eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6869707172 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
e_s_e_s Liste gör
Yazar

fatih
Yer: Alperen
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:33
Alıntı yapılan poseidon

45 yaşında birisinin böyle bir mesajla referandum hakkında ki görüşünü belirtmesi beni gerçekten düşündürdü... Bu mantığa göre Bütün kötü kişiler evet derken bütün iyiler hayır diyor inanılacak gibi değil... 

Bu kadar sayfa yazılmış bir başlıkta, mantıklı sebeplerle hayır ya da evet diyeceğini yazan, neden hayır neden evet denilmesi gerektiğini mantıklı nedenlerle açıklayan ve sadece olayı Anayasa değişimi çerçevesinde alan ileti sayısını toplasanız 50'yi geçmez herhalde...

Benim için kimin evet dediği kimin hayır dediği önemli değil herkes hür iradesiyle oyunu kullanır... Ne hayır diyen bu ülkenin kötülüğünü ister ne de evet diyen... Herkese saygım sonsuz...

Ben şimdi çok basit bir şey söyleyeceğim... Chp bu paketi Anayasa mahkemesine götürdü mü...? götürdü...  Şimdiki Anayasa mahkemesinin çoğunluğunu Ahmet Necdet Sezer tarafından atananlar mıdır...? evet 11 üyelik mahkemenin 8 üyesini Sezer tarafından atanmıştır... ( yani bu mahkeme ye akpliler diyemeyiz)

Şimdi Chp bunu Anayasa mahkemesine götürmüş, Anayasa Mahkemesi bazı maddeleri değiştirip halkın oyuna sunulmasında bir sakınca görmeyerek halka sunulmasına karar verdi mi...? Verdi...

Şimdi demezler mi... Arkadaş bu kadar yaygara kopuyor güçler ayrılığı ilkesi bozuluyor diye... E madem böyle bir tehlike var Anayasa Mahkemesi bu tehlikeyi görmedi mi...? Anayasa değişikliğine karşı çıkanlar neden Anayasa Mahkemesine bunu sormuyorlar...? Neden Anayasa Mahkemesini eleştirmiyorlar... Ben bir liderin Anayasa Mahkemesi bunu nasıl geçirir dediğini duymadım duyan varsada söylesin...

Şimdi Yarsav diye bir kurum var... Yargıçlardan oluşan... Aleni şekilde iktidar aleyhinde propaganda yapıyorlar... Dünyanın hiç bir yerinde üstünde cüppesi olan yargıçlar, iktidarın ya da muhalefetin LEHİNDE ya da ALEHİNDE bir beyanatta bulunamazlar... Yargı siyasallaşmamalı diyenler bunu neden görmezden geliyorlar...?

Kemal Kılıçdaroğlu geçen Tuncelide genel af istiyoruz dedi şöyle medyayı bir karıştırdım tık yok... Adam pkk lılar için genel af istedi ya bu ne demek...? Bunu Erdoğan istese adama söylenmedik söz kalmazdı...

İşte akp nin oyunu artıran şey bu iki yüzlülük, bu samimiyetsizliktir...

Belki de dünyanın en kötü muhalefet anlayışı Türkiye'dedir... Ve bu olduğu sürecede  akp bu ülkede daha çok tekbaşına iktidara gelir... Ya bu anayasaya hayır diye bir kampanya başlatıyosun yaptığın mitingte bir tane Anayasa Hukukçusu, akademisyenlerden oluşan bir kurul yok... Bu böyle olmamalı böyle olmalı diye bir alternatif sunduğun yok... Hayır deyin hayırda hayır vardır... Böyle bir şey olabilir mi böyle yapılarak kendine taraf çekilebilir mi...?

Bunların yanısıra beni rahatsız eden bir kaç şeyi daha buraya yazmak istiyorum;

Bundan önceki sayfalarda Türk halkı cahildir... Halkımıza güvenmiyorum diyen bir çok kişi oldu...

İşimize gelince bu halk kurdu cumhuriyeti, sine-i millete dönelim diyelim, gelmeyince bu halk cahil diyelim... ( Kimse Kurtuluş savaşını veren dedelerimiz daha bilinçliymiş falan demesin bir sayfada ona yazmak durumunda kalmayayım...)

Bakın daha önceki sayfalara, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari evet diyecek, bunun için hayır demeliyiz diyenler oldu, Diyarbakır'ın Şırnak'ın Hakkari'nin hepsi pkklımıdırda bu şehirler böyle tecrid ediliyor... Türk Halkı bu şehirleri tecrid ederse, bu adamlar kime döner yönünü düşünen yok mu...?

Olayın din boyutu, eyvah şeriat gelecek ,eyvah irtica bilmem ne... Ya bu denli mutaasıplık Türk Millet'inin genine aykırıdır... Açın kitaplara bakın, Türk'ler tarihleri boyunca girdikleri hangi  dinde radikalleşmişler...? Türklerin Hanefi mezhebinde olmaları bir tesadüf mü...?  Türk tarihinde Tasavvuf neden çok gelişmiş...?

600 senelik Osmanlı Devletinde halifelik olan teokratik yapıdaki devlette bile recm cezası ile öldürülen kişi sayısı bir elin parmağını geçmez... Gidin etnoğrafya müzelerine bir bakın Osmanlı kadınları nasıl giyinirlermiş...  Daha bir ton örnek sayabilirim bununla ilgili...

Binlerce sene geçmesine rağmen Türk milleti mutaasıplaşmamış, radikalleşmemişken, şimdi mi recm edip kadın,erkek öldürecek, hırsılık yapanın kolunu kesecek,  bütün milleti şalvara çarşafa sokacak...

Son bir örnek; Hristiyanlar , artisleri futbolcuları aklınıza gelecek tüm ünlüler kiliselerde büyük törenlerle nikah kıyarlar, Siz hiç gördünüz mü Türkiye'de büyük törenlerle camide imam nikahı kıyan bir ünlü ya da sıradan bir kişi...?  Hristiyan ülkelerdeki devlet başkanları İncil'e el basarak yemin ederler... Bizdekiler hamdolsun dedi diye vay şeriatçı vay irticacı... Hele hele Kuran'ı Kerim'e el basarak yemin etseler kıyamet kopar bu ülkede kıyamet...

Oktay Sinanoğlu'nun çok güzel bir sözü vardır; '' Ben Türkiye'de yobaz görmedim, yobaz görmek isteyen Avrupa'ya gitsin'' Oktay Sinanoğlu gibi Atatürk'çü varsa da beri gelsin...

Abi yazınızı okurken altında alıntı yazısı var diye düşünerek okumuştum.Alıntı değilmiş.Elinize sağlık...ClapClap

OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:26
Alıntı yapılan yedek_parçacı

hayırcıların büyük abisi gandi kemal abimiz nihayet ağzındaki baklayı  çıkardı..hemde memleketinde..hem ağzındaki baklayı çıkardı hemde hemşehrilerine en temizinden yıkama yağlama çekti aklınca

ne diyor kendileri?:hayır deyin deyinki hükümet genel af konusunda ne kadar ısrarcı olduğumuzu anlasında genel af çıkarsın..böylelikle apo denen  köpekte serbest kalsın..

hey büyük allahım sen nelere kadirsin.. nasılda düşürdün gandi kemal abimizin takkesinide nasılda gördü tüm türkiye onun kelini..

adam evet deyinde özgürlüklerin önü açılsın,kışla zihniyetiyle hazırlanıp 30 yıldır yönetildiğimiz anayasa artık değişsin diyeceğine hayır deyinde genel af çıksın ve  apo köpeği serbest kalsın diyor..ne güzelde söylemiş atalarımız:''katranı kaynatsan olurmu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker'' diye.muhalefet olmak için muhalefet olacakya?

vahhh zavallı  CHP vahh..kimlerin eline kaldın..azda olsa iktidar olabilme şansın vardı ama bu gandi kemal abimizle o şansınıda yitirdin..

şimdi ise kıvırıyor sayın gandi abimiz ben öyle demek istemedim..şartlar oluşursa genel af çıksın dedim diyor..diyorda tüm türkiye anladı abimizin ne demek istediğini..siyasette kıvırtmak pantolon paçası kıvırtmaya benzemiyor sayın gandi kemal abimiz..

boşuna dememiş eski bir siyasetçi:Allah CHP iktidarını CHP muhalefetinin şerrinden korusun diye..

apo ya özgürlük mü? güldüldüm vallahi:)

genel af dediğinde devamını makaslamışlar galiba bu genel af sizin anladığınız cinsten genel af değil 'TOPLUMSAL UZLAŞMA'' ile gerçekleşecek olan af'tır.

Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:26
45 yaşında birisinin böyle bir mesajla referandum hakkında ki görüşünü belirtmesi beni gerçekten düşündürdü... Bu mantığa göre Bütün kötü kişiler evet derken bütün iyiler hayır diyor inanılacak gibi değil... 

Bu kadar sayfa yazılmış bir başlıkta, mantıklı sebeplerle hayır ya da evet diyeceğini yazan, neden hayır neden evet denilmesi gerektiğini mantıklı nedenlerle açıklayan ve sadece olayı Anayasa değişimi çerçevesinde alan ileti sayısını toplasanız 50'yi geçmez herhalde...

Benim için kimin evet dediği kimin hayır dediği önemli değil herkes hür iradesiyle oyunu kullanır... Ne hayır diyen bu ülkenin kötülüğünü ister ne de evet diyen... Herkese saygım sonsuz...

Ben şimdi çok basit bir şey söyleyeceğim... Chp bu paketi Anayasa mahkemesine götürdü mü...? götürdü...  Şimdiki Anayasa mahkemesinin çoğunluğunu Ahmet Necdet Sezer tarafından atananlar mıdır...? evet 11 üyelik mahkemenin 8 üyesini Sezer tarafından atanmıştır... ( yani bu mahkeme ye akpliler diyemeyiz)

Şimdi Chp bunu Anayasa mahkemesine götürmüş, Anayasa Mahkemesi bazı maddeleri değiştirip halkın oyuna sunulmasında bir sakınca görmeyerek halka sunulmasına karar verdi mi...? Verdi...

Şimdi demezler mi... Arkadaş bu kadar yaygara kopuyor güçler ayrılığı ilkesi bozuluyor diye... E madem böyle bir tehlike var Anayasa Mahkemesi bu tehlikeyi görmedi mi...? Anayasa değişikliğine karşı çıkanlar neden Anayasa Mahkemesine bunu sormuyorlar...? Neden Anayasa Mahkemesini eleştirmiyorlar... Ben bir liderin Anayasa Mahkemesi bunu nasıl geçirir dediğini duymadım duyan varsada söylesin...

Şimdi Yarsav diye bir kurum var... Yargıçlardan oluşan... Aleni şekilde iktidar aleyhinde propaganda yapıyorlar... Dünyanın hiç bir yerinde üstünde cüppesi olan yargıçlar, iktidarın ya da muhalefetin LEHİNDE ya da ALEHİNDE bir beyanatta bulunamazlar... Yargı siyasallaşmamalı diyenler bunu neden görmezden geliyorlar...?

Kemal Kılıçdaroğlu geçen Tuncelide genel af istiyoruz dedi şöyle medyayı bir karıştırdım tık yok... Adam pkk lılar için genel af istedi ya bu ne demek...? Bunu Erdoğan istese adama söylenmedik söz kalmazdı...

İşte akp nin oyunu artıran şey bu iki yüzlülük, bu samimiyetsizliktir...

Belki de dünyanın en kötü muhalefet anlayışı Türkiye'dedir... Ve bu olduğu sürecede  akp bu ülkede daha çok tekbaşına iktidara gelir... Ya bu anayasaya hayır diye bir kampanya başlatıyosun yaptığın mitingte bir tane Anayasa Hukukçusu, akademisyenlerden oluşan bir kurul yok... Bu böyle olmamalı böyle olmalı diye bir alternatif sunduğun yok... Hayır deyin hayırda hayır vardır... Böyle bir şey olabilir mi böyle yapılarak kendine taraf çekilebilir mi...?

Bunların yanısıra beni rahatsız eden bir kaç şeyi daha buraya yazmak istiyorum;

Bundan önceki sayfalarda Türk halkı cahildir... Halkımıza güvenmiyorum diyen bir çok kişi oldu...

İşimize gelince bu halk kurdu cumhuriyeti, sine-i millete dönelim diyelim, gelmeyince bu halk cahil diyelim... ( Kimse Kurtuluş savaşını veren dedelerimiz daha bilinçliymiş falan demesin bir sayfada ona yazmak durumunda kalmayayım...)

Bakın daha önceki sayfalara, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari evet diyecek, bunun için hayır demeliyiz diyenler oldu, Diyarbakır'ın Şırnak'ın Hakkari'nin hepsi pkklımıdırda bu şehirler böyle tecrid ediliyor... Türk Halkı bu şehirleri tecrid ederse, bu adamlar kime döner yönünü düşünen yok mu...?

Olayın din boyutu, eyvah şeriat gelecek ,eyvah irtica bilmem ne... Ya bu denli mutaasıplık Türk Millet'inin genine aykırıdır... Açın kitaplara bakın, Türk'ler tarihleri boyunca girdikleri hangi  dinde radikalleşmişler...? Türklerin Hanefi mezhebinde olmaları bir tesadüf mü...?  Türk tarihinde Tasavvuf neden çok gelişmiş...?

600 senelik Osmanlı Devletinde halifelik olan teokratik yapıdaki devlette bile recm cezası ile öldürülen kişi sayısı bir elin parmağını geçmez... Gidin etnoğrafya müzelerine bir bakın Osmanlı kadınları nasıl giyinirlermiş...  Daha bir ton örnek sayabilirim bununla ilgili...

Binlerce sene geçmesine rağmen Türk milleti mutaasıplaşmamış, radikalleşmemişken, şimdi mi recm edip kadın,erkek öldürecek, hırsılık yapanın kolunu kesecek,  bütün milleti şalvara çarşafa sokacak...

Son bir örnek; Hristiyanlar , artisleri futbolcuları aklınıza gelecek tüm ünlüler kiliselerde büyük törenlerle nikah kıyarlar, Siz hiç gördünüz mü Türkiye'de büyük törenlerle camide imam nikahı kıyan bir ünlü ya da sıradan bir kişi...?  Hristiyan ülkelerdeki devlet başkanları İncil'e el basarak yemin ederler... Bizdekiler hamdolsun dedi diye vay şeriatçı vay irticacı... Hele hele Kuran'ı Kerim'e el basarak yemin etseler kıyamet kopar bu ülkede kıyamet...

Oktay Sinanoğlu'nun çok güzel bir sözü vardır; '' Ben Türkiye'de yobaz görmedim, yobaz görmek isteyen Avrupa'ya gitsin'' Oktay Sinanoğlu gibi Atatürk'çü varsa da beri gelsin...

Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:22

Bir meydan dolusu yürekli (!) AKP’li, nasıl Kılıçdaroğlu’nu destekledi?

Mustafa Mutlu

27 Ağustos 2010

Başbakan’ın Tokat’ta düzenlediği mitingde yaşananlar aklıma geldikçe, katıla katıla gülüyorum…

Rahmetli Aziz Nesin yaşasaydı acaba ne derdi?

Başbakan, referandumda halkın “Evet” oyu vermesini istiyor ya…

İşte bu yüzden halkla soru cevap biçiminde yaptığı konuşmada soruları hep “Evet” yanıtı alacak şekilde soruyor:
“Demokrasinin gelişmesini istiyor musunuz?”

“Eveeeeetttt!”

“Refahın ve özgürlüklerin artmasını istiyor musunuz?”

“Eveeeeetttt!”

“Yargının siyasallaşmasına ‘dur’ demek istiyor musunuz?”

“Eveeeeetttt!”

İşte; Tokat’ta da konuşma bu minvalde devam ederken, Başbakan sözü Kılıçdaroğlu’nun türban konusundaki görüşlerine getirmiş ve meydandaki kitlelerin alıştığı ses tonuyla sorusunu sormuş:

“Kılıçdaroğlu’nun türban sorununu çözeceğine inanıyor musunuz?”

Meydan hep bir ağızdan gürlercesine yanıt vermiş:
“Eveeeeetttt!”

Başbakan, beklemediği bu yanıt karşısında şaşırmış, bir süre durmuş; sonra soruyu sorarken yaptığı hatayı fark ederek durumu düzeltmiş:“İnanmıyorsunuz değil miiiii?”
Bu kez gelen yanıtla rahatlamış:

“Eveeeeetttt!”

İşte referandumda geldiğimiz son nokta budur…
AKP tabanı, ister sevgiden deyin, ister korkudan, “Evet”e öyle kilitlendi ki ne sorarsanız sorun “Evet” diyor:
“Size bidon kafalı diyorlar… Siz bidon kafalı mısınız?”
“Eveeeeetttt!”

“Size göbeğini kaşıyan adam diyorlar… Siz göbeğinizi kaşıyor musunuz?”

“Eveeeeetttt!”

“Ulan Sayın Halkım… Beni delirtmeyin, sorumu dinleyin ondan sonra cevap verin, manyak mısınız, nesiniz?”
“Eveeeeetttt!”

“Bakın sinirleniyorum, oraya gelip dağıtayım mı ulan birkaçınızın suratını?”

“Eveeeeetttt!”

“Belanızı mı arıyorsunuz kardeşim?”

“Eveeeeetttt!”

Tarih: 25 Ağustos 2010 Çarşamba…

Yer: Türkiye…

Sıcaklık: Gölgede 40 derece…

Teşhis: “Toplumsal şartlı refleks!”

Tedavi: Allah yardımcımız olsun…

GÜNÜN SORUSU

Yukarıdaki yazıda anlattığım olayın yaşandığı bir ülkede “aklı başında bir seçmen” olmaktan mutlu musunuz?

‘Uçtu uçtu’cularla, ‘Bana yumurta da atabilirsiniz’ciler

Siyasetçilere yönelik “vatandaş protestoları” son günlerde görülmemiş bir düzeye ulaştı…

İktidar ya da muhalefetten tüm siyasetçiler, neredeyse gittikleri her yerde protesto ediliyor…

Örneğin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van mitingi sırasında, bir grup AKP’li tarafından yuhalandı…

Bingöl’de ise “Defol” sloganlarıyla karşılandı…

Çok ilginçtir ki o, tüm bu protestoları sadece, “Size saygı duyuyorum” diye yanıtladı…

Birkaç gün önce CNN Türk’te katıldığı programda ise, bu konuda şunları söyledi:

“Siyasetçi elbette protesto edilecek, yuhalanacak… Hatta üzerine yumurta, domates atılacak… Bu sadece bizde değil, tüm dünyada siyasetin doğasında var… Ülkede olup bitenlere kayıtsız kalmak istemeyen vatandaş, size sevgisini gösterdiği gibi tepkisini de göstermek istiyor. Biz bunlara kırılmayız, gücenmeyiz; hiçbir vatandaşımızı da bizi protesto ettiği için gözaltına aldırtmayız, ‘Ananı da al git’ demeyiz, gırtlağına sarılmayız…”

Gelelim klasik siyasetçi tipine:

Bakan Zafer Çağlayan’ı yirmi yıla yakın bir süredir tanırım…

Dünyanın en hoşgörülü insanlarından biriydi…
Ama gördüm ki; siyasetçilik onu bile havaya sokmuş ve Muş’ta, “Sekiz senedir iktidardasınız, Muş’a hiçbir yatırımınız yok” diyen vatandaşı, “Sen uzayda mı yaşıyorsun” diye azarlamış…

Tahmin edebileceğiniz gibi bu vatandaş daha sonra korumalar tarafından apar topar salondan çıkartılmış…

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da partisinin Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde “Evet” propagandası yaptığı için protesto edilmiş…

Ayağa kalkan iki vatandaş, ”Burası iftar sofrası, burada siyaset yapılmaz” deyince, korumalar bu vatandaşları “uçtu, uçtu” yöntemiyle dışarıya çıkartmış…

Size iki “siyasetçi” tipi anlattım…

Birinin eleştiriye tahammülü yok; ağzını açanı “uçurtuyor!”
Diğeri ise; “Beni eleştirmek, hatta başıma yumurta atmak bile sizin vatandaşlık hakkınız” diyor…

İşin ilginci; birinci gruptakiler kendilerini “Demokrat” ilan ederken, ikincisini “darbe şakşakçısı” olmakla suçluyor…

Gelin kararınızı verin; bu siyasetçilerden hangisinin yönettiği ülkede yaşamak istiyorsunuz?

Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:16
hayırrrrrrr
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
quarentina_26 Liste gör
Usta Yazar

OĞUZ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 18:05
[QUOTE=Zeus26]

Gerçek EVETçiler ve gerçek HAYIRcılar!!!

- Türkiyeliyim diyenler: Evet.
- Türküm diyenler: Hayır.

- Federasyoncular: Evet.
- Tek Türkiyeciler: Hayır.

- Gayrı milliciler: Evet.
- Milliciler: Hayır.

- Rantiye alayı: Evet.
- İşsizler ordusu: Hayır.

- Büyük Market sahipleri: Evet.
- Mahalle Bakkalları: Hayır.

- Sinsi dinciler: Evet
- Gerçek dindarlar: Hayır.

- Mağrurlar: Evet.
- Mağdurlar: Hayır.

Yukarıdakiler: Evet.
- Aşağıdakiler: Hayır

- Mesut Barzani: Evet.
- Şehit Aileleri: Hayır.

- PKK: Evet.
- Mehmetçik: Hayır.

- Rahip Bartholomeos: Evet.
- Anti-Pontusçular: Hayır.

- Dönme "liberaller": Evet.
- Milliyetçiler/Ulusalcılar: Hayır.

- MÜSİAD: Evet.
- Bakkallar Federasyonu: Hayır.

- Sezen Aksu: Evet.
- Kadir İnanır: Hayır.

- Nihat Doğan: Evet.
- Tarık Akan: Hayır.

- Ahu Tuğba: Evet.
- Nasuh Mahruki: Hayır.

- Ferit Şahenk: Evet.
- Çarşı esnafı: Hayır.

- Abdullah Gül: Evet.
- Süleyman Demirel: Hayır.

- Hilmi Özkök: Evet.
- Kemal Kılıçdaroğlu: Hayır.

- Yaşar Büyükanıt: Evet.
- Devlet Bahçeli: Hayır.

- Aziz Yıldırım: Evet.
- Adnan Polat: Hayır.

- Çokuluslu şirketler: Evet.
- İflas eden esnaf: Hayır.

- Gemi sahipleri: Evet.
- Kayıkçı ve kürekçiler: Hayır.

- Pırlanta mağazası sahipleri: Evet.
- İşsiz üniversite mezunları: Hayır.

- Küresel oyunları bilmeyenler: Evet.
- AB ve ABD'nin plânlarını bilenler: Hayır

- Bu yazıyı hemen silecekler: Evetçiler.

- Bu yazıyı eşe-dosta yollayanlar: Hayırcılar!!!

abıcım elıne saglık ama orda cok eksık var ya bıde ben aklımın yettıgı kadar ekleme yapayım umarım kusuruma bakmazsın

- cahiller evet  -  medenıler HAYIR
- cemaatcıler evet - cumhuriyetciler HAYIR
- ummetcıler evet - vatanperverler HAYIR
- mandacılar evet - bagımsızcılar HAYIR
- fetocular evet - ATATÜRKÇÜLER HAYIR !!! HAYIR ULAN HAYIRRRRRR

Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh, bütün vatandır. vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz. M.KEMAL ATATÜRK 1881 - ∞
Yukarı
yedek_parçacı Liste gör
Yazar

Necati
Yer: tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 17:51
hayırcıların büyük abisi gandi kemal abimiz nihayet ağzındaki baklayı  çıkardı..hemde memleketinde..hem ağzındaki baklayı çıkardı hemde hemşehrilerine en temizinden yıkama yağlama çekti aklınca

ne diyor kendileri?:hayır deyin deyinki hükümet genel af konusunda ne kadar ısrarcı olduğumuzu anlasında genel af çıkarsın..böylelikle apo denen  köpekte serbest kalsın..

hey büyük allahım sen nelere kadirsin.. nasılda düşürdün gandi kemal abimizin takkesinide nasılda gördü tüm türkiye onun kelini..

adam evet deyinde özgürlüklerin önü açılsın,kışla zihniyetiyle hazırlanıp 30 yıldır yönetildiğimiz anayasa artık değişsin diyeceğine hayır deyinde genel af çıksın ve  apo köpeği serbest kalsın diyor..ne güzelde söylemiş atalarımız:''katranı kaynatsan olurmu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker'' diye.muhalefet olmak için muhalefet olacakya?

vahhh zavallı  CHP vahh..kimlerin eline kaldın..azda olsa iktidar olabilme şansın vardı ama bu gandi kemal abimizle o şansınıda yitirdin..

şimdi ise kıvırıyor sayın gandi abimiz ben öyle demek istemedim..şartlar oluşursa genel af çıksın dedim diyor..diyorda tüm türkiye anladı abimizin ne demek istediğini..siyasette kıvırtmak pantolon paçası kıvırtmaya benzemiyor sayın gandi kemal abimiz..

boşuna dememiş eski bir siyasetçi:Allah CHP iktidarını CHP muhalefetinin şerrinden korusun diye..

ESKİŞEHİRSPOR BİR DEVRİMDİR EVRİM DEĞİL..
Yukarı
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 16:56
Alıntı yapılan Zeus26

- Türkiyeliyim diyenler: Evet.- Türküm diyenler: Hayır.

- Federasyoncular: Evet.- Tek Türkiyeciler: Hayır.

- Gayrı milliciler: Evet.- Milliciler: Hayır.

- Rantiye alayı: Evet.- İşsizler ordusu: Hayır.

- Büyük Market sahipleri: Evet.- Mahalle Bakkalları: Hayır.

- Sinsi dinciler: Evet- Gerçek dindarlar: Hayır.

- Mağrurlar: Evet.- Mağdurlar: Hayır.

Yukarıdakiler: Evet.- Aşağıdakiler: Hayır

- Mesut Barzani: Evet.- Şehit Aileleri: Hayır.

- PKK: Evet.- Mehmetçik: Hayır.

- Rahip Bartholomeos: Evet.- Anti-Pontusçular: Hayır.

- Dönme "liberaller": Evet.- Milliyetçiler/Ulusalcılar: Hayır.

- MÜSİAD: Evet.- Bakkallar Federasyonu: Hayır.

- Sezen Aksu: Evet.- Kadir İnanır: Hayır.

- Nihat Doğan: Evet.- Tarık Akan: Hayır.

- Ahu Tuğba: Evet.- Nasuh Mahruki: Hayır.

- Ferit Şahenk: Evet.- Çarşı esnafı: Hayır.

- Abdullah Gül: Evet.- Süleyman Demirel: Hayır.

- Hilmi Özkök: Evet.- Kemal Kılıçdaroğlu: Hayır.

- Yaşar Büyükanıt: Evet.- Devlet Bahçeli: Hayır.

- Aziz Yıldırım: Evet.- Adnan Polat: Hayır.

- Çokuluslu şirketler: Evet.- İflas eden esnaf: Hayır.

- Gemi sahipleri: Evet.- Kayıkçı ve kürekçiler: Hayır.

- Pırlanta mağazası sahipleri: Evet.- İşsiz üniversite mezunları: Hayır.

- Küresel oyunları bilmeyenler: Evet.- AB ve ABD'nin plânlarını bilenler: Hayır

abi çok güzel bir paylaşım olmuş
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 16:35

- Türkiyeliyim diyenler: Evet.
- Türküm diyenler: Hayır.

- Federasyoncular: Evet.
- Tek Türkiyeciler: Hayır.

- Gayrı milliciler: Evet.
- Milliciler: Hayır.

- Rantiye alayı: Evet.
- İşsizler ordusu: Hayır.

- Büyük Market sahipleri: Evet.
- Mahalle Bakkalları: Hayır.

- Sinsi dinciler: Evet
- Gerçek dindarlar: Hayır.

- Mağrurlar: Evet.
- Mağdurlar: Hayır.

Yukarıdakiler: Evet.
- Aşağıdakiler: Hayır

- Mesut Barzani: Evet.
- Şehit Aileleri: Hayır.

- PKK: Evet.
- Mehmetçik: Hayır.

- Rahip Bartholomeos: Evet.
- Anti-Pontusçular: Hayır.

- Dönme "liberaller": Evet.
- Milliyetçiler/Ulusalcılar: Hayır.

- MÜSİAD: Evet.
- Bakkallar Federasyonu: Hayır.

- Sezen Aksu: Evet.
- Kadir İnanır: Hayır.

- Nihat Doğan: Evet.
- Tarık Akan: Hayır.

- Ahu Tuğba: Evet.
- Nasuh Mahruki: Hayır.

- Ferit Şahenk: Evet.
- Çarşı esnafı: Hayır.

- Abdullah Gül: Evet.
- Süleyman Demirel: Hayır.

- Hilmi Özkök: Evet.
- Kemal Kılıçdaroğlu: Hayır.

- Yaşar Büyükanıt: Evet.
- Devlet Bahçeli: Hayır.

- Aziz Yıldırım: Evet.
- Adnan Polat: Hayır.

- Çokuluslu şirketler: Evet.
- İflas eden esnaf: Hayır.

- Gemi sahipleri: Evet.
- Kayıkçı ve kürekçiler: Hayır.

- Pırlanta mağazası sahipleri: Evet.
- İşsiz üniversite mezunları: Hayır.

- Küresel oyunları bilmeyenler: Evet.
- AB ve ABD'nin plânlarını bilenler: Hayır

hayat "siyah kırmızı" dır..
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 16:26
Belediye başkanlığı döneminde

''Elhamdülillah şeriatçıyız.'' (21.11.1994, Milliye...t)

''Ben tekke değil dergaha gittim.''(22.1.1997, Gözcü)

''Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok''(12.5.1994 ,Hürriyet)

''Sadece imamlar resmi nikah kıysın''(9.5.1995 Milliyet)

''Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor.(14.11.1994 Hürriyet)

''Ben Millet Meclisi'nin de dua ile açılmasından yanayım''(8.1.1996 Milliyet)

''Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.''(5.2.1996 Akit)

''Türkiye'nin kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiç dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir.''

''Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.''

''Refaransımız İslamdır. Tek hedefimiz İslam devletidir.''

''Demokrasi bizim için tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.''

''Demokrasi bizim amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.''

''Türkiye'nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yor yoktur.Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslamın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.''

Başbakanlık Döneminde

'' Türkiye'yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Her şeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.''

''Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, Millet isterse tabi gider be.''

'' Kadın nere istersen otur. Sana be yaa! Ayıp yaa !'' ( Kıbırıs'ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturulmasını eleştiren gazeteciye)

'' Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun? '' ( Almanya Başbakanı'na )

'' PKK cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16'ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. İki tarafında yapmış olduğu yanlış.''

'' Suriye'yi Lübnan'dan çıkardıkları gibi, bizide Kıbrıs'tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.''

'' Ben Müslümanım diyenin aynı zamanda ben laikim demesi mümkün değil.''

'' Yahu, bu millet kalkıp yatı size mi çalışacak.'' ( Erzurum'da çiftçilere sesleniyor.)

'' Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir.'' (Danıştay'ın türban kararı konusunda)

'' Ne konuşucam ben o kadınla yahu!'' (Şehit annesine)

'' Askerlik yan gelip yatma yeri değil. (Şehit yakınlarına)

'' Sanki maçta bağırıp çağırıyorlar., ( Türkiye laiktir laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.'' AKP Genel kongresi'nde)

'' ABD'de özgürlük anlayışı var benim ülkemde yok.( ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara şikayet ediyor.)

'' Kendisine kefilim, Babam gibi güveniyorum. Ona kendime inandığım gibi inanıyorum. ( Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünya da terörist ilan edilen ve aranan El kadı hakkında)

2002 Seçimlerinden Hemen Önce ve Başbakan Olunca

'' Ben gelişerek değiştim.''

''Ben hiç bir zaman değişmedim. İslami fikirler değişmez. (Başbakanlığı'nın 4. yılında)

Ve Diğerleri...

- Şerefsizler

- Kes ulan sesini.

- Bizim çocuklar açmı kalsın be!

- Otur ulan oturduğun yerde, her şeye burnunu sokma.

HAYIR HAYIR HAYIR !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6869707172 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır