eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıMali Kongre ve Divan Kurulu..

Cevapla Cevapla Sayfa  <123
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:27
Alıntı yapılan Onur26

240 lira veren oy atabiliyormu başkanlık seçiminde?
Evet 240 TL.karşılığında,1 oy hakkı elde ediliyor.
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:26
Evet imkanı olan gönüldaşlarımızın bir an önce kulübe üye olarak 1 oy hakkı elde edilmesi olayı çok ama çok önemlidir.
Meydanı akbabalara bırakmamalıyız.
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:25
240 lira veren oy atabiliyormu başkanlık seçiminde?
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:25
Eline yüreğine sağlık Suat abi.Yazının altına imzamı atıyorum.

Maddi durumu el veren abilerimizin , kardeşlerimizin klübe üye olması gerekmektedir.
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:22
Alıntı yapılan smand 26

MADDE 10.ÜYE AİDATLARI
Kulübümüzün Üye Aidatları Yıllık 240.000.000.TL (İKİYÜZKIRKMİLYON)dir.
Bu meblağı tespit etme yetkisi Genel Kurula aittir.
Üye aidatı miktarları Genel Kurul toplantısında genel Kurul tarafından tespit edilir. Üye aidatları Yönetim Kurulu tarafından buna göre tahsil edilir. 
    (bu rakam değişmiş olabilir)

Yıllık aidat 240 TL
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:19
MADDE 10.ÜYE AİDATLARI
Kulübümüzün Üye Aidatları Yıllık 240.000.000.TL (İKİYÜZKIRKMİLYON)dir.
Bu meblağı tespit etme yetkisi Genel Kurula aittir.
Üye aidatı miktarları Genel Kurul toplantısında genel Kurul tarafından tespit edilir. Üye aidatları Yönetim Kurulu tarafından buna göre tahsil edilir. 
    (bu rakam değişmiş olabilir)
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:14
BÖLÜM : II.

ÜYE OLMA ŞARTLARI:

MADDE: 8. KULÜPLERİN ÜYELERİ
  a) 5253 Sayılı Yasaya göre, medeni haklarını kullanma yetkisi bulunan 18 yaşını ikmal etmiş ve kanunen mani hali bulunmayan her kişi kulübümüze üye olabilir. Bunun için Kulüp Ana Tüzüğüne uygun hareket etmeyi ve gerekli aidatı ödemeyi, Üye kayıt beyannamesini doldurup imzalamak suretiyle kabul ve taahhüt etmesi gerekir. Beyannameleri Yönetim Kurulunca uygun görüldüğü takdirde üyeliği kabul edilir. Yönetim Kurulu sonucu 30(OTUZ) gün içinde müracaatçıya bildirmek zorundadır. Üyeliğe kabul edilen üyeler, Kulübün asil üyeleridir. Her üyenin genel kurulda bir oy hakkı vardır.
  b) Çeşitli spor kollarında Kulüp adına Lisanslı olan sporcular, Kulübün sporcu üyeleridir.
  c) Kulübe maddi ve manevi hakkından büyük hizmetleri geçmiş kimseler Yönetim Kurulu Kararı ile FAHRİ Üye’lik sıfatı kazanır. Sporcu Üyelerle Fahri Üyeler Genel Kurula Katılabilirler fakat ekseriyetin sağlanmasında dikkate alınmazlar. Seçme ve seçilme hakkına sahip olamazlar ve oy kullanamazlar. İsterlerse aidat ödeyebilirler. Fahri Üyeler arasından Yönetim Kurulu Kararı ile bir FAHRİ BAŞKAN seçilebilir. Eskişehirspor Kulübünün ilk Fahri Başkanı rahmetli Belediye Başkanı SABAHATTİN GÜNDAY ‘dır.
  d) KULÜBE ÜYE OLAMAYACAKLAR 1.Affa uğramış olsalar bile, zimmet, ihtilas, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı suçlar ile resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından biriyle mahkûm olanlar
2.Türk Ceza kanununun 125.,312.,317.,318., maddeleri ile aynı yasanın 536 ve 537. Maddelerinin 1.,2.,3.,4.,ve 5., Fıkralarında yazılı suçları siyasi ve ideolojik amaçlarla işlemekten mahkum olanlar
3.Herhangi bir suçtan dolayı ağır hapis veya taksirli suçlar hariç BEŞ YIL’dan fazla hapis cezasına mahkûm olanlar
4.Orta Okul ve Orta Öğretim öğrencileri kulübümüze üye olamazlar.
5.Kamu görevlilerinin Kulübümüze üye olabilmesi için çalışmakta olduğu dairesinden üye olabileceğine dair izin yazısı istenir.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 16:06

ClapClapClap bence de taraftar olarak bundan sonra yapılacak tek olay budur.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2009 saat 15:59
Değerli Eskişehirspor Taraftarları;

Bir sezonu daha geride bırakıp,gelecek sezonlara umutla bakmaya başladığımız günlere geldik...Çok zor bir süreçte biz taraftarlar olarak alnımızın akıyla çıktık...Bu sene bence görevini en iyi yapan bu çarkın en iyi dişlisi varsa en başında taraftarlardır...

Trabzonspor maçının öncesi,maç içerisinde ve sonrasında yapılan YÖNETİM İSTİFA sesleri mesajın nereye gittiğini çok açık bir şekilde ifade etmiştir...Biz taraftarlarında bundan başka yapabilecek başkaca da bir yaptırım gücü yoktur....

Madem Eskişehirspor bizler için bir değer ve onun kendi ayaklar üzerinde durmasını arzu ediyor,kurumsallaşması için bas bas bağırıyorsak bu sadece buraya kadardır...
Büyük kulüp olmanın ve kendi ayaklar üzerinde kalabilmenin ilk ve birinci koşulu,kulübümüze sahip çıkmaktan geçiyor...

Bu nedenle;köklü ve kurumsallaşmış kulüplerde ayakta kalabilmenin,gelir-gider tablosunun şeffaf olması,yapılan harcamaların belli bir denetim mekanızmasından geçebilmesi için DENETLEME mekanizmasının bir an önce faaaliyete geçmesi gerekiyor...

Dün "Yönetim İstifa" sesleri yükseliyorsa ortada oluşan belirsiz ve güvensiz ortamın neden olduğunu apaçık görmekteyiz...Oysa DENETLEME KURULUMUZ gerektiği gibi işin ciddiyetinde olsa idi veya her sene köklü kulüplerde yapılmakta olan MALİ KONGRELER yapılsa idi veya bir kulübün ve bir cemiyetin can damarı olan DİVAN KURULUNUN bu belirsiz ortamda YÖNETİMİ gelir-gider tablosu oluşturmaya veya Mali Kongre yapmaya zorlasa idi bugün Eskişehirspor en az 20 yıl daha ilerde olabilirdi...Bizlerin tek kaybı Yönetimlerin,Mali Kongrelerin olmaması herşeyin Ahbap-Çavuş ilişkisi içerisinde yürümesinden dolayı gerekli kurumsallığı yakalamadığını net olarak görebiliriz...

Hepimiz biliyor ve çok açıkça görüyoruz ki; Eskişehirspor'da şeffaf olmayan Gelir-Gider tabloları olduğu varsayımları ortalıkta dolaşmaktadır...Nedir,ne değildir hiç kimsenin bildiği yoktur...Bunun için iş yine biz taraftarlara düşmektedir...

Gerçek taraftarın sadece takımını ve kulübünü stadda ve tribünlerde sahip çıkmakla yerine getirmiş olmamaktadır....Madem bizler hesap sormak istiyoruz ve bir yaptırım gücümüz olsun diyorsak BU HESABI SORACAK MEVKİLERE GELMEK ZORUNDAYIZ....Bunun için yapmamız gereken tek şey Hesap soracağımız yer olan KONGRELERDİR....Bunun içinde yapmamız gereken tek şey kulübe üye olmaktır...Orada bir güç elde edebilmektedir...

Eskişehirspor'da bilinen bir gerçek vardır...Kongre üyeliği ise Babadan-Oğula geçen bir saltanattır...Ahbap-Çavuş ilişkisi içerisinde cereyan eden gelişmelerdir...Bugün gazetelerde Fenerbahçe kulübünün Başkanlık seçimlerinde yaklaşık 7000 kongre üyesi ile başkanlığın seçildiğini görmekteyiz...Oysa bu rakam Eskişehirspor'da 200 kişiyi geçmemektedir...

Ben buradan özellikle Eski ÖTO üyesi arkadaşlarım başta olmak üzere forumda Eskişehirspor sevdası ile yanıp tutuşan maddi gücü el veren ÜNİESES'li değerli kardeşlerim Murat KİRACI,SEMİH BİLGE ve ekibini İstanbul'da bulunan BKŞ Başkanı Selahattin ERDOĞAN ve ekibi,ESYİAD Üyeleri Ateş ÜLKER ve ekibi olan dostlarımız...ANKARA ESES'in Temel Taşları ve onlarca arkadaşımız....MarmarisESES,İzmirESES,KONKŞ vs vs vs....Aklınıza gelebilecek herkes ama herkesi bu anlamlı ve zor göreve talip olmanızı istiyorum...

Yarınlarımız karanlık olmasın diyorsak bunu yapmaya mecburuz...Üye olmanın getirdiği şartları ve maddi külfeti sanırım diğer arkadaşlar ayrıntısı ile yazacaktır....

BU KULÜP BENİM,GELECEĞİM AYDINLIK,HESABIM KONGRE DE DİYORSAK HAYDİ ELELE ...

Saygılarımla....

Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır