eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Facebook'ta Yeni bir Grup(Eskişehirspor Başkanı.!)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 11>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 18:38
Eskişehirspor'u gerçekten seven, kafası çalışan, vizyonu olan, şehirde sözü geçen, ağırlığı olan kişilerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturulmasına ön ayak olmak bile yardımdır. Kim cebinden para veriyor ki? Veren fazlası ile geri almıyor mu? Hala paralı başkan gelsin beklentisi içinde olanlar var. Bu kulübün gelirleri saçma sapan işler yapılmadığı müddetçe, akıllıca harcanarak kendini döndürmeye yeter. Sadece lig bitiminden sezon başına kadar olan dönemde paraya ihtiyaç duyarsınız. Transfer için, kamp için, futbolcu peşinatları için vs. Bu 3 aylık süreyi geçirecek nakit sağlandı mı gerisi çorap söküğü gibi gelir. Tabi bir de önceki yönetimce açıklanacak borçları ödeyecek paranız olacak. İlla peşin istenir, fazla fazla istenir, babalarının dükkanını satıyorlar ya. Lig başladıktan sonra aldığınız galibiyetlerden, maç hasılatlarından, İddaa'dan nakit gelmeye başlıyor zaten. Lig öncesi de iyi çalışıp kombine ve reklam satışına ağırlık verirseniz nakit ihtiyacını da bu şekilde karşılayabilirsiniz.

İçimizde bile parası olmadığı halde bu takımı çok daha iyi yönetebilecek arkadaşlar var. Herşey para demek değil. Önemli olan eldeki imkanları iyi kullanmak, yeni imkanlar yaratmak. Paralı adam harcadığını kulübe bağışlasa tamam paralı başkan gelsin diyelim de faizi ile geri almıyorlar mı? Gidiyorlar 5 para etmez adama trilyonu veriyorlar, hesapta kendileri alıyor ama, parasını eninde sonunda kulüp ödüyor. Yıllardır yapılan sadece hatalı devre arası transferleri yapılmasa şu an ne borcumuz olurdu ne harcımız. Bunları kim yaptı? Paralı başkanlar. Herkes şu kadar alacağım var, isterim falan diyor da kimse ben bu kulübü yaptığım yanlış işler dolayısı ile şu kadar zarara uğrattım, benim ödemem lazım demiyor. Aksine faizi ile geri alıyor, haciz koyduruyor, kulübün elini kolunu bağlıyor.

Artık büyük düşünün arkadaşlar. Kişilerden bağımsız düşünün. Ahmet'i Mehmet'i boşverin. İlkeleri, sistemi tartışın. Bizim öyle bir sistem kurmamız lazım ki kişiler gelse de gitse de o sistem devam etsin. İşler yürüsün. Şimdi hepimiz göreceğiz. Haziranın bilmem kaçına kongre kararı alacaklar, ilk kongreden sonuç çıkmayacak, kıl tüy derken temmuzu bulacak yönetimin oluşması. Futbolcular kapılmış olacak, takım kampa geç gidecek, bir sürü sıkıntı olacak. Oysa sistem yerleşmiş olsa kongre varmış yokmuş kimsenin umrunda olmaz. Transfer komitesi futbolcu izleme komitesinin raporları ile transferini yapar, kulüp görevlileri kamp yerini belirler, kulüp müdürü gerekli yasal işleri yapar, kulüp muhasebe müdürü transferler için paraları ayarlar, pazarlama satış müdürü kombineleri ve reklamları pazarlamaya başlar. Yani işler durmaz yürür, kulüp zaman kaybetmez. Ama biz hala kişilerle bunları yapmaya çalışırsak, herşey başkanın iki dudağının arasında olursa bir adım ileri gidemeyiz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
  Alıntı Sessiz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 16:26
Destek deyince herkezin aklına para geliyor sanırım.Ama Büyükerşen'in bize arazi,imar ve manevi desteği bizi çok farklı yerlere getirir.
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 16:11
Alıntı yapılan 026alp

bence bu işi en iyi yapabilecek değilde en iyi yapmıs olanların tekrar gelmesi lazım.. isim vermeye gerek yok heralde..

Kimmiş?
Yukarı
ege_otomotiv Liste gör
Yeni Yazar

abdullah
Yer: eskişehir
  Alıntı ege_otomotiv Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 15:56
destek unakıtandan gelince siyeset bulaşıyor spora.ama böyleyken bulaşmıyor..nasıl iş anlamadım gitti..
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 15:15
Peki en yakın kongre ne zaman?Her sene oluyormu?
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
delimustafa Liste gör
Yazar

mustafa özcan
Yer: eskişehir
  Alıntı delimustafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 15:15
bir şehrin bakanının milletvekilinin ve belediye baskanının o şehrin takımına destek olması son derece normaldir.
fakat  büyükerşenin 10 yıl sonra böyle bir şeye kalkması belki de 5 sene sonraki belediye başkanını ( veliahtını)  şehre tanıtmak içindir
www.unieses.org
Yukarı
026alp Liste gör
Yazar

alp
Yer: Turkey
  Alıntı 026alp Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 14:57
bence bu işi en iyi yapabilecek değilde en iyi yapmıs olanların tekrar gelmesi lazım.. isim vermeye gerek yok heralde..
BİZİMLE KİMSE BAŞA CIKAMAZ..
Yukarı
26_Serdar_26 Liste gör
Usta Yazar

Serdar
Yer: Fossa Dei Leoni
  Alıntı 26_Serdar_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 14:55

İnşallah olur en azından Eskişehirspor'u seviyor Smile Tanıyorum Nihat Çuhadar'ı. Kişilik olarakta ailesinide tanıyorum. Çok uygun bence başkanlığa...

İnşallah Olur...

Fossa Dei Leoni'nin Kırmızı Şimşekleri..!
Yukarı
esesliso_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail
Yer: türkiye
  Alıntı esesliso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 14:45
Alıntı yapılan esesreha

Şunu çok iyi biliyorum ki bu takımın başına bu gelirlerle süperlikte kalmak koşuluyla bizim tatar Mustafa geçse, bir yönetim kurulu oluştursa, şuan ki yönetimden çok daha iyi yönetirdi. Bunlar gitsinde kim gelirse gelsin bundan kötü asla olmaz.
aynen katılıyorum Wink
kalsada son nefes yinede ESES
Yukarı
toci26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuncay
Yer: Eskişehir
  Alıntı toci26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Nis/2009 saat 14:44
Alıntı yapılan ZEFEX

Bu konuyu tartışmanın ne yeri nede sırası.Önümüzde çok kritik maçlar var.Denizli kenti birlik olmuş bizim maça konsantre olup kendilerini kurtarma çabasındayken bizim bu kritik dönemde uğraştığımız konuşlar çok zamansız ve boşş.

Şu iyi bilinsinki bu takım bu sene düşerse altından çok zor kalkılacak bir borçla baş başa kalacağız.O zaman feriştahı gelse bizi en erken 3 senede toplar.Bırakalım lütfen bu konuları ve futbolcularımızın da dediği gibi önümüzdeki özellikle 3 maçı kazasız atlatmak için kenetlenelim. 

takım kenetlenmedikten sonra iyi motive olmadıktan sonra afadersin biz bi yerimizi yırtsak nafile takımın kendi içinde problemler var çoğu da para konusundan kaynaklanıyor... bi an önce lig bitse sanırım çok ii olacak hem futbolcular açısından hem taraftarlar açısından ... tabi ki bitirebildiğimiz en iyi yerde...

şimdi diyeceksiniz işte yanlarında olalım biz motive edelim katılıyorum ama onları motive edecek şey şu an da başkanın elinde yani para alamadıkça biz ne yapsak boş... benim düşüncem...
SADECE SİYAH KIRMIZI!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 11>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,907 saniyede hazırlanmıştır