eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 01:56
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan bozüyük26

Hep aynı süslü kelimeler. Statüko, özgürlük, demokrasi, darbeler... Bırakın bu işleri neyin ne olduğunu herkes biliyor. ''Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır'' derken, şimdi her biriniz demokrasi savunucusu olmuşsunuz. Demokrasi ayağına ülkenin karanlığa gömülmesine izin vermeyeceğiz. HAYIR, HAYIR, HAYIR!  

Şu kelimen 12 eylül için cuk diye oturmuş "Bırakın bu işleri neyin ne olduğunu herkes biliyor."Evet herkes biliyor ve evet diyecek..13 Eylül günüde evet çıktımı çamura yatmayın ama haaa!!!Yok hayır oyları çalındı,yok ysk sistemiyle oynandı vs..Çamur at izi kalsın politikalrını iyi yapıyorsunuz malum.Dandi Kemal başörtüleleri rahibeye benzeten afişlerin bizle alakası yok dedi,sorumlu akp dedi ,bi baktıkki afişleri asan avcılar'ın chp li başkanı..Bahçeli hükümet Pkk yla görüşüyo dedi,açıkla denilince belgeleri "zamanı gelince açıklarız"diyerek yan yattı,meğerse kendisi hükümette olduğu  zamanında barzaniye don bile göndermiş..Bunların içini,özünü iyi biliyor milletimiz ve 2 seçimdir tokatı vuruyo sandıkta ve 12 eylülde de aynısını yapacağından şüphemiz yok..

Recep Bey referandum bitince görecekmiyiz sizi buralarda?Yoksa seçimden seçime uğrayanlardan mı olacaksınız?2011 seçimlerinin konuşulacağı forumda görüşmek üzere,zira referandumdan sonra göremeyiz sizi.
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 01:52
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan bozüyük26

Hep aynı süslü kelimeler. Statüko, özgürlük, demokrasi, darbeler... Bırakın bu işleri neyin ne olduğunu herkes biliyor. ''Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır'' derken, şimdi her biriniz demokrasi savunucusu olmuşsunuz. Demokrasi ayağına ülkenin karanlığa gömülmesine izin vermeyeceğiz. HAYIR, HAYIR, HAYIR!  

Şu kelimen 12 eylül için cuk diye oturmuş "Bırakın bu işleri neyin ne olduğunu herkes biliyor."Evet herkes biliyor ve evet diyecek..13 Eylül günüde evet çıktımı çamura yatmayın ama haaa!!!Yok hayır oyları çalındı,yok ysk sistemiyle oynandı vs..Çamur at izi kalsın politikalrını iyi yapıyorsunuz malum.Dandi Kemal başörtüleleri rahibeye benzeten afişlerin bizle alakası yok dedi,sorumlu akp dedi ,bi baktıkki afişleri asan avcılar'ın chp li başkanı..Bahçeli hükümet Pkk yla görüşüyo dedi,açıkla denilince belgeleri "zamanı gelince açıklarız"diyerek yan yattı,meğerse kendisi hükümette olduğu  zamanında barzaniye don bile göndermiş..Bunların içini,özünü iyi biliyor milletimiz ve 2 seçimdir tokatı vuruyo sandıkta ve 12 eylülde de aynısını yapacağından şüphemiz yok..

terörist başına sayın şehitlere kelle diyen kim sen onu de bakam ? Ne olduğu açıkça belli Tayyip'in kendi ağzı ile bop eşbaşkanıyım diyen de buydu .
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 01:42
Alıntı yapılan bozüyük26

Yukarı
ŞenolESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Şenol
Yer: T.C. Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 01:22
 Burada neyi tartışıyoruz?
1.3 yıl devlet memurluğu yapıp şu an dünyanın en zengin 10 lideri arasına giren birisinimi?
2.Bir anda marketler zincirine sahip olan bıyıkları terlememiş birisinimi?
3.Ailesinden kalan !?servetiyle hastane sahibi olan birisinimi?
4.Bir anda ünlü bir kuyumcuya ortak olan birisinimi?
5.Bu iktidarla mısır yumurta ticaretiyle servet sahibi olan birisinimi?
6.Sit alanına tersane yapan bakan çocularınımı?
7.Belediye başkanı baba sayesinde tv.sahibi kulüp başkanı,tır filosu sahibi olan 25 yaşındaki gökçeklerimi?
Sizce bu memleketin yasalarımı önemli yoksa ticari hayatlarımı?Bu kadar gürültü laf cambazlıkları vatan aşkınamı?
Unutulmasınki bu memleketten bir Özallar geçti.Davullarıyla jaguarlarıyla.Teyzem halen proları karşımızda içe içe bitiremedi.
Sizce bukadar çırpınma AKP li amcaların bu kolay kazanç kapısımı yoksa memleket sevdasımı?
 Yetimin,fakirin 70 milyonun hakkıyla miting düzenlemekmi doğal yoksa daha kısa yoldan yaygara kopartmadan oturup 550 hayırlı vatan evladının bu işi çözmesimi daha ucuzdu.Siz ne iş yaparsınız diyeceğimize  adamların ekmeğine bal kaymak sürelim dye evet diyelim davası.Sırf bu yazdıklarım benim vijdanıma HAYIR dedirtiyor.Sizi bilmem.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im
Yukarı
mlhkrcy Liste gör
Yazar

melih karaçay
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 00:04

Ne yapıyorsun böyle Hasan kardeş dur Allah aşkına , sakin ol sen daha 24 yaşındasın...

KARACAY 26
Yukarı
KuRBaN Liste gör
Usta Yazar

Hasan Balaban
Yer: Uluönder
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 23:54
Alıntı yapılan yedek_parçacı

gandi kemal abimizin başında olduğu zavallı CHP nin bir milletvekili çıkmış diyorki iktidar %53 EVET çıkması için hile yapacak..

Soruyorum sana Necati Abi, cevaplamak sana kalmış.
1. Seninle yerel seçimler öncesinde ki konuşmalarımızda Akp'yi zerre sevmem demiştin. (O zamanlar Tepebaşılı kullanıcı adını kullanıyordun.) Bende seni Mhp gönüllüsü sanmıştım. Bugün görüyorum ki yanılmışım. Şimdi belli oluyor ki Akp'lisin. Akp'li değilim dediğin o günden bugüne ne değişti?
2. Binlerce kişinin, binlerce yetimin, binlerce emek sarfetmiş çalışmış çabalamış kişinin Kpss skandalıyla hakkını yiyen Ösym'yi, Yök'ü parmağında oynatan hükümet, elinin altında ki YSK'yı mı parmağında oynatamayacak? Bundan önceki yerel seçimde gördük, binlerce ölüyü diriltip oy kullandırttı bu hükümet. Bunu yapan mı %53 yapamayacak?
3. Bir düşünün abi bakalım. Bu anayasayı referanduma değilde diek Çankaya'ya sunsalardı, Gül'ün tek imza il onama yetkisi vardı. Niye böyle bir şey yapmadılar, bir düşünün abi allah aşkına.
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 23:07
Alıntı yapılan Yılmaz ÖZDİL

Fevzi Budak.

Erzurum Milli Eğitim Müdürü...

AKP iktidar oldu, 2003’te görevden alındı, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Bir)

*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Şırnak’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (İki)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Üç)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Muş’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dört)
*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Beş)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Kütahya’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Altı)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Çanakkale’ye gönderildi, mahkemeye başvurdu, Erzurum’a geri döndü. (Yedi)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri gönderildi. (Sekiz)
*
(Başbakanımızın askerlik arkadaşı olan AKP milletvekili adayı, üç defa, Fevzi Budak’ın yerine Erzurum Milli Eğitim Müdürü yapıldı... Gözünü budak’tan sakınmayan Fevzi, üç defa mahkemeye başvurdu, başbakanımızın askerlik arkadaşını üç defa görevden aldırdı!)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci’yi şikayet etti. Yargıtay, Necat Birinci’yi görevini kötüye kullanmaktan beş ay hapis cezasına çarptırdı, para cezasına çevrilerek, ertelendi. Necat Birinci, AKP’den
İstanbul Milletvekili yapıldı.)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’i altı defa manevi tazminata mahkûm ettirdi. Kazandığı tazminat miktarı, faizleriyle birlikte 100 bin lirayı buldu.)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dokuz)
*
Beş ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (On)
*
(Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü, kendisini camiada küçük düşürdüğü iddiasıyla Fevzi Budak hakkında soruşturma açtı. Ancak, mevzuata göre, sicil raporunun altı ay birlikte çalıştığı amiri tarafından hazırlanması gerekiyor... Fevzi Budak altı ay bir yerde kalamadığı için, rapor hazırlanamadı! Meslekten atılamadı!)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, gene haklı bulundu, gene Erzurum’a geri döndü. (On bir)
*
Dün...
Fevzi Budak tutuklandı!
*
Erzincan Başsavcısı’nı içeri tıkan Erzurum Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra, dolandırıcılık ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle hapse gönderildi.
(Aha bu da on iki)

AKP'nin yargıyı ne denli önemsediğine dair güzel bir örnek...
“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Yer: Sakarya
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 21:57
Memurlar ve diğer kamu görevlileri, toplu sözleşme yapma hakkına sahiptirler.

Toplu sözleşme yapılması sırasında uyuşmazlık çıkması halinde taraflar Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna başvurabilir. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararları kesindir ve toplu sözleşme hükmündedir.

Toplu sözleşme hakkının kapsamı, istisnaları, toplu sözleşmeden yararlanacaklar, toplu sözleşmenin yapılma şekli, usulü ve yürürlüğü, toplu sözleşme hükümlerinin emeklilere yansıtılması, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun teşkili, çalışma usul ve esasları ile diğer hususlar kanunla düzenlenir.

Bu maddeyi AKP memurlara toplu sözleşme hakkı tanıyacağız diye tanıtıyor. Ancak çok önemli bir nokta var o da “Kamu Görevlileri Hakem Kurulu” kısmı. Madde basitçe diyor ki, memurlar ve idare anlaşamazsa olayı Hakem Kuruluna taşırlar ve bu kurulun kararı kesindir (yargıya taşınamaz). Diğer bir deyişle idare memura şartları kabul ettiremezse, hakem kurulu ettirir ve onların sözü son sözdür. Hakem kurulunu kim kuruyor? Hükümet. Yani aslında değişen hiç bir şey yok. Memurlar işçilerinki gibi bir toplu sözleşme hakkına sahip değiller, göstermelik bir kurul oluşturuluyor sadece. Teoride kurulun tarafsız olması gerekir elbette, ama pratikte ne olacağını kestirmek çok zor değil.

Buda iyi gibi görünün bir madde:D
Bana €Smeyi Anlat, €Sip Gecmeyi Anlat...
Bende insanlar 2 ye ayrılar sevdiklerim ve digerleri,sevdiklerimde 2 ye ayrılır €S-€S liler ve digerleri..
Yukarı
mlhkrcy Liste gör
Yazar

melih karaçay
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 21:54
Bilenler bilir bende kendim sol görüşlüyümdür. Chp'ye mensubum. elimden geldiğince siyaset yapmaya çalışıyorum. Yeri geliyor kendi partimde yanlış tavırlar sergiliyor buna da karşı çıkıyorum ve koyun olmuyorum.

Kadir arkadaşımın bahsettiği koyun olmak sözünün en güzel açıklaması budur bence. bir başka deyimlede olaylara at gözlüğü ile bakmak da diyebiliriz.

Anayasa için yapılan referandumdaki oyum hayır olacak , gerekçesi ise ben bu düzenlemeleri eksik ya da yanlış bulduğumdan değil de samimi bulmadığımdandır.

Şimdiye kadar mağdur politikası izleyen hükümetin, mağdur olduk dediği konuların hiçbirisi şu anda bu düzenleme paketi içerisinde yer almamaktadır.

Ben yargıcı seçeyim yargıç beni aklasın ,  parti siyasal bir kurumdur kapanabilir ancak kapansa bile milletvekilliği düşmesin tarzındaki maddeler ise bana göre tam bir facia.

Birkaç mesaj öncesinde de Necati abimizin " 24 yaşın gerektirdiği gibi davran.." sözünü kınıyorum. İnadına özgürlük , inadına demokrasi politikasıyla evet oyu vereceğini açıklayan bu abimizden , yaşım 40 sen 24 yaşındasın ona göre davran tarzındaki bir açıklamayı duymak bile özgürlük ve demokrasi anlayışına açıklama getirmektedir.

Saygılar Melih Karaçay
KARACAY 26
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 21:53
herkesin sizin gibi düşünmesini isteyemezsiniz

bir konuda birisi A der başka birisi B der yok A dedim sen niye B diyorsun falan filan herkesin kendi görüşüdür kimseninde tepki vereceği anlamına gelmez.

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5556575859 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,598 saniyede hazırlanmıştır