eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8788899091 135>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 22:24

Bursaspor'un sorunu gol

Bursaspor'un genç futbolcusu Halil Zeybek, ''Gol atma sorunumuz var. Bunu çözersek iyi yerlere geliriz'' dedi.

Zeybek, bugün yapılan antrenman öncesi takım arkadaşı Fabrico Melo ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, lige iyi bir başlangıç yaptıklarını ancak daha sonra düşüşe geçtiklerini söyledi.

Kötü futbol oynamadıklarını fakat iyi oyunu sonuca yansıtma konusunda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Zeybek, Trabzonspor maçını çok önemsediklerini, bu karşılaşmada hem iyi oyun oynamak hem de 90 dakika sonunda galibiyete ulaşan taraf olmak istediklerini belirtti.

Zeybek, Trabzonspor maçında tribünlerin dolu olacağına inandığını dile getirerek, ''Zor bir maç bizi bekliyor. Galibiyetten başka sonuç düşünmüyoruz. Ligde de üst sıraları hedefliyoruz. Gol atma sorunumuz var. Bunu çözersek iyi yerlere geliriz'' diye konuştu. Performansıyla ilgili bir soruya genç oyuncu, ''Ben Bursaspor'a santrfor olarak geldim ama hiç kendi yerimde oynamadım. Zaman zaman orta alanda görev aldım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Trabzonspor maçında forma giyersem iyi işler yapacağıma inanıyorum'' yanıtını verdi.

Melo da Trabzonspor ile yapacakları zorlu maçta sahaya mutlak 3 puan parolasıyla çıkacaklarını belirtti. İyi bir takım olduklarını vurgulayan Melo, ''Ligde daha iyi bir konuma gelebilmek için çok çalışıyoruz. Bizim hedefimiz ligi ilk 5 arasında bitirip, Türkiye Kupası'nı almak ve UEFA Kupası'na katılmak. Kadro kalitemiz bunu başaracak güçte'' dedi.

Brezilyalı futbolcu, ''Turkcell Süper Lig'i nasıl buluyorsun?'' sorusunu, ''Çok güçlü takımlar ve çok iyi oyuncular var. Lig oldukça çekişmeli geçiyor'' diye cevapladı
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 22:24

Mustafa Keçeli'nin oynaması zor

Kulüp doktorumuz Uğur Köksal, Konyaspor maçında sakatlanan Veli Acar ve Mustafa Keçeli'nin sağlık durumları hakkında bilgi verdi. Köksal yaptığı açıklamada her iki futbolcununda arka adelesinde zorlanma meydana geldiğini Mustafa Keçeli`nin durumunun Veli Acar`a göre daha kötü olduğunu söyledi. Köksal, Veli`nin Trabzonspor maçında oynama şansının Mustafa Keçeli`ye oranla daha yüksek olduğunu sözlerine ekledi. Her iki oyuncuda akşam saatlerinde yapılan çalışmada takımdan ayrı düz koşular yaptı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
winterwind Liste gör
Usta Yazar

SEDAT
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 22:22
Hep dostuz dostuz dediğimiz takımlarla futbolcu takaslarında,transferlerde neden işbirliği yapmıyoruz.Dostluklar sadece atkı sallamakla ise ne diyeyimki.
1965 Liyim,ES-ES Le Doğdum.
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 22:06

İsim vermek istemiyoruz

Mehmet Çavuşoğlu, 13 Aralık Cumartesi günü sahalarında Trabzonspor ile yapacakları maçı mutlak kazanmak istediklerini söylerken, transfer hakkında da konuşan Çavuşoğlu, "Birkaç oyuncuyla görüşüyoruz, ancak imza aşamasına gelmeden isim açıklamak istemiyoruz'' yanıtını verdi. Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı Bursa Bölge Müdürlüğü'ne bayram ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Trabzonspor maçıyla ilgili de konuşan Çavuşoğlu, lige çok iyi bir başlangıç yapan Trabzonspor'un lider durumda olduğunu ve kendilerini zorlu bir karşılaşmanın beklediğini kaydetti. Son haftalarda Bursaspor'un galibiyete hasret kaldığını dile getiren Çavuşoğlu, 3 puan hasretini Trabzonspor'u yenerek gidermek istediklerini, futbolcuların antrenmanlarda çok hırslı çalıştığını belirtti. Çavuşoğlu, sezon başında transfer ettikleri oyuncularından istenilen verimi alamadıklarını, son haftalarda yaşanan sakatlıklar nedeniyle de kadro kurma konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, ''Bunun sonucunda da son haftalarda galip gelemiyoruz. Taraftarımız önünde oynayacağımız bu maçı mutlak kazanmak istiyoruz'' dedi. Bashir El Tabai'nin transferi ve daha önce bu oyuncuyu antrenmanlara çıkaran Konyaspor'un tepkisinin anımsatılması üzerine Çavuşoğlu, ''Bashir ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardık. Futbolcuya sözleşme imzalatmadan 'benim futbolcum' diyemezsin. Transfer, evlilik gibidir. Ancak imza atılınca geçerlilik kazanır. Bursaspor bu konuda Konyaspor'dan daha hızlı hareket etmiştir. Bu transfer Bursaspor'a ve Bashir'e hayırlı olsun'' yorumunu yaptı. Çavuşoğlu, ''Devre arasında transfer yapacaksınız. Yerli oyuncu da almayı düşünüyor musunuz'' sorusuna, ''Evet ara transferde kadromuza takviyeler yapacağız. Takımdan ayrılan Adriano ve Leandro'nun yerine iki yabancı oyuncu alacağız. Yerli oyuncular da olabilir. Birkaç oyuncuyla görüşüyoruz, ancak imza aşamasına gelmeden isim açıklamak istemiyoruz'' yanıtını verdi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 17:04

Zuniga ayrılmak istiyor

Teknik Direktör Güvenç Kurtar, Perulu golcü Ysreal Zuniga'nın takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Yabancı oyuncularla sürekli görüştüğünü belirten Kurtar, “Zuniga’nın durumu net değil ama takımdan ayrılmak istiyor. Devre arası gelsin değerlendirme yapacağız” dedi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 17:04

Sahaya atlayacaktım

Bu sezon Bursaspor'u ilk kez tribünden izlediğini belirten Sercan, çok heyecanlandığını söyledi.

ÇOK HEYECANLANDIM

Cezalı olmasına karşın Konyaspor deplasmanına götürülen Sercan Yıldırım, çok heyecanlandığını söyledi. Bu sezon tribünden ilk kez maç izlediğini belirten Sercan, şöyle devam etti: "Sahaya atlayasım geldi. Çok hırslandım. 1-2 net pozisyon vardı ama değerlendiremedik. Her futbolcu gibi belki ben olsam atardım diye düşündüm."

YANLIZ BIRAKMADIM

"Haftaya da yokum. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Bizim için çok önemli maç. Eksiklerimiz var. Hatamdan dolayı tüm taraftardan özür diliyorum. Gaziantep maçına iyi hazırlanacağım. Takımı Konya`da yalnız bırakmadım. Hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım."

AVRUPA HAYALİM

Transfer dedikodularından kendisinin de sıkıldığını anlatan Sercan, "Defalarca söyledim 2011`e kadar sözleşmem var. Ben bir şey söyleyemem, kulübüm ilgileniyor. Görüşme varsa o da benim dışında. Buradan sonraki hedefim Avrupa. Çünkü Avrupa’da oynamak hayalim. Bunu gerçekleştireceğime inanıyorum" şeklinde konuştu.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 15:02
Bursasporun durumu gerçekten zor. Eskişehirsporumuz bursayı orda yendikten sonra bursa bir daha galibiyet yüzü görmedi budurum bence devam eder bursa okadar iyi bir takım değil ben esesimizin bursadan daha iyi bir takım olduğunu biliyorum. bursayı bence ilerde daha zor günler bekliyor. 
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
esesim-26 Liste gör
Usta Yazar

EsesLi Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 14:52
Alıntı yapılan black_26

Bu hafta Trabzon'a haftayada G.Anter'e yenilir...Ortada ne G.Kurtar nede S.İliç kalır... 
Aynen katılıyorum bu sene bursa yene düşmemeye oynıcak
ESKİSEHİRSPOR
Yukarı
black_26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Esk. / Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ara/2008 saat 12:26
Bu hafta Trabzon'a haftayada G.Anter'e yenilir...Ortada ne G.Kurtar nede S.İliç kalır... 
BiZim DüNYaMıZDa ÖLüMSüZLüK SeNi SeVMeK DeMeKTiR ES-ES'im...!!!
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ara/2008 saat 19:00

Sasa İliç Gündemde

Bursaspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, ''Üst sıralara, UEFA Kupası'na oynamayan bir Bursaspor'da Güvenç Kurtar ve ekibi olamaz'' derken, transfer çalışmlarına da değindi! Kurtar, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesi düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Konyaspor deplasmanına 3 puan için gittiklerini, ancak 1 puanla yetinmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

Yabancı oyunculardan ikisinin ülkelerine geri döndüğünü, Kirita'nın sakatlığının sürdüğünü hatırlatan Kurtar, ''Bunların yanı sıra Yusuf'un sakatlığı vardı. Sercan kart cezalısıydı. Ayrıca maçta iki önemli oyuncum da sakatlandı. Tüm planlarımız alt üst oldu. Her hafta bu sorunlarla boğuşuyoruz'' dedi. Kurtar, her şeye rağmen Konyaspor karşısında oyuncularının gösterdiği mücadeleden memnun kaldığını ifade ederek, şunları söyledi: ''Konyaspor maçında takım ilk yarı çok iyi oynadı. İlk yarı golü bulabilirdik. Her şeye rağmen çok iyi mücadele ettik. Rakibe fazla net pozisyon vermedik, fazla alan bırakmadık. Futbolcularımdan ben çok memnunum. Hepsi canla, başla ter döktüler. Formalarının hakkını bana göre verdiler. Gol yollarında biraz daha tecrübeli olsaydık, gölü bulsaydık oradan maçı koparır gelirdik. Ama buna da şükür. Artık

Trabzonspor maçına konsantre olmak mecburiyetindeyiz.'' -

TRANSFER ÇALIŞMALARI- Kurtar, ara transfer döneminde takıma yapılacak takviyelerle ilgili çalışmaların da sürdüğünü vurguladı. Bir gazetecinin ''ABD'de oynayan Francis Doe gündeminizde mi'' yönündeki sorusuna Kurtar, ''Doe, ABD'deki takımında fazla oynamamış. Ama, oynamadı diye eleştiri yapmamak lazım. Mesela Eskişehirsporlu Youla. Son 2-3 yıldır Youla da çok fazla oynamadı.

Ama şu an takımını taşıyor. Çok üst düzey fahiş fiyatla almadıktan sonra bakmak lazım. İyi bir oyuncu. Getirip bakmakta fayda var'' yanıtını verdi. Kurtar, ''Eski Galatasaraylı Sasa İliç ile ilgileniyor musunuz'' sorusunu ise, ''İliç, gündemimizde yok değil. Var ama şu an önümüzdeki maçları düşünmekten fazla transferi düşünemiyoruz.

Bana göre çok faydalı olur diye düşünüyorum. Alınmasında fayda var'' diye cevapladı.

-BASHİR'İN TRANSFERİ- Bir dönem Çaykur Rizespor forması giyen Mısırlı defans oyuncusu Bashir El Tabai ile prensipte anlaştıklarını ve bu oyuncunun bugün takımla birlikte antrenmana çıktığını kaydeden Kurtar, iki taraf için de hayırlı olmasını diledi. Kurtar, Bashir'in 10 gün süreyle Konyaspor ile antrenmanlara çıktığını ifade ederek, ''Bashir El Tabai'nin transferinden dolayı Giray Hoca bana kırgın. Ama oyuncu Bursaspor'u tercih etti. Taraftarı tercih etti. Bana burada hedeflerinin daha büyük olacağını söyledi'' diye konuştu. -

BAŞARILI BİR BURSASPOR- Güvenç Kurtar, ekibiyle birlikte başarılı bir Bursaspor'u çalıştırmak istediklerini, bunun için çabaladıklarını kaydederek, şöyle konuştu: ''Buradan taraftarımıza söylüyorum. Üst sıralara, UEFA Kupası'na oynamayan bir Bursaspor'da Güvenç Kurtar ve ekibi olamaz. Bunu herkes bilsin. En kötü UEFA'ya oynayacak, kupaya gidecek bir takım çalıştırmak istiyoruz. Bu sene için de gelecek sene için de düşüncemiz aynı. Daha önce Kocaelispor'da yaptığımız gibi, şimdi Sivasspor'un yaptığı gibi. Niye Bursaspor'da aynı şeyleri yapmayalım. Bu da bana göre çok kolay bir iş. Durup dururken 'Biz öyle yapacağız, böyle yapacağız' diyerek de palavra atamayız''

Tecrübeli teknik adam, uzun süredir sakatlığı süren Kirita ile de görüştüğünü, bu oyuncunun ligin ikinci yarısında takımdaki yerini alacağını da sözlerine ekledi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8788899091 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır