eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Sanal temsilcimiz olması gereklimidir...

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
moritanya Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Ireland
Online Durum: Offline
  Alıntı moritanya Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 16:30
Ali abi, forumda takip ettiğim kişiler arasındadır.Açtığı başlıkta gereksiz değil ayrıca...

Sanal dipsiz kuyudur.Öyle bir şey ki deplasmana taraftar bile götürtmüyor.Bu konuda belki haklı olabilirsiniz.Biz gerek tribünde gerek basın-yayın organlarıyla Türkiye'nin saygınlığını kazanmış tribünlerindeniz.Unutulmasın ki TV internetten daha yaygındır.Sanalda engel olamasakta böyle şeylere.Yine de iş kendimizde bitiyor.Filozofun dediği gibi '' Herkes kendi evinin önünü süpürse dünya tertemiz olur. '' gibi bir şey bu.
En güzel siyah en güzel kırmızı.
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 16:25
Suat sizin gibi sadece fikirlerin olgunlaşması için eleştiri yapanların fikirlerinin başımın üstünde yeri var. Hangimiz eksiksiz tamızdır ki eleştiri kabul etmeyecek konumda olalım. Senin gibi herkesin bu fikre olumlu olumsuz katkıda bulunmasını istedim sadece olur yahut olmaz önemli değil. Ama brişeyler yapmaya çabalamak muhakkak şart.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 16:07
Alıntı yapılan mecek

Alıntı yapılan scetintas

Gelelim konunun başlığına...Beni temsil eden kişinin benim fikirlerime uygun geleceği anlamını taşımaz...Ben temsilcim gibi düşünmeyebilirim,karşı fikre katılmayabilirim ama buna karşı olurken de bunu küfür,argo,aşağılayıcı ve küçük düşürücü ve Eskişehirspor'u küçük düşürücü ifadelerle anlatmam...

Suat,
Konuyu açmakdaki maksadım bir beyin fırtınası oluşturmakdı elbette bu fikre karşı çıkanlar bulunacakdı. Ama fikirlere alaycı bir uslupla karşı çıkmak insanların haklı olduğunu göstermez. Elbette temsilciler insan olacaklarından hatalarıda olacakdır yanlışlarıda olacakdır ama örnekler vererek gösterdiğiniz hatalar bu kişilerde minimum a inecektir. Bu uygulama zaten bir ilk uygulama olmayacak zira tüm kuruluşlar kendilerini anlatma cihetinde bir Basın Sözcüsü seçmektedirler ki kendilerini resmi yoldan anlatabilsinler. Benim düşüncem ESES taraftarının diğer taraftarlara kendisini anlatabilecek resmi bir temsilci olabilirmiyi tartışmaktı sadece. Burada yapılması gereken eğer bu düşünceye karşı isen senin emre nin ve bannerin yaptığı gibi sebebleri ortaya dökerek karşı çıkılmasıdır. Alay ve istihza ile fikirlere karşı çıkmak her ne kadar bir uslup gibi görülsede kırıcı bir uslup. Eğer temsilci fikiri gerçekleşecekse bu uslubun asla kullanılmaması temsilcilerimize de söylenmeli...
Ben konu gereksiz demiyorum...Zaten lafım hiç sana değil abi...Smile Karşı fikre dahi olanlara bile eleştiri geliyor...Biz tartışmayı hakikaten bilmiyoruz...
Temsilci olursa fikirleri benimle bağdaşsın veya bağdaşmasın uslübu ve seviyesi uygunsa her paltformda temsil etsin...Bana göre ise herkes kendisinin temsilcisi olursa bunlara zaten gerek kalmazdı...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 15:18
Alıntı yapılan scetintas

Gelelim konunun başlığına...Beni temsil eden kişinin benim fikirlerime uygun geleceği anlamını taşımaz...Ben temsilcim gibi düşünmeyebilirim,karşı fikre katılmayabilirim ama buna karşı olurken de bunu küfür,argo,aşağılayıcı ve küçük düşürücü ve Eskişehirspor'u küçük düşürücü ifadelerle anlatmam...

Suat,
Konuyu açmakdaki maksadım bir beyin fırtınası oluşturmakdı elbette bu fikre karşı çıkanlar bulunacakdı. Ama fikirlere alaycı bir uslupla karşı çıkmak insanların haklı olduğunu göstermez. Elbette temsilciler insan olacaklarından hatalarıda olacakdır yanlışlarıda olacakdır ama örnekler vererek gösterdiğiniz hatalar bu kişilerde minimum a inecektir. Bu uygulama zaten bir ilk uygulama olmayacak zira tüm kuruluşlar kendilerini anlatma cihetinde bir Basın Sözcüsü seçmektedirler ki kendilerini resmi yoldan anlatabilsinler. Benim düşüncem ESES taraftarının diğer taraftarlara kendisini anlatabilecek resmi bir temsilci olabilirmiyi tartışmaktı sadece. Burada yapılması gereken eğer bu düşünceye karşı isen senin emre nin ve bannerin yaptığı gibi sebebleri ortaya dökerek karşı çıkılmasıdır. Alay ve istihza ile fikirlere karşı çıkmak her ne kadar bir uslup gibi görülsede kırıcı bir uslup. Eğer temsilci fikiri gerçekleşecekse bu uslubun asla kullanılmaması temsilcilerimize de söylenmeli...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 14:54
Koreografi yaptığımız maçların sonunda rakip taraftarlar övgü dolu sözleri zaten yer buluyor...

Örnek ve temsilen yazılan bir diyalog:

Rakip taraftardan bir tanesi : Çok güzel görüntüler,helal olsun Eskişehirspor taraftarına bu lige renk katıyorlar... 
Antipatik ES ES taraftarı : Bizden büyüğü yok.Bunu kabul edeceksiniz ve alkışlayacaksınız... 
Sempatik ES ES taraftarı : Teşekkürler arkadaşlar...Sizlerden da buna benzer koreolar bekliyoruz..Hepimiz yapalım ki tribünlerimize renk gelsin..Şiddet son bulsun...

Şimdi buna benzer bir sürü yazışmaları her sitede bulabiliriz...Yukarı da antipatik ESES taraftarı olarak temsilen yazdığım kişinin mesajında herhangi bir küfür yok...Fakat ne kadar itici geldiğini sizler de fark etmişsinizdir...

Kişi önce kendisini bilecek,bir şeyi yazarken bir camiayı temsil ettiğini çok iyi anlayacak...Yazdığı kendine masum gelen,bir şeyin rakip taraftarlara ne ifadeler yüklediğini görecek...Bunları yapamıyorsanız SANAL aleme hiç bulaşmayacaksınız...

Müjdat'ın söylediklerine harfiyen katılmakla beraber,asıl problem kendimizi ifade ederken başkalarının fikirlerini de saygı duymak,saygılı olmak...Karşımızdakinden bunu göremiyorsak hiç muhatap alamamak tek çözümdür...

Dip Not : Enigma1965 nickli arkadaşımızın yazdığı bir yazıya istinaden EMRE kardeşimiz konuyu veto etmiyor,bu fikre sıcak bakmıyor,ne seviye düşürüyor,ne saygısızlaşıyor..O sadece fikrini beyan ediyor...Şu unutulmasın ki her fikre katılmamak demek,bir insan hakkında olumsuz eleştiri yapılacağı anlamını çıkarmaz...Bunu neden dip not olarak yazdım...Çünkü prensip olarak adı,sanı,yaşı yazmayan kişileri muhatap alarak genel de onların mesajlarını alıntı yaparak cevaplamıyorum...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
EsSieN Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Miami Beach
  Alıntı EsSieN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 14:01

İyi niyetli açılan bir başlık, ama böyle şeylere hiç gerek yok. Onlarla işi gücü olmayan kadınlar gibi didişecek değiliz. Yazsınlar yazacaklarını bakmayın olsun bitsin. Türk tribünlerine internet yol vermiyor, tamamiyle gereksiz birşey. 

ankaraESES - emrESES_26
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 13:26
Başlığa yazma niyetim yoktu lakin bu işten zorluğundan dolayı vazgeçmedim. Çünkü her zor olay ütopya olarak değerlendirilseydi başta kurtuluş savaşımız olmak üzere hiçbir zorlu devrim yapılamazdı. Bu sebeble bazı şeylere zor denilebilmesi anlaşılabilir ama fikirlere ütopya denilerek imkansız görülmesi insanın kendini aciz görmesinden ibarettir. Burada kimseye etiket yapıştırmıyorum. Ama iyiki zorluklara ütopya denilmesine karşı çıkan insanlar vardıki dünya onlar sayesinde pek çok güzel imkanlara kavuştu.
Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
  Alıntı Enigma1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 12:26

Sayın MECEK  son derece iyi niyetle ve sanal alemde de olsa yanlış anlaşılmaları önlemek amacıyla bir başlık açmış ve ortaya yepyeni bir fikir atmış. Daha ilk yorumda forumun genç ve önder kişilikli üyesi Emre kardeşimizin adeta vetosuna uğramış. Ve daha sonra yazanlarda konuyu adeta sulandırarak istihzalı yaklaşımda bulunmuşlar.. Şimdi buradan yüreği ESES sevgisiyle dolu olan herkese  sesleniyorum; bir düşünceyi, bir fikri uygun görürsünüz, görmezsiniz, desteklersiniz, desteklemezsiniz ancak tüm fikirlere saygı duymayı  ve her fırsatta sanal alem dediğiniz şu ortamda bile kırmamayı, incitmemeyi öğrenmeliyiz. Unutulmamalı ki Eskişehirspor'luluk demek salt renk aşkı değil, saygı demek,sevgi demek, centilmenlik demek kısaca hoşgörü demek. Bu nedenle kabul görmese dahi bu başlık ve bu girişiminden dolayı sayın MECEK'i kutluyorum ve Özdemir Asaf'ın jüri adlı şiirindeki şu sözcükleri forumdaki kardeşlerimize ithaf ediyorum; 

" Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu/ Birinciliği beyaza verdiler "      

Lütfen!  içimizdeki renkleri hiç olmazsa bizler  kirletmeyelim...

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 09:09
     Ortaya bir fikir bir düşünce atılmış,katılan olur katılmayan olur bu gayet doğal fakat dalga geçer gibi olan yaklaşımlar hiç hoş durmuyor.
Ali abinin önerisi açıkcası bana çokta uzak gelmedi ama yapılması ve başarıyla uygulanması cidden bu kirli, leş ortamda çok çok zor...
İnternet ne kadar kokuşmuş bir ortam olsada günümüzde güçü epey fazla.
Hepimiz görüyoruz yaşıyoruz 15-16 yaşındaki bebelerin küfürleşmeleri binlerce yüzbinlerce insanı birarada tutan camiaları gırtlak gırtlağa getirebiliyor.
Bu durumların önüne birşekilde geçmeliyiz ama nasıl? Bilemiyorum.

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 20/Nis/2010 saat 08:45
Bir başkasının söylediğine göre hareket etmeye kalkılırsa sonuç hüsran olur ...En güzeli herkesin kendi işine bakmasıdır...Bizlerin ortak sevgisi Eskişehirspordur ve bizlerin yapması gereken bu forumda daha iyi ne yaparızı tartışmak , birbirimizi kırmadan karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde fikir alış verişinde bulunmak....Başka forumlara girip başkalarının bizim hakkında ne dediğini bilmenin bence hiçbir anlamı yok....Boşa vakit kaybı.....
Bir arkadaşımız demiş yabancı dil bilenler tanıtımımızı yapsın...Ne güzel demiş ....Bizler problem üretici değil çözüm ve yeni fikirler üretici olmalıyız....En güzeli biz kendimize bakalım ....Diğerleri kendi sanallarında konuşup dursunlar......Biz konyayı geçtiğimizde onların bize ulaşmaya gücü yetmeyecektir...
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 7>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır