eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dayan Koca Adam

Cevapla Cevapla Sayfa  <123>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Kas/2008 saat 18:40
Pardon ben bu sayfayi bulamadim,takimlar basliginda Galatasaray kismina yazdim bu sabah allah rahmet eylesin ,tüm Galatasaray camiasinin basi sagolsun.......
Yukarı
skinhead Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı skinhead Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Kas/2008 saat 18:29
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun kardeşimizin...

Spor camiasının başı sağolsun...
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Kas/2008 saat 16:42
"Koca Adam" Anıl Aydın'ı Kaybettik

Galatasaray tribün grubu ultrAslan-Uni temsilciliği yapmış olan ve lösemi ile mücadele eden Anıl Aydın'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ali Sami Yen Stadı'nda açılan "Dayan Koca Adam" pankartının ardından taraflı tarafsız tüm sporseverlerin kendisi için seferber olduğu Anıl Aydın'ın cenaze töreni, yarın (18 Kasım 2008 Salı) öğle namazının ardından Balçova Merkez Camii'nde yapılacak.

Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesi ve Anıl Aydın için seferber olan spor camiasına başsağlığı dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü
Yukarı
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
Yer: Turkey
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 22:56
Utanmadık, sıkılmadık. Canımız, ciğerimiz Anıl Aydın kan kanseri,bildiğiniz lösemi dedik.

Kemoterapi tutmadı, bize ilik lazım dedik.

Verin iliği, size canımızı verelim dedik.

Binlerce olduk bir anda. Can vermeye hazır binlerce yürek. Her gün yüzlerce insan koştu hastanelere.

Bugüne kadar ilik bankasında 5 bin kayıtlı gönüllü verici varken, 15 günlük sürede, neredeyse bu rakam kadar insan gönüllü verici olmak için başvurdu.

Anıl'ımız sarı-kırmızı olsa da, sarı-laciverti denedik, siyah-beyazı denedik, yeşil-siyahı, maviyi, turuncuyu denedik.

En uygun rengi bulmak için, tek yürekte, tek renk olduk.

Anılla birlikte binlerce insan dayandı, koştu, dualar etti.

Ve şimdi, canımız, ciğerimiz Anıl Aydın'a UYGUN İLİK BULUNDU.

Şuan bu haberi okuyan binlerce insan gibiyiz.

Mutluyuz, seviniyoruz, çok şükür diyoruz.

En zor maçı kazandık.

Şimdi dualarımızla operasyonun başlayıp bitmesini ve Anıl'ın taburcu olmasını bekliyoruz.

Ama İşimiz bitmedi? Devam ediyoruz...

Kan vermek için hastanelere koşmaya devam edeceğiz.

Daha çok ilik bağışçısı bulup, ilik bekleyen binlerce güzel insanın umudu olup, onların yanında duracağız.
Anıl'ı da yanımıza alıp, Onlara; siz de DAYANIN KOCA ADAMLAR diyeceğiz.

Yanımızda bizlerle birlikte bu mücadeleyi veren;

- Galatasaray Spor Kulübü Yönetimine,

- Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı ve sporcularına,

- Galatasaray Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı ve sporcularına,

- Galatasaray Spor Kulübü Paf Takımına,

- Galatasaray TV'ye,

- ultrAslan'ın aslan yürekli üyelerine,

- Büyük Kaptan Bülent KORKMAZ'a,

- Fenerbahçe, Beşiktaş, Göztepe, Sakaryaspor, Manisaspor, Eskişehirspor taraftar gruplarına ve heyecanımızdan aklımıza getiremediğimiz destek olan tüm taraftar grubu ve taraftarlarına,

- Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesi ve ultrAslan Kurucularından İzzet PİNTO'ya,

- Vatan Gazetesi yazarı Gökmen ÖZDEMİR'e,

- ŞEKERBANK TAŞ. Personeli'ne,

- Fox Tv'ye, İhlas Haber Ajansı'na, Lig TV'ye

- Radyo Klas'tan Hopdedik AYHAN'a,

- Lig Radyo'dan Mehmet AYAN'a,

- Posta Gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand'a,

- Hürriyet Gazetesi yazarı Güzin Ablamıza,

- Yeni Asır, Hürriyet, Fanatik, Vatan, Fotomaş, Milliyet Gazetesine, Lig TV'ye

- Bu kampanyayı haber yaparak gazetelerinde yayınlayan Tüm Türk medyasına, köşe yazarlarına,

- 9 Eylül Tıp Fakültesi'nden Dr. Serkan AKTÜRK'e,

- Çapa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hemotoloji bölümü başkanı Sevgi Hanım'a,

- İnternet forumlarında ve web sitelerinde kampanyamıza destek verenlere,

- Telefonla binlerce kez gerekse bizleri, gerekse aileyi arayanlara,

- Anıl'ı ziyaret edip moral ve motivasyonda destek olan herkese,

Teşekkürlerimizi sunar, ALLAH razı olsun deriz.
Gözlerde yaş yoksa ruh gökkuşağına sahip olamaz.
Ağlaya ağlaya aşık oldum ESES'im.
KKŞ
Yukarı
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 23:29
http://www.ntvhaber.org/haber_detay.asp?haberID=5293
KKŞ
Yukarı
oaae Liste gör
Deneyimli Yazar

Osman BAŞKAN
Yer: Eskişehir
  Alıntı oaae Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 15:41
Türkiye de kemik iliği nakli için kan alımı sadece istanbulda yapılıyor.Ben bu konuda işyerinde girişimde bulundum, fakat eskişehirde kan verme şansımız yok.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yukarı
hutemel Liste gör
Usta Yazar

hüseyin temel
Yer: Bilecik
  Alıntı hutemel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 14:09
İnşallah Anıl ve diğer rahatsız insanlarımız şifa bulur.
önce eses sonra eses
Yukarı
UFUKESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Ufuk Demirtaş
  Alıntı UFUKESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eki/2008 saat 14:00
Konu ile ilgili Anadolu Yıldızı Derneği'ninde bir girişimi olacak,şu an valilikten izin alınıyor.Bir kampanya başlatılacak ve toplu halde kan bağışı yapılacak.
Detayları arkadaşlarımız bildirecek.
KKŞ
Yukarı
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eki/2008 saat 22:18
Alıntı yapılan AtesUlker

Arkadaşlar,
   Umut Uğur isimli arkadaşımız çok sorulan bir soruyu sordu.Kemik iliği nakli(kök hücresi nakli) nasıl yapılmaktadır?Konu herhalde birkaç satır ile anlatılamaz.Ama bazı genel bilgilerin aktarılması mümkündür.
   Başlıca 3 yöntemden sözedilebilir :
   1. Vericiden ameliyathanede genel anestezi altında kalça kemiğinden injektörlerle ilik toplanması(toplanan kemik iliği, alıcıya damar yolu ile verilmektedir)
   2. Vericinin kemik iliğindeki kök hücrelerin çevre kanına geçmesi sağlanarak,vericinin kanından  bir aygıt(aferez) yardımı ile kök hücre elde edilmesi
   3. Doğum sonrası annenin kordon kanından kök hücre elde edilmesi (-180 derece azot tanklarında saklanması) "bu yöntem erişkinler için seyrek kullanılmaktadır."
       Verici ile alıcının kan grupları uyuşmasa bile doku grupları (akyuvarlara ait bir özellik)mutlaka uyuşmalıdır.Bu gibi durumlarda doku grubu uyuşması daha çok hastanın kardeşi varsa mümkün olabilmektedir.Nakil yapılan hasta ilik tutana kadar hastanede yatırılmakta,gerekli destekleyici tedavisi sürdürülmektedir.
        Konunun uzmanı Hematologlardır.Hematoloji(kan hastalıkları) hızla gelişmekte olan bir bilim dalıdır.Hematolojinin ufku geniştir.Bilgiler çok hızlı bir şekilde artmaktadır.

5-6 ay kadar önce kızımın tedavisi için İzmir 9 eylül tıp fakultesi'nde bulunuyorduk..Eşim ve ben bir süredir kafamızı kurcalayan donör olma fikri için girişimde bulunalım dedik..Hastaneye başvurduk fakat bize sadece İstanbulda bu testlerin yapılabildiği söylendi..Halbuki ben Ege Üniversitesi Hastanesinde böyle bir çalışmanın başladığını duymuştum ama sonuçsuz kaldık..Sanırım şuan sadece Ankara ve İstanbulda var ama yakın bir gelecekte her ilimizde olacağını umuyorum...
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
sivri74 Liste gör
Usta Yazar

Süleyman
  Alıntı sivri74 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eki/2008 saat 19:34
HAYATI BELKİ DE SİZİN ELİNİZDE !!!
AYIRACAĞINIZ 10 DAKİKA
ANIL'I 50 YIL HAYATTA TUTABİLİR !!!

Galatasaraylılar, Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar, hemen herkes elele verdi, Anıl'ı hayata bağlıyor !.. Ligtv.com.tr tüm vatandaşlarımızı elinden geleni yapmaya çağırıyor !.. Bir dönem ultrAslan-Uni temsilciliği yapmış olan ve şu anda lösemi ile mücadele eden Anıl Aydın için arkadaşlarının başlattığı kampanyaya ultrAslan'ın yanı sıra Antu.com'dan da destek geldi !..
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=45827
Zor durum Allah kimseye vermesin.
Tek Bir Hedef Tek Bir Nefes En Büyük ES ES
Zaman takıma destek olma zamanı.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <123>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır