eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dumansız hayata merhaba

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 29303132>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
basakatalay Liste gör
Yazar

başak atalay
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı basakatalay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 09:59
yasağı delenlere cezasını kanun koyucudan önce toplum kesmelidir.
verilen bu hakkımızı koruyalım ve kimsenin elimizden almasına izin vermeyelim
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES...
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 09:26
toplu taşıma araçlarında ve kapalı kamusal mekanlarda sigara yasağı başlamadan önce de birçok kişi bu yasağın uygulanamayacağını dile getirmiş fakat kısa bir zaman sonra herkes yasağa riayet etmiş ve yasağı kabullenmişti.
genişletilmiş şekline de herkesin uyacağını tahmin ediyor, havaya uçan milyonlarca liranın belki bir nebze olsun önüne geçilebilir diye temenni ediyorum.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
exu Liste gör
Yazar

Tuna
Yer: İstanbul
  Alıntı exu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 09:22
15 yıldır sigara içen biri olarak bu yasağı destekliyorum. Bu yasakla genç nesillerde sigara bağımlılığının azalacağını düşünüyorum. Buluğ çağındaki insanlar caddede piyasa yaparken, kafelerde takılırken milleten özenip sigaraya başlıyorlar (benim de böyle oldu). Şimdi bu olmayacak en azından  daha az olacak.
Şu an sigara içenleri de bırakmaya sevkedecek. s...rim böyle aşkın ızdırabını, barda içemiyorsam dışarda yemek yedikten sonra içemiyorsam ben bunu bırakırım diyenler çıkacak. Ben şimdilik bırakmayı düşünmüyorum ama önümüzdeki bir iki ay içinde bırakmayı düşünüyorum. Kalbe ve ciğerlere zararı büyük. Sigara içmeyenlere kötü kokuyoruz. Bir dünya para bayılıyoruz. Aslında her şeyden önemlisi psikolojik olarak bir şeye bağımlıyız. Aslında özgür değiliz yani.
Bir çocuğu Eskişehirden çıkartabilirsiniz, ama Eskişehir sevgisini o çocuktan asla söküp alamazsınız. You can take the boy out of Eskişehir but you can't take Eskişehir out of the boy.
Yukarı
mike Liste gör
Deneyimli Yazar

Mikes Retey
Yer: Cuba
  Alıntı mike Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 09:08
Süper oldu. İnşallah çok disiplinli uygulanır. Milletin pis sigara kokusunu koklamaktan bıkmıştık. Avrupada hiçbir bar, restoran vb. yerde içilmiyor. Çok süper bişey.

Bu yasağın sırf ceza kesmek için çıkarıldığı gibisinden sığ bir düşünce düşünülemez. Türkiye'nin yıllık ilaç harcaması 10 milyar dolar, sigaraya harcanan para 15 milyar dolar. Sigaranın neden hastalıklarların tedavisi için yıllık ortalama 20-30 milyar tl harcanıyor. Sigara çok ciddi bir sağlık sorunudur. Eğer hükümet bunu sırf ceza için yapsaydı, ben şöyle yapardım en azından, sigara içen birinin -sigaranın etyolojik sebep olarak kesinleştirildiği- hastalıklarının(gırtlak ve akciğer kanseri) tedavisini ödemezdim.
Yukarı
erman123 Liste gör
Deneyimli Yazar

Serhan Etli
Yer: Estanbul
  Alıntı erman123 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 08:35
Bu tip yasaklar hükümetlerin extra gelir elde etme yöntemlerinden biridir.
Toplayacakları cezalar + Yüksek bedelle (ileride) verilecek olan sigara içilebilme ruhsatı.
Türkiye'de yaşayan biri olarak bu tip yasakların insanların lehine olamayacağı gerçeğini görmek için müneccim olmaya gerek yok. (Devlet sağlımı koruyor duy da inanma)

Yeter ki sen yürekten oyna..
Yukarı
thpsy Liste gör
Yazar

ali furkan ÇATMA
Yer: batıkent
  Alıntı thpsy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 06:55
hadi hayırlısı
Yukarı
Batuu Liste gör
Deneyimli Yazar

Batuhan CAN
Yer: Bursa/Ankara
  Alıntı Batuu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 03:36
yasaklar ülkesi Türkiye tam gaz devam.
Uludağ ÜNİESES
Yukarı
Ventisei Liste gör
Deneyimli Yazar

sertackaan
  Alıntı Ventisei Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 02:53
Çok iyi oldu.
Yukarı
AsosyaL Liste gör
Deneyimli Yazar

Mert VARİŞ
Yer: Eskişehir
  Alıntı AsosyaL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 02:33
geçmiş oLsun ...
Yukarı
Apiş_26 Liste gör
Yazar

Kamil cabbar
Yer: gurbett
  Alıntı Apiş_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 02:13
sosyete ve misafir takım tribünü  dumansız hava sahası olarak ayrılsn..... diğerleri sigara içenlere ayrılan bölüm zaten SmileLOL
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 29303132>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır