eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6970717273 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
LIONES Liste gör
Yazar

liones
Yer: dorLIONESkişehi
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:26
(Enigma1965, önceki sayfadaki analiz ve A.K. Partisi'nin bu forum için görevlendirilmiş sanal avukatına verdiğiniz cevap için tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.)

Bu referandumun konuşulacak tek maddesi HSYK'yı düzenleyen maddesidir. Diğer maddeler kenar süsü olarak konulmuştur. (Zaten göze hoş gelen maddelerin bir kısmının anayasada bulunmasına gerek bile yoktur, kanunla düzenlenebilir konulardır.)

HSYK'nın düzenlemesi bu şekilde kabul edilirse, kuvvetler ayrılığı diye bir şey kalmaz. Bütün gücün tek elde toplandığı bir ülkede demokrasiden bahsedilemez. Dolayısıyla bu maddelerin referandumda kabul edilmesi demek, demokrasinin sonu demektir. Karşı devrimin bayrağının çekilmesi demektir.

Sonucun hayırlı olacağından umudum var mı? Malesef yok.

Bunun birinci sebebi, yazık ki milletimizin cahil olduğunun, algısının kolay yönetilebildiğinin farkındayım.

İkinci sebebi de, seçimi boykot edeceği söylenen DTP seçmenin organize ya da bireysel olarak evet oyu kullanacağına şüphe yoktur.
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:08
Sevgili Sercan, assassin kelimesi ingilizce bir kelime, suikastçi, kiralık katil anlamına gelir, assassin yabancıların Hasan Sabbah'ın fedailerine verdiği isimdir.. Bu da Haşhaşilerden gelir... Bunu daha iyi araştırmanı öneririm... Daha fazla konu dışına çıkmayalım...
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Yer: pancar koop
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:02
Alıntı yapılan poseidon

Konu dışı olacak ama yanlış bilgilendirme olmasın  diye  yazayım...

Hasan Sabbah ile ilgili yazdığınız bilgiler yanlış, Alevi değildir... Şii'liğin bir kolu olan İsmailliye kolundandır.. Haşhaşi kelimesinin kökü Assassin değil... Assassin kelimesinin kökü Haşhaşidir...
 Hasan sabbahın müritlerine assasin derler. düşmanları ise benzer kelime hassaşi kullanır kökleri aynı değildir sadece köklerini oraya dayandırarak iftiraya devam ediyorlar.
-ESKİŞEHİR ŞEKER FABRİKASI PANCAR KOOP A VERİLSİN!
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:00
   mesjını düzelt
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:59
Konu dışı olacak ama yanlış bilgilendirme olmasın  diye  yazayım...

Hasan Sabbah ile ilgili yazdığınız bilgiler yanlış, Alevi değildir... Şii'liğin bir kolu olan İsmailliye kolundandır.. Haşhaşi kelimesinin kökü Assassin değil... Assassin kelimesinin kökü Haşhaşidir...
Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:47
Alıntı yapılan şampiyones

Alıntı yapılan Enigma1965

İ

Sanki Hasan Sabbah'ın afyonla uyuşturulan Alamut Kalesi  fedailerine benziyorsun.  

Hasan SABBAH büyük alevi lideridir. zalimlere karşı savaşın bayraktarıdır.kendisine yapılan iftiralardan bir taneside afyon kullananlar anlamıda haşşasi demişlerdir. kelimenin aslı ASSASİN dir yani bekçi sır bekçileri anlamına gelir . kirli siyasetine ve cahilliğine diyecek kelime yok . özür bekliyoruz . terbiyesizliğin bu kadarına pes.

Burada ne alevilere ne de sünnilere  hakaret içeren ve özrü gerektiren bir şey yok.. Konuyu saptırma. Bu sadece bir teşbih yani benzetme. Bu kadar alınganlığa hiç gerek yok. Bu ülkedeki alevi vatandaşlarımızın  Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine ne kadar bağlı olduğu herkesçe bilinmektedir.  19 yaşın verdiği pervasızlıkla ve yanlış anlaşılmalara  neden olacak konulara girme. Çok istiyorsan Tarihçileri ara ve onları aydınlat..

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:15

İ

Sanki Hasan Sabbah'ın afyonla uyuşturulan Alamut Kalesi  fedailerine benziyorsun.  

Hasan SABBAH büyük alevi lideridir. zalimlere karşı savaşın bayraktarıdır.kendisine yapılan iftiralardan bir taneside afyon kullananlar anlamıda haşşasi demişlerdir. kelimenin aslı ASSASİN dir yani bekçi sır bekçileri anlamına gelir . kirli siyasetine ve cahilliğine diyecek kelime yok . özür bekliyoruz . terbiyesizliğin bu kadarına pes.

Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:10
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan serdareses

Ak parti iktidara geldiğinde sallama yapmadı kimse doğruları söyleyerek millete telkinde bulundular ve ak partinin devleti milleti herşeyde kutuplaştırdıgı gibi bölünmenin bir önceki aşaması olan anayasanın sonucları ortadadır.Yukarıda paylaştıgım videoda akp nin koyunlaştıdıgı insanlarda ortadadır bir meydanda 50 000 kişi koyun gibi ezberlediği tek cümleyi herşeye söylüyorsa onlar kandırılmış cahil insanlardır sizde bu katagoridesiniz papağan gibi 3 kelimeyi ezberlediniz yola devam ediyosunuz.
7 şehit verdiğimiz gün 30 yıl öncesini kurtarmaya çalışan 30 sene önce su anayasa söle oldu böle geçti diye milleti kandırmaya çalışan adamın yolundan giden koyundur şehitlerin yasını tutanlara bile saygısı yok bu insanların.
Ve öylesine zavallı olmuşki akp liler Daha dün kafatasçı deyip faşist deyip aşagıladıgı ülkücülerin 12 eylülde şehit olmus neferlerininin mektuplarından medet umar olmuslar
sonuna kadar hayır..
MEMLEKETİ SATAMAYACAKSINIZ..
Senin bahsettiğin ülkücülerle şimdiki ülkücüler arasında dağlar kadar fark var.O insanlar ülkeye komünizm gelmesin diye mücadele verdiler şimdi kendini ülkücü zannedenler ise onlarla kolkola.Onlar türk-islam ülküsünü savundular şimdiki sahte ülkücüler gibi kafatsçılık yapmadılar.Vatan bütündür dediler,Kürt kardeşlerimizde bu ülkenin bir ferdidir dediler,Şimdi ülkücüleri temsil ettiğini sanan Mhp lideri daha diyarbakıra gidemiyor.Esas ülkeyi bölmeye çalışanlar ülkenin doğusu yokmuş gibi o tarafa gidemiyorlar.Koyun diye tabir edilenler günümüz kendini ülkücü sanan çapulcularıdır.Nerde sokak başını bekleyen it kopuk varsa ülkücüyüm diye geçiniyor.Ama gerçek ülkücüler herşeyiyle bellidir.Gerçek ülkücüler zaten Mhp den ayrılarak kendi yollarını çizdiler..Bana göre gerisi zaten faso fiso..Zaten Mhp nin hızla kan kaybetmesi devam ediyor ve böyle gidersede devam edecek zaten..
meydanlarda kurulmuş oyuncak gibi herşeye biz evet demiyoruz allah muhafaza tayyip analarına sövse bile evet diyecek adamlar kurma kollarından kurulmuş koyunlar mhp heryerde var merak etme sen hakkaride il binasının önüne akp nin kum torbası yıgıldı mevzi yapıldı mhp nin değil
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:07
Recep esesliysen diğer konularada yorum yap o zaman tek bu konu ile bağlı kalma!
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 17:45

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan esesim

Referandum sürecinde, yaşanan keşmekeşin arasında gündeme gelen ikinci önemli konu; bundan böyle resmi nikahları imamlar kıymalı... Bir iki hafta önce de okulların kız ve erkek olarak ayrılması gündeme gelmişti. Referandum sürecinde gündeme gelecek yeni konu, bundan böyle hakimlerin yerine kadıların atanması olabilir. Ondan sonra ? Sonu gelmeyecek önermeler ve ülke gündeminde artık ya teröristlere özgürlük, bağımsız kürt devleti, Türküm diyen faşistler(!)in hapse atılması, medreseye dönştürülecek olan okulların duvarlarına Said-i Nursi resimlerinin asılması ki, bugün güneydoğu da pek çok ev, işyeri ve resmi dairelerde bu resimlerin asılmaya baslandığını orada bulunan arkadaşlarımızdan öğreniyoruz.

Milletimiz evet demeye devam ettikçe onlar yeni gündem maddelerini sessiz sedasız ortaya atacaklar....
Milletimiz evet diyecek ve senin bu dediklerinin hiç biriside olmayacak..Aynen Ak parti iktidara geldiğinde salladığınız şeyler gibi.
HAYIR diyelim genel af çıksın demi..Hayır diyelim pkk lı kardeşlerinize af çıksın demiii.AngryAngry

İRRECEP  kardeşim  ya da "aşka ve sevgiye dair"  her ne isen; bu başlıkta   şöyle detaylı bir inceleme yaptım.   Başlık 112'nci sayfaya gelmiş ve 115 mesaj yazmışsın hemen hepsi ya akp'yi ya da heryere sızan malum  cemaatı ölümüne savunma adına olmuş... Bu gurubu senin kadar inançla , aşkla ve sevgiyle  savunan  bir  mürit henüz görmedim. Düşüncem o ki ya bu işten külliyetli miktarda para alıyorsun ya da  amiyane bir "meczup" sun.  Hiç bir mesajında ne ESES sevgisi ne de CUMHURİYET ve ATATÜRKÜ' ü savunan bir ibareye rastlamadım...

Sanki Hasan Sabbah'ın afyonla uyuşturulmuş  fedailerine benziyorsun.  Gözünü aç  ve gerçekleri iyi gör.  Kitaplar oku, araştırmalar yap. "ÇANKAYA" Falih Rıfkı Atay, "TEK ADAM" Şevket Süreyya Aydemir.... Bu Cumhuriyet ne zorluklarla, ne güçlüklerle kurulmuş. Başta Atatürk ve bu toprakları vatan yapan o asil ve kutsal şehitlerimizin mirasını öyle geliyor ki  hep birlikte büyük hovardalıkla tüketiyoruz.  Büyük Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet öyle, Cemaatlerin salya sümük saldırılarıyla yıkılmaz, yıkılamaz. Bu vatanın kıymetini  şimdiki gençler her kesten iyi bilmeli. 

Asırlarca Osmanlıya ve Genç Türkiye Cumhuriyeti' ne  Batının yaptığı kahpelikler  tarih sayfalarında ibretle  yer alıyor..  Hiç olmazsa tarihten ibret alalım ve bu ahlaksız tarih artık tekerrür etmesin..  Bak! İRRECEP Kardeşim Eskişehirspor forumun ezici bir çoğunluğu Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı.   Sana tavsiyem ateşle fazla oynama....

Tekrar söylüyorum  60' a merdiven dayamış bir ferdi vahit olarak  bu güne kadar bana bu topraklarda hiç bir iktidar döneminde asla ve kata en ufak bir dini baskı yapılmamıştır..  Bu kutsal dini  siyasete  daha fazla meze yapma..  Sen akp'ni kollamaya devam et ama dinimizi kollamak adına bu platformda  ince ince yaptığın propagandalara artık bir son ver..

Son olarak iki de bir  aklın sıra aba altından "pkk"  çıkartıyorsun..  UNUTMA  pkk ve yandaşları yani bölücü ve hain köpekler  tarihinde hiç bir zaman 2002' den bu yana bu kadar gemi azıya almadılar. Hiç bu kadar pervasız küfürbaz ve saldırgan olmadılar..  Sence NEDEN?  2002 tarihi sence neyin başlangıcıdır..  

Hele hele o  Osman Baydemir  denen  tetikçi  TÜM ULUSAL TV LERDE  HAS..TİR ÇEKTİ...

O çok savunduğun akp hükümeti ve muhtemelen sen de  yarabbi şükür çektiniz... Sizin bayrağınızın yanında  bizimki de dalgalansı dediler. O çılgıon gibi savunduğun akp hükümeti ve meydanlarda bas bas bağıran adaşın sus pus.... 

Bunlara inanmak mümkün değil..  Bunları kim kabullenebilir biliyormusun?  Olsa olsa o işgal yıllarındaki Damat Ferit Hükümeti... Sence de akp hükümeti  bunları sineye çekiyormu, ne dersin?... 

Daha yazacak anlatacakçok şey var amma vicdanı, yüreği, mantığı  ve  içinde her türlü çıkar ilişkisinden arınmış salt Vatan ve  Allah sevgisi  olmayanlara ne anlatsan, ne yazsan  boşşşşş..  Bilmem anlatabildim mi İRRECEP  kardeşim?....

Son olarak;  Doğu ve Güneydoğuda meclis içindeki ve dağdaki bölücülerin hakim olduğu illerin  boykot edeceğine sen gerçekten inanabiliyormusun? 

Buradan tarihe not düşüyorum,  bölücülerin ve katillerin çok büyük bir kısmı evet'i destekleyecek. 12 Eylül gecesi inşallah hep birlikte göreceğiz....

12 Eylül Referandumu  İnşallah, ulusumuz ve ülkemiz adına HAYIR'lı olur...............

Sen benim cemaatle bir ilişiğim olduğunu kanıtla bende HAYIR vermezsem namerdim.Benim bu zamana kadar senin bahsettiğin cemaatle hiçbir alakam olmadı.Size göre sizin düşüncenizde olmayan herkes cemaatçi ve cumhuriyet düşmanı demi.Eses sevgime gelince o da aynı senin türkiye sevdan gibi sorgulanamaz.Esesi sevmek buraya yazı yazmakla bitiyosa..Umaraım sende şu beleş bilet alıp nemalananlardansındır bana meczup veya para alıyor dediğine göre.Neyse sana ve senin gibilere en güzel cevabı yine sandıkta vereceğimizi söyleyerek 13 eylül sabahı görüşmek dileğiyle..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6970717273 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır