eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

espana'yı benimsemek

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2627282930>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ACAR Liste gör
Yeni Yazar

Atınç ÖZSOY
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ACAR Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 14:41
Benim için pazar günü maçta skordan çok açık tribünün bando ile yaptığı şov çok çok daha güzel ve anlamlıydı. Melodiyi ilk duyduğumda ve sonrasında atkıları gördüğümüzde babamla birbirimize bakıp gülümsedik, birşey demedik ama çok şey anlattık.

Hemen aklıma geldi, ben bir zamanlar forumda bundan bahsetmiştim diye.. Eski forumda buldum,ilgili bölümünü aşağıya koydum. İnanılmaz tesadüf, ilk mesajı 3 Şubat 2003'te yazmışım, tastamam 6 sene önce.  Mesaj 3 Şubat 2003 tarihinde kendi evimizde Marmarisspor'a mağlup olduğumuz maçtan sonra yazılmıştır.

"Eve gelince bir büyük hata yaptım....Bir zamanlar edindiğim “En güzel İspanyol Şarkıları” gibi bir CD var,onu dinlemeye başladım...Birinci şarkı adını hala öğrenemediğim ama herkesin bildiğine emin olduğum tanıdık Matador marşı melodisi idi.. Ben 8 yaşında falandım, açık tribün o zamanlar küçüktü.. Yukarıda bahsi geçen Ercüment'in  Ankara Konservatuar’da okuyan arkadaşı maçlardan önce trompeti ile bunu çalar, bütün stad önce hepbir ağızdan “OLE” çeker, hareketli nakarat kısmında da açık, kapalı, kale arkası herkes getirdiği bayrağını çıkartırdı..Renk cümbüşü,inanılmaz coşku..Eşim benim neden şarkıyı repeat’e aldığımı ve 10 kere üstüste dinlediğimi anlamasa da, “ takmıştır gene birşeylere,zaten mağlup da olmuşlar,bulaşmayayım” havasındaydı.. Ama biz o zamanlar 1. ligdeydik, Fener’le,Beşiktaş’la falan oynayıp bir de kafa kırıyorduk heriflerle.. "

6 sene sonra tekrar aynı yerdeyiz, umarım tekrar kafa kırarız da.. Bahsedilen tek trompeti çalan kişinin adının Apo olması lazım.. inanılmazdı, statta çıt çıkmazdı trompeti çalarken. tek trompetle bütün stadı inletiyordu. Hemen herkesin elinde de bayrak vardı. Pazar günü 30 sene önceye gittim..

Müjdat, bu yazışmalar eski forumda duruyor. O zaman çok ısrar etmişsin bu yazıyı açığa al diye, kısmey bugüne imiş..

İnşallah açıkta başlayan bu olay artarak süregelir. Ben yaşlardaki herkesin hatırladığı o eski coşkuyu tekrar yaşamak bizim için yaşayabileceğimiz en güzel nostaljilerden bir olacaktır, eminim.. 

DAFM
Yukarı
ugur66 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Turkey
  Alıntı ugur66 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 14:05
Alıntı yapılan must-ang

özgür topyıldız'ın anadolu yıldızı eskişehirspor isimli kitabının 239.sayfasında şu metin var;

"70'li yıllarda her haftasonu istanbuldan eskişehire gelen meçhul bir subay Atatürk stadyumunda maç başlamadan önce trompetiyle "el cilensio" parçasını çalarmış da herkes "oley eses" çekermiş sonunda"

burada yazıldı eskidende yapılırmış böyle acaba parçamızın ismi el cilensio olmasın.çünkü linklerdeki espana bildiğimiz arena müziği ve geçen haftakinden biraz farklı gibi.yutubda falan aradım el cilensio diye şarkı varmı diye bulamadım ama sanırım parçanın ismi el cilensio.o günleri yaşayan büyüklerimiz aydınlatırsa seviniriz

O da çok güzel başka bir parça. Ama ritmi yavaştır.
Lütfen Herkes KIRMIZI KIRMIZI Giysin
Yukarı
es_formen Liste gör
Deneyimli Yazar

MESUT
Yer: rusya-sochi
  Alıntı es_formen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 13:58
arkadaşlar yorumlara bakılırsa galiba bu melodiden herkes hoşnut kalmış.ayhan kardeş yorucu bir şov olduğunu söylemiş doğru;ancak biz ESKİŞEHİRSPOR taraftarıysak bu kadarınada katlanabiliriz diye düşünüyorum.tayfun hazırladığın cd yi ver bakalım maç öncesi çalınırsa daha güzel olabilir.uğur abi ve bando eses'i sonuna kadar desteklemeliyiz bu konuda.i.b.b maçında bir süpriz oldu bize,fakat gençler maçında daha organize olunabilir.destek veren,fikir yürüten herkese teşekkürler.
krasny molnya
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 13:28
Bu da Suat Ateşdağlı Remix versiyonu:

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
tayfun26 Liste gör
Usta Yazar

Tayfun PORSUK
Yer: BURSA
  Alıntı tayfun26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 13:05
Birde kablosuz mikrofon yokmu bizim stadyumumuzda (gs yada fb maçında tipsiz turkcell'ci elemanın elinde vardı ) bandonun yanına koyulabilir hoparlörden tüm stad eşlik edebilir dye düşünüyorum
BursaESES
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı inadına_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 13:05
Bu konuyu Bando ESES kurucusu uğur abi ile konuştum bana 20 sene önce AYDER tribününde yapmış olduğumuz ESPANA dedi yani aslında yeni değil 20 sene önce yapılmış türkiyede ilk vede tek ESES tribün orkestrası tarafından yapılmış biz 20 sene önce yaptığımız parçaları şimdi fb ezikleri yeni diye yutturmaya kalkıyor yani....
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
tayfun26 Liste gör
Usta Yazar

Tayfun PORSUK
Yer: BURSA
  Alıntı tayfun26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 13:02
Gipsy Kings - Espana Cani - Paso Doble
Luis Cobos - Pasodobles - Espana Cani
Edmundo Ross  -  Espana Cana

Bunları telefonuma yükledim gayet de güzel oldu,hemen benimsedim vallahi,gençlerbirliği maçına cd hazırlayıp müzik odasına veririrm ama daha önceki maçlarda verdiğim cd'ler gibi olmaz inşallah çalarlar bu sefer
BursaESES
Yukarı
must-ang Liste gör
Deneyimli Yazar

mustafa
Yer: Genoa
  Alıntı must-ang Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 12:58
özgür topyıldız'ın anadolu yıldızı eskişehirspor isimli kitabının 239.sayfasında şu metin var;

"70'li yıllarda her haftasonu istanbuldan eskişehire gelen meçhul bir subay Atatürk stadyumunda maç başlamadan önce trompetiyle "el cilensio" parçasını çalarmış da herkes "oley eses" çekermiş sonunda"

burada yazıldı eskidende yapılırmış böyle acaba parçamızın ismi el cilensio olmasın.çünkü linklerdeki espana bildiğimiz arena müziği ve geçen haftakinden biraz farklı gibi.yutubda falan aradım el cilensio diye şarkı varmı diye bulamadım ama sanırım parçanın ismi el cilensio.o günleri yaşayan büyüklerimiz aydınlatırsa seviniriz
Contro il Calcio Moderno
http://eseseskikiki.blogspot.com/
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı inadına_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 12:54
Alıntı yapılan tayfun26

bu şarkının orjinal adı nedir arkadaşlar.

işte orjinali arkadaşlar...
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
es-metu Liste gör
Deneyimli Yazar

Ayhan
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-metu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Şub/2009 saat 12:39
tüm açığa yayılırsa mutlaka güzel olacak.ama kolları yorucu bir şov ,o yüzden maç esnasında katılım fazla olmadı.benim kürek kemiklerim tutulmuş Ouch
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2627282930>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,859 saniyede hazırlanmıştır