eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Transfer Sezonu -3-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 293>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2008 saat 01:11

Bu takımın defalarca kez söylediğimiz gibi hücum hattına adam akıllı 3-4 transfer yapılmazsa ligde kalmamız çok zor . Martin Mistre'nin de dediği gibi Kamber transferi gereksiz bir transfer gereksiz olmasa bile öncelikli eksiğimiz değil sol açığımız kim ? oyun kurucumuz kim ? golcümüz kim ? Ön liberoda Doğa'yı oynatırsın çok da güzel oynar . Ayrıca sözleşmesi neden uzatılmıyor ? 23 yaşında ve geleceğin yıldız adayları Doğa ve Sezgin'e en az 3 yıllık imza attırılmalı .

Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2008 saat 00:22
tekrar merhaba, her gun 100 tane mesaj yazacak konu bulan bazi arkadaslarimiza gipta ediyorum... gercekten kendilerini bu kadar zorlamasalar cok iyi olacak.. resmen MSN sayfasi gibi oluyor ve okunacak seyleri aralardan bulup cikarmakta zorlaniyor insan...

herneyse, bence taraftarimizda bir akil tutulmasi yasaniyor... tuhaf davranislar sergiliyoruz... bundan 2-3 hafta once Dahmane diye biriyle ön protokol imzalandi... herkes kim bu filan dedi.. arastirdik baktik 2. sinif bir Belcika takiminin 3 . sinif oyuncusu.. ama is yapabilir gibi de duruyor... sonra oyuncunun gelmesi gereken zaman gelmedigi durum ortaya cikti.. bu kez herkes bir anda.. "Dahamane nerde, Dahmane'yi getir buyuk baskan, Dahmane gelecek dertler bitecek demeye basladi.." tekrar soruyorum kim kardesim bu Dahmane?  gelmesin ...  Turkiye liginde sezonda 7-8 gol atan bir adamdan daha fazlasi oldugunu dusunduren  şey ne? Cezayir asilli  Fransiz.. Cezayir Milli takiminda oynuyor mu? HAYIR.... Fransa Milli takimi? komik olmayalim elbette hayir.. eee o zaman nedir bu Dahmane gelsin diye yazip durmalar? komik olmuyor mu biraz?

yine ayni sekilde Kamber Arslan transferi var. önümüzde... 1 tane defansif ortasaha alinmasi gundemdeydi zaten... Selcuk Sahin, Fahri Tatan ve Kamber Arslan'da bu mevki icin dusunulenlerdi..  Selcuk'u alamayiz cunku Fener'de defansif ortasaha konusu Aurelio'nun tüymesinden sonra karisti... Fahri'de gecen sene bu mevkide yasanan sıkıntıdan dolayı bırakılmaz, zira Cisse uzun sureli sakatlik ve cezali durumlari yaratmisti.. Kamber Arslan tek alternatifti ve onu da aldik mi almadik mi  net degil henuz... simdi herkes objektif olsun, Kamber Arslan kim? bastan herkes gibi  Selcuk veya Fahri olsun istedik.. simdi Kamber gelmiyor diye panik oluyoruz... tekrar soruyorum Kamber kim arkadaslar? Emre Toraman'i 1,5 yil once G.Saray istiyordu ..Kamber'in Kayseri'de oynadigini ben yeni farkettim.. Kayseri'nin Turkiye'de bu kadar dikkat ceken bir takim olmasina ragmen Kamber'in bu denli silik kalmasi sizce bize birsey anlatmiyor mu? biz Lig A'da Emre Toraman'i oynattik o pozisyonda.. adam yarim sezon oynadi ve yeni yeni sehre ve takima isinmaya basladi.. hatalari oldu..belki sozlesmesinin sartlari suan icin agir ve o nedenle gitsin diye PAF'a yollandi... bunu yapmak yerine oyuncuyu kazanmaya calissak ve orta noktada bir ara teklif etsek olmuyor mu? Kamber filan ne isim yapmis Emre Toraman'la kiyaslandiginda? yaslari da ayni sayilir.. Bonservis filan da odemeyecegiz.. neden bu yanlis isi yapiyoruz? acaba Emre Toraman'la Riza Calimbay'in yollari Caykur Rize'de kesistide orada bir sorun mu yasandi da bu adam gonderilmek isteniyor?

yahu Kamber'i bile alamiyorsun iste.. para yok diyorsun.. Emre Toraman'i da satamiyorsun.. yonetim olarak madem paran yok, yapman gereken oncelikle elindekileri degerlendirmek olmali degil mi? yap o zaman.. birak Kamberi filan Emre Toraman o pozisyon icin yeterli..zaten elimizde Doga, Birol, M.Akif var...

Doga demisken... bizim taraftarimizin daha yuksek sesle sormasi gereken bir diger soru da 2009 yilinda sozlesmesi bitecek olan Doga Kaya ve Sezgin'le neden 3 yillik yeni sozlesme imzalanmadigidir.. birakin Dahmane'yi, Kamber'i... bu takimin super lige gelmesinde ve orada kalici olmasinda buyuk yarar saglayabilecek bu oyuncularla derhal sozlesme yenilenmeli.. yoksa sezon ortasinda bir takima imza atarlar, sezon sonunda da bedavaya giderler...

Kocaeli'nin Jestrovic transferi ornek olmali... cok mantikli ve iyi arastirilarak yapilmis bir hamle...defalarca Belcika'da gol krali olmus bir oyuncu ve Kizilyildiz'da da cok gol atti gecen sene... bizim yonetimin hatasi tamamen menajerlerden gelen oyuncu onerierine gore secim yapmalari.... oysa bizim istedigimiz oyuncularin menajerlerce uygun sartlarda bize sunulmasi lazim ...

bizim yonetimin Hirvatistan ligi merakini gorunce orayi inceledigimde ilk tespitim elbette ligin gol krali Zelimir Terkes olmustu..  burada da dile getirdim... Hirvatistan ligi gol krali.. 29 macta 21 gol atmis biri maalesef bir Dahamane olamadi..  bence hala bu adami almak icin sans var.. sozlesmesi bitmis.. Hirvatca siteleri ingilizceye otomatik cevirerek yaptigim incelemede 2 ay once Bursaspor'un kendisiyle ilgilendigi, Turkiye'ye gelmeyi cok istedigi ama teklifin yeterince ciddi olmadigini dusundugu icin kabul etmedigini yazmislar... Yonetime sesleniyorum.. eger Hirvatistan liginin en az gol yiyen kalecisi bizim icin iyi diyorsaniz, en cok gol atani da isimize yarayacaktir.. ustelik bonservisi de yok..

oyun kurucu konusuna gelince... Kasimpasa'nin 10 numarali Brezilyalisi Andre Moritz mutlaka dusunulmeli demistim... bunu yineliyorum....hatta +2 yabanci kontenjanina bile alinsa iyi olur..zaten 21 yasinda... bu arada son zamanlarda inceledigim isim Lokeren'in Hirvat oyuncusu Mario Carevic... eger merak edenler varsa birlikte bu ismi inceleyebiliriz... hatta forumda bir lokeren'li ES-ES'li hemsehrimiz vardi diye hatirliyorum, kendisinden biraz yorum alabilsek sevinirdim.... Stuttgart'ta pek basarili olamamis ama Hirvatistan'da gayet parlak bir jenerasyonun onde gelen fertlerinden... Lokeren'de attigi 4 golun 3'u ayin golu yarismasina girdi...

http://www.dailymotion.com/video/x4x9zf_belgium-goal-of-the-month-march-com_sport

http://www.dailymotion.com/video/x4k2rq_belgium-goal-of-the-month-februari_sport

http://www.dailymotion.com/video/x3mxgo_belgium-goal-of-the-month-november_sport

yabanci sitelerde gayet iyi bir oyun kurucu oldugu yaziyor... bence Zelimir Terkes ve Mario Carevic isimlerini biraz olsun dusunmek lazim...

Sol kanat icinse onerimi guncelliyorum ve bence bazi arkadaslarin da onceden soyledigi gibi Kasimpasa'nin sol acigi Erhan Kucuk'u oneriyorum... sanirim bu oyuncuyu anlatmaya gerek yok... Lig A'dan da, Super Ligden de taniyoruz... frikikleri de muhtesem...  degerlendirilmeli..

kaleci meselesine gelirsek.. Ivesa bizim icin bir muamma.. hadi diyelim ki cok iyi bir kaleci... koca bir sezon sakatlanmayacagi ne malum? G.Saray gecen seneyi 2 kaleciyi de kulanarak gecirdi... Besiktas yine ayni sekilde... 2 sene once Fenerbahce resmen 3. kalecisiyle sahaya cikmak zorunda kaldigi maclar olmustu... Gecen sene kume dusen Rize'nin elinde Gonzales ve Ozden gibi iki onemli kaleci vardi... Manisa'da Bulent, Martinez, Ufuk gibi oyuncular vardi... Kocaeli'de yine oyle, Antalya'da Fevzi'nin yanina Omer Catkic alindi... tum bunlar bize birsey anlatiyor olmali... ne yapacagi belli olmayan Ivesa'nin kötü cikmasi veya olmayacak bir periyotta sakatlanmasi durumunda kaleyi Sinan'a emanet etmek bu cocuga da haksizlik.. yeni ciktigimiz ilk sene de daha dikkatli ve tedbirli olmamiz lazim...

Yonetime bu haftalik soyleyecegim son sey " elinizdeki oyuncu kaynagini yeniden degerlendirin. Transferde Gecikiyorsunuz"...

kalin saglicakla...
Yukarı
enes1965 Liste gör
Usta Yazar

Enes Ak
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2008 saat 00:21
Bencede bu yasa Eskişehirspor için yapılmış  galiba...Diğer takımlara belediyeler yardımı sağlarken biz bize uygulanan yasadan dolayı yardım alamıyoruz!
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
Direct Link To This Post Tarih: 15/Tem/2008 saat 00:16
yav siz niye yanlış anlıyorsunuz.Yazıyı düzgün okumazsanız böyle yorumlar yaparsınız.Hoca ne diyor ''Yasaların ESKİŞEHİRSPOR'a yardım etmesini engellediğini'' söylüyor.Yani diğer kulüplere yardım yapılabilinir.Yasa eskişehirspor'a has yani.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
cisse007 Liste gör
Deneyimli Yazar

Halit
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:51
forumu her gece büyük bir hevesle açıyorum arıyorum tarıyorum yeni gelişmele yeni transfer haberleri ya da en azından sorunlu transferler çözülmüşmüdür diye.. yenileri şurda kalsın tamam bu futbolcuyu aldık iyimidir kötümüdür dedirtmeden yalan oluyo ya yeterli göremediğimiz kamberi bile mi alamadık yani. biz basın açıklamalarını kaale almayalım o zaman ya söylenen sözler hep yalan ya da olasılıklar üzerine kesin diye demeçler veriliyo. bu taraftar haber bekliyor bu taraftar zamanında başarılarıyla nam salmış eskişehirsporumuzu özlüyor!! yinede hepimiz umutlu hepimiz takımımızın arkasındayız ne olursa olsun. sahaya çıkacak bütün oyuncular 3. ligten alınmış olsa yine destekçiyiz trübünde. yönetimin yapması gereken böyle özverili büyük bir camiaya karşı takımımız adına biraz daha özverili davranmalı...
bu forumda dahi 2 düşünüp 1 yazmaya çalışıyoruz kaliteli bellii standartlarda bir forum sitemiz olsun diye; tamam transfer de istemiyoruz en azından yalan yanlış açıklama yapmayın bu takımın bu büyük camianın kalitesini düşürmeyin buna hiçkimsenin hakkı yoktur! yaklaşık 2 aydır bizden çok balon haberi yayınlanan bir süper lig takımı daha yok nedendir acaba(!)
seni sevmeyen ölsün..
Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:46
Tabi, tabi gelecektir Kamber. Kamber siz düğün olur mu ? Konu bir tek Kamber olsa sorun yok ama ortada sorun çok çözüm yok. Bu soruları çözmek için oradalar.
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:36
zamanında bazı abilerimiz söyledi bu kadar para çıkmaz dedi herkes başkan diyorsa bir bildiği vardır dedi şimdi parayı soruyor herkes
nebi başkanda gider ayak kıyağını yaptı bir tesis yaptırdı yaptırmasa daha iyiydi 8.5 trilyon belası çıktı
halil ünal nerden bilecekti nebi başkanın bu parayı isteyeceğini para istediği için kızıyorsunuz adam sanki zamanında büyükerşenin projesini halil ünal engelledi (amacım onu savunmak değildi ama çok haksız eleştri yapılıyor) nebi başkan şimdi başkan olsaydı bu toplantı olmazdı zaten halil ünal herkese temas etmeye çalışıyor kolay değil bu işler
kamber ise gelecektir muhakkak her duyduğunuza inanmayın yönetim rıza hoca başkan çocuk değil ya yok yere ortalığı ayağa kaldıracak
neticesinde azcık daha sabretmemiz gerekli diye düşünüyorum
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:33
Alıntı yapılan ü.evlerispor_ömer5

bırakya kımse babasının hayrına yapmaz bu ısı herkes bızmı onlar kadar zengın olupta esksıehırspora harcıycagız ola ntaraftarına olur surda evde ac yatıcagını bılen bı aıle verır 1 mılyarını ama bu acgozluler vermez keske 3 uncu lıgde olsak keskeee....

Bak sevgilim kardeşim sen takımı 3.ligte görmek istiyorsan hayallerinde gör ve bu takımın adaını 3.lig ile asla yan yana koyma kusura bakma ama kardeş ama senın şu sözlerden sonra yerin 3.lig diye düşünüyorum.. bu takım asla öyle yerlerdeolmaz sen merak etme ve böyle kin dolu mesajlar yazma ayıp yaa. nedemek 3 lige düşsün tövbe de . biz bu takımı buraya getiresiye kadar neler çektik farkında değilsin sanırım....
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
esesreha Liste gör
Usta Yazar

Reha Yılmaz
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:27

Başkanın elinde patlayan bir bombası daha. Yüzleride hiç kızarmıyor bunları söylerken. Kökende siyaset olduğu için birazda alışmışlar. Salla gitsin Türk insanı duygusaldır ve saftır yerler.

Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 23:22
Evet kayserililer de Kamber hala buralarda geziyor diyorlar ? Ne biçim iş bu yaaaaaaa ???
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 293>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır