eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Göztepenin Maçları Eskişehirde..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 30>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
vagabond26Es Liste gör
Yazar

Aykut
Yer: Eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı vagabond26Es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:28
ben sabahleyın maca gelırken aklıma geldı zaten bunları arasında kesın sakaryalı vardır ortalık karısır dedım Oda oldu zaten
Herkez Sever Biz Ölürüz
Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam
OSMANGAZİ TAYFASI
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:26
Ben burada kesinlikle bizim taraftarımızın haklı olduğunu düşünüyorum bizim mabedimize zaten o atkı ile girilmesi bile imksansız bir olay...
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:25
Sevgili Banner olayla ilgili aydınlatıcı olduğun için gerçekten sağol...
Artık çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor; bir şeyi unutmamak lazım, bizim taraftarımız maalesef üzerinde kırmızı-siyah atkı, forma olan kendi taraftarına bile şiddetle yaklaşıyor. Aşmamız lazım, gerçekten...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
  Alıntı EsEsliyim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:21
Sen Göztepe maçındasın ne amaçla gitmişsin göztepeye destek için, ne işin var sakarya ile başlayan cümlelerin o maçta???

Kime neyi ispatlamaya çalışıyoruz??..serdareses işi şurayamı getiriyorsun; "biz tribünde kimde bıçak var kimde yok kontrolü yapmak için sakaryaya küfür ettik kavga çıktı bıçaklılar belli oldu"

Yok böyle birşey ya hakkaten yok gün geçtikçe düzeleceğimize gün geçtikçe batağa batıyoruz, kimse o ona bunu yaptı bu buna bunu yaptı sonra kavga çıktı demesin senelerce bu forumda veya başka forumlarda bu hikayeler anlatılıyor...Bir kere kimse çıkıpta bu olaylardan sonra özür dilemedi bir kişi biz yanlış yaptık bir daha olmaz demedi...

Artık bıçak kemiğe dayandı sürekli basında televizyonlarda boy boy haberlerimiz çıkmaya kavgalarımız, olaylarımız gösterilmeye devam ediyor..Artık Eskişehirspor maçlarına medya taraftarın tribün güzelliklerini değil olay olurda yakalarmıyız diye geliyor....

Birçok insan bu haberler yüzünden Eskişehirspor'luyum demeye utanmaya başladı, kimse bu şehiri bu takımı ve bu taraftarın çoğunluğunu bu hale sokamaz...Bu ihanettir bu serseriliktir bu ayıptır ve günahtır...

Artık başka şehirlerdeki önemli maçlardan önce maçı değil acaba yine otobüsler giderken biryerleri yağmalayacaklarmı birileriyle kavga edeceklermi tribün koltuklarını kıracaklarmı olay çıkartacaklarmı diye düşünmeye başladık...

Ben yarın diyarbakırdan değil yollarda bin türlü serseriliği yapmaya müsait olan Eskişehirspor taraftarı kisvesi altındaki ve her deplasman yolculuğunda bunları yapan kişiliklerden korkuyorum... Umarım yarın haksız çıkarım, haksız çıkmayı çok ama çok istiyorum...  
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:18
Alıntı yapılan oner

<FONT style=": #000000">Maçtaki olayların tek suçlusu bizim taraftır. Başka bahanesi olamaz bu işin. Çok ayıp ettik çok.

Biz böyle taraftarla(!) bakalım nereye kadar varacağız?
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:16

Maçtaki olayların tek suçlusu bizim taraftır. Başka bahanesi olamaz bu işin. Çok ayıp ettik çok.

Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:10
İyi de serdareses;
Konuştuğum kişilerin hepsi Sakarya'ya küfür edildiğini teyit ediyor ve o atkının Sakarya'ya küfürlerinden sonra açıldığını beyan ediyor. Adam zaten kafadan art niyetli olsa en başından açar atkıyı, neden 40. dakikayı beklesin? Ya da bıçak olan adam 1. dakikada sokar bıçağı amacı bizden birini bıçaklamaksa. Neden 40. dakikayı beklesin?

Zaten diğer arkadaşlar da ifade etmiş. Göztepe taraftarının arasında çürük elmalar olduğunu. Bizim meselemiz bu değil ki. Nasıl ki bizim aramızda da her maç olay çıkaran insanlar varsa, onlarda da vardır. Bazı arkadaşlar sayı da söylemiş. 10-15 tane kendini bilmez Göztepe'li demiş. 10-15 tane kendini bilmez adam yüzünden neden camialar karşı karşıya gelir? Orda nerden baksan 1000'e yakın adam var. O 1000 kişi neden 10-15 kişiye uyar?
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
  Alıntı alyans999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:09
Müjdat abi 4 bilinmeyenli denklem gibi yazın yazının sonun getiremeden e=hiçbirini işaretledim geçtim ben akşam akşam feleğim döndü yazını okurken Tongue
S.nalbant
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdareses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2008 saat 00:06
syn banner maçta olanları bilmeden konusmaya devam ediosunuz sunu diorum bir maça bir taraftar bıcakla giriosa onun art niyetini artık acıklamam gerek yoktur heralde biz basta sadece sakryaya küfür ettik sonra reisler susturdu zaten bidahada kesinlikle sakarya aleyhinde küfür olmadı sadece ve sadece göztepe desteklendi ve o kaşkol cıkınca bizimkiler uyardılar basta sadece indir dediler ama takmadı bile adam 2.sinde doğal olarak sinirlendi bizim taraftar ondan sonra toplu sekilde deilde tek tek küfürler oldu bunlarda zaten duyulmadı bile göztepeliler tarafında kaskolu biz alınca göztepeli reislerden birisi aramıza geldi ve o kaskolu geri aldı ve o sırada agıza alınmayacak küfürler etti sonrada dayak yedi zaten olaylar bu seiklde basladı ne olursa olsun o kaskolu o statta actıramazdık k.bakmayın saygılar
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2008 saat 23:40

Bugün maçta değildim ama olayı 5-6 kişiden dinledim. 5-6 kişi arasında tribünden insanlar da vardı, 50 yaşlarında abilerimizde. Anlatılanlar ışığında olayın gelişimi şu şekilde:

Maç esnasında Sakarya'ya küfür ediliyor bizimkiler tarafından. Göztepeliler başta tepki vermiyor. Sonra maçın 35. dakikalarına doğru tekrar Sakarya'ya küfür oluyor. Bunun akabinde Vip tribünde oturan bir kişi Sakarya atkısını gösteriyor. Bunun üzerine şahıs uyarılıyor. İlk başta çıkarmıyor. Sonra tribünden biri oraya doğru gidince çıkarıp atkıyı atıyor. Atkıyı alan kişi de tribünün önüne geliyor, atkıyı bizim çocukların önüne atıyor. Onlar da alıp yakacakken Göztepeliler müdahele ediyor. Küfürleşmeler falan oluyor. Atkıyı almak için itiş kakış oluyor ve olaylar patlak veriyor. İki taraf birbirine giriyor.

Şimdi biraz empati yapalım. Misal x ile z'nin arası kötü. z şehrinde bir playoff oynuyoruz. z şehri bizi destekliyor doğal olarak. x'liler de var ama z ile araları kötü olduğu için sivil gelmişler, renk vermiyorlar ortam gerilmesin diye. z'liler durmadan x'lilere küfür ediyor. En son x'linin biri dayanamıyor ve atkısını çıkarıyor. Bunun üzerine z'liler gidip atkıyı alıyorlar, bizim ortamızda yakmaya çalışıyorlar. O an ne yaparız biz? Misafirimiz olan ve bizi destekleyen x'lileri mi kollarız, yoksa z'lilerin atkı yakmasına mı izin veririz? Demez miyim z'lileri kardeşim neden x'lilere küfür ediyorsunuz durduk yere, yeri mi burası? Ne gerek var bunlara? Bizi desteklemeye mi geldiniz yoksa kendinizi tatmin etmeye mi?

Bir örnek daha vereyim. Yarın İstanbul'da maçımız var. Bursalılar desteğe gelecek muhtemelen. Yarın bizi desteklemek yerine gelip durmadan Beşiktaşlılara küfür etseler, Beşiktaşlılar da dayanamayıp Bursalılara saldırsa, olaylar çıksa, biz de olaylar yüzünden takımı destekleyemesek ve elensek, hepimiz kızmaz mıyız Bursalılara neden gelip ortalığı karıştırdınız, bu maç Beşiktaş'a küfür edilecek maç mıydı diye?

Bugün bunların olmaması lazımdı. Maalesef taraftarımız çok bilinçsiz. Neyi neden yaptığını bilmiyor. Ne gerek vardı da Sakarya'ya küfür etme gereği duydunuz? Amacınız neydi? Ondan sonra türlü bahaneler. Öyle oldu, şöyle oldu. Sorunun çıkış kaynağı Sakarya'ya küfür. Sakarya'ya küfür edilmese o atkı açılmayacak, bu olaylar olmayacaktı. Bahanelerin ardına sığınarak bir adım ilerleyemeyiz. Bugün orda olup da olanları savunanlar bana önce neden Sakarya'ya küfür ettiklerini anlatsınlar, gerekçeleri akla yatkınsa bizde oh olmuş diyelim.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 30>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır