları gerekiyordu.Şimdi ödemeyenlerin harç paralarını da bize kitlicekler anlaşılan.

Alıntı yapılan Es-EsLi26

Hepsini kaldırsalardı daha iyiydi. 1.öğretim de 200-300-400 herneyse yatırılıyor.Öğrenci için o para da çok.

ya ben bu olayı anlamıyorum. bu olay sanki bir 1. öğretim 2. öğretim kavgasına dönüştü. kaldı ki 1. öğretimin adı üniversitelerde 'normal öğretim' olarak geçiyor. diğeri ise ; belirlenen puanla ve belirlenen şartlarla normal eğitim hakkı kazanamayan kişilerin yine 'önceden belirlenmiş' bir miktar para karşılığı aynı üniversitede aynı eğitimi alma hakkını "satın almasıdır". en başında gündüz vakitlerinde çalışan yahut uğraşları olan, buna rağmen üniversite eğitimi almak isteyen ve maddi olarak bunu taşıyabilecek kişilere tanınmış bir "imkan"ken günümüzde normal öğretime puan yetiremeyen öğrenciler için bir alternatif gibi olmuş durumda.

birkaç hafta önce bu haber duyurulunca ben birinci öğretim okuyan biri olarak sevindim tabi ki. sonra ikinci öğretim harçlarının kaldırılmadığını öğrenince başta bu durumu adaletsiz buldum. tamamen kalkmasa dahi, biraz indirim olmalıydı diye düşündüm.
sonrasında araştırdığımda ""
Birinci öğretim ve açıköğretim için kanunda geçen tabirin ”katkı payı ve harç”, ikinci öğretimde alınan ücretin ise kanunda ”öğrenim ücreti” olarak geçtiğini"" öğrendim.. yani ikinci öğretim bir program seçerken bunun farkında olunması gerekirdi.

sonrasında arkadaşlar arasında bu konuyu tartışırken birinci öğretim arkadaşlarla inanılmaz tepkilere maruz kaldık. sanki değişikliği biz yapmışız, kendi harcımızı kaldırmışız hatta kendimizinkini ikinci öğretimlerden ödetiyormuşuz gibi. ha 2.öğr okuyan arkadaşlarımızı anlıyoruz bu harçlar gerçekten yüksek ve düzenlemeyi yapması gereken de bununla yetkili kurumlar. muhattap 1. öğr.'ler oldu bir anda.

tamam parasız eğitim haktır. harçlar yüksektir 2.öğr. için. ancak 2 öğr programlarını seçen bir kişi bunun maddi külfetinin farkında olmalıdır yahu. biz de öğrenciyiz dediler, biz de zengin değiliz dediler. haklılar ancak 2.öğretimin paralı hatta pahalı bir şey olduğunu üniversite yaşına gelen bir insan anlar ben bunu kaldırabilirmiyim yoksa yapamazmıyım diye. bir ikinci konu da kaliteli eğitim alamazmıyız, daha iyi yerde okuyamazmıyız bu bizim hakkımız değilmi, birinci öğretim adam benden 5-10 puan fazla aldı diye ben para mı ödeyecem diyenler. ödeyeceksiniz abi. o beğendiğiniz üniversitede o kaliteli eğitimi almak istiyorsanız ya normal öğretim için ' yeterli puanı alacaksınız ' yahut para karşılığı tanınan haktan faydalanacaksınız.

ben sınavda iyi bir puan alamayınca, kötü bir yerde dandik bir okulda olmak istemedim, ikinci öğretimler de yazmadım zorluğunu bilerek. bir senem boş geçti sonucunda. ama kaldıramayacağım "yükün" altına da girmedim. yeniden çalıştım, yetenek sınavlarıyla girilen bölümümün öncesinde eğitim programı tercihi yapılırken yine 2.öğrtm seçmedim. 1. öğr kazandım neyseki, kazanamasaydım orada okumayacaktım çünkü ailemin durumunu bilebilecek yaştaydım.. kazandığımdan beri harcımı da yatırdım bu sene de yatıracaktım. birden haber geldi kaldırılmış harçlar diye. eh sevindik sonuçta fakat çok da bir değişiklik yapmadı bana. sırf 2.öğr okuyanların harçlarının ağırlığını farketmelerini sağladı. birisi 1. öğr olduğumu öğrenince "ohhh iyisiniz senin harcını biz veriyoruz ha" dedi. geçin dedim bunları geçin. sizden biraz daha düşük puan aldığı halde biraz daha düşük bir üniversitede 1. öğretim aynı şeyi okumaya razı olmuş kişinin de harcı kaldırıldı ama siz ödüyorsunuz çünkü eğitim hakkınızı satın alıyorsunuz dedim..tekrar yazıyorum, ya istediğiniz kaliteyi almaya hak kazanacak kadar çalışacaktınız yahut bunu satın alacaktınız yani.

belirlenen çerçeveler içinde normal eğitim almaya hak kazanan öğrenciye indirim gelmiş şimdi. eğitim hakkını satın alanların indirim satın alması mümkün olabilir mi ? bana mümkün gibi gelmiyor..

şimdi adaletsizlik ortadan kalksın. 2. öğr harçları da kaldırılsın derseniz bu durumda 1. öğr okuyanlara haksızlık yapmış olmaz mısınız ?

aşağıda gayet mantıklı bir gönderi var.

Alıntı yapılan arslan

Arkadaşlar kavram kargaşasından konuyu atlıyorsunuz.İkinci öğrenim ücreti diye geçiyor ve değişmesi için kanun gerekiyor.Harçlar ise kanun hükmünde kararnameyle değişe biliyor.Şuan önce bunu yaptılar.İkinci bir konu şimdi düşünün Orhangazi Makine Mühendisliği 1.öğretimle 2.öğretimin puanı birmi değil.Peki ikinci öğretim neden düşük çünkü paralı eğitim.Diyelim eşitlediler ne olacak o zaman ikinici öğretim puanıda tavan yapacak.Bu ikilem aşılması için bir yol varsa oda ikinci öğretimi lav etmektir .

3es3ki2eski1es
Yukarı
aykut_26_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

AYKUT KARACA
Yer: eskişehir
  Alıntı aykut_26_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2012 saat 16:05
doping internetle ilgili bilgisi olan var mı acaba? yardımcı olursanız sevinirim....
Yukarı
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
  Alıntı Matador26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eyl/2012 saat 04:04
Santrafor sözcüğümü doğru yazılır yoksa
santrfor mu ?

Lütfen bana yardım edin.. Çok önemli bir konu için lazım.. :(
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eyl/2012 saat 04:39
Alıntı yapılan Matador26

Santrafor sözcüğümü doğru yazılır yoksa
santrfor mu ?

Lütfen bana yardım edin.. Çok önemli bir konu için lazım.. :(

santrfor
isim, spor İngilizce centre-forward
isim, spor Orta uç oyuncusu
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
  Alıntı Matador26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eyl/2012 saat 14:13
Bir çok yerde Santrafor olarak gördüm ama doğrusu daha hoş Santrfor muş

Saolun yardım için...
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
hakan_wery Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: eskişehir
  Alıntı hakan_wery Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Eyl/2012 saat 19:36
yeri burası değil çok iyi biliyorum. özel bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum.

16 yıllık insan kaynakları yöneticiliği (müdür ve direktör ) olarak deneyimim var bunların 16yılı istanbulda 6.5 aydır eskişehirde devam eden bir durum. şu an dünya markası bir şirkette insan kaynakları direktörü olarak çalışıyorum fakat memnun  değilim ayrılacağım.
çevrenizde şirketlerin yönetim kurulu başkanı,üyesi,genel müdürü tanıdığı olanlar varsa benimle irtibata geçenler olursa çok memnun olurum.(özelden msj atabilirsiniz)
ilgilenenlere çok teşekkür ederim.Saygılarımla
Yukarı
bloodSucker Liste gör
Deneyimli Yazar

PAŞHA
Yer: İN DİBİ
  Alıntı bloodSucker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2012 saat 21:44
acil

Arkadaşlar malumunuz yarın önlisanslar için kpss var.Fakat ben işi son güne bırakıp birde şifremi unutunca işler karıştı.Daha önce girip baktığımda osmangazi üniversitesi olarak görmüştüm sınav yerimi.Acaba yarın sınav günü olmasına rağmen osmangazi üniversitesindeki ösym bürosu açıkmıdır?

daha önceden başına böyle bir durum gelen var mı?

acil cevap yazarsanız sevinirim.

not: sitedeki şifremi unuttum kısmına girdim fakat güvenlik sorusunun cevabına hatalı diyor.
ŞAMPİYONLUK ÇOK UZAK DEĞİL ESKİŞEHİRRRRR
Yukarı
bloodSucker Liste gör
Deneyimli Yazar

PAŞHA
Yer: İN DİBİ
  Alıntı bloodSucker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2012 saat 22:02
YARDIM EDEBİLECEK KİMSE YOK MU
ŞAMPİYONLUK ÇOK UZAK DEĞİL ESKİŞEHİRRRRR
Yukarı
eskioğuzeses Liste gör
Usta Yazar

oğuz özkara
Yer: kktc
  Alıntı eskioğuzeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Eyl/2012 saat 23:57
I phone ile Blackberry arasında ücretsiz konuşma sağlayan uygulama var mı?Şimdiden teşekkürler
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 536537538539540 581>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,891 saniyede hazırlanmıştır