eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
turkaslan Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 01:03
bilet fiatı konusunda başka bir başlığa yazmıştım.. değişik versiyonunuda buraya aktarayım..
bilet fiatını 5 lira yapmak kadar kolay bişey yok.. sadece iki dudak arasında bir cümle..
tüm mesele yapılacak doğrunun yada yanlşın önümüzdeki senelere yansıması nasıl olacak.. işte bütün mesele bu.. ve tek çözüm yolu şudurki..

YA KOMBİNEYİ KALDIRACAKSIN - YA BİLET SATIŞINI KALDIRACAKSIN..

Artık bu belirsizlik ortadan kalkmalı.. görünen iki gerçek var.. iki mağduriyet...
1- Kombine alanların ilerleyen haftalarda bilet alandan daha pahalıya maça girmesi..
2- Kombine alacak gücü olmaması bir yana, maç biletini dahi zor denkleştiren yada denkleştiremeyen taraftarın maça gelememesi..

Yönetim sezon başında tüm taraftarı memnun edebilecek bir rakamda karar kılıp, bu sene uygulanan taksit imkanıyla birlikte tüm sezon biletlerini (kombine) olarak tek seferde satabilmeli..
Yada kombineyi kaldırıp her hafta ayrı ayrı,  puan durumuna, atmosfere, maç günü ve saatlerine göre fiat belirlemeli..
elbetteki en mantıklı seçenek ilk seçenek.. ama uygulayabilene..
Birimiz hepimiz için , Hepimiz ES-ES için...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:52
  Sayın.Banner,kendinizi her mesaja cevap vermek zorunda hissetmenize gerek yok,çünkü sizin Eskişehirspor'a olan sevginiz tartışılmaz bile...Ben çok iyi hatırlıyorum,sizler yaz döneminde de takımımızın yanında oldunuz.Sizin bu konudaki hassasiyetiniz,forum kullancıları tarafından da bilinmelidir.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:44
Alıntı yapılan loranleroy

Spor hobidir dedim, hala iddaa ediyorum; TDK da Hobi nin tanımı: Uğraş, Uğraş ise: Görev ve meslek dışında severek yapılan, dinlendirici, oyalayıcı uğraş, düşkü, hobi.. Eskişehirspor taraftarı olmak, evindeki interneti kapatmak zorunda olmak, sigara içmemek vs. değildir. Bilet fiyatlarının fazla olmasını, insanların sosyal faaliyetlerinden ödün vermesine yormamalısınız! Eğer paranız çoksa, gider VIP tribununden seyredersiniz, takıma katkınızı bu şekilde sağlarsınız, ama açık tribune girmeye parası olmayan vatandaşa, paran yoksa internetini kapat diyemezsiniz!!! 

İllaki konuşturacaksın adamı. Ben devlet memuruyum. Ankara'da yaşıyorum. Bekarım. Aylık maaşım 920 lira. 200 lira da mesaim var. 400 lira ev kiram var. Elektrik, su, telefon, yakıt kıl tüy derken 150 de oraya gidiyor. Yaklaşık 100 lira yol masrafım oluyor aylık. Elimden geldiğince her deplasmana ve Eskişehir'deki maçlara gitmeye çalışıyorum. Eskişehir'e bir maça geliş gidişim en az 50 liraya patlıyor. Kombinem var bilet parası dahil değil. Yol parası, yemek o bu falan. Ayda iki maç desek 100 lira. Deplasmanlar da ortalama 75'e falan mal oluyor en az. Ayda iki de deplasman desek 150. 250'de maç için gidiyor. Geriye bana 220 lira falan kalıyor. Sigaram var, yemeğim var, özel ihtiyaçlar var, gelen giden misafirler var, kıyafet var, umulmadık masraflar var, kendimize göre borcumuz var harcımız var, her ay düzenli ödememiz gereken paralar var. Bazen cebimde beş kuruş para olmuyor, borçla geliyorum maça. Bir sonraki ayın bütçesinden kısıyoruz doğal olarak. Maçların olmadığı dönemlerde para biriktiriyorum maç dönemlerinde maddi olarak rahat olmak için. İlk yarının sonuna ve sezon sonuna doğru maddi olarak çok kötü durumlara geliyorum. Ama dişimi sıkıyorum, masraflarımı minimuma indirmeye çalışıyorum nasıl olsa maçlar bitecek masrafım azalacak diye. Yani fedakarlık yapıyorum. Çünkü maçlara gitmediğim zaman kendimi mutsuz ve Eskişehirspor'a ihanet etmiş gibi hissediyorum. Sinirli oluyorum. O gün geçmek bilmiyor. Radyodan birkaç defa maç dinlemeye çalıştım bilgisayarı kırıyordum nerdeyse. Bilet fiyatları düşmesin derken bizim hayatımız da güllük gülistanlık sanılmasın. Benim zaruri ihtiyaçlar dışında tek para harcadığım şey Eskişehirspor. Onun dışında masrafım yok denecek kadar az, çünkü harcayacak param yok. Eskişehirspor'a harcadığım parayı başka şeylere harcasam çok rahat bir yaşantım olur ama ben önceliği Eskişehirspor'a vermişim. Ha şu da var tabi var da veriyoruz. Kazandığımız para 300 lira az olsa bu kadar maça gidemem. Ama gitsem de gitmesem de sırf kulübe katkı olsun diye 20 lira taksitle kombine mi alırım. Tribünden bağırarak desteğimi veremem belki ama maddi olarak karınca kararınca katkımı yaparım. Benim taraftarlık anlayışım budur. Üzerime düşen sorumluluklarım var şayet ben bu takımın taraftarı isem.

Bunlar özel şeyler, paylaşılmaz belki ama durum da bundan ibaret. Biz bazı şeyleri konuşuyoruz diye çok fazla paramız var sanılmasın. Gün geliyor simitin yanına çay içmiyoruz, gün geliyor hafta sonu maça gidebilelim diye canımız x yemeği istediği halde evde yumurta kırıp yiyiyoruz. Eskiyen ayakkabımızı 2 ay fazla giymeye çalışıyoruz maça gidebilelim diye. Bizim yaşantımız basit mi sanıyorsun? Değil. Ama önceliğim Eskişehirspor benim. Hobim falan değil. Hayatımın tek önceliği, hayatımın tek anlamı, beni mutlu eden tek şey. Herşey ondan sonra gelir. Bunu da büyük bir onurla yapıyorum, kendimi keriz olarak görmüyorum.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:31
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Geçen sene askerde olduğum için bilmiyorum ama takım iyi giderken birden umulmadık takımlara kendi sahanda kaybedersen bir anlık sinirle herşey olabilir. Ben 4 sene 5 sene önce her maç çıkışı kendime etmediğim küfür kalmadı maç çıkışı bir daha gelenin ..... diye hep bir daha gittim ama, buradaki konu Enayi yerine düşmektir. Benim yönetimim diyemez bizim maç biletlerinden başka gelirimiz yok diye. tekrar soruyorum Mardin maçında sahaya inen kişi bıçak çıkarıp hakeme saldırsaydı en az 5 maç ceza alırdık. Peki Eskişehirspor iflas mı edecekti bu durumda. Sen bu kadar oyuncuyu alırken taraftarına mı güvendin. Ben her zaman anlatıyorum benim mahallem Eskişehirn en büyük mahallesi ve millet sırf bilet fiyatları yüzünden maça gelemiyoRr..ve oNlarda haKlı gidiyor kahvede Bjk,Gs,Fb maçlarını seyrediyor ve bu takımlara sempati duymaya başlıyor. 3ncü ligde olalım tekrar bilet fiyatları bu derecede pahalı olmasın stad yine dolacaktır.

HEm sizin başarı taraftarı diyorsunuz peki en başaralısı sezon bu değilmi ? Neden boş tribünler acaba ?  4 sene önce liqin 5nci 6ncı sırasındayken tribünler hınca hıç dolu değilmiydi ? O zaman mı başarılıydık ?

Geçen seneki takımın eti neydi butu neydi ki? Ligde kalması yeterli idi ligde kaldılar. Hem senin dediğin gibi kazanılan maçlar sonrası değil ligin sonlarına doğru Karşıyaka ile berabere kaldıktan sonra bu saldırı oldu.

Evet seyircisiz oynama cezası alırsak çok zorluk çekeriz. Hedefe gidiyorsan taraftar desteğinden daha önemlisi futbolcuların paralarını tıkır tıkır ödeyebilmektir. Paralarını ödeyemedikten sonra stad full çeksin, taraftar 90 dakika desteklesin hedefine ulaşamazsın. Bir yerlerde patlarsın.

Evet taraftara güvendiler. Geçen sene sen askerdeymişsin muhabbetleri kaçırmışsın. Aç eski forumu oku neler yazıldı neler çizildi. Ben olsam ben de taraftara güvenirdim. Başka güvenecek neyim var ki? Ya da ne için mücadele ediyoruz? Taraftar destek olmayacaksa kim olacak?

Ben yıllardır hınca hınç dolu bir maç hatırlamıyorum. 2B'de 10'da 10 yaptığımızda da bu stad boştu. Bilet fiyatları bence makuldü ama o zaman da bahane yüksek bilet fiyatları idi.

Başarısız olunca protesto ediyor, yıkıyor, döküyor. Maçlara gelme alışkanlığı çok fazla değişmiyor.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
akkoray Liste gör
Deneyimli Yazar

Koray
Yer: Turks and Caicos Islands
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:27

Alıntı yapılan banner

Nerden nereye atlıyorsun. Sen değilmiydin biraz önce Eskişehirspor benim için hobi, bir hobi için neden önceliklerimden vazgeçeyim diyen?
Spor hobidir dedim, hala iddaa ediyorum; TDK da Hobi nin tanımı: Uğraş, Uğraş ise: Görev ve meslek dışında severek yapılan, dinlendirici, oyalayıcı uğraş, düşkü, hobi.. Eskişehirspor taraftarı olmak, evindeki interneti kapatmak zorunda olmak, sigara içmemek vs. değildir. Bilet fiyatlarının fazla olmasını, insanların sosyal faaliyetlerinden ödün vermesine yormamalısınız! Eğer paranız çoksa, gider VIP tribununden seyredersiniz, takıma katkınızı bu şekilde sağlarsınız, ama açık tribune girmeye parası olmayan vatandaşa, paran yoksa internetini kapat diyemezsiniz!!! 

Bizimkisi spor değil ki,bizimkisi aşk aşk...
Hayırlı hobiler...
"Meftunuyuz Hayranıyız"
Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:22
Bence bizim yazmamızla birbirimizi kırmamızla olmuycak yönetimin çıkıp böyle böyle diyip bişiyler demesi gerekiyor artık
Yukarı
es-be-eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:15

Alıntı yapılan banner

Nerden nereye atlıyorsun. Sen değilmiydin biraz önce Eskişehirspor benim için hobi, bir hobi için neden önceliklerimden vazgeçeyim diyen?

+1
Gerçekçi ol, imkansızı iste!
Yukarı
tnt Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Antalya
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:09
Bilet fiyatlarının yüksek olduğunu daha doğrusu 15 ytl rakamının itici olduğunu düşünenlerdenim. fakat Müjdat abinin demek istediği şeyede sonuna kadar katılıyorum. olay zihniyet olayıdır. şöyle ki ; bu sene kombine fiyatları malumunuz 10 taksite 200 ytl idi yani aylık 20 ytl. bu sene bittiğinde 17+1(kupa)=18 maçı içerde oynamış olacağız. sonuç olarak kombine alan biri bir maçı 12 ytlye izlemiş olacak. (artık o 2 ytlyi de helal edin )
Sonuç olarak buradan da görüldüğü üzere gerçekten bilinçli bir zihniyet olsa bunun hesabını yapar ve 15 ytl  vermek yerine daha makul şekilde ne belirtilen sosyal aktifitelerinden geri kalır ne de maçından... ama verilen fırsatları değerlendirmeyip daha sonra isyan etmekte gerçekten zihniyet sorununa işarettir. saygılar...
Yukarı
serhattunga Liste gör
Deneyimli Yazar

Serhat
Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2007 saat 00:08

Başkanımızın yaptığı basın açıklamasının son paragrafı : '' Stadımız geçmiş yıllarda olduğu gibi dolmuyor.Yer yer boşluklar oluyor.Başarının gelmesi için taraftarında fedakarlık göstermesi lazım.Bizim maç hasılatı harici gelirimiz yok.Sezon başında maç biletlerini 10 Ytl’den 15 Ytl yapmak zorunda kaldık.Kombine kart alanları küstürmemek için bugün itibariyle bilet fiyatlarında değişiklik yapmayacağız." dedi.

Kendi adıma kendisini ve yönetimi yaptıklarından ötürü takdir ediyorum.Ancak kombine kart alanları küstürmemek için bilet fiyatlarında değişiklik  yapmayacağız cümlesi hiçbir zaman söylenmemesi gereken cümledir.Demek ki ileride kombine alanların affına sığınarak , stadın dolması için bilet fiyatlarında cüzi bir indirime gideceğiz cümlesinide kendisinden duyabiliriz.
Başkan basın açıklamalarında bu tür ikilemlere girmemeli.Eskişehirspor'un başarısı için şartlar neyi gerektiriyorsa ; onu anında uygulamalı.
Ama başkanında dediği gibi Atatürk stadı geçmiş yıllarda bilhassa kış aylarında ve de C.tesi günleri ne yazık ki dolmuyor.3-5 bin kişilik kemik tayfa hariç -5 derecede , kar veya yağmur  yağarken ve kuru ayazda kim gelir sıcak evinden veya kahvesinden.Bilet fiyatları 5 ede inse stadın dolması zor.
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 23:49
Alıntı yapılan banner

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,437 saniyede hazırlanmıştır