eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nereye Gidiyoruz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Frequency Liste gör
Deneyimli Yazar

Görkem
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Frequency Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:57
[/QUOTE]
olayları başlatanları, yollarda yağma yapanları fotoğraflar aracılığıyla sitede teşhir edebilme imkanımız olsa da görse herkes içimizdeki 3-5 çapulcuyu. tanısa herkes.
[/QUOTE]
Onları herkes biliyor zaten...
Kalsada son nefes, din iman ESES
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:50
Alıntı yapılan 26esesalikan

Alıntı yapılan semihk

tribün liderleri, dernek başkanları falan külliyen değişmeli galiba.
çıkarlar artık herşeyin önüne geçmiş.
durum onu gösteriyor.
kendi kendimizi yakıyoruz resmen.
o degis bu degismeli demiyecegim ama bize birakiLan miras a biz sahip cikamiyoruz nedeni de artik cikar pesinde kosmakmi yoksa umursamamakmi bilmiyorum ama tanidik simalar var pislik olan gerek deplasmanda huzuru bozan gerek kendi sahamizda onlardan kurtulmadan biz rahata cikamayiz bu senede boyle idare edicek seneye olurda acik kapanirsa butun guruplar toplanilcak sozu verildi (yerine getirilmeside bence zor ) mecbur seneyi bekliyecegiz
ama her konuda ileri oldugumuz kadar bazi konulardada cok geriyiz
olayları başlatanları, yollarda yağma yapanları fotoğraflar aracılığıyla sitede teşhir edebilme imkanımız olsa da görse herkes içimizdeki 3-5 çapulcuyu. tanısa herkes.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
  Alıntı 26esesalikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:47
Alıntı yapılan semihk

durum onu gösteriyor.
o degis bu degismeli demiyecegim ama bize birakiLan miras a biz sahip cikamiyoruz nedeni de artik cikar pesinde kosmakmi yoksa umursamamakmi bilmiyorum ama tanidik simalar var pislik olan gerek deplasmanda huzuru bozan gerek kendi sahamizda onlardan kurtulmadan biz rahata cikamayiz bu senede boyle idare edicek seneye olurda acik kapanirsa butun guruplar toplanilcak sozu verildi (yerine getirilmeside bence zor ) mecbur seneyi bekliyecegiz
ama her konuda ileri oldugumuz kadar bazi konulardada cok geriyiz
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:33
Alıntı yapılan KraL_KızıLcıkLı

Bugüne kadar gruplarımız bir çok toplantı yaptı ,
her defasında burada duyurdu..
Dedik ki tribün hakkında söylenecek sözü olan herkesi bekliyoruz toplantımıza..
gelen olmadı..
kendimiz çaldık söyledik..
şimdi bi arkadaşımız öneride bulunuyor ,
altına olay çıkar yazılıyor..
ne olayı çıkacak arkadaşım ?
ne diyon lan sen diye saldırılacakmı öyle bir toplantıda
fikrini söyleyen insanlara..
yanlış düşünüyorsunuz bence..,
önyargılı olmayın bu kadar..

Cevat Kelle,
Doğruya doğru sanal alemde bile en ufak bir eleştiride ölüm tehditleri alanlarımız var bu forumda. Sen bir de reelde bu eleştirileri bu insanların yüzüne karşı yaptığını düşünebiliyor musun? Kusura bakma ama tribün gruplarının büyük kısmı (tamamı değil) tribün liderinden tayfaya yeni katılan taraftarına kadar tamamına yakını pisliğe bulaşmış durumda. Pisliğe bulaşmayanları da tribünden küstürmekle meşgulüz.
KKŞ
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:08
durum onu gösteriyor.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı KraL_KızıLcıkLı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:06
Alıntı yapılan oaae

Alıntı yapılan CyberSheyTaN

Sanalda yazılanları hiçbir tribün lideri okumadığına göre ACİL HERKESİN(Nefer,Kızılcıklı,Altes,BandoESES,KoreoESES,Çekirdekçiler,UniESES vesaire) KATILABİLCEĞİ BİR TOPLANTI YAPILMASI LAZIM ! Herşeyin konuşulcağı büyük çapta bir toplantı olması lazım gerekirse büyük bir kafe veya salon kiralanmalı öyle 30dk, 1saat sürmemesi lazım 3-4 saat sürmeli.

Böyle bir toplantıda çıkacak olayları düşündün mü  hiç ?
Bugüne kadar gruplarımız bir çok toplantı yaptı ,
her defasında burada duyurdu..
Dedik ki tribün hakkında söylenecek sözü olan herkesi bekliyoruz toplantımıza..
gelen olmadı..
kendimiz çaldık söyledik..
şimdi bi arkadaşımız öneride bulunuyor ,
altına olay çıkar yazılıyor..
ne olayı çıkacak arkadaşım ?
ne diyon lan sen diye saldırılacakmı öyle bir toplantıda
fikrini söyleyen insanlara..
yanlış düşünüyorsunuz bence..,
önyargılı olmayın bu kadar..
Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 15:01
Ahmetin dediği gibi o cevap veren arkadaşlarımız cevap verdiğiniz abilerinizin en az sizin yaşınızın 2 katı kadar tribünde geçmiş mazisi var. Yağmaladan bahsedildi kardeş ilçe gözü ile baktığımız Bozüyük te bile yağmalama yapıldı şimdi  o insanlardan nasıl sempati bekleyebiliriz. Ankarada İstanbulda Anadoluda bir çok hemşerimiz ve Eskiehirli olmayıp bizi destekleyen vatandaşlarımızın yüzünü ne hakla karatmaya hakkımız var. Benim maç zevkimi elimden almaya ne hakkınız var. Maça gidiyoruz 15dk destek veriyorsak bi okadarda küfür ediyoruz ne gereği var . Bilmem ne bilmemnespor demek senin takımını ateşliyorsa inan ki ilk önce ben derim ama ne takımını destekliyor nede taraftarını. Aksine rakip takımı daha çok ateşlendirirsin. RAKİBİNLE UĞRAŞMA TAKIMINI DESTEKLE...
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
  Alıntı AhmetTarik Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 14:19
Ne bursayı ne ankaragücünü ne de diğer takımları sevmem.Ama küfür de etmem. Çünkü takıma bir katkısı yok. Yağmur çamur deplasman demeden onca çileyi çekiyorsam tek bir sebebi ver: Es-Es'ime destek olmak. Sahada bile olmayan bir takıma küfür etmenin futbolcularımıza ne gibi bir olumlu katkısı var?

Bir de bir not düşeceğim kenara dikkatimi çekiyor. 40 yaşında abilerimiz yorum yazıyor.Tamam farklı görüşlerde olabiliriz. Ama cevap verenler arasında 17-18 yaşında renkdaşlarımız var."Ben bu tribüne ömrümü verdim" diye söze başlıyorlar. Yapmayın etmeyin arkadaşlar. Elbette Es-Es sevdasının yaşı yoktur. Ama tribünün de kendi içinde bir kültürü vardır.
Bırakın tribün kültürünü Türk kültürü de böyledir.Küçükler büyüklerin yanında elbette görüşlerini belirtir ama saygı çerçevesi içerisinde kalırlar. Yazanların ya da tribünde oturanların arasında yaşınızdan daha fazla yıldır Es-Es sevdasına tribünlere koşmuş abilerimiz var. Küstürmeyelim. Biz kaybederiz.

Neyse fazla uzatmayayım. Herkes farkında aslında problemlerin. Şimdi tutar 17'lik bir arkadaşta bana " ben bu tribüne ömrümü verdim ekran başından atıp tutma" der, tadımız kaçar. Gereği yok.Selametle..
Yukarı
MuratBayrak Liste gör
Yazar

Murat
Yer: izmit
  Alıntı MuratBayrak Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 14:02
Tribun Lideri dediniz de.......... Vallahi yakinda rahmetli SEMSI'yi arar hale bile gelecegiz. Demedi demeyin. Biliyorsunuz degil mi? Deli dedigimiz SEMSI..........

Ne oldu benim hosgorulu, centilmen, maclara karnaval havasiyla gelen yuzu gulen taraftarima. Zamaninda bir macta ACIK Ayder'i affetmemis ve disari cikartmisti. Biraz agir ceza idi. Ayder kusturuldu. Ama goruyorum ki simdi Ayder'in o macta yaptigi simdilerde bazi kabadayi guruhlarinin yaptiklarinin yaninda devede kulak kaliyor.

Eskiden Ayder Acik karsila der bizde karsilardik. Zaman zaman da sosyete kapaliyi kaldirttir bagittirir hem de acik da gulusmelerden kirilirdik. Evet ben de cekirdekciydim hem de sarapci Baglar'dan. EEEeee sarapci abilerimizle grup mu kurduk, yoo, maca geldik, gerektiginde bagirdik. Ne gunlerdi be. Simdi setlerde (yanlis anlasilmasin EsEs sevdasi degil durustur sorgulanan) bir suru, bir suru var. Ama o guzel gunler yok. O zaman tribun lideri mi vardi ki. Olmasin yaaa. Ben de cekirdekci acik olayim. Yanlis anlamayin bu serzenisler eski efsane taraftari kaybetmemizden dolayi yoksa hedef alinmis bir grup yok.

Ama biliyoruz ki rant-cikar olan yerlerde bu olur. O zaman ki ESKI taraftar biletini oder stada girer EsEs'ini desteklerdi. Baska gayesi yoktu. Eminim, ama olmak istemiyorum, bizim bu islerde de rant isi vardir. Oyle ya da boyle.............

Bando EsEs, kareo'lar falan nasilsa yapilir......... Onlar zaten inaniyorum ki gruplar sayesinde degil. EsEs sevdalilarinin cabalari ile oluyor. O kisiler bir gruba mecburen ait iseler emin olun grup olmasa da o KISIler yaraticiliklarini gosterir. gecmiste kartonlarla yazi yazarken gruplar mi vardi ki.........

Ama o zamanlar EsEs herkesin bebegi idi. Nasil bir anne baba bebegini herseye karsi koruyor sacini bir teline birsey gelecek diye cildiriyorsa bizde EsEs icin oyle cildiriyorduk.
Ne olay olurdu ne de birsey. Sarap iceni de gelirdi hacisi-hocasi da. Ama ayni kufede erirlerdi, yan yana otururlardi. Arada bir "Vur-Vur" diye saga sola bakar onlari da hemen baristirirdik. Zaten onlarda golde hemen kucaklasirdi. Sorunu sonraki maca tasimazlardi. Simdi gruplar kendi uyelerini koruyor ve olay olursa sonraki macta intikam icin firsat bekliyor. Simdi ulkemizde oldugu gibi bizde de bolunme sevdalilari turedi. Herkes birbirine etiket yapistirmaya calisiyor. Ortak paydanin EsEs oldugunu gerisinin teferruat oldugunu unutuyoruz. Ayni ulkemizde oldugu gibi sessiz cogunluk iyice pasif olmaya basladigi icin meydani bos bulanlarda olan tum ahengi ve birlikteligi bozuyor. Kendini KRAL ilan ediyor. Asil aci olanda biz yaziyoruz biz okuyoruz. Sessiz cogunluk organize olup milleti uyarmaya calismadikca bu boyle surer gider.............

Hayal kuruyorum. Eger Turkiye ye geri doner ve Eskisehir'e yerlesirsem iyi bir taraftar organizasyonuna katilip sessiz cogunlugun ve eski acik/ESES taraftarinin geri donmesine yardimci olmak icin........

INSALLAH gec olmaz. ya da INSALLAH birileri bu isi yapar. Ornek Taraftar Olusumu na sempati ile bakiyordum ama nedense uzun soluklu olamadi. Muhtemelen efendi olduklarindan serseri guruha serserilikle cevap vermeyi bilemediklerinden.........

Ne diyelim......... Sozun bittigi yer de gozyaslari baslar. 3. liglerde Buldan'da, orda burda 1500 nufuslu yerlede EsEs'imi gorerek aglayan bu gozler umarim o gunleri tekrar gormez.
Millet'de onu bunu birakip EsEs paydasinda birlesir.

Tribun lideri mi.......... Bence bir daha Ataturk gelmeyecegi gibi bir daha Amigo Orhan'da gelmeyecek. O yuzden biz, biz sessiz cogunluk, biz bunlara dur demeliyiz. O ise nasil olur bilemem. Su anda ekmek kavgasi ile EsEs'imden, canimdan cok sevdigim Eskisehir'imden uzagim. Ama donersem herkese soz sessiz cogunlugun ayaga kalkmasi icin herkesden cok calisacagim. Diger 1000'lerle, EsEs sevdalilari ile. Umarim bana gerek kalmadan bazilari bunu hemen baslatir...........

EsEs'ime oyle ya da boyle zarar veren zihniyet EsEs'li degildir olsa olsa benim dusmanimdir. Ve hepimizin dusmani olmalidir. Bursalisi, Sakaryalisi, Kaf-kaf lisi degil..............

Iste ne zaman boyle dusunen tribun agabeyleri tekrar tribunlere doner o zaman bu tartismalar sona erer..........

Surculi lisan etti isek af ola.......... Beni anlayan zaten anlamistir.
Murat Bayrak
Yukarı
Emrock Liste gör
Yazar

Emrah Ergüleç
Yer: Akarbaşı
  Alıntı Emrock Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2009 saat 14:00
Alıntı yapılan oaae

Alıntı yapılan CyberSheyTaN

Sanalda yazılanları hiçbir tribün lideri okumadığına göre ACİL HERKESİN(Nefer,Kızılcıklı,Altes,BandoESES,KoreoESES,Çekirdekçiler,UniESES vesaire) KATILABİLCEĞİ BİR TOPLANTI YAPILMASI LAZIM ! Herşeyin konuşulcağı büyük çapta bir toplantı olması lazım gerekirse büyük bir kafe veya salon kiralanmalı öyle 30dk, 1saat sürmemesi lazım 3-4 saat sürmeli.

Böyle bir toplantıda çıkacak olayları düşündün mü  hiç ?

Bence mantıklı olay çıkacaksada orada çıksın tribünde kavga etmekten rezil olmaktan iyidirç

ve tahminimce olay çıkmaz.
...::: Benim Tuttuğum Takım Kimliğimde Yazar :::...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,766 saniyede hazırlanmıştır