eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ürgüp Kupası

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6869707172 93>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
matador Liste gör
Usta Yazar

Levent
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı matador Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2007 saat 12:17

Bende hazırlık maçlarını fazla önemsemiyorum ve yeni kurulan bir takım için oynanan her maçın fırsat olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bu seneki transfer ettiğimiz oyuncuların da çok yönlü olduğunu düşünürsek bu kadronun - kaleci Cenk'in de devam ettiğini kabul edersek- defans haricinde büyük bir sıkıntı yaşamayacağını öngörüyorum. Bu nedenle defans için acil tedbir ve kararların alınması kaçınılmaz görünmektedir.
ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2007 saat 09:51
abi senden takimi duymak beni daha bi umitlendiriyor gecen seneki kisirligi cekmiyecegimiz kesin. bu konu disinda benim birde merak ettigim; bildigimiz gordugumuz oftas diyadin yonetiminde biraz cirkef oynardi golu atiktan sonra baya bi camura yatardi acaba piskolojk yonden de o tarz bir takimmi olucaz sanirim bunu sezon basladiktan sonra goruruz ama umarim metin hoca bunu bizde de yapmaz.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2007 saat 09:39
Alıntı yapılan darknESS

hah mujdat abi soyle anlat analizlerlede sabirsiz arkadaslar biraz anlasinlar neden bekleyin dedigimizi... sag kanata umarim bir adam alirlar, kadrodaki adamlar cok guzel yedek olur bize ilk 11 de sag kanadi guzel kullanicak bir adam lazim. oyun kurucu mevkii icinde belki engin olabilir yada doga???

Oyun kurucu konusunda sıkıntımız yok. Engin var, Doğa var, Sergen var, Orhan var, gerekirse M.Akif, Birol var. Sol kanata Mustafa ya da Sedat'ı yerleştirirsen Serkan Özdemir var. Alternatif bol.

Sağ açık konusunda da transfer düşünülmüyorsa takım içinde çözüm üretilebilir. İshak o bölgede şu an görünen tek adam. Koray alternatif olabilir, Erkan alternatif olabilir. Yine Mustafa ya da Sedat'ın sol kanada yerleştirilmesi ile Serkan alternatif olabilir. M. Akif ve Doğa ile orta sahanın göbeği sorunu çözülürse Engin olabilir. Ömer-Coşkun ikilisi gol sorunumuzu kesin çözer diyorsak Serdar oraya kaydırılabilir. Bu  sene en büyük avantajımız futbolcularımızın çok yönlü olması, birkaç mevkide oynayabilmesi. Bu avantajı da hazırlık maçlarında göremezsin. Bu avantaj lig ilerledikçe rakipler sakat ve cezalı vermeye başlayınca ortaya çıkar.

İyi bir sağ açık ve yedek bir sol bek alabilirsek eşeği sağlam kazığa bağlamış oluruz. Ama almazsak da idare edebiliriz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2007 saat 09:24
hah mujdat abi soyle anlat analizlerlede sabirsiz arkadaslar biraz anlasinlar neden bekleyin dedigimizi... sag kanata umarim bir adam alirlar, kadrodaki adamlar cok guzel yedek olur bize ilk 11 de sag kanadi guzel kullanicak bir adam lazim. oyun kurucu mevkii icinde belki engin olabilir yada doga???
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
ESserdarES Liste gör
Yazar

serdar
  Alıntı ESserdarES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 23:57
bugüne kadar hazırlık maçlarında başarılı olduk ta ne oldu.ligte hep kötü sonuçlar aldık.belki böylesi daha iyi.bütün alternatifler denenmeli.
alsada bu sevda canımızı
hayatın anlamı SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 23:47
Hazırlık maçları kesinlikle ölçü olmaz. Çünkü adı üstünde hazırlık maçı. Bir kere rakiplerin şartlarını bilmiyoruz. Mesela bizim takım çoğu maça sabah antreman yapıp çıkıyor. Onlar antreman yapmadan çıkıyorlarsa avantajlı olacaklardır.

Hazırlık maçlarının amacı oyun sistemini oturtturmak, futbolcuların özelliklerini tam olarak anlayabilmektir. Bunun için de çok oyuncu değiştirilir. Çok oyuncu değiştirildiği için bir takımın önemli silahlarından biri olan kondüsyon farkını bu maçlarda göremezsiniz. Hemen hemen tüm takımlar en az 20 futbolcu ile oynuyorlar bu maçları. Bizim ligde en önemli kozlarımızdan biri kondüsyon olacak ama hazırlık maçlarında bu kozdan faydalanmak mümkün değil sürekli futbolcu değiştirildiği için. Hazırlık maçlarında çok oyuncu değiştiren takımlar kondüsyon açısından avantajlı olacaktır. Normal lig maçlarında 3 değişiklik hakkında kondüsyonu iyi olan takım avantajlı hale geçecektir. Bizim kondüsyon açısından bir sorunumuz olacağını sanmıyorum.

Takımdaki futbolcuları az çok tanıyan, özelliklerini bilen kişilerin alınan sonuçlardan şikayeti olduğunu sanmıyorum. Ben mesela şikayetçi değilim. Aksine iyi sonuçlar alıyoruz. Neden diyecek olursanız maçlara çıkan kadrolara bakın derim. Uzağa gitmeye gerek yok. Bugünün kadrosunu inceleyelim:

Sinan, Sezgin, Ulaş, Tufan, Ersin, M.Akif, Doğa, Serdar, Ömer, Coşkun, Serkan 11'i ile çıkmışız. Şimdi bu takımı kafanızda bir dizin.

Sinan kaleci.
Sezgin, Ulaş, Tufan stoper
Ersin sol bek
M.Akif, Doğa ön libero
Serkan sol açık
Ömer, Serdar, Coşkun forvet

Ne eksik? Bu kadro açıkca bize gösteriyor ki sağ kanatsız oynamışız. Yani sağ kanadımız olmadan Bolu bizi yenememiş. İlerliyen dakikalarda kim girdi, kim çıktı bilemiyoruz tabi ama sağ kanat adamlarımız olan Koray, Erkan'ın oyuna girmediğini biliyoruz.

Sağ kanattan başka ne yok? Oyun kurucumuz yok. Oyuncu özelliklerini düşünerek konuşuyorum, M.Akif ve Doğa ile forvet hattı arasında baya bir boşluk kalmıştır. O boşluktan dolayı rakip defansı bunaltamamız lazım kağıt üstünde. Ama maçı seyredenlerden öğreniyoruz ki özellikle son yarım saat tek kale futbol oynamışız, sürekli yüklenmişiz Boluspor kalesine.

Şimdi normal dizilişe geçelim neler oluyor.

3 stoperden birinin yerine sağ beke Koray'ı ya da Erkan'ı alalım. Koray ve Erkan'dan birini sağ açığa da alabiliriz. Çift ön liberoyu bire düşürüp orta sahanın göbeğine Engin'i alalım. Forveti ikiye düşürüp sağ açığa İshak'ı ya da Erkan-Koray'dan birini alalım. Ne olur o zaman? Hemen yedeklerimize bakalım:

Koray-Erkan-İshak'tan biri
Zafer
Sezgin
Mustafa
Birol
Orhan
Sergen
Berkay
Sedat

Kenarda da oyunun kaderini her an değiştirebilecek futbolcularınız var.

Yani hazırlık maçlarında alınan sonuçlar fazla dikkate alınmamalı. Herşey denenebilir. Mesela biz bugünoyun kurucusuz ve sağ kanatsız nasıl oynuyoruzu denemişiz bana göre.

İsteyen varsa diğer hazırlık maçlarının kadrolarını koysun hep beraber o kadrolar üzerinde de tartışalım, fikir jimnastiği yapalım.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 23:21
Geçen sezon en iyi bölgemiz defanstı,bu sezon en kötü bölgemiz defans oldu,halbu ki Metin hoca defansımıza ellemeseydi,bunlar bence olmazdı..
Yukarı
emrah Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: Eskişehir
  Alıntı emrah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 23:19
Hazırlık maçlarında alınan sonuçlar ligin geneli için fikir vermez ama ilk haftalar için ölçü olabilir.
Örneğin geçen sezon bütün hazırlık maçlarını kazanıp lige girmiştik ve ilk 3 haftada 3 galibiyet almıştık.
Bir önceki sezon da bütün hazırlık maçlarını kazanmıştık ve ligde 10'da 10 yapmıştık.
Yine önceki sezonlara baktığımızda kamp dönemlerinde alınan başarılı sonuçların ligin ilk haftalarına galibiyet serisi olarak yansıdığını, başarısız sonuçların ise ilk haftalar istikrarsızlık getirdiğini görüyoruz.
Yani şu an da Eskişehirspor'un kampta oynadığı hazırlık maçlarının sonuçlara bakarak ligin kötü geçeceğini söyleyemeyiz ama ilk haftalarda istikrarsız sonuçlar gelebileceğini düşünebiliriz. Ama inşallah takım her geçen hafta daha iyiye gidip ligin sonunda bizleri mutlu edecektir.
Kümeye düşsen de; peşindeyiz Eskişehir peşinde..
Yukarı
levos26 Liste gör
Usta Yazar

levent günaydın
  Alıntı levos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 23:15
  Oynadığımız takımların hiç birine bariz üstünlük kuramıyoruz tamam çok gol atıyoruz ama  çok gol de yiyoruz bu sene biz süpriz sonuçların takımı oluruz olmadık maçlarda saçma sapan puanlar dağıtırız gibi görünüyor.

Ayrıca oynadığımız takımların büyük çoğunluğu bizimle aynı katogoride orta sıraları hedefleyen takımlar bizim için lig ne kadar farklı olacaksa o takımlar içinde farklı olacaktır.Burada kesin şampiyonuz açık ara şampiyon oluruz yazanlar acaba hangi kiriterlere göre yazıyor merak ediyorum .Sezon sonunda bizim yerimiz 4. lük ile 10. sıra arasında değişir şimdi bana kızacaksınız umarım yanılırım ama tablo onu gösteriyor malesef.Kadromuzun da üstelik süper bir kadro olduğunu düşünmüyorum GBB den aldığımız 3 futbolcuya güveniyorsunuz ama sonuçta o 3 futbolcunun oynadığı takımda geçen sezon bizim  bir üstümüzde tamamladı ligi yani sonuç olarak bu takım bizim takımımız destekliyeceğiz sonuna kadar ama gerçekte ortada  takımın kapasitesinden fazla bir şeyler bekleyip  daha kötü sonuçlara sebep olabiliriz.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN
Yukarı
aerman Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Londra
  Alıntı aerman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2007 saat 22:50
Alıntı yapılan Banderas_26

karabük 2 eses 1
mardin 1 eses 3
kartal 2 eses 0
altay 3 eses 2
gbb 0 eses2
malatya 2 eses 2
bolu 2 eses 1

yenilen gol :12
atılan gol :11

ilginç bir tablo,defans kötü,forvet iyi
bolu 2 eses 2