eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3839404142 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 13:05
Alıntı yapılan sedefes

şimdiki ismiyle DTP lileri ilk defa Meclise sokan Sosyal Demokratlarmış.....doğrumu yıl 1991 ilk defa Mecliste PKK bayrağı ve kürtçe yemin etme SHP milletvekili  Leyla ZANA ...Buna sebebiyet veren O zamanın Sosyal Demokratları.....

1991 Genel Seçimleri yaklaşırken SHP’nin, partiden daha önce ayrılan Kürt kökenli
milletvekillerinin oluşturduğu Halkın Emek Partisi (HEP)’yle kurduğu seçim ittifakı da partinin kamuoyundaki desteğini yitirmesine yol açan başka bir unsur olmuştur. Yapılan seçim birlikteliğinden umduğunu bulamayan SHP, ayrıca seçimlerden sonra HEP kökenli milletvekillerinin tavır ve davranışlarından büyük zarar görmüş, bu vekillerden Leyla Zana’nın mecliste Kürtçe yemin etmesi ise bardağı taşıran son damla olmuştur. DYP ile koalisyon görüşmelerinin hızlandığı dönemde meydana gelen bu olaylar, parti içi sorunların daha da artmasına yol açarak SHP’nin bu görüşmelerdeki pazarlık gücünü zayıflatmıştır.
  Görüyormusunuz şuan bir parti BTP lilerle bu şekilde ittifak yapsa ne olur..Birazda geçmişini incelemede fayda var..Şuna inandımki bu siyasilere hiç güven olmuyo al birini vur öbürüne....

Birde bunu biri bana açıklasın PKK bu ülkenin hayrına iş yaparmı iyiliği için bi iş yaparmı Tunceli de bilidiri dağıtmış ya boykot yada Hayır oyu kullanın demiş.Bu PKK vatansevermi ...

Referanduma sayılı günler kala, terör örgütü PKK'nın silahlı kanadı HPG, Tunceli'de halka bildiri dağıtıp tehditler savurdu. Sandığın boykot edilmesi ya da 'hayır' oyu kullanılması yönünde telkinlerin yer aldığı bildiri, vatandaşa yapılan baskıyı da gözler önüne seriyor.

Halkın sokağa dökülmesinin istendiği bildiride, "Özgür anayasaya karşı uyanık olmaya, BDP'nin boykot tavrına destek vermeye ve 'hayır' oyu kullanarak hükümetin oyununu bozmaya çağırıyoruz. CHP-MHP-PKK aynı görüşte mi oluyo...menfaatleri nerede çakışıyo...düşmanımın düşmanı dostummu aceba..bu mantıkmı..

Bu ülke üzerinde oynanan oyunların farkına varın artık. Düzmece haberler ve eylemlerle oynanan oyunu farkedin. Pkk eğer sandıktan hayır oyu çıkmasını istemiş olsa tam referandum sürecinin başlamasıyla birlikte eylemsizlik kararı almazdı. Artan terör saldırılarını daha da arttırır ve bu saldırıların sonucunda halkın tepkisi büyüyerek HAYIR oyları açık ara giderdi. Yandaş medya bu tür haberler yapmaya devam ediyor, bu tür haberlerde hedef kitle pkk karşıtı milliyetçi mukaddesatçı HAYIR cephesi. Böylesine uyduruk haberlerle Hayır vermeye karar veren kesimin oylarını etkilemeye çalışıyorlar.

Referandum başlayana kadar hemen her gün şehit haberleri alıyorduk. Pkk her gün bid yerlerde kalleşçe saldırılar düzenliyor anaların yüreği yanıyordu. Ne oldu da birden referandum süreci başlar başlamaz eylemsizlik kararı aldılar.  pkk nin siyasi uzantısı olan bdp nin oy deposu olan illerdeki  anket sonuçlarına bakın ve sonra MHP ve pkk nin mi yoksa AKP ve pkk nin mi bir safta olduklarını söyleyin. atalarımız ne güzel böylemişler "Lafa bakılmaz aynası işidir kişinin" istedikleri kadar boykot ya da hayır lafları etsinler icrata bakınız.
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 12:46
Dün akşam, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu programda söyledi. 135 maddelik bir paket daha geliyor. Yanlış anlamadıysam, şayet "Evet" çıkarsa, yeni bir paket daha getirecekler. Sabah gazeteleri okurken Vakit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın İzmir'de söylediklerini gördüm:

Abdurrahman Dilipak konuşmasında, 12 Eylül'deki referandumda oylanacak anayasa değişikliğinin gerçek değişiklik için bir ön hazırlık olduğunu, değişimin önündeki engelin kaldırılacağını belirterek, “Yeni bir anayasaya bu değişiklikle toplum ısınıyor. Yine bu bir eğitim süreci. Bu süreci iyi değerlendirelim. Taşlar yerine oturacak. Siyasi partilerin kapatılmasının güçleştirilmesi çok doğru. Düzenin değiştirilmesi engelleniyordu. Yetersiz ama doğru, ileri yönde atılmış bir adım." (Kaynak: Vatan Gazetesi)

Böyle yuvarlak söylemlerle; nasıl olacağını açıklayamadan, askeri vesayetten kurtulma deyin, 12 Eylül hesaplaşması deyin, statükodan kurtulma deyin; şehit ailelerine, kadınlara, engellilere özel ayrıcalık deyin, üfürün ancak iyi düşünün iyi!
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
taner_es Liste gör
Usta Yazar

Mr. BLaCk
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 12:40
çok yanlış düşünceler var evet konusunda. askeri mahkemelerden görevlerin alınması tamamen saçmalık. düşünsenize ülke nereye giderse gitsin darbe yapılamıyacak. veya kırkta yılda bir babayiğit çıkacakta darbe yapacak. siyasetçilerin kendilerini garanti altına almaktan başka yaptığı bişey değil bu referandum halkın işine yarıyacak bi kaç madde var sadece onlarda ana yasa değişikliği yapılmadan değiştirilebilir. eğer bu kafayla gidilrse yakında recm cezası, hırsızlık yapanın elinin kesilmesi gibi vs şeriat kanunları geçerli olcak.gözümüzü yummamak lazım giderek bi iran ırak gibi oluyoruz. türban ve başörtüsü birbirine karıştırılıyor. halkımız maalesef gerçekleri görmekte uyarılmıyor. bunu ne muhalefet partileri nede iktidar partisi yapıyor. sizce halkın yüzde kaçı biliyor hangi maddelerin değiştiğini? aslında tek bi güç olunsa en önemlisi sandığa gitmemek.en güzel ders bu olur her iki tarafada. madem değişiklik yapıyosunuz halk için yapın kendiniz için değil. burdaki amacım propaganda vs değil. sadece birazcık gerçekleri göz önüne sermek. kimseyi kırdıysam k.bakmasın
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 12:29
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Yer: N - E - S - W
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 12:26

1. bende o sözünü izledim. ben baştan beri yazıyorum daha önceki msjlarımı okuduysan dini açıdan muhafazakar hiç değilim. yani akpye yakın bi cizgi içersinde değilim ama anayasa değişikliğindeki maddeleri onaylıyorum.

bi önce msjımda bişeyi düzelteyim dine saldırmak yerine dine sığınmak olarak çünkü daha önceki senin msjında şu sözler vardı "Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz" benim aklımdan bile geçmeyecek şeyleri yazmışsın lafım onaydı.

kenan evren yargılanması değil değişiklik eğer o anasaya değişmezse bu ülkede bugün darbe olsun darbeyi hiç bir haklı gerekçeye dayandırmadan yapan yargılanamayacak çünkü suan yasa var ve diyorki askeri yönetim baştayken her ne karar verirse versin daha sonra bu kararlarından dolayı yargılanamaz tutuklanamazlar işte bu maddeye dayanaraak az daha 2000 yılların başında darbe görüyorduk

geleyim başa erdoğanın söyledğio söze bi yerde sordular geçmişe yönelik hatalarım vardır değiştim dedi. bu ne kadar inandırıcı herkes kendi karar verir inanın demiyorum. bakarsınız aynı sözleri devammı ettiriyor ettirmiyormu. 

herkes için diyorum bugün a düşüncesindeysen okudukca gördükce yaşadıkca düşüncen bye kayabilir. kendiminden de bilirim. ama herkesin bildiği bi örnek söylemem gerekirsede.

antalya altın kelebek ödüllerinde ahmet kayaya kürtçe konuşuğu için çatal bıçak atıp ahmet kayayı yurt dışına çıkışına sebep olan serdar ortaç daha geçenlerde bu davranışımın ne kadar yanlış olduğunu şimdi anlıyorum ve özür diliyorum dedi. hepimiz insanız ve hepimiz bir robot gibi sabit bi düşünceye programlı değiliz. yaşadıkca gördükçe değişiriz.

eğemenlik kayıtsız şartsız allahındır sözüne kesinlikle katılmıyorum o sözü savunmuyorum. ama şunuda biliyorum insanların zamanla düşünceleri fikirleri söylemleri yaşadıklarına gördüklerine göre değişir. inanmak veya inanmamak bize kalmış.

osmangazinin oğlu orhan gaziye vasiyetindeki gibi (istanbul değil İSLAMBOL)
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 12:00
Alıntı yapılan haydibastıresesim

Alıntı yapılan PUSULA

Alıntı yapılan esaf

Şu anki hukuk sisteminden rahatsız olabilirsiniz. Ki benimde oldugum cok kararı var. Ancak rahatsız oldugum sistemi adeletsizliginden zerre derecede süphem olmayan Akapeye teslim edecek degilim.

Hadi bütün herşeyi boşverinde Akpnin yargıyı kendi tarafına cekince neler yapacagını gecen sene gormedikmi? Haburda teroristlerin ayagına savcı goturen kimdi? abdullah ocalan onderimizin emriyle geldik diyenleri pişmanlık yasasından yararlandıran kimdi?

Şu tablodan memnun olan varsa yargıyı akapeye teslim edebilir...

şu tablodan hangi türk milliyetcisi memnun olabilirki. ama lütfen bişeyi unutmayın siz yanlı medya (amerika medyası) olark buraya 40 kamera gönderir bunlara şhow yaptırırsanız bunlarda bunu en iyi şekilde kullanır. burda hiç kamera olmasaydı bunlar geldikleri gibi geri gider davulu tokmağa bir kere bile vurmazdı. iki şeyi bir birinden ayırmak lazım genelkurmay başkanı bile dedi. "haber yapmak vardır ülkeyi bölmek vardır bu iki bir birinden alakasız şeyi öyle bi harmanlayıyorlar ki şüphe duyuyoruz".

buraya 10 larça kamera yollayıp kazanmış galip gelmiş havası yaratan show yaptıran medya suçlu değilmi?

Sizin beyin fonksiyonlarınız nasıl çalışıyor gerçekten çok merak ediyorum.

Yani üstte arkadaşın yolladığı fotoğraf ve açıkça görülen rezalet tablosundan tuta tuta medyayı mı sorumlu tuttunuz ? valla helal olsun. Allah size nasıl bir beyin bahşetmiş hergün şükretmeniz lazım.

neymiş medya 40 kamera getirmiş ondan öyle olmuş...oraya 40 değil 40 bin tane kamera getirsen bu vatanda terörist şov yapamaz kardeşim. ama onlara şov yaptıran, 7'şer dakikada hepsini sözde yargılayıp serbest bırakan pek "namuslu" idareciler var bu ülkede.

Bu idarecilere küfür etme hakkımı şimdilik erteliyorum. hele bir iktidardan düşsünler...

valla açıkca söylemek gerekirse senden daha iyi çalıştığı kesin gözüküyor. kendin konuşuyon kendin cvplıyon 7 dakika sorgulayıp serbest bırakan diyon benmi sorguladım senmi sorguladın git onu onları sorgulayan yargıtaya savcıya sor neden bıraktın diye üstüne bide benden hayır için apoya cok cok ihtiyaçımız var diyen yargıtay üyesini sor bu sözü söyleyen bi yargıtay apoyu asabilirmiymiş onu sor. bunları gören bir beynim olduğu için şükrediyorum. unutma yargı bağımsız suan yargıda bulunan en genç hsyk üyesi 13 yıl önce atandı.

her soruya bilgim içersinde cvp veririm ama önce saygı ben sizler neden hayır diyorsunuz diye ne size vatan haini dedim ne terörist ama maşallah bi evet dedik diye her kalıba soktunuz. sizin bumu demokratik anlayışınız. özgürlikten bahsedeceksen bu ülkede önce kendini yargıla.

Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 11:56
Alıntı yapılan PUSULA

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Birileri " Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir " diyordu,zinhar yalan.Egemenlik kayıtsız ve şartsız Allahındır " Recep tayyip erdoğan

Şimdi kalkmış Recep efendi Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor.. Yorum sizin..

gerçekten birşey bilipte bişeye dayındırp evet deseniz bende eyvallah dicem evet dicem

yukarda söylediğin su söze bak komediden başka bişey değil. ne kadar okudun ne kadar biliyorsun geçmişi bilmiyorum  

kenan evran 82 anayasasını oluştururken hukukcuları topluyor ve diyorki bu güne kadar egemenlik kayıtsızsız şartsız milletindir  vardı yeni anayasada egemenlik kayıtsız şartsız devletindir ibaresi olucak demiş. şuanki anayasa devleti halktan koruyan bi anayasa olması gereken halkı devletten karşısında madur etmeyen bi anayasa.

bu dinci kafayı bırakın bana gerçeklerle gelin. her cvp veremediğinde dine saldırıp başak şeylerin arkasına sığınmayın.

Recep beyin 180 derece açı ile sözünden döndüğünü değiştiğini göstermek istedim ama anlayayamışsın.Kenan evren yargılanabilecek mi ? Yoksa süre aşımı mı olucak ? Adam zaten ölecek yargılasan kaç yazar ? Neyine cevap veremedim ? Sözü söyleyen erdoğan sonra inkar eden erdoğan hala gerçeklerle gelin diyorsun..Nerede dine saldırmışım ? Bizim davamız BOP değil TÜRK İSLAM davası.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 11:51

Birileri " Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir " diyordu,zinhar yalan.Egemenlik kayıtsız ve şartsız Allahındır " Recep tayyip erdoğan

Şimdi kalkmış Recep efendi Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor.. Yorum sizin..

gerçekten birşey bilipte bişeye dayındırp evet deseniz bende eyvallah dicem evet dicem

yukarda söylediğin su söze bak komediden başka bişey değil. ne kadar okudun ne kadar biliyorsun geçmişi bilmiyorum  

kenan evran 82 anayasasını oluştururken hukukcuları topluyor ve diyorki bu güne kadar egemenlik kayıtsızsız şartsız milletindir  vardı yeni anayasada egemenlik kayıtsız şartsız devletindir ibaresi olucak demiş. şuanki anayasa devleti halktan koruyan bi anayasa olması gereken halkı devletten karşısında madur etmeyen bi anayasa.

bu dinci kafayı bırakın bana gerçeklerle gelin. her cvp veremediğinde dine saldırıp başak şeylerin arkasına sığınmayın.

Yukarı
sedefes Liste gör
Deneyimli Yazar

özer sedef akyazı
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 11:16
şimdiki ismiyle DTP lileri ilk defa Meclise sokan Sosyal Demokratlarmış.....doğrumu yıl 1991 ilk defa Mecliste PKK bayrağı ve kürtçe yemin etme SHP milletvekili  Leyla ZANA ...Buna sebebiyet veren O zamanın Sosyal Demokratları.....

1991 Genel Seçimleri yaklaşırken SHP’nin, partiden daha önce ayrılan Kürt kökenli
milletvekillerinin oluşturduğu Halkın Emek Partisi (HEP)’yle kurduğu seçim ittifakı da partinin kamuoyundaki desteğini yitirmesine yol açan başka bir unsur olmuştur. Yapılan seçim birlikteliğinden umduğunu bulamayan SHP, ayrıca seçimlerden sonra HEP kökenli milletvekillerinin tavır ve davranışlarından büyük zarar görmüş, bu vekillerden Leyla Zana’nın mecliste Kürtçe yemin etmesi ise bardağı taşıran son damla olmuştur. DYP ile koalisyon görüşmelerinin hızlandığı dönemde meydana gelen bu olaylar, parti içi sorunların daha da artmasına yol açarak SHP’nin bu görüşmelerdeki pazarlık gücünü zayıflatmıştır.
  Görüyormusunuz şuan bir parti BTP lilerle bu şekilde ittifak yapsa ne olur..Birazda geçmişini incelemede fayda var..Şuna inandımki bu siyasilere hiç güven olmuyo al birini vur öbürüne....

Birde bunu biri bana açıklasın PKK bu ülkenin hayrına iş yaparmı iyiliği için bi iş yaparmı Tunceli de bilidiri dağıtmış ya boykot yada Hayır oyu kullanın demiş.Bu PKK vatansevermi ...

Referanduma sayılı günler kala, terör örgütü PKK'nın silahlı kanadı HPG, Tunceli'de halka bildiri dağıtıp tehditler savurdu. Sandığın boykot edilmesi ya da 'hayır' oyu kullanılması yönünde telkinlerin yer aldığı bildiri, vatandaşa yapılan baskıyı da gözler önüne seriyor.

Halkın sokağa dökülmesinin istendiği bildiride, "Özgür anayasaya karşı uyanık olmaya, BDP'nin boykot tavrına destek vermeye ve 'hayır' oyu kullanarak hükümetin oyununu bozmaya çağırıyoruz. CHP-MHP-PKK aynı görüşte mi oluyo...menfaatleri nerede çakışıyo...düşmanımın düşmanı dostummu aceba..bu mantıkmı..

Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 11:16
Alıntı yapılan sedefes

kim olursa olsun siyasete din karıştırılmamalı onun üzerinden siyaset yapılmamalı..bizim ülkemizde egemenlik kayıtsız şartsız milletin değilmi tabiki milletin ozaman akp niye iktidarda başbakanlık yapıyo erdoğan milletin oyuyla geldi ve kimsede bi şey diyemiyo taki sandıktan bozguna uğrayana kadar yani egemen milletin oyula gidecek...
     ama egemenlik kayıtsız şartsız Allahın denirse bunada kayıtsız şartsız müslümansan inanacaksın...çünkü doğru bir laf....çünkü o laflar bulunduğu konuma göre kullanırsan doğru..

Amaç ATATÜRK'ün sözünü karalamaktı Wink Ama başarılı olamadı.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3839404142 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,953 saniyede hazırlanmıştır