eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bizden Biri ... Yeni Stad Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
silverplate26 Liste gör
Yazar

abdullah
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı silverplate26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 18:11
Rize'ye yeni stadyum
Rize Belediyesi ile yeni Rize Stadı ve Spor Tesisleri'nin inşaatını üstlenen Rize Yatırım A.Ş. arasında resmi sözleşme yapıldı.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından hazırlanan yeni Rize Stadı ve Spor Tesisleri için ilk resmi adım bugün atıldı. Proje gereği Rize Atatürk Stadı, Rize Ekrem Orhon Stadı ve Rize 2 Mart Kapalı Spor Salonu yıkılarak yerine modern bir iş merkezi inşa edilecek. Bunun yanında Çaykur Rizespor Tesisleri'nin de bulunduğu karayollarına ait arazi üzerinde 15 bin kişilik yeni bir stat ve spor tesisleri inşa edilecek. Yaklaşık 30 milyon dolarlık proje için geçtiğimiz aylarda harekete geçilerek, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait stadın ve spor tesislerinin yer aldığı arazi özel bir protokol ile Rize Belediyesi'ne devredilmişti. Rize Belediyesi'nin bu araziyi, yeni tesisleri yapmayı kabul edecek bir inşaat firmasına vermesi kararlaştırılmıştı.

Modern İş Merkezi ve yeni stat ile spor tesislerinin yapımı aralarında Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Ofluoğlu, Rize Ticaret Borsası Başkanı Tahsin Sancak'ın da bulunduğu 23 iş adamı tarafından oluşturulan Rize Yatırım A.Ş.'ye verildi. Müteahhit Halim Mete'nin başkanlığını yaptığı Rize Yatırım A.Ş. Rize Atatürk Stadı, Rize Ekrem Orhon Stadı ve Rize 2 Mart Kapalı Spor Salonu'nun bulunduğu arazi karşılığında Taşlıdere Mahallesi'ndeki karayollarına ait arazi üzerinde 30 milyon dolar değerindeki yeni stadı ve spor tesislerini yapmayı kabul etti.

Konuyla ilgili Rize Belediyesi ve Rize Yatırım A.Ş. arasında bugün ihale gerçekleştirildi. İhaleye başka bir firma girmediği için Rize Yatırım A.Ş. ile Rize Belediyesi arasında ilk resmi imzalar atıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, "Yapılacak yatırım, Rize'nin gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Bu proje 20 ay içerisinde tamamlanıp hayata geçirilecektir. Şu anki stadın yerinde büyük bir iş merkezi inşa edilecek. Bunun karşılığında Rize Yatırım A.Ş tarafından Taşlıdere Mahallesi'nde modern bir stat ve spor tesisleri yapılacak" şeklinde konuştu.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Rize Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halim Mete, imzaları attıktan sonra el sıkıştı.

tarih:2007

tarih:mart 2009

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, yöneticilerle birlikte Rizespor’un tesislerini ve yeni stadı gezdi
Rizeliler Sabırlı Olsun
Tesislerin ve yeni stat’ın şaşırtıcı olduğunu belirten Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, “Çok şaşırtıcı ve güzel, açıkça Türkiye’de böyle bir tesisi gezmedim.Emeğe olan herkese teşekkür ederim. Rizespor Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş. Rizespor’un geleceği adına son derece olumlu adımlar atıyor. Bu olumlu adımların meyvesini toplamak için Rize halkının sabırlı olması lazım. Her şey bir anda olmuyor. Tesisleri ve stat’ı gördükten sonra benim Rizespor’un geleceği adına hiçbir endişem yok. Rizespor ilerleyen yıllarda Türkiye’de çok iyi yerlerde göreceğimiz bir kulüp olacak.

Çok Etkilendim
Türkiye’de statların yenilendiğini bunun da futbol adına önemli bir sorunun çözülmesinde rol oynayacağını da kaydeden Başkan Özgener, statların güzelleşmesi ve modernleşmesi ile birlikte oynana futbolun kalitesi de yükselecek. Statlarda sürekli şikayet ettiğimiz kötü ve çirkin tezahüratta bitmesine katkı olacak. Böylesine statlar da futbol oynamak seyretmek büyük bir keyif. Ben bir futbol sever olarak tesislerden ve stat’dan çok etkilendim. Rizespor tesis ve stat’dan sonra şirketleşerek de Türkiye’ye örnek oldu. Bütün bunlar Rizespor’un geleceğine ivme kazandıracak” dedi.

biz hala o partinin başkanı yok bu partinin başkanı diye birbirmizi yiyelim.onunla kalmayalım stad kalksınmı kalkmasınmı yapalım.millet stadı bitirsin.çok modern ve kutu gibi ingiliz stadlarına benzemiş.biz bu kafayla daha çok yağmur da karda ıslak ayakkabılarla mac seyrederiz.wcler rezil.koltuklar pis hele kışın oturulmayacak şekilde.giriş çıkış zaten ayrı problem..
lütfen ya yerinde yapılsın imkanı yoksada ivedi bir şekilde nereye yapılacaksa yapılsın.
yeter bu rezillik...
Yukarı
redroseeses Liste gör
Deneyimli Yazar

Harun
  Alıntı redroseeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 17:51
benim kanımca stad bir klübün en önemli demirbaşlarından biri öyleki stad demek taraftar demek stad demek daha iyi oyuncuları getirebilmek demek stad demek gelir demek yani stadın bu haliyle kalmasını sadece açığın üstünün kapanması yeter diyenlere söylüyorum özellikle stad nerede olursa olsun ama eskişehirsporumuza yeni bir stad şart büyük başarıların kapısını belki de böyle daha rahat açabilecez...
www.biafor.blogspot.com
www.facebook.com/harunuysall
www.twitter.com/harunuysall
www.gplus.to/harunuysal
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 17:51
Alıntı yapılan ogü es es

Helal olsun yapanlara.Yapamayıp da mazaret üretenler de utansın.
Onların ki de Belediye Başkanı bizim ki de. 
Tamam Eskişehirspor'a yardım etme.Ama en azından stad'a birşeyler yap.
Kayseri'nin seyircisi adam yerine konulup insanca maç seyredecekken bizler yağmurda, çamıurda,karda-kışta,girişte çıkışta rezil olup oturacağız.
Aman AKP'li belediye başkanı olmasın da ne olursa olsun diyen ve böyle rezil hüsva maç seyretmeye razı olanlara ve kayıtsız şartsız Yılmaz Büyükerşen'i destekliyenleredir yazım.

Ve hemen tepki koyacaklara şunu söyliyeyim.Burada AKP'ye oy verilsin diye belirtmiyorum,
AKP adayı seçilmesin diye Yılmaz Hoca'yı doğrusu ve yanlışı ile kayıtsız şartsız destekliyenlere lafım.
Şöyle bir lobi bile oluşturamadık.
"Belediye Başkanı Adayları Stad'ı mızı modernleştirme sözü versin"
Sen taraftar olarak bir şey istemezsen,Hoca'da vermez zaten.(Niyeti de yok)
Taraftar olarak koyalım tepkimizi.Kim gelirse gelsin stad'a birşeyler yapsın.
Biz ne yapıyoruz aman şu çok iyi bu çok kötü.Genel de de aman Hoca başımızda kalsın da ne olursa olsun mantığı.
Arkadaşlar Hoca gene kalsın ama biraz da biz taraftarlara bir şeyler versin artık.
En azından her sene parça parça stadı elden geçirse yeter.    

AKP li Belediye Başkanı yanında birde 40 Trilyon verecek Kadir HAS gibi bir adam buldun muydu bu stad işleri çok kolay hallediliveriyor..)) Ha birde o stadı Belediye mi yapmış onu da sorgulamak lazım...Ya da kayseri'nin mevcut stadı ne olarak kullanılacak onu da söyleyin bir zahmet...
Hatta hiç bir şey söyleme,bizim stadyumun arazisini benim yetkime verin,size Türkiye'nin en güzel ve en modern stadını yapayım...Üstüne birde Eskişehirspor'a Alt yapı tesisleri yapayım...Hemde Türkiye'nin en büyüğünden ve en iyisinden...Para artarsa çok iyi 2 transferde yaparım...Üstelik kadir HAS gibi birisine de ihtiyacım yok valla...))
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
sefa26 Liste gör
Yazar

sefa
  Alıntı sefa26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 17:49

yılmaz hoca es-es e ne verdi ki bundan sonra versin ???

es es imi çoook seviyorum
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 17:19
Alıntı yapılan ogü es es

Kayseri'nin seyircisi adam yerine konulup insanca maç seyredecekken bizler yağmurda, çamıurda,karda-kışta,girişte çıkışta rezil olup oturacağız.
Aman AKP'li belediye başkanı olmasın da ne olursa olsun diyen ve böyle rezil hüsva maç seyretmeye razı olanlara ve kayıtsız şartsız Yılmaz Büyükerşen'i destekliyenleredir yazım.

Ve hemen tepki koyacaklara şunu söyliyeyim.Burada AKP'ye oy verilsin diye belirtmiyorum,
AKP adayı seçilmesin diye Yılmaz Hoca'yı doğrusu ve yanlışı ile kayıtsız şartsız destekliyenlere lafım.
Biz ne yapıyoruz aman şu çok iyi bu çok kötü.Genel de de aman Hoca başımızda kalsın da ne olursa olsun mantığı.
Arkadaşlar Hoca gene kalsın ama biraz da biz taraftarlara bir şeyler versin artık.

Kaç ilin belediye başkanı Akpli  kaç ilde yeni stad yapıldı. Diye sorayım o zaman size arkasında cumhur başkanı var. Kayserinin bizim vekil bakan ne iş yapar açık tribünün üstünü kapatma sözünü de Yılmaz hocamı verdi. Aaaa kimdi o sahi Akp li bakan Unakıtan değilmiiydi . Bir çivi çakıldımı peki hayır stadın yeri değerli orayı satıp parayı cukka yapacaklar ya belki muttaliba taşırlar.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
anadolu_fatihi Liste gör
Deneyimli Yazar

Halil
  Alıntı anadolu_fatihi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 17:00
Alıntı yapılan İtüeses

Stadın 3 türk mimarı tarafından tasarlandığını söyledi. Üstelik mimarların daha önceden stad yapımı gibi bir tecrübesi de yok. Çünkü 3 ü de 25-30 yaşları arasındaymış, yeni mezun olmuşlar yani. 

25-30 Yaşlarındaki mimarlar, Amerika'da bursla okuyup, mezun olur olmaz gemicik satın alan gençler gibidir. Bunlar pek inandırıcı değil.
Yukarı
ogü es es Liste gör
Yazar

Şahin
Yer: Eskişehir
  Alıntı ogü es es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 16:55

Yukarı
İtüeses Liste gör
Yazar

Evren
Yer: İstanbul
  Alıntı İtüeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 16:38
Sabah lig tvde Kadir Has Stadından canlı yayın yaptılar.Stadı tanıttılar. Kayserispor onursal başkanı canlı yayındaydı. Stadın 3 türk mimarı tarafından tasarlandığını söyledi. Üstelik mimarların daha önceden stad yapımı gibi bir tecrübesi de yok. Çünkü 3 ü de 25-30 yaşları arasındaymış, yeni mezun olmuşlar yani. Üstelik stadın hepsi 65 trilyon + kdv ye mal olmuş. Görüldüğü gibi bizde kendi yetenekli arkadaşlarımızı kullanabiliriz. Stadın çizimlerini çok beğendim.
Yalnız bir sorum olacak. Bu çizimler sadece görsel olarak mı hazırlandı yoksa ölçülüp biçilerek her şey düşünelerek mi hazırlandı? Bunu merak ediyorum.
Yukarı
esesosman26 Liste gör
Usta Yazar

Osman
  Alıntı esesosman26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 15:55
ya çok güzel bir proje gerçekten müthiş imkanlarımız varsa neden olmasın
Bulutlar Birleşmeden Şimşekler Çakmaz
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Mar/2009 saat 15:25
Dün Kayseri Fenerbahçe maçını izliyorum Fenerbahçe gol attıkça Kayserililerden daha çok ses çıkarttılar Fenerbahçeliler ve çok üzüldüm. Böyle güzel ve modern bir stadyum bizde olacak ve Kayserinin kadrosuna baktığımda gerçekten çok kaliteli şampiyonluğu zorlardık bundan eminim.
Kayseri adına hayılı olmasını dilerim ama bir okadarda taraftarın değişik renklerde olmasıda açıkcası çok üzdü beni.
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,422 saniyede hazırlanmıştır