eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nereye Gidiyoruz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Online Durum: Offline
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 01:20
Alıntı yapılan scetintas

Sevgili Ahmet bey;
Affınıza sığınaraktan lütfen yanlış anlamayınız...Konu başlığı açarken açtığınız topiğin başlığı anlaşılır ve ne ile ilgili olduğu açık ve net şekilde belli olursa bu hem beni hem de diğer forum kullanıcılarını memnun edecektir...

Dip Not:Sayın modlar açılan konulardaki başlığın belirsizliğini giderirlerse açan arkadaşlarımız bundan sonra daha dikkatli olacaktır...
Suat bey haklı olabilirsiniz,iki başlık arasında gittim geldim "Neden yada Nereye gidiyoruz" tek kelimelik başlığı anlamlı olarak düşünmüştüm ama  bu başlık daha anlaşılır oldu sanırım :)
Dip not yazmanızada gerek yoktu sanırım,konu açma,başlık koyma ihtiyacı duyduğumdada enaz 26 kere düşünürüm.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 01:18
Eğer aklınız varsa o dünkü bebelerin yeri yurdu belli,ailesi belli,etrafı ortamı belli.GELİR BAKARSINIZ.Ama nedense hayali bir varlık olmakta ısrarcısınız,merak etmeyin o yatıp kalktığınız insanlar sizi yemez.Gerçi çoğu halinize gülüyor orası ayrı...Bu kadar acizlik olamaz.Sizin 45 senelik ömrünüz varsa benim 450 yıllık sevdam var.İnsanlara laf yetiştireceğinize ilk önce insanların size saygı göstermesi için yaşınızın gerektirdiği gibi davranın,davranamıyorsanız bu forumdaki diğer abilierimizi örnek alın.Onu da yapamıyorsanız susun Allah aşkına...

Forum moderatörlerine sesleniyorum yeter artık durdurun bu adamı Angry
Nefer
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 01:17
Tüm tribünleri toparlayabilen, sağlam bir tribün ve dernek lideri olmadan  hiçbir duruşumuzun arkasında duramaz ve bir dönem sakarya'nın düştüğü duruma Anadoluda antipatik takımlar arasında başı çekeriz maalesef..
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 01:11
Neden söyleyeyim.10 kişinin başlattığı tezahürata herkes eşlik ediyorda ondan.Orda haydi gençler deyince ...ne gençler diye başlatılınca tezahürat kimse eşlik etmese böyle olmaz.Ama benim gördüğüm kimse engel olmaya çalışmadı.Maç 1-1 ken bursaya sövenlere(ne alakaysa) kimse engel olmaya çalışmadı.En azından eşlik etmeseydiniz.Ama nerdeee...
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 00:53
Alıntı yapılan erdal76

Ben oğlumu ilk deplasmana götürdüğümde henüz 5 yaşındaydı.Onun sıkı bir esesli olması için yaşken eğmeye başlamıştım yani.Ancak bu sezondan itibaren ne onu götürüyorum nede ben gidiyorum.Esesli olması imkansız tiplerin tribünlerden temizlenmesi kolay aslında ama bu iş için birilerinin öncü olması gerek.Sesi çımayan ama sayıca çoğunlukta olan taraftarlar kısa bir süreliğine o tiplerin anlayacağı dilden konuşmalı.Özellikle yaşı benim gibi otuzun üstündeki taraftarlarımız artık olaya el koymalı.Bir çok tafartar grubuna baktığımızda yaş ortalamasının bizimkilerden yüksek olduğunu görürsünüz.Bizde ise askerliği yapıp gelen sanki kanunmuş gibi gider açığa oturur.İşte o tribüncüler gerçek yerlerine dönmelidir.Emanetlerini geri alıp onu tekrar saygı duyulur hale getirmelidir.Bunları yazdım diye lütfen sevdasının peşinde olan temiz kardeşlerim alınmasın.Onları ayrı tutyorum
Çok çok doğru söylüyorsunuz. Bizde yaşı 20'ye dayanan abiyim diye geziyor. Lise çağındaki çocuklar kemik tayfa oluyor. Önlerinde iyiyi gösteren bir örnek olmadığı için yeni yetişen nesil kavgaya dövüşe karıştığında çağırabileceği insanlar olması için tribüne geliyor. Tabi bu sebeple gelenler de deplasmanda yağma, orayı burayı yakıp yıkma, adam bıçaklama gibi şeylerle uğraşıyor. Üzerinde kırmızı olmadan deplasman yapıyorlar. Ve tüm bunlara dur diyen hala yok. Birileri çıkıp bu rant işine çomağı sokmadıkça 70lerdeki efsane tarihin tozlu sayfalarına doğru ilerliyor...
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 22:41
Alıntı yapılan erdal76

Ben oğlumu ilk deplasmana götürdüğümde henüz 5 yaşındaydı.Onun sıkı bir esesli olması için yaşken eğmeye başlamıştım yani.Ancak bu sezondan itibaren ne onu götürüyorum nede ben gidiyorum.Esesli olması imkansız tiplerin tribünlerden temizlenmesi kolay aslında ama bu iş için birilerinin öncü olması gerek.Sesi çımayan ama sayıca çoğunlukta olan taraftarlar kısa bir süreliğine o tiplerin anlayacağı dilden konuşmalı.Özellikle yaşı benim gibi otuzun üstündeki taraftarlarımız artık olaya el koymalı.Bir çok tafartar grubuna baktığımızda yaş ortalamasının bizimkilerden yüksek olduğunu görürsünüz.Bizde ise askerliği yapıp gelen sanki kanunmuş gibi gider açığa oturur.İşte o tribüncüler gerçek yerlerine dönmelidir.Emanetlerini geri alıp onu tekrar saygı duyulur hale getirmelidir.Bunları yazdım diye lütfen sevdasının peşinde olan temiz kardeşlerim alınmasın.Onları ayrı tutyorum

Erdal bizler bu forumlarda yanlışları dillendirirken paranoya ve ruh hastası tabirlerine maruz kalıyoruz dünkü bebeler tarafından. Onlar herşeyin en iyisini biliyorlar çünkü. Bu sebeble abilerinin amcalarının kazandığı saygınlık hazinesi tükettiklerinin farkına bile varmıyorlar.
Çözüm bazı kişi yada grupların yine sorumluluk duygusu gelişmemiş üretkenlik becerileri dahi olmayan kişileri tribün yapmak adına yada mevzuda yer alsın adına yanlarında taşımaya devam ettikleri müddetçe ESES deryasındaki kirlenme devam edecektir.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 22:40
Alıntı yapılan 26_26_26

Başlığı özellikle rakipler forumuna açıyorum.
Biliyormusunuz demeyim,gayet açık bir şekilde herkes biliyor, takımımızı diğer takımların antipati ile baktığı bir takım olma yolunda hızla sürüklüyoruz.
Hani genelleriz ya Yurdumuzun dört bir yanında sevenimiz,sempatikliğimiz vardır diye ama antiparantes açarız,50 yaş üstü diye tamamlarız...
Şimdi neden kolay yolu seçiyoruz,son Gençler maçında yine hepsini sıraya sokmak ama bu kez Gençleride listeye katmak...
Kendimizi savunma hakkımızın olmadığı forumlarda,yapılmayanlarıda yapılmış gibi göstererek yalanlarına kendileri inandığı gibi diğer takımların taraftarlarınıda rahatlıkla inandırabiliyorlar.
Boş verin Dost,Kardeş safsatalarını,gelene küfür etmeyelim,oraya buraya msj.yollamayalım yeter.Gelen her takımın misafirleri gelsin,gezsin,görsün maçına girsin,maçını seyretsin evine dönsün.Her misafir gittiği deplasmanda evsahibinin hareketlerini izler tezahüratını ona göre kurar.
Daha geç sayılmaz,birde böyle denesek nolur ki, bize sempati duyanların yaş basamağının 50'nin altına süratlede düşürmekte bizim elimizde.
EsEs'in EsEs'den başka dostuda yoktur,olsa,olsa sempatisi olur.

Sevgili Ahmet bey;
Affınıza sığınaraktan lütfen yanlış anlamayınız...Konu başlığı açarken açtığınız topiğin başlığı anlaşılır ve ne ile ilgili olduğu açık ve net şekilde belli olursa bu hem beni hem de diğer forum kullanıcılarını memnun edecektir...

Dip Not:Sayın modlar açılan konulardaki başlığın belirsizliğini giderirlerse açan arkadaşlarımız bundan sonra daha dikkatli olacaktır...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
eSeSLee_26 Liste gör
Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı eSeSLee_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 22:32
  Tribün kültürü diye bir şey Eskişehir'de kalmamıştır.Bu kültürü kavrayan bu kültürle yetişen insanlar tribünden soğumuş,soğutulmuş gidip açıkta(belki de geçmişte bağırmadıkları için küfür ettiği) adamların yanında çekirdek çıtlamaya başlamışlardır.Yeni nesil de dolayısıyla sağlam bir tribün tayfasının içinde yetişememiş,hatta grupların bölünmüşlüğü içinde kendilerini vazgeçilmez olarak görmüşlerdir.Burada suçu asla yeni nesile atmıyorum.Çünkü onlara örnek olacak abileri kalmamıştır.
   Bu dönem içinde tribün abisi diye adlandırılan kişiler zamanında arka çıktıkları insanlardan sırf grupçuluk yüzünden posta yemişler,kısacası grupların birbirine olan husumetiyle tribünlerdeki güven zedelenmiştir ve zamanla BİTMİŞTİR.bence sorunun ana kaynağı da Eskişehir tribünlerindeki güvensizliktir.Artık o bizim çocukluğumuzdaki abilik-kardeşlik kalmamış,abiler kardeşlerine sahip çıkamamış dolayısıyla kardeşler de abilerine saygı duymamıştır.
    Açık tribüne ben de defalarca yüklendim ama maalesef yıllardır açık tribün profili böyledir.Önemli olan,daha doğrusu tribünlerin çöküşü grupların tutarsızlığından kaynaklanmaktadır.Örnek; geçen seneki Trabzon maçında adamlar çiftetelliyi alkışlarken "kolbastı b.k yesin" gibi saçma sapan bağırmaktır.Kaldı ki Trabzonlular Trabzonda misafirperver davranmış,kimseye göstermedikleri müsamahayı bize göstermişlerdir.Bu tıpkı maç öncesinde ES-ES çeken Bursalılara küfür etmek gibidir.
   Ayrıca bütün forumlarda yazan hemşehrilerimiz resmen diğer kulüp taraftarlarını aşşağılamakta kendilerini dev aynasında görmektedirler."İstilaya geliyoruz,Eskişehire gelene bilet bedava" gibi söylemler bizi iyice antipatik,nefret edilen taraftar olarak göstermektedir.Kaldi ki Antalya maçı hariç son 10 senede Eskişehirde hangi maçta kafa kafaya olay çıkmıştır.Doğruya doğru Eskişehire her kulüp elini kolunu sallaya sallaya gelip aynı şekilde geri dönmektedir.Aslında çoğu takıma karşı yapılması gereken de budur.Yani anlatmak istediğim internette atıp tutuyoruz,reele gelince her şey fos.Yani bırakalım artık bu işleri,herkes tribündeki görevinin farkına varsın ve sadece takımı desteklesin.
    Bu çorbacı ve çakma kabadayıların temizlenmesi ise sadece ve sadece şiddetle çözülür maalesef.Bu adamlara bütün tribün tepkiyi koyar,tekme tokat tribünden atar ondan sonra tribün biraz nefes alır.AMA ESAS MESELE GÜVEN...
BAŞKA DİYE SORANLARA İNAT SADECE ES-ES!
Yukarı
erdal76 Liste gör
Yazar

erdal
Yer: eskişehir
  Alıntı erdal76 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 22:23
Yukarı
yoncacı Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Emin Sungar
  Alıntı yoncacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 22:03
Ah keşke 60'lı 70'li yıllarda film-video falan çekmek bugünkü kadar kolay olsaydı da, gençlerimizin hiçbirinin görmediği, ama %90'ının da anlatılanlara inanmadığı ya da hayalinde canlandıramadığı 60'lı 70'li yılların Eskişehirspor'unu ve Eskişehirsporlu centilmen taraftarları günümüze iletebilseydik. İşte eminim izleyenler küçük dillerini yutar ve değil küfür-kavga, kulübümüze laf getiririz diye en ufak bir taşkınlık bile yapamazlardı.
Ama bilmiyorlar, o günleri tahmin dahi edemiyorlar. Aslında hepsi bu olumsuzlukları takımları için yapıyorlar ama kötü oluyor işte.
Ben gençken (bir çoğunuzun babaları, amcaları, dayıları, dedeleri vs. onlar da gençken) Eskişehirspor sevgisi bir başkaydı. Bize yıllardan beri duyulan sempatinin temeli bu.
İstanbulluyum, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır