eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 15:44
Alıntı yapılan yedek_parçacı

neyse arkadaşlar mübarek ramazan bayramının arefesindeyiz..

herkesin fikrine saygı duyulması gerektiğini bana daha çocukken babam öğretmişti ve sıkı sıkı tembihlemişti..

o yüzden evet diyecek insanlarda benim kardeşimdir..hayır diyeceklerde kardeşimdir..

zaten ''müslümanlar birbirinin kardeşidir''diye bizlere belkide en büyük vasiyetini bırakmamışmıdır alemlerin efendisi peygamber efendimiz..

en azından şu birkaç gün içinde bırakalım didişmeyi,birbirimizi kırmayı..

mübarek bayramın güzelliğini yaşamaya ,tadını çıkarmaya bakalım..

herkesin fikri ve siyasi düşüncesi kendine..yanlış yapan elbette bunu gün gelip anlayacak ve hakettiğini bulacak..

yeterki en temel vatandaşlık görevimiz olan oy kullanma hakkınızı lütfen kullanınız..kimsenin baskısı altında kalmadan düşünceniz ve vizcdanınız neyi uygun görüyorsa oyunuzu kullanınız..bu ister evet olsun ister hayır olsun..

şu başlık açıldığı andan itibaren yazdıklarımla kimi kırmış,kimi üzmüşsem özür dilerim..hakkını helal etmesini beklerim.. 

yalnız benide kıran bazı arkadaşlar oldu..fakat onlarada hakkım helal olsun..

tüm islam aleminin bayramı mübarek olsun.

iyi bayramlar benim güzel vatanım..

iyi bayramlar büyük taraftar ve şanlı ESKİŞEHİRSPOR camiası..

İşte bu kadar,

olay basit herkes hakka hukuka saygı duyduğu sürece bireysel özgürlükleri kısıtlayıcı hareket yapmadığı sürece,

BENDEN SANENE SENDEN BANANE

pazar günü senin oğlun, kızın, en yakın arkadaşın, dostun, sevgilin, eşin herkimse seninle aynı düşüneyip senin verdiğin oyun zıttına oy kullanabilir, ne yani kıçı kırık bir oy pusulası yüzünden birbirimizle bağı koparacak mıyız, allah insana sağlık versin ya, şu hayatta herşey insanlar için, bugün senin istemediğin sonuç çıkabilir, ama yarın gelecekte birgün sen bazı makamlara gelirsin sen istediklerini yapma konumunda olursun, o yüzden ne çıkarsa çıksın, evet te hayır da çıksa daha bu anayasa çok değişir, daha biz ne günler görürüz, o yüzden hayırcılar evet çıkarsa yada evetçiler de hayır çıkarsa karamsarlığa kapılmasınlar hiçbir zaman, olumlu düşünelim olumlu şeyler olsun...
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 12:13
Alıntı yapılan esesosman26

Alıntı yapılan KaRa

O darbe anayasası bugüne kadar zaten 16 defa değişmiş, yanlış bilmiyorsam, yaklaşık 85 maddesi değişmiş. Bu değişiklik girişimi 17'ncisi. Yani darbe anayasasıyla yönetildiğimiz söylemi, pek de inandırıcı değil.

Acizane tavsiyem, metni bir kez daha oku ya da metni daha önce okumuş, yorumlamış hukuk camiasının içinden kişilerin yazılarını oku. Özellikle, Anayasa Mahkemesi ve HSYK'nın yapısında yapılan değişiklikleri; yeni düzenlemeyle ne kadar üye, nereden, nasıl atanıyor; yapılan değişiklikle bu kurumlarda yasama ve yürütmenin egemenliği ne ölçüye ulaşıyor, iyi incele.

Zaten yapılan propagaya bakman bile az çok fikir sahibi olmanı sağlar. Yapılan progaganda; "şehit aileleri için evet, yaşlılarımız için evet, çocuklarımız için evet vb." şeklinde. Peki nasıl olacak? Gerisi uygulamaya bakar. Yani bu maddelerin uygulanması devlete kalmıştır. Kaldı ki; mevcut anayasada bu maddeler zaten var ve devlete bu konularda görev zaten yüklenmiş. (Bakınız: Madde 61, http://www.tbmm.gov.tr/anayasa.htm) Zaten mevcut anayasada var olan maddeler "anayasada yokmuş, yeni düzenlemeyle ilk defa getiriliyormuş" gibi bir hava var sanki.

Katıldığım bir panelde, bir anayasa profesörünün sözünü aktarıyorum: "Ortaya bir acı yemek konmuş, yemeği bize yedirebilmek için soslamışlar."

Bahsettiğim üç maddeyi ve diğer maddeleri bu çerçevede yorumlarsan, belki yardımcı olabilir.

Evet diyebileceğimiz maddeler elbette var ancak paketin tümünün oylamaya sunulması yanlış. Orası ayrı bir konu.

O açıdan, değişikliği iyi incele, kararını iyi ver. Memleketimiz için hangi seçenek hayırlıysa, onu seçersin umarım. Wink
Bu mesajdan bu yana düşündüm karar verdim kullandığım ilk oy evet olacak inşallah hayırlı olur
Osman kardeşim, iyi düşündün mü? Kararına saygım sonsuz ama biraz daha düşün bence. Bayram geçsin, otur, sakin kafayla tekrar incele. Smile

Şaka bir yana, benim mesajımdan alıntı yapıp devamında "düşündüm, kullandığım ilk oy 'evet' olacak" yazınca, sanki benim mesajımdan ötürü "evet" diyorsun gibi bir izlenim edindim. Umarım öyle değildir. Umarım oyun hayırlara vesile olur.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Yer: N - E - S - W
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 12:00

selahattin abi bıraktığın msj için teşkkür ediyorum. msjında katıldığım yerlerde var katılmadığım yerlerde ama hepsi başımın üstüne. dün artık bu konu başlığı altın bişey yazmamay karar verdim.  foruma ESKİŞEHİRSPOR için katılıp şuana kadar bırkatığım msjların yarısını buraya yazdım. kendi adıma yanlış olduğunu düşünüyorum. forumdada cok fazla msjımı göremezler her konuya soruya cvp yazmam aslında ama bende bi görüşümü yazayım derken uzadı gitti.

abi kendi adıma tekrar yazmış gibi olucam ama eskişehirsporluluk ve eskişehirspor adına yazılarınızdan cok şeyler öğrendim. yazılarınız yol gösteren msjlarınız sayesinde genç bi es es sevdalısına olgunluk ve bilinçli taraftarlık aşılıyorusunuz. es içten dileklerimle bayramınızı kutlar bir küçüğünüz olarak saygımla beraber ellerinizden öperim.   tüm camiamızında bayramı mübarek olsun.

osmangazinin oğlu orhan gaziye vasiyetindeki gibi (istanbul değil İSLAMBOL)
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 11:23
Ahmet ağabey başlığı açtığında içimden keşke açmasaydı diye geçirdim. Hatta herkesin tercihi belli bunun polemiğini yapmayalım diye yazmayı da düşündüm. Ancak bu forumun ne kadar hayatın içinde olduğunu gösteren bir başlık oldu. Birçok haber sitesinden çok daha derin biçimde maddeler de ele alındı; kimine göre + kimine göre -'ler dile getirildi.
Böyle bir platformu taraftar sitelerinde gören oldu mu? Ben görmedim, gördüklerim de bu başlık ve yazılanların yanında çok güdük kalacak cinsten. Başlık için de teşekkürler, foruma da teşekkürler...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 11:09
Alıntı yapılan yedek_parçacı

neyse arkadaşlar mübarek ramazan bayramının arefesindeyiz..

herkesin fikrine saygı duyulması gerektiğini bana daha çocukken babam öğretmişti ve sıkı sıkı tembihlemişti..

o yüzden evet diyecek insanlarda benim kardeşimdir..hayır diyeceklerde kardeşimdir..

zaten ''müslümanlar birbirinin kardeşidir''diye bizlere belkide en büyük vasiyetini bırakmamışmıdır alemlerin efendisi peygamber efendimiz..

en azından şu birkaç gün içinde bırakalım didişmeyi,birbirimizi kırmayı..

mübarek bayramın güzelliğini yaşamaya ,tadını çıkarmaya bakalım..

herkesin fikri ve siyasi düşüncesi kendine..yanlış yapan elbette bunu gün gelip anlayacak ve hakettiğini bulacak..

yeterki en temel vatandaşlık görevimiz olan oy kullanma hakkınızı lütfen kullanınız..kimsenin baskısı altında kalmadan düşünceniz ve vizcdanınız neyi uygun görüyorsa oyunuzu kullanınız..bu ister evet olsun ister hayır olsun..

şu başlık açıldığı andan itibaren yazdıklarımla kimi kırmış,kimi üzmüşsem özür dilerim..hakkını helal etmesini beklerim.. 

yalnız benide kıran bazı arkadaşlar oldu..fakat onlarada hakkım helal olsun..

tüm islam aleminin bayramı mübarek olsun.

iyi bayramlar benim güzel vatanım..

iyi bayramlar büyük taraftar ve şanlı ESKİŞEHİRSPOR camiası..

şimdi oldu ya tamam :)
bendende helel olsunBig%20smile
bayramınız mübarek olsunClap
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 11:06
demokrasinin öncelikli basit kuralları vardır. beğenilmeyen anayasamızda bile bu kuralların bazılarına aynen  yer verilmiştir. 

mesela hiç kimse bir konuda fikrini açıklamaya zorlanamaz. mesela hiç kimse düşüncesinden dolayı kınanamaz.

bu başlık altında yapılan tartışmalarda düşüncelere genel olarak karşılıklı saygı duyuldu. zaten herkesin aynı görüşte olmamı beklenemez. aynı görüşte olanlar başka konullarda daha farklı düşünebilir.

evet veya hayır atacakların gerekçelerini iyi belirlemesi lazım. başkasına özenip veya başkasına kızıp oyun rengini belli etmemek lazım. düşüneceksin, okuyacaksın, tartışacaksın ve karar verip oyunu kullanacaksın.

oyunu kullanırken kendi geleceğini değil, ülkenin geleceğini düşüneceksin.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 10:56
Şu 12 eylül gelsede kurtulsak şu topic ten
kanser olduk forumdaki siyaset yüzünden
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 10:56
 Türkiyeyi bölmeyi kendilerine vazife haline getirenler şimdiden ellerini ovuşturmaya başladılar. Daha referandum sonuçlanmadan Türkiye'nin doğusu ile batısını birbirinden farklılaştırarak amaçlarına ulaşmak için en önemli eylemleri gerçekleşmiş oldu.
 Araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerden doğu ile batının birbirinden nasıl ayrıldığı net olarak görülüyor.Referandumdan sonra da artık sınırların nasıl olacağı üzerine tartışmaya başlanır.
since1965
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 10:36
Sırf bu başlığa yazmak için foruma üye olan kişiler var çok yazıkCry

Ahmet abi başlığı açarken bu duruma geleceğini eminim hiç düşünmemiştir.Olay refarandumdan çıkmış parti-din-cumhuriyet propagandasına dönüşmüş.

12 eylül bitsede başlık unutulsa artık
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 10:20
Bunlar ülkeyi böldü ama bizi BÖLEMEZ... Aynı şehrin çocuklarıyız, aynı tribünün, sevdanın mirasçılarıyız.
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır