eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6162636465 135>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2009 saat 16:27

Başkanla dobra dobra

Yazıcı, yeşil beyazlı kulüpte yaşanan son gelişmeleri açıkladı.

Brezilyalı Adriano ve Leondro için FİFA’ya başvurduklarını belirten Başkan İbrahim Yazıcı, “1 milyon 800 bin dolar tazminat istiyoruz” dedi.

FİNAL ÖZEL’E KONUŞTU

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Burak Uçar’ın sunduğu Final Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yazıcı, teknik adam sorununu Ertuğrul Sağlam ile anlaşarak çözdüklerini ve sıranın transfere geldiğini belirterek, “Önümüzde 1 ay gibi zamanınız var. Transferde hata yapma gibi lüksümüz olmadığı için ince eleyip sık dokuyacağız. Çok daha güzel şeyler yapacağız. 1 Brezilyalı aldık, minimum iki oyuncu daha transfer edeceğiz” dedi.

BURSA ONLARI TUTMADI

Samet Aybaba’dan sonra Güvenç Kurtar’ın da istifa ettiğini anımsatan Başkan Yazıcı şöyle konuştu: “Bursaspor seyircisi maalesef bu iki ismi de tutmadı. Gönül böyle olmasını istemezdi. Ama her şeyin sonunda derler ki bir hayır vardır. Bana kendi bünyemizden yetişen hocalarla devam edelim mesajı geldi. Tabi ki bunu düşünmedim değil. Ama Bursaspor çok uzun senelerdir bir türlü hedefi yakalayamamış. Bu takımın bir hedefi olmalı. Bursaspor, seyircisiyle özellikle uzun süre bekleyecek yapıya sahip değil, çabuk başarı istiyor. Zaman olarak doğru bulmadım.”

ŞEHİR SAĞLAM’I İSTEDİ

“Altyapı işin zenginliğidir. Altyapısı olmayan kulüpler tabiî ki başarıya gidemez ama altyapı bir destektir. Şehirden teknik direktör olarak bir çok isim önerisi aldım ama Bursa’nın hiçbir kesiminin karşı gelmeyeceği Ertuğrul Sağlam’da karar kıldık. Dolayısıyla bende bütün Bursa’nın isteğini yerine getirdim. Ümit ediyorum ki bu değişiklikle birlikte Bursaspor’a apayrı hava gelecek. Ertuğrul Sağlam’a, Sivas örneğini verdim. Bursa’da bunun potansiyel olarak çok daha fazlası var. Bu başarıdan ben sadece manevi haz duyacağım. ‘Siz hem maddi, hem manevi çok daha fazla avantajlı çıkacaksınız’ dedim.”

SAVAŞAN BURSASPOR

“Bursaspor taraftarları şunu istiyor; Bir kere savaşan, saldıran Bursaspor. Mağlup olabilirsin ama birçok gol kaçırman lazım. Bunun örneklerini çok gördük. Mağlubiyet sonrası Bursaspor seyircisinin alkışladığını biliyorum. Bursa böyle bir futbol istiyor. Defansif değil, ofansif oyun istiyor. Hücum eden, ezilen değil, ezen takım istiyor. Hocamızın oyun sistemi de bu. O da saldıran Bursaspor istiyor.”

HACİZİ KALDIRDIK

Başkan Yazıcı, Brezilyalı oyuncuların Menajeri Miranda’nın kulübe gönderdiği 831 bin liralık haciz kararının kaldırıldığını da belirterek, “Mahkemeye kazandık. Ama bu transferler hakikaten baş ağırttı. Onun için bundan sonra transferlerle ilgili bizzat kendim de görerek karar vereceğiz. Sadece ben değil, bütün Bursa pişman. Aslında Brezilyalılar geldiğinde daha iyiydi. Leandro sakatlandı, Adriano Eskişenir maçında yuhalanınca gitti. Bu arkadaşlarla ilgili gerekli işlemi yaptık FİFA’ya başvurduk, ciddi bir tazminat istiyoruz.”

TAZMİNAT İSTİYORUZ

“Adriano’yu ben kiralık olarak almadım. Öyle bir şey varsa ayrı bir komedi olur. Bizim Federasyon Brezilya’dan temiz belgesini istedi, ne şartla aldığımız belgeli. Yanlış bir şey yapıldıysa Brezilya’da yapılmıştır. Onu bilemem. Bizi kendi federasyonumuz bağlar. Bizde şimdi FİFA’ya başvurduk, gereken cezaları verecektir. 500 bin doları düştüğümüzde, 4 Brezilyalı’nın maliyeti 2 milyon dolar civarındadır. Ama bu konu çok abartılıyor. Bu arkadaşları ben mi buldum? Kime güveneceksin, teknik direktörüne, oraya gidip izleyen arkadaşlara.”

KISIR ÇEKİŞME VAR

Kulübü kaç lira borçla aldığını ve bugünkü borcunda belli olduğunu belirten Yazıcı şöyle konuştu: “Borç aşağı düşmüş. Gelen gelir mi var, hayır. Valilik’te toplanan para bizimle ilgisi yok, o paraya elimizi sürmedik. Hepsi eski borçlara, vergi ve ssk borçlarına gitti. Bir çok kulübün futbolcusu parasını alamadığı için serbest kalıyor. Niye Bursaspor’dan bir tane oyuncu yok? Çünkü ödemeleri yapıyoruz. Bursa’da hala kısır çekişmeler var. Hiç olmazsa bu hocayla birlikte destek devam etsin. Her şeyin hesabını genel kurulda çıkar veririz.”

KALICI GELİR ŞART

Yazıcı, şehirdeki kongre söylentilerine, “Ben aday olduğumda bir tane aday yoktu. Şimdi adayların olduğu söyleniyor. Demek ki Bursaspor’da işler iyiye gidiyor” diye tepki gösterdi. Herkes tarafından bilinen kampanyanın dışında yönetim olarak hiçbir maddi katkı almadıklarına da belirten Yazıcı, “Bursaspor’un daha çok borcu var. Trabzon’un bütçesi, bizim bütçemizin 7-8 katı. Mutlaka kalıcı gelir kaynağı yaratılmalı. Ben Bursaspor’a kazık çakacak değilim, iyi şeyler yaparak bırakmak isterim. Bu bir yarış. Benden sonra bayrağı alacak kişi bunun üstüne ne koyarım hesabında olmalı.”

YENİ STAT KONUSU

Bursalılar’ın Atatürk Stadı’nın yerinde yeniden yapılmasını istediğini de vurgulayan Yazıcı “Bursa’da doğdum. Eski Bursalılar için stat bir nostaljidir. Avrupa’nın büyük kulüplerinin statlarına bakın, yüzde 99’u şehrin içinde. Ben yerinde yapılmasından yanayım.” dedi. Yazıcı Yusuf Şimşek`i zor şartlar altında aldığını ve şu anda Bursaspor`a katkı sağlamadan gitmek istemesi nedeniyle de kendisine kırgın olduğunu sözlerine ekledi
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 06/Oca/2009 saat 00:44

Sadri Şener Basından Yardım istedi

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Yusuf'un transferi konusunda

Trabzonspor'a transferi yılan hikayesine dönen yıldız oyuncu için bu akşam iki takım yöneticileri arasında yapılan görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmayınca Yusuf Bursaspor'da kaldı.

Trabzonspor, Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'yı ikna etmeleri için basın mensuplarından yardım istedi. Yusuf Şimşek'in transferi konusunda hakemlerin FIFA kokartı takma töreni sırasında Yazıcı ile tekrar görüşen ve olumsuz cevap alan Sadri Şener, basın mensuplarına dönerek, "Bari siz ikna edin" diye yakındı.

Bordo-mavili kulübün, bu akşam Bursaspor ile Yusuf'un transferi için masaya oturduğu, ancak tarafların anlaşma sağlayamadıkları bildirildi.

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ise görüşmeye ilişkin olarak, ''Bu transfer olmadı. Olması da mümkün görünmüyor. Transferi dondurduk'' dedi.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 22:00

Werder Bremen maçı biletleri

Bursasporumuzun yanı sıra Bayer Leverkusen, Werder Bremen ve Gs ın katılacağı TRT Radyospor Cup özel turnuvasının biletleri satışa çıktı

TRT Radyospor Cup, 10-13 Ocak 2009 tarihlerinde, Antalya WOW Football Center'da düzenlenecek.

Bursasporumuz, turnuvanın ilk maçını 10 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 18:30'da Werder Bremen ile yapacak. Karşılaşmanın Açık Tribün biletleri 10, Kapalı Tribün biletleri 20 TL karşılığı Biletix gişelerinden temin edilebiliyor.

TRT Radyospor Cup'ın son maçları 13 Ocak 2009 Salı günü saat 17:30'da oynanacak. Finalde Galatasaray - Bayer Leverkusen ve Werder Bremen - Bursaspor maçlarının galibi karşılaşacak. Mağlup takımlar ise üçüncülük maçına çıkacak. Final gününün biletleri de 20 ve 30 TL karşılığı Biletix'te satışa sunuldu.

Karşılaşmalar TRT 1'den canlı olarak yayınlacaktır
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 21:59

Kupa maçı hazırlıkları tam gaz

Bursasporumuz, Fortis Türkiye Kupasında karşılaşacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarını yaptığı tek antrenman ile sürdürdü

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam`ın gözeteminde yaklaşık 1.5 saat süren antrenmana izinli olan Yusuf Şimşek antrenmana katılmadı.

Antrenmanda ısınma koşularının ardından hücum - savunma çalışması ve yarı sahada çift kale maç yapıldı.

Bursasporumuz yarın sabah yapacağı antrenmanın ardından öğleden sonra İstanbul`a geçerek Titanic otelde maç saatini bekleyecek.

FOTOĞRAFLAR

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 21:59

Yazıcı Konustu

Antalya'ya giden Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Yusuf transferi hakkında konuştu! Trabzonspor'la aralarında ücrette sorun olduğunu belirten Yazıcı, Sadri Şener'le görüşeceğini ve 1-2 gün içinde bu işin biteceğini belirtirken, Yusuf'un Trabzonspor'a sağlayacağı katkıyı da yorumladı..

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Antalya yolculuğu öncesinde Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi Programı'na canlı bağlandı ve soruları yanıtladı.

Yazıcı, Yusuf hakkındaki konuşmaların kaynağının Trabzonspor olduğunu ifade ederken, “Futbolcumuza teklifleri olmuş. Bize de bunu ilettiler. Ama biz şuanda futbolcu satma niyetinde olduğumuzu hiçbir yere açıklamadık. Fakat netice itibariyle de Trabzonspor oyuncumuza talip. Kendileri teklifler veriyorlar. Kesinleşen de bir şey yok. Böyle bir şeye evet diyebilmek için, Bursaspor kulübünün menfaatinde bir şeylerin olması lazım” dedi.

Kendilerine yapılan teklifle istedikleri fiyat arasında bir fark olup olmadığı konusundaki soruya ise Yazıcı “Bir rakam söylediler ve arada fark olduğu söylenebilir. Bu şartlar altında teklifi kabul edemeyiz. Neticede Yusuf sözleşmeli oyuncumuz ve kulübün bir menfaati olmazsa, anlaşmayı neden kabul edelim?” yanıtını verdi.

Şu ana kadar gelişen hiçbir şey olmadığını fakat kulüplerde her an her şeyin olabileceğini ifade eden Yazıcı, Antalya’da başkan Sadri Şener’le görüşeceğini ima ederken; “Antalya’da Trabzonspor’un yöneticileri de olacak. Başkan benim çok eski arkadaşım. Her zaman her yerde konuşuruz zaten. Sonuçta bu iş olur veya olmaz, şuanda buna cevap veremeyiz.. Ertuğrul Sağlam’la da henüz konuşamadık. Ama bugünlerde bunu da konuşmamız lazım. Çünkü zaten 1-2 gün içinde her şey belli olacaktır. Uzayacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Transferde takası da düşünebileceklerini ifade eden Yazıcı, Yusuf’u göndermeleri halinde şehirden gelebilecek baskıdan çekinip çekinmedikleri hakkındaki soruya ise; “Hayır, tepkiyle ilgili çekineceğimiz bir şey yok. Kulüp menfaati ön planda olursa, transfer neden olmasın. Ama dediğim gibi bu işi onlar başlattı. Bizden kaynaklanan bir şey yok. Bu nedenle konuşmak da yersiz. Hayırlısı neyse o olacaktır. Anlaşılırsa gider ama olmazsa Yusuf bizim formamızı giyemeye devam eder” dedi.

Yusuf’un Trabzonspor’a katkı sağlayıp sağlamayacağı konusunda da görüşü istenen Yazıcı bu konu hakkında ise şunları belirtti;
“Ben bir takım hakkında yorum yapamam, bu teknik bir konu. Ama Yusuf’un kariyeri zaten tartışılmaz. Çok kaliteli bir oyuncu. Şampiyonluğa oynuyoruz diyen bir takıma elbette ki yararı olacaktır. Zaten onlar da buna inanmaza kendisini istemezlerdi

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 19:33
Alıntı yapılan OKTAY061626

bıraz takıp dıyelım ve paylasım  kısacası olmazmıWink

Paylaşım için çok teşekkür ederim,
Ankaragücü maçını fener - Bursa maçıyla,
aynı gün oynanacağını sanan arkadaşlarım var.
Buradaki maç pazar günü saat 13.30 da oynanacak,
haydi sevgili 16bursa1963, Ankaragücülü abimi alda gel.

Smile

# Direnmüdavim....

Yukarı
remmer Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 16:10
Keşke her süper lig takımının bu forumda Oktay kardeşimiz gibi bir temsilcisi olsa, tüm takımlarla ilgili bilgilere hızlı ulaşabilsek.

Bu işi profesyonelce yaptırmak için dünyanın parasını ödeyenler var.
Örnek mi?

Oktay kardeşimizi ve paylaşımlarını izlemeye devam ediyoruz.

Amatör kümede de olsan hep seni, tek seni seveceğim.
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 15:17
bıraz takıp dıyelım ve paylasım  kısacası olmazmıWink
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 14:57
oktay abi sayende her gün eskişehirden çok bursa ile ilgili haberleri okuyoruz LOLLOLLOL
DSİ Es Es
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/Oca/2009 saat 13:21

TSde oynamayı çok istiyorum

Trabzonspor'un transfer etmeye çalıştığı tecrübeli futbolcu Yusuf Şimşek, dün akşam geç saatlerde Antalya'ya geldi

Yusuf, kulüplerin anlaşması halinde Trabzonspor'la hemen idmanlara çıkmaya başlayacağını belirterek, "Trabzonspor'da oynamayı çok istiyorum" dedi. Bu arada Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in Antalya'da Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı'yla bir araya geleceği ve Yusuf'un transferine son noktayı koyacağı öğrenildi. İki başkanın görüşmesinin ardından transferin resmiyet kazanmasına kesin gözü ile bakılıyor.

İki kulüp arasında son yapılan görüşmelerde Bursaspor'un, Yusuf için Trabzonspor'un önerdiği 750 bin TL artı bir futbolcu önerisine sıcak baktığı öğrenildi.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6162636465 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır