eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 135>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2009 saat 17:25

İbrahim Öztürk özür diledi

Bursasporun tecrübeli futbolcuları Veli Acar ve İbrahim Öztürk Özlüce Tesisleri'nde birlikte basın açıklaması yaptı

Teknik direktör Ertuğurul Sağlam'ın göreve başlamasının ardından Bursaspor'da takım olarak oyun anlamında önemli bir değişiklik olduğunu belirten Veli Acar, "Takım olarak eskisi gibi dan-dun oynayan bir takım görüntüsünden çıkıp daha çok ayağa pas yapan, daha çok hücumu düşünen, galibiyeti daha çok arzulayan bir takım olduk" dedi. Bursaspor'da 29 futbolcu arasında sözleşmesi en uzun olan futbolculardan biri olduğunu belirten Veli Acar, "Ertuğrul hoca benim 6. hocam. Her hocanın ayrı stili var. Her geçen gün futbol bilgimiz daha da artıyor. Bursaspor'da çok sık hoca değişikliği olmasa daha olumlu şeyler yaşanır. Ertuğrul hocayla hem takım hem de taraftarlar olumlu bir hava yakaladı" diye konuştu. Takım olarak Kayserispor'la Adana'da oynanacak maça kilitlendiklerini de ifade eden tecrübeli futbolcu, "Kayserispor iyi bir takım. Bursa'daki maçı 1-0 zorlanarak kazandık. Bu hafta onlar da galip geldi, moralleri iyi. İnşallah Adana'dan 3 puanı alarak döneriz" diye konuştu.

HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM

Sivasspor maçında çok talihsiz şekilde galibiyetten olduklarını belirten genç oyuncu İbrahim Öztürk ise, topun kendisine çarpıp gol olmasına çok üzüldüğünü, maçın ardından takım arkadaşlarından özür dilediğini belirtti. Kayserispor ile Adana'da oynayacakları maçın çok zor geçeceğini belirten İbrahim Öztürk, "Kayserispor uzun zamandır birlikte oynayan bir takım. Birkaç takviye ile iyi takım oldular. Ancak Ertuğrul hocanın gelmesiyle birlikte biz de takım olarak kendimize güvenimizi tekrar kazandık. İyi mücadale eden, sahada çok koşan, bu maçı kazanacak. Kazanan da biz olacağız, maçı kazanıp Sivasspor karşısındaki puan kaysını telafi edeceğiz" dedi. Öte yandan Kayserispor maçı hazırlıklarına devam eden Bursaspor, günü kondisyon çalışmalarının ardından, pas çalışması ve antrenman sonunda da çift kale maç yaparak tamamladı. Yeşil beyazlılar, cuma sabahı Adana'ya hareket edecek.
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2009 saat 16:25

Kayserisporu yenmek istiyoruz

Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, yukarılara doğru çıkış yakaladıklarını belirterek

Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, Sivasspor karşılaşmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Kendi evimizde liderle oynamanın sonucunda 1-1 berabere kaldık. Burada üzülen taraf biz olduk. Çok iyi oynamamıza rağmen 1 puanla yetindik. Bursaspor 2 puan kaybetmiştir. Sivasspor bu maçtan karlı çıkmıştır. Seyircimizin mükemmel tezahüratları ile Sivasspor karşısında alınan bir puana üzüldüğümüzü belirtmek istiyorum" diye konuştu. Sivasspor maçında Bülent Yıldırım'ın Bursaspor aleyhinde bir penaltıyı vermediğini hatırlatan Çavuşoğlu, "Hakemlere yıllarca saygı duyduk. Bursaspor kulübü olarak hakemler hakkında konuşma taraftarı değiliz ama kimseye Bursaspor hakkını yedirtmeyiz" şeklinde konuştu.

"ANADOLU DERBİSİNİ KAZANMAK İSTİYORUM"
Kayseri'de ile aynı puana sahip olduklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Anadolu'nun derbisi diye düşünüyorum. İnşallah zevkli bir karşılaşma olur. Yukarılara doğru çıkışımız var. Kayserispor'u yenerek bunu sürdüreceğiz. Takımın oynadığı futbol sevindirici Bursaspor'u izlerken keyif almaya başladık. Bundan sonraki amacımız iyi futbol ve başarılı sonuçlar" dedi.

Devre arasında alınan oyuncuların önümüzdeki sezon faydalanacakları futbolcular olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Kadromuz şekillendi. Çok kaliteli oyuncular kadroya giremiyor. Önümüzdeki sezon daha iyi bir Bursaspor izleteceğiz. Yapılan hatalar geride kaldı ve bunları telafi ettik" diye konuştu.

"KALICI GELİR OLARAK İLK ÖNCE STAT PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ"
Bursaspor'un tertemiz bir mazisi olan bir kulüp olduğunu bildiren Mehmet Çavuşoğlu, "Bugüne kadar yapılamayanlar bugünden sonra herkesin katkılarıyla yapılmaya başlandı. Gecikmiş olan yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Bunların başında stat projesi var. İnşallah Bursaspor'a kalıcı gelir getiren projeleri yapıp önümüzdeki senelerde daha iyi yerlere getireceğiz" şeklinde kaydetti.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 18/Şub/2009 saat 00:39

Eren ve Muhammet katılmadı

Bursasporumuz, Kayserispor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenman ile sürdürdü.

Yaklaşık 2 saat süren antrenmana sakatlıkları bulunan Eren ve Muhammet izinli olan Kirita katılmadı.

Kulüp doktorumuz Uğur Köksal nezaretinde Eren`in Sivasspor maçında sol ayak bileğinde zorlanmaya bağlı olarak bağlarda esneme olduğunu ve hafta içi yapılacak kontroller sonucunda idmana başlayabileceğini, Muhammet Demir`in ise Paf maçında dizinde oluşan sıvı nedeniyle 3 gün istirahat edeceğini daha sonra havuz çalışmalarına başlayacağını ve takımdan 2 hafta ayrı kalacağını açıkladı.

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam nezaretinde yapılan antrenmanda 45 dakikalık düz koşular yapıldı. Daha sonra yarı sahada çift kale maç yapıldı.

Bursasporumuz yarın öğle saatlerinde yapacağı antrenman ile hazırlıklarını sürdürecek.

FOTOĞRAFLAR

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 16:45

Bursaspor TV sevinci

İbrahim Yazıcının Bursaspor TVnin önümüzdeki aydan itibaren yayın hayatına başlayacağı

Bursasporlu taraftarlar, internet sitelerindeki forumlarda, Başkan İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulunu kutlarken, televizyon projesinin kurumsallaşma adına atılmış en büyük adımlardan biri olduğu görüşünde birleşti.

Projeyi uzun süredir beklediklerini ifade eden taraftarlar, takımlarıyla ilgili son bilgileri ve kulübün etkinliklerini Bursa dışında olan tüm Bursaspor sevdalılarının Bursaspor TV sayesinde yakından takip edebileceklerini belirtti.

Taraftar, Bursaspor TV'nin başında eski yönetim kurulu üyesi Murat Yanıklar ile Mehmet Gerçeksi'nin olmasının da sevindirici olduğunu kaydetti.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 16:38

Anadoludan bir şampiyon

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bir kaç sene içinde Anadoludan bir şampiyon çıkacağına inanmaya başladım

Daha evvel inanmıyordum. Ama son yıllardaki gelişmeler, takımlarımızın elde ettiği başarılar bu konuda bizi de umutlandırıyor, gelecek adına biraz daha iştahlandırıyor" dedi!

Sağlam, yaptığı açıklamada, kendisi ve teknik heyetinin, futbol anlayışı olarak görev yaptığı takımlarda altyapıya karşı büyük bir ilgilerinin bulunduğunu söyledi.

Bursaspor'un da çok zengin bir altyapıya sahip olduğunu, ülke genelinde Bursa kökenli birçok oyuncunun Türk futboluna hizmet ettiğini anlatan Sağlam;
''Böyle bir potansiyel varsa bunu bizim de kullanma zorunluluğumuz var. Bugüne kadar açığa çıkmayan bir güç, bir potansiyel varsa bizim görevlerimizden bir tanesi de bunu açığa çıkarmak'' diye konuştu.

-ALTYAPININ ÖNEMİ-
Sağlam, dünyada kulüplerin artık ekonomik anlamda zorlandığı, sıkıntı yaşadığı bu dönemde sadece para harcayarak, dışarıdan futbolcu alarak büyük hedefleri yakalama şanslarının olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Samsun'da çalıştık, altyapıdan 10-12 oyuncumuz A takımda görev yaptı. Kayserispor'a geldik, orada o büyük başarıları yakaladığımız dönemde 12 Kayseri kökenli futbolcumuz kadromuzdaydı. Beşiktaş'a geldiğimizde, biliyorsunuz altyapı olarak Beşiktaş tarihinin en parlak dönemini yaşadık. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kovaladığımız dönemde 12 oyuncumuzu aktif olarak A takımda kullandık. Buraya geldik, burada da A takımımızda antrenmanlara çıkan 7-8 tane Bursa kökenli oyuncumuz var. Bunları, aktif olarak kullanırken bir şekilde Türk futboluna da sunmak istiyoruz. Ayrıca altyapıda potansiyeli olan gençlerimiz var. Onları da ilerleyen dönemde yukarıdaki takımda yani büyük takıma çıkarıp yavaş yavaş kullanmaya çalışacağız. Kaldı ki bu artık zorunluluk haline geldi.''

Sağlam, ''Bursa'da daha önce Beşiktaş'ta görev yapan teknik direktörlere karşı yeşil-beyazlı taraftarların tepkisi oluyordu. Ancak size büyük destek ve sevgi var. Bunu neye bağlıyorsunuz?'' yönündeki soruya, şu yanıtı verdi:
''Tabi öncelikle Allah anne ve babamızdan razı olsun. İyi bir terbiye vermiş olmaları bizim için çok önemli bir etken. Dolayısıyla bunun yanında tabi toplumumuzun değer yargıları var. Onları hep hayatım boyunca zedelememeye çalıştım, uygulamaya çalıştım. Ailemiz bu konuda bizim için çok önemli bir güç kaynağı. Annemi, babamı, ağabeylerimi derken, eşim ve çocuklarım da bu konuda bize çok katkı sağlıyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum. Ama ben bugüne kadar futbol oynadığım dönemde de, antrenörlük yaptığım dönemde de, futbolu sadece futbol olarak saha içinde oynanan bir oyun olarak düşünmedim. Futbolun bir de topluma bakan tarafı var. Özellikle biz gözönünde bulunan insanların işi sadece sahaya çıkıp top oynamak, sadece takımlarını yönetmek değil. Bizleri izleyen milyonlarca genç var. Dolasıyla futbol oynarken buna çok dikkat ettim. Saha içi ve saha dışındaki davranışlarımızla o bizi izleyen, bizi kendilerine örnek alan gençlere iyi mesajlar vermeye çalışırken, antrenörlüğümüz döneminde de yine bunu bireysel olarak yaparken, oyuncularımıza da bu kaliteyi, bu kültürü aşılamaya çalıştım. Tabi bunda ne şekilde başarılı olduk, sağolsun halkımız bunun değerlendirmesini yapıyor. İlgi ve sevgi bizleri mutlu ederken bize sorumluluk da yüklüyor.''

Sağlam, ''Geçmiş yıllarda Samsunspor, Kayserispor, Beşiktaş takımlarını çalıştırdınız. Şu an Bursaspor'un başındasınız. Bundan sonraki hedefleriniz ne olacak'' yönündeki soru üzerine, şunları söyledi:
''Ben geçmişte Samsunspor'da çalıştım. Kayserispor macerasını yaşadım. Orada çok güzel 2 sene yaşadım. Çok büyük başarılar elde ettik. Ondan sonra yaklaşık 1.5 yıl Beşiktaş'ta çalıştım. Şahsımca çok olumlu geçen 1.5 seneydi. Bundan sonraki amacım öncelikle Bursaspor'daki bu 3.5 yılı çok verimli geçirerek planlı, programlı bir çalışmayla Bursaspor camiasının ve Bursaspor taraftarının beklediği o büyük başarıları, o büyük mutlulukları onlarla beraber yaşamak olacaktır. Bundan başka bir amacım yok.''

-TURKCELL SÜPER LİG'DE KALİTE TARTIŞMASI
''Son dönemde Turkcell Süper Lig'de kalite tartışması başladı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın puan kayıplarıyla bu tartışmalar daha da alevlendi. Siz böyle bir kalite sorununun olduğunu düşünüyor musunuz?'' yönündeki soru üzerine, Kayserispor, Sivasspor ve Ankaraspor gibi ligin zirvesini zorlayan ve çok büyük planlamayla, fedakarlıklarla kalitelerini daha yukarılara taşıyan takımlara haksızlık yapmamak gerektiğini ifade etti.

Sağlam, Anadolu takımlarının ekonomik açıdan biraz daha güçlenmelerinin, yıldız futbolcuları ihtiyaç dahilinde hemen ellerinden çıkarmamalarını sağladığını dile getirerek, ''Bu da Anadolu takımlarının kalitesini biraz daha yukarı çıkardı. Dolasıyla bence buraya bağlamak çok daha doğru olur. En azından bir başarı üreten, kalite üreten bu takımlara saygısızlık etmemek lazım. Onların başarısını küçümsememek lazım. Takdir edip, teşvik etmek lazım'' dedi.

-''ANADOLU'DAN ŞAMPİYON ÇIKAR MI''-
''Sizce bu yıl ya da önümüzdeki yıl Anadolu'dan bir şampiyon çıkar mı'' ve ''Kayserispor'da geliştirdiğiniz model epey başarılı oldu. Bursaspor'a geldiğinizde de Kayserispor'da göreve başladığınızdaki havayı bulabildiniz mi'' yönündeki soruları, Ertuğrul Sağlam, şöyle yanıtladı:
''Anadolu'dan Sivasspor bu işi çok iyi götürüyor. Ben bir kaç sene içinde Anadolu'dan bir şampiyon çıkacağına inanmaya başladım. Daha evvel inanmıyordum. Ama son yıllardaki gelişmeler, takımlarımızın elde ettiği başarılar bu konuda bizi de yüreklendiriyor, umutlandırıyor, gelecek adına biraz daha iştahlandırıyor. Kayserispor'da geçirdiğimiz 2 sene bizim için çok iyi bir tecrübe oldu. Dolasıyla o tecrübelerin ışığında da Bursaspor'da çalışmalarımızı yönlendirmek istiyoruz. Bursa'da gerçekten çok büyük bir potansiyel var. Bir defa taraftarın gücü var. En kötü anınızda bile 15 bin seyirciye maç oynayabiliyorsunuz. Ekonomik anlamda çok güçlü bir şehir. Baktığınız zaman büyük başarıları yakalayabilecek potansiyel mevcut burada.''

-MİLLİ TAKIMA DESTEK-
Sağlam, Türk antrenörler olarak ellerinden geldiğinde milli takıma katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Bursaspor'da şu an genç, 19 Yaş Altı ve Ümit Milli Takıma giden oyuncuları olduğunu hatırlatan Sağlam, ''İnşallah en kısa sürede A Milli Takım'da oynayabilecek kalitede oyuncular çıkarıp biz de bu anlamda katkı sağlamak istiyoruz'' dedi.

Sağlam, 2010 Dünya Şampiyonası elemelerinde İspanya ile karşılaşacak A Milli Takım'a başarı dileyerek, milli takımın İspanya'yı yenerek büyük bir avantaj sağlayacağına inandığı sözlerine ekledi

Hakeme İsyan

Yeşil beyazlı futbolcular maçın hakemi Bülent Yıldırıma isyan ederek Penaltımız verilmedi ve yediğimiz golde de faul vardı dediler

İYİ MÜCADELE ETTİK
Lider Sivasspor ile 1-1 berabere kalan Bursaspor’da futbolcular maçın hakeminden şikayetçi. Tadeu’nun attığı golün asistini veren Bekir Ozan Has, “Sivasspor karşısında takım halinde çok iyi mücadele ettik. Futbol adına stada gelen seyircilere ve televizyondan maçı izleyenlere güzel bir futbol izlettirdiğimizi düşünüyorum. Sivasspor maçta tek pozisyona girmeden golü buldu. Bugün şanssızlık vardı üzerimizde ama sonuçta biz iyi yolda olduğumuzu düşünüyoruz. Böyle oynadığımız takdirde Bursaspor daha iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum” dedi.

KEŞKE GALİBİYET OLSAYDI
Tadeu’nun attığı golü Bekir Ozan şöyle anlattı: “Dönen bir topu takip ettim ceza sahası dışından önümdeki adamı eksilttikten sonra ceza sahası içinde bulunan Tadeu’yu gördüm o da topu ağlara yolladı. Keşke galibiyet golü olsaydı diyoruz ama sağlık olsun. Timsah’ın takım kaptanı Ömer Erdoğan da yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Maçın içinde üstün taraf hep bizdik. Belki de sezonun en iyi futbolunu oynadık. Sivasspor da iyi savunma yaptı biz de pozisyon bulmakta zorlanmamıza rağmen 1-0 öne de geçtik. Ancak çok çabuk kalemizde gol gördük ve maç beraberliğe gitti."

GURUR DUYUYORUM
"Takım arkadaşlarımla ve taraftarımızla gerçekten gurur duyuyorum. Sahada herkes özveriyle mücadele etti. Taraftarımız da bizi maçın birinci dakikasından doksanıncı dakikasına kadar destekledi.” Bursaspor’un iyi yolda olduğunu dile getiren Kaptan, “Süper Ligin liderine pozisyon vermeden maçı 1-1 berabere bitiriyorsunuz. Gerçekten üzüntülüyüz. Tum’un attığı golde bana faul vardı beni itti. Maçın ilk yarısında da benim ceza alanında Sedat tarafından düşürülmem penaltıydı. Hakem bunu görmedi onlar da hata yapabilir ama inşallah bir daha böyle hatalar olmaz” dedi.

İNANILMAZ ÜZGÜNÜZ
Timsah’ın orta sahadaki başarılı ismi Mustafa Sarp da Sivasspor beraberliğiyle ilgili şunları söyledi: “İnanılmaz derecede üzgünüz. Lider karşısında çok iyi mücadele ettik ve hiç pozisyon vermeden gol yedik. Genel olarak da maçta rakibimize göre daha fazla pozisyonumuzun olduğunu düşünüyorum. Evimizde 2 puan kaybettik. Aslında biz bu maçı kazanıp üst tarafa yapışmak istiyorduk ama olmadı. Bu hafta bizi çok daha zor bir maç bizi bekliyor. Bizim üstümüzdeki Kayserispor ile deplasmanda karşılaşacağız. İnşallah o maçı kazanıp burada kaybettiğimiz 2 puanı telafi edeceğiz.”

YEDİĞİMİZ GOL TARTIŞILIR
Yeşil beyazlı takımın tecrübeli savunma oyuncusu Volkan Bekiroğlu, yedikleri golün tartışmalı olduğunu belirterek, “Sivasspor’a çok fazla pozisyon vermedik. Yediğimiz golde faul varmı yok mu bu da tartışılır. Lider karşısında maçta üstün olan taraf bizdik. Topu yere indiren, oynamaya çalışan ve galibiyeti arzulayan taraf da bizdik. Rakibimiz uzun toplarla sonuca gitmeye çalışırken, biz de defans ve orta saha olarak buna izin vermedik. Liderden 1 puan aldık inşallah önümüzdeki haftalarda daha iyi olacağız” dedi.

MAÇI TAKİP ETMEDİ
Bursaspor’un genç golcüsü Sercan Yıldırım da 1-1’lik beraberlik sonrası şunları söyledi: “Öncelikle takımımızı kutluyorum çok iyi mücadele ettik. Takımlar hep hakemlerle ilgili sorun yaşıyor herkes itiraz ediyor. Maçta iyi oynadık ve iyi mücadele ettik. Hem Sivasspor’u, hem de hakemi yenmek istiyorduk. Hakem maçı iyi takip etmedi ve yan hakemlerle uyumsuzluğu vardı. Tabi bunu skora yansıtmak gerekiyor. O yüzden Kayserispor maçını kazanıp üst sıralara çıkmak istiyoruz.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
ESmustafa Liste gör
Usta Yazar

mustafa
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 00:35
helal olsun bursaspor yönetimine. hem tv için hemde stad konusunda taraftara kulaklarını tıkamadıkları için. darısı bizim başımıza diyecem ama daha yerel kanallarımızda adam gibi spor programımız yok.
ES-ES
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 00:30
Alıntı yapılan ekosu

Alıntı yapılan Fnd_26

Helal olsun bursaya fakat üç büyükler falan bizde dördüncü büyüğüz lafları yakışmamış..
şöyle yakışmamış. 3 büyüğü kabul ederek. ama biz de büyüğüz yada istanbul takımlarından eksiğimiz kalmayacak falan filan olsa iyi olurdu

ıste yonetıcılerın ısguzarlıgı dıyelım ama bızler bılıyoruz kı o malumıstanbul takımları gozumuzde tırnak  kadar degerlerıyoktur tv konusu ıyı oldu ınsallahen sekılde yayına baslar hayırlı olsun Clap
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Şub/2009 saat 00:25
Alıntı yapılan Fnd_26

Helal olsun bursaya fakat üç büyükler falan bizde dördüncü büyüğüz lafları yakışmamış..
şöyle yakışmamış. 3 büyüğü kabul ederek. ama biz de büyüğüz yada istanbul takımlarından eksiğimiz kalmayacak falan filan olsa iyi olurdu
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
Fnd_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Şentürk
Yer: Edirne
Direct Link To This Post Tarih: 16/Şub/2009 saat 23:01
Yenilsende yensende taraftarın senle...
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
Direct Link To This Post Tarih: 16/Şub/2009 saat 17:11
Bursaspor TV açılıyor

A.A.

Turkcell Süper Lig takımlarından Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ardından Bursaspor Kulubü de televizyon kurdu.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, bugün Bursaspor adına bir ilke daha imza attıklarını söyledi.
“Bursaspor TV” projesinin uygulamaya koyulduğunu anlatan yazıcı, “İstanbul kulüplerinde sadece 3 kulüpte olan kulüp televizyonlarının arkasından 4. olarak, ki biz 4. büyük olmaya namzet olduğumuz için, Bursaspor TV'yi hayata geçiriyoruz” dedi.

Yazıcı, Bursaspor TV'nin internetten yayın yaparak faaliyete geçeceğini, daha sonra uydu aracılığıyla tüm dünyaya açılacak bir kanal olacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Ümit ediyorum ki, herhalde özellikle Bursaspor sevdalısı olan herkesin çok hoşuna gideceği bir kanal olacak. Kulüple ilgili doğru haberleri, bazı aktiviteleri direkt olarak Bursaspor taraftarlarına, Bursaspor severlere ulaştıracağız. Böyle bir ilki gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyuz. Bursaspor TV, önümüzdeki aydan itibaren yayın hayatına başlayacak. Hayırlı olsun.”

Burssapor Kulübü eski yöneticilerinden, projenin kurucusu İnteraktif Medya A.Ş'nin sahibi Murat Yanıklar da projenin teknik detayları hakkında bilgi verdi.
Yanıklar, Bursaspor TV'nin, yenilikçiliği barındıran bir proje olduğunu dile getirerek, “Bu proje, normal bir televizyon projesinin de biraz daha dışında. Bu sene özellikle medya dünyasında dijital platformların yanı sıra şimdi de IP tabanlı platformlar yayına geçecek” dedi.

IP üzerinden yayın yapacak birçok kanal olduğuna değinen Yanıklar, şunları söyledi: “İnternet TV dediğimiz aslında IP platformu üzerinde çalışacak bir yapı. İnternetten, cep telefonlarından mobil olabilecek her yerden izlenebilecek tarzda bir kurgu hazırlandı. Bu sene evlerimizdeki televizyonlardan internete bağlanıp, aynı uydudan izlenebilen platformlar gibi internet üzerinden televizyon yayınlarını izleyebilir hale geleceğiz. Bursaspor TV'nin temel altyapı yatırımı da bu. Çünkü televizyon dünyacılığında da medya dünyacılığında da özellikle bu tarafa doğru gitmekte. Uydu ise hali hazırdaki potansiyelini de elde tutmak için gereklilik olan bir yatırım. Bunla ilgili sadece lisans üzerinde çalışmamız kaldı. Onunla ilgili olan çalışma sonlanmak üzere.”

Bursaspor TV Genel Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Gerçeksi de 2 yıldır üzerinde çalıştıkları Bursaspor TV projesinin sonuna geldiklerini bildirdi.
Bursaspor TV'de çalışacak ekibin hazır olduğunu vurgulayan Gerçeksi, şunları kaydetti:

“Biz, internet tabanlı, geleceğe yönelik, Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir şeyi başlatıyoruz. Bugün Türkiye'de 3 kulübün televizyonu var. Biz, 4. televizyon oluyoruz ama konsept açısından Türkiye'de bir ilki yapıyoruz. Avrupa'daki yapıları inceledik. Sürekli onları takip ettik. Özellikle İngiltere'deki Manchester United, Arsenal kulüplerini örnek aldık.”

Hürriyet

Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4142434445 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır