eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Beklentiler - Neticeler

Cevapla Cevapla
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Beklentiler - Neticeler
    Tarih: 07/Şub/2010 saat 22:03
Bana göre bu sene hedef orta sıralardı. Tabi başkan "ilk 4" dedi "bilmem kaç milyon dolar vereceğim" dedi. Lig B'den Lig A'ya çıktığımız sene 3'te 3 yapınca yine şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlamıştı. Sezon başlamadan "Hedefimiz ligde kalmak" deniyorken, 3 hafta sonra hedef "ilk 2" olmuştu. Ve aynı sezonun sonunda ligden düşmemeyi son bir kaç haftada garantilemiştik. Bugün takımı başarısız bulan, "bir takım ya düşmemeye ya şampiyonluğa oynar" diyen arkadaşlar herhalde o seneleri hiç hatırlamıyorlar. Başkanın bir sözüyle şampiyonluk, Avrupa düşüncesi beliriyor birden beyinlerde.

Başta söylediğim gibi bence bu sene hedef orta sıralar olmalıydı. Zaten orta sıralardayız (hatta orta sıraların üzerindeyiz) Bu bence olumlu bir şeydir. Kimse "Bankasya'da yaptığımızı süper ligde de yaparız" diyemez herhalde. Burası süper lig sonuçta Bursa, Gençlerbirliği, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Antep, Ankaragücü, Denizli gibi uzun yıllardır süper ligde bulunan takımlar var. Özellikle üç İstanbul takımı ve Trabzon'un inanılmaz bütçeleri var. Daha geçen yıl "Trabzon'un Gökhan Ünal'a harcadığı paraya takım kurduk" diyorduk. Ertesi sene biz bu takımlarla yarışabilecek seviyeye mi geldik? Daha geçen sene Konya'da 1-0 geriye düşünce gidiyoruz diye tribünden çıt çıkmıyordu. Herkeste bir hüzün vardı, kimisi ağlıyordu. 3 ayda ne oldu da Avrupa'ya gidiyoruz? Tamam kadromuz kötü değil ama stadımız ne halde? Altyapı ne yapıyor? Kurumsal bir kimliği var mı kulübün? 3 ayda dünyaları değiştirmiş gibi "Kupada final, ligde ilk 4" diyor başkan, herkes de peşinden gidiyor. Malesef çok çabuk gaza geliyoruz.

Benim beklentim orta sıralarda borçsuz bir Eskişehirspor'du. Neticede orta sıraların üzerindeyiz, başkanın söylediklerine göre de ekonomisi en iyi 3 kulüpten biriymişiz (ne kadar inanmasam da). Durum şu anda iyi görünüyor ama sene sonunda mali durum açıklaması yapılırsa daha net şeyler söylenebilir.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Burakızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Şub/2010 saat 16:49
Ümit karan başlığında bir yazı gördüm ve buradan hareketle taraftara kendi düşüncelerimle uyarılarda bulunmak istiyorum. Bunu yazan arkadaş alınmasın sadece yazımın çıkış noktası budur. Herkesin kişisel tercihlerine saygılıyım. Burada da benim gibi düşünen veya düşünmeyen herkese saygılı olunsun. Gerçek taraftar aklıselimin gereğince davransın.

Alıntı yapılan esgökhanes

valla doğrusunu söylemek en iyisi ben kapalıdaydım ümite küfürde ettim gol atıncada sevindim ama anons yaparken ismini söylemedim çünkü es-es ime yakışmayan bir oyun oynuyor

Forumdaki tüm tartışmaların sebebi burada yatıyor. Şu anda kadrodaki kim EsEs'e yakışıyor? Bence hiçbir oyuncu bu camiaya yakışmıyor. Aynen yönetimin, stadın yakışmadığı gibi.

Peki ne yapacağız. Şu durumda kendi evlatlarımızı oynatsak endüstriyel dünyada hemen başarının gelmesi imkansız. Şampiyonluğa oynayacak kadrodur gerçek esese yakışan. Şu ekonomik yapıda bu da mümkün görünmüyor. O zaman sabırlı olmak gerek. Yavaş yavaş yükselmemiz ve zamanla bize yakışan futbolcuları, stadı, yönetimi kurmak gerek. Bunun içinde mevcut kadroya, hocaya destek vermek, yönetimi iyi bir şekidle denetleyip, hatalarını düzeltmesini beklemek ve yapamıyorlarsa ( yapamıyorlar ) kongreye gidilmesini istemek gerek.

Biliyoruzki Eskişehirspor son 14 yılın en iyi durumunda. Daha öncesi de kısım kısım bunun içine ilave edilebilir. Trabzonspor edasında olmadan istikrarı koruyup başarılı olarak kupalara gitmeliyiz. Rıza Çalımbay ilk senesinde ligde kalmalıyız dedi ve kaldık. İkinci senede hedef orta sıralarda olmaktı ( realist hedef ) şuanda bunun üstündeyiz. Önümüzdeki sene daha iyi kadro verilirse hocamıza ve kötü gidersek onu sorgulamalıyız. Şu anda bütçe ve kadroya göre iyi yerdeyiz. Eskişehir taraftarı sadece mücadele görmek ister. Kapasitesinin altında oynayan varsa ( mesela burak yılmaz ) onu zaten eleştirir. Ama kapasitesini zorlayan isimleri de sever, destek olur.

Medyada, tribünde orda burda EsEs için değilde, kendi çıkarları için o gitsin bu gelsin diyen isimler var. Bunları çoğumuz biliyoruz. Biz taraftar olarak büyüklüğümüzü gösterelim bunlara prim vermeyelim. Mevcut şartlara uygun olarak düşünüp sabredelim. Kimsenin şapkadan tavşan çıkarmasını beklemeyelim.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
 Cevapla Cevapla

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır