eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8889909192 133>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Online Durum: Offline
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:47
Yukarıda da Yasin Abi açıklamış . Bu konuyu tartışmanın yeri burası değil. Bu konu başlığı altında tartışıldığında ihale ister istemez ÖTO'ya patlıyor.

Bu konu ile ilgili son yazımı yazıyorum.

Memati kullanıcı isimli arkadaşımız veya abimizde bizim gibi burada yazan bir çok kişiyi yanlış anlamış zannediyorum. Yukarıda 2 defa belirttiğim gibi Ayder ve 65lilerin yaptığı bu güzelliklerin üstüne hiç kimse birşey diyemez. Deme hakkıda bulunmamaktadır.

Hatta kimse şahıslara veya derneklere saygısızlık yapmamıştır. Sadece gördüğü eksiklikleri söylemiştir. Eleştiri olmazsa bir yere gelemeyiz malesef.. Ama istenmiyorsa ve bunu saygısızlık yada başka birşey olarak algılanıyorsa gerekirse bunuda yapmayız.

Çünkü hepimizin ortak paydası Eskişehirspor' dur..

Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
Yer: Turkey
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:44
beyler konuyu dağıtmayın tamam..kapatın muhabbeti..
gerekli kişilerle gerekenleri konuşuyorum ben..
"örnek taraftar oluşumu" konusuna,
konu harici mesaj yazmayınız..

(tamam kadir dert etme sen..sadece moral bozuluyor işte başka bişey değil.)

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:44
Ayrıca Yasin abiden kendi adıma özür diliyorum bu konuların tartışma yeri bura değildi ama konu bu şekilde geliştiği için buralara geldik bir daha ÖTO organizasyonları ve projeleri dışına çıkmamaya gayret edeceğim .
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:41
 Burda ne hakaret ediyoruz ne de nifak tohumu atıyoruz gördüğümüz yanlışlıkları söylüyoruz Yavuz abiye ya da bir başka abimize saygısızlık yapmadık yapmayızda ama eğer birşeyler iyi gitmiyorsa özeliştiri yapmalı insanlar . ÖTO EsEsimizin iyiliği için çalışan çabalayan düzgün insanlardan kurulmuş bir oluşumdur bu yüzden bu oluşuma laf atarak insanların şevkini kırmayın . Yukarıda Murat'ta yazmış bilet fiyatları pahalı tepki yok , GG'ye tepki yok , Açığını üstünün kapatılması kale arkaları ve giriş çıkış rezaletine çözüm için tepki yok biz bunları eleştiriyoruz ; ağlamayan bebeğe mama vermezler . Biz hiçbir olumsuzluğa tepki vermezsek daha çok kandırılırız .
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:33
dernekler ve guruplarla ilgili kim neyi savunuyorsa yada düşünüyorsa,
ya ayrı bi konu açın,yada varsa ilgili bir konu gidin orada yazın..
bazı arkadaşlar doğru yada yanlış,guruplarla ve derneklerle ilgili düşüncelerini yazıyor,ondan sonra sanki bzi yazmışık gibi,örnek taraftar oluşumuna tepki veriliyor..

bu konu "örnek taraftar oluşumu" adı altında yapılan faaliyelerin düşünüldüğü,yapılabilirliğinin tartışıldığı ve hayata geçirildiği konu başlığıdır.
yapmak istediğimiz ve yapacağımız herşeyi bu konuda paylaşıyoruz..
biz attığımız ve atacağımız her adımı,
bırakın dernek başkanları ve tribün liderlerine danışmayı
dünyanın bir ucunda yaşayan eskişehirsporlulara bile danışarak yapıyoruz..
gizli kapılar ardında değil,herkezin katılmasına müsait ve serbest toplantılar gerçekleştiriyoruz..

15 tane pankart yaptırırken bile
önce herkeze danıştık nasıl olsun diye,
sonra sloganlarını bile onlarının bulmasını istedik,sloganları seçilenler mutlu oldular onore oldular.
kimseden para istemedik
derhal yaptırdık
ve gittik astık.
astığımızı, fotoğraflarla tescilledik..
başından sonuna kadar 15 günde başladı bitti.
kafamıza göre 15-20 slogan bulup yazamazmıydık sizce?

karton şov yapıcaz dedik ve inşallah yazpıcaz..
tek tek dernek başkanlarını ve tribün gurubu liderlerini bi araya getirip onların görüşünü almadıkmı?
onlara danışmadık mı?
nasıl yapalım diye sormadık mı?
forumda anket yapıp,herkezin beğeneceği ve olmasını dilediği bir kareografinin yapılması için
insanları harekete geçirmeye çalışmadık mı?
dünyanın bir ucundaki eskişehirspor taraftarına bile nasıl yapalım diye sormadık mı??
kimseden para istedik mi peki bu işi için?
hayır?
peki biz kafamıza göre bir kareografi bulamazmıydık?
bulurduk..

neyse,
konu dışındaki meseleleri,atışmaları vs. bu konu başlığına taşımayın..özellikle örnek taraftar oluşumunun toplantılarına katılan arkadaşlar birazdaha dikkat etsin mesajlarında.yukarıda söylendiği gibi örnek olmaya çalışsın..ve bizimle alakasız mesajları lütfen yazmayın arkadaşlar buraya..sadece proje ve faaliyetleri paylaşalım burda..

Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:15
Ayrıca yukarıdaki yazdığma ek olarak Yavuz Abi'yi ben çocukluğumdan beri her maç görüyorum. İçeride ve dışarıda maçları kaçırmayan zannediyorsam Kahramanmaraşspor maçında göz yaşı döktüğünü bilen Tribün Büyüklerine saygı gösteren birisiyim. Çünkü tribünün yürümesi için bu işlerin gerekli olduğunu ve tribünde bu kuralların geçerli olduğunu biliyorum. Ama gördüğümüz yanlışları yazdıysak saygısızlığımız yada başka birşeyden değildir.

Ayrıca yukarıda dediğim gibi 65liler Derneğinin ve AYDER'in Eskişehirspor'a vermiş olduğu hizmetler ve kazandırdıklarını kesinlikle tartışılmaz ve bütün bunlara rağmen insanlar çıkıpta bunlara laf atıyorsa bu Eskişehirspor'a İhanettir.

Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:05
Alıntı yapılan memati

sevgili kardeşlerim ve abilerim; Bakın burada haddinizi aşarak hizip yapıyorsunuz taraftar dernekleri demişsiniz eskişehirde taraftar derneği adı altında sadece 26 taraftar derneği var... AYDER ve 1965'liler hatta yeni kurulan ESKOD taraftar derneği adı altında değildir... ama bütün hepside eskişehirspor için kurulmuştur... 65lilere iyi diyip ötekilere kötü diyemezsiniz yada burdan sallayamazsınız... önce neyi hakettiğinizi kendinize sorun sonra derneklerin ne yaptığını sorma hakkını elde edersiniz... böyle fitne fücür hizip ve nifakla anca ezik insanlar ortalığı bulandırır... ÖTO'dan yasin kardeşim sende hemen işte bizde bunun için varız diyip burdan kendine iş koyman diğer dernekteki kardeşlerimize ve abilerimize ayıptır... bu tür olayları fırsat bilmek olmaması gereken üzücü olaylardır... umarım kendinize çekidüzen verirsiniz.... AYDER geçen sene tribün kiraladı  2 tane gece yaptı takımımıza katkı sağladı taraftara ürünler yaptı....1965'liler zaten her sene tribün kiralıyo polar falan gibi onlarda taraftara yönelik ürünler yapıyo... ESKOD yeni kuruldu onlarda ii insanlardan oluşuyor güzel işler yapacaklardır... 26 taraftar deplasman organizasyonları yapıyor...

şikayetçi olduğunuz konu hangisi anlayamadım....
hiçbiriniz derneklere üye olmazsınız üye olsanız aidat vermezsiniz ama burdan hepsine on numara sallarsınız daha fazla ayıp etmeyin Örnek Taraftarsanız Örnek alınacak sözler yazın.....

kazımın nikiyle kim girip yazdı bu yazıyı bilmiyorum.kazımı aradım o da bilmiyorum abi dedi..
yazıyı yazan bu arkadaş her kimse,ne benim hakkımda,ne de örnek taraftar oluşumu hakkında hiç bir bilgiye sahip değil sanırım..ben guruplara ve derneklere o kadar uzak değilim ki kardeşim bana niye anlatıyorsun o dernek böyle yapıyor bu bunları yapıyor..herbirinin farklı farklı hizmetleri vardır bunu inkar eden mi oldu?yada boş beleş sallayan insanların hıncını mı alıyorsun benden??onlar güzel insanlardan oluşuyor da bizmiyiz tek kötü olan?hangi yazımda ne gördün?hep birleşmeden bütünlükten yana olduğumu cümle alem bilir..ben hiç bir derneğe ve guruba laf etmeyi bırak,laf ettirmedim bugüne kadar..birleşmeleri için de sürekli aracı oldum,mücadelesini verdim..26 derneğini ilk kuranların içinde olduğumu biliyormusun sen??tribünlerin başındaki 7-8 arkadaş bir araya gelerek yavuz abi başkanlığında yönetim kurulunu oluşturup derneği hayata geçirdik..çünkü koca eskişehirde bir tane taraftarlar derneği yoktu..ihtiyaçtı ve hayata geçirildi..

Ö.T.O konusuna her mesaj atanlar,bizim sürekli toplantılarımıza katılan insanlar değildir.buraya her yazı yazanda örnek taraftar değildir..eğer yazılarda bir yanlışlık varsa kendi düşüncelerin doğrultusunda o yazıyı yazanlara zınar bana değil..eğer biri bişey yazıyorsa onunda sorumlusu ben olamam..benim yazdığım mesajlarla ilgili bir sıkıntı olursa bunun hesabını yine ilgili kişilere ben veririm..
yavuz abi ,mustafa abi, daimi abi,yada murat diri arayıp nedir kardeşim derse!ben hesabını veririm sen üzülme..
örnek taraftar oluşumunun yapmaya çalıştığı tüm işler ortadadır..bilinçli bir tarafatar kitlesi oluşturmak ve küfürü yok etmek için elimizden geleni yapacağız.eğer bu konuyla ilgili dernekler ve guruplar bir çalışma yaparlar ise onların zaten emrindeyiz..
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 20:04
Yukarıda ve daha önceden yazılmış yazılara bakarsanız eğer Taraftarlar Derneğinin eksikliğinden  ve görevini tam olarak yapamamasından bahsedilmiş. Hiç kimsenin burada AYDER ve 1965liler Derneğine hiçbir şey dediği yok. En azından BENİM.. Gerçi burası tarafsız bir platform ise bunu yapanlarda olabilir.

Yukarıda da dediğiniz gibi 65liler Derneğinin ve AYDER'in geçen sene yapmış olduğu faaliyetler herkes tarafından beğenilmiş ve takdir toplamıştır. Bunları yapan bir derneğe hiçbir iş yapmıyor diye bahsetmek Eskişehirspor'a İHANET etmektir. ESKOD ise adı üstünde Eskişehirspor'u Koruma Derneğidir.Hemde yeni kurulmuş bir dernektir. Onun içinde bir çok kişinin bu dernek hakkında bilgisi olmadığı gibi benimde bir bilgim yoktur. Ama adı gibi Eskişehirspor'a faydası olunması için kurulmuş bir dernektir.

Sizinde yukarıda yazmış olduğunuz gibi Eskişehirspor Taraftarlar Derneği ( Yani 26 Taraftarlar Derneği )adı üstünde olduğu gibi Eskişehirspor Taraftarlarının derneğidir. Bu Derneğin başındaki kişi Yavuz Abi.. burada hiç kimse birbirinin EsEsLiliğini sorgulamayacağı gibi bizimde Yavuz abi'nin EsEsliliğini sorgulamak gibi bir durumumuz olamaz ki Eskişehirspor'un peşinden kilometrelerce giden ,Eskişehirde'ki bir maçta puan kaybettiğimizde göz yaşı döken birisinin...

Buna rağmen görülen yanlışlarıda dile getirmeyecek değiliz dimi.

Peki gidip bu derneğe üye olmuyormusun diyorsunuz..

Geçtiğimiz seneyi size hatırlatmak isterim. İstanbul'daki playof maçlarında otobüs parasını verdiğimiz ve elimizde otobüs bileti olduğu halde maça gidemedik. Peki neden gidemedik otobüsler gelmedi, eeee ama biz para vermiştik otobüslere..Hemde İstanbul'daki arkadaşlarımıza biletlerimizi aldırmıştık.. Orada otobüslerin gelmemesi yönetimin suçu olabilir. Ama biz burada gidipte para vererek taraftar derneğine kayıt olduysak muhattap alacağımız ve sorumlu bileceğimiz dernekte bu olmalıdır. Ertesi gün forumda böyle birşeyi dile getirdiğimizde bize Kusura Bakmayın ama böyle olacağınızı bilmiyormuydunuz. Ben bir kere gittim bir daha tövbe ettim gitmem diyenler çıkmadı mı?  Şimdi gidin derneğe üye olun diyorsunuz.. Burada yazan büyüklerimizden büyük çoğunluğu neden ETD ile gitmiyor.? Diyelim ki ben derneğe o zaman üye olacaktım. Üye olduğum için o gün gelen az sayıdaki otobüslerin biriyle İstanbul'a gitseydim. Geride kalan  EsEs sevdalıların günahı ne olacaktı. Orada bir çok kişi kalmışken benim içim gitmeye elverecekmiydi.

Diğer arkadaşları veya Yasin Abi' yi bilemem ÖTO' dan da değilim ÖTO adınada konuşmuyorum. Üstelik bu konu burada yazıldığı için sanırım ihale ÖTO'ya patlıyor. Benim kendi düşüncelerim öyle veya böyle bir defa haksızlığa uğradığım ezildiğim bir yere gitmeye malesef içim el vermiyor.

em söylediklerimizin derneğe üyelikle ne alakası var..Üye olupta verdiğimiz oyla Yavuz Abi'yi değiştirsek ne olur. Bizim burada söylediklerimiz kişiye değil ki sadece derneğe..Sonuçta Dernek Başkanı çıkıpta kararları tek başına almıyor..

Bilet fiyatlarının pahalı olduğu bütün Eskişehirspor taraftarlarının görüşü değil mi ?

Stada giriş ve çıkışta yaşanan problemler Eskişehirspor taraftarlarının görüşü değil mi ?

Şeffaf bir yönetim diye göreve başlayarak klüpte dönen hiçbir şeyden haberi olmayan bizlerin tüm taraftarlar adına yönetime nerede kaldı diye şeffaflık diye sorması gereken kim ?

Açık Tribünün belli bir kısmında maça eğlenmek için gelipte devamlı rakip taraftarlara küfür eden bazı kişileri engelleyecek ve bir daha yapmamalarını sağlayacak kim ?

Taraftarları bilinçlendirme görevi kimin ?

Gerektiğinde Eskişehirspor Başkan'ı Halil Ünal'ı taraftarları için karşısına alabilecek kim ?

Bunları yapmak derneğin görevi değil ise özür dilerim . Ayrıca bir derneğin bunları yapmak için üye toplamasımı gerekli.

angi Eskişehirspor taraftarı istemez ki derneğe gidipte kendi taraftarlarının arasında bir çay içmek. Onlarla muhabbet etmek , karşılıklı alışverişte bulunmak ama malesef bir çok kişide güven kalmamış.

Yukarı
Daimi Özdemir Liste gör
Deneyimli Yazar

Daimi Özdemir
  Alıntı Daimi Özdemir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 13:22
arkadaşlar eskişehirspora faydası olcaksa dahada dernek kurulsun ama taraftarlar dernegi bir tane olur o da şu anda 26etd ersin arkadaş dogru söylemiş begenmiyorsanın gidin üye olun gerekiyorsa hep beraber gidelim çünkü bende üye olmak istiyorum  yavuzda gerekeni söylemiş zaten  gelin diye          DAİMİ ÖZDEMİR KIZILCIKLI NEFER
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2008 saat 12:51
Adı ne olursa olsun.Tüm dernek ve oluşumlar ESES'in başarısı için varlar.Peki neden bu kadar çok dernek ve oluşumlar var?Tabi bu kadar parçalanırsak bir kısmımız rakiplerimize çiçek verirken, bir kısmımız alehte tezahürat yaparız.Sonuçta Bu durumdan ESES zarar görüyor.Gruplar ,dernekler,oluşumlar bir birinden habersiz olursa takıma, faydadan çok zarar verirler.Stad dışında gruplar,pluşumlar,dernekler serbest hareket edebilirler ama stad içinde tek yürek olmanın yollarını aramalıyız.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8889909192 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır