eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 159160161162163>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:47
Alıntı yapılan SRKN

Eskiden oldugu gibi biraz agrasifleşmek lazım,özellikle son bi kaç yıl bazı maçlar haric bebek gibiyiz...

Agresiflik derken kesinlikle kırıp dökmeden, sahaya yabancı madde atmadan, küfür etmeden ama. Maçı yaşayarak hop oturup hop kalkarak, ıslıklayarak, yuhlayarak, hakem yanlış karar verdiğinde sanki sahaya atlayacakmış gibi yerimizden fırlayarak. Rakip futbolcu taç çizgisi kenarında futbolcumuza faul yaptığında önde bulunan taraftarlar birşey demeden sinirli bir şekilde ayağa fırlayıp bir iki sıra inse o faulu yapan futbolcu tırsar. Ne küfüre gerek var, ne birşey atmaya sadece öndeki koltuklara doğru koşar gibi yaptın mı yeter adamı korkutmaya LOL
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:44
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan dogan

gidişata göre tepki buydu.

Gerektiğinde hakemin kafaya şişe atmakta dahil miydiLOL

Kafaya o şişeyi atacak kadar çıldıran  Orhan'ın yerine, şimdi Onun kadar çıldıran bir grubun yapacaklarınıda hiç düşünemiyorum...brrrrr ;) 
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:40
Müjdat abi herzamanki gibi döktürmüş :) katılmamak elde değil...
ha bide hala açığa bi grup daha lazım demeyin !!!
2 grup olan günleri gördük,ses karmaşası başka birşey değil.
Daha dipdibe olan kızılcıklı ve nefer cok cok ii ses birlikteliği sağlayamazken kocaman açıkta 2 grup hiç sağlayamaz,aynen geçmişte oldugu gibi.O yüzden açığa Altes yeter başka bi gruba kesinlikle karşıyım ve sonuna kadar da karşı olurum tepkimi gösteririm.

Müjdat abiyi hep onaylıyor gibi olmasın ama doğru diyor yani napalım :)
Eskiden oldugu gibi biraz agrasifleşmek lazım,özellikle son bi kaç yıl bazı maçlar haric bebek gibiyiz...
Zamanla eski günlerimize döneceğiz İnşallah hatta daha ii olacağız buna inanıyorum.

ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
  Alıntı umutjohn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:28
Alıntı yapılan banner

Bence açıkta hiç gruba gerek yok. Açık rakiple ve hakemle uğraşmalı sadece. Çünkü açıkta en az orada bulunan taraftarın yarısı bağırmadıkça ses çıkmıyor. Altes bağırıyor ama uğultudan öteye gitmiyor.

Karşıyaka maçında ilk 15 dakika açık çok iyiydi. Top rakipte iken durmadan ıslıklıyordu. Hakemin rakip lehine verdiği her kararı ıslıklıyordu. Rakip faul yapınca yuhluyordu. Karşıyaka taraftarı bağırmaya çalıştıkça ıslıklayıp onları susturuyordu. Hatta forumun birinde elemanın biri yazmış. Anlamadım demiş, top Eskişehirspor'da iken bütün açık ıslıklıyordu, ıslık sesinden tezahürat yapamadık. Kendilerinin ıslıklandığını anlamamış bile. Ne zaman açık kapalı ile karşılıklı tezahürata başlandı bütün hava kayboldu. Ondan sonra açık ıslıklamamaya, yuhlamamaya başladı. Karşıyakalıların sesi duyulmaya başladı. Oysa orda açığı kendi haline bıraksalardı açık oyuna ağırlığını iyice koyacaktı. Çünkü açık maçı seyrediyor. Maçın gidişatına göre tepki veriyor. Takım atağa kalkınca tüm açığın heyecanla "OOOOO" diyerek ayağa kalkması bile rakip futbolcuları etkiliyor, panik yapıyorlar. Ben defaten yazdım. Amaçsız bir şekilde 90 dakika bağırmaktansa oyunun gidişatına göre tepki vermek takım için daha önemlidir. Açığın yapması gereken de budur. Maç kopana kadar rakibi baskı altına alacak, hakemi baskı altına alacak, ıslıklayacak, yuhlayacak. Sabaha kadar "Siyah-Kırmızı-Şampiyon-ESES" diye bağırsan faydası yok. Maç kopunca karşılık yap şovunu, bak makarana ama maç kopana kadar rakip ve hakem üzerinde baskı hissetmeli. Bu baskıyı da karşılıklı olarak "Ne zaman gelecek o büyük gece" diyerek sağlayamazsın. Olsa olsa o rakip futbolculara çalışırken müzik dinletmek olur. Bunları maç kopunca futbolcularına konser vermek için yap, dinlesinler güzel güzel seni.

Normalde olması gerekeni müjdat abi çok güzel özetlemiş.Bizim açıktan istediğimiz maç boyu bağırmak olmamalı,gerektiği yerde gerektiği zaman tepkisini verebilmeli.O çekirdekçi diyerek dalga geçtiğimiz abiler asıl rakip takım oyuncularını etkileyen yuhlayan,hakemi etkisi altına alan bilinçli kişiler.Biz illa istiyoruz açık hiç susmasın,hiç susmayacak olan taraftar gruplarıdır kardeşim,onlar 90 dakika bağırırlar takımını ateşlerler.Ve hiç susmazlar o tartışılmaz.maç koptuktan,stres dağıldıktan sonra açığıda şova katarak işte o zaman yaparsın makarayı.
Bu yüzden açıkta kesinlikle grup olmamalı,bütün gruplar bir yerde toplanmalıdır.Bunun kararı da son derece radikal ve tribün liderlerinin kafalarında yepyeni bir profil çizerek rayına oturturmaları gerekir ki,bu zaman alır.
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:19
Alıntı yapılan dogan

gidişata göre tepki buydu.

Gerektiğinde hakemin kafaya şişe atmakta dahil miydiLOL

Hepimiz fair play yanlısıyız tamam da bazı ölüm kalım maçlarında ciddi müdahele gerekir. En yakın örnek geçen haftaki Orduspor maçı mesela. Adamlar penaltı oldu koltuk kırıp fırlattılar, her türlü pisliği yaptılar, maçı çevirdiler. Bu ölüm kalım maçı değildi gereksizdi temelinde bize olan nefret yatıyordu ama ölüm kalım maçlarında önceden ne gerekiyorsa o yapılırdı. Bir örnek daha. İki sezon öncesi Kayserispor-Ankaragücü maçı. Ankaragücü kaybederse %99 küme düşüyor. Maç 1-1, son 10 dakika falan. Kayserispor sağlı sollu saldırıyor. Gol geliyor belli. Ankaragücü taraftarı ne yaptı hemen ortalığı karıştırdı maç 5 dakika durdu, oyun soğudu, Ankaragücü son dakikalarda bir gol attı ve ligde kaldı. Onu yapmaları lazımdı. Yapmasalar takım küme düşecek, o an fair play kimin umurunda.

Bunu biz deyapalım demiyorum ama maçı seyretmeyen adam oyundaki durumu anlayamaz. Kafasına göre lay lay diye bağırır durur, tıpkı bizim Kartal maçında yapmaya çalıştığımız gibi. Maç 1-0 son 15 dakika Kartal bastırdıkça bastırmış, gol geliyorum diyor her halinden belli ama biz İtalyano yapmaya çalışıyoruz, Bırrrrrrr yapıyoruz. Orda bunları yapacağımıza ıslıklasak, yuhalasak, ölçülü şekilde agresif olsak belki Kartal'ın tecrübesiz futbolcuları sinecek üstümüze öyle gelemeyecek. İtalyano da yapılır, Bırrrr da yapılır bunlar tribünün şov tarafları, matrak tarafları ama takım orda gol yememek için can çekişirken yapılmaz. Maç 3-0 olur o zaman her türlü şamatayı yap. Bizim sette duran arkadaşlarımız ne diyor maçı seyretmeyi bırak bağır. Tam aksi aslında. Maçı dikkatli izle, sanki sen oynuyormuşsun gibi heyecan duy, içinden geleni yansıt. Çünkü sahadaki futbolcu da o an onları hissediyor.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
dogan Liste gör
Yazar

doğan
Yer: Afghanistan
  Alıntı dogan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 02:04
bu tamamen benim görüşüm lütfen yanlış anlamayın. eskiden açık tribün bu kadar büyük değildi ve iki kale arkasında portatif tribünler vardı. dalgacılar genelde oraya takılırdı.
tabi gelenler eş dost arkadaş olduğu için birlik vardı.
en önemli faktör amigo ORHAN dı. ben onun maçı bir atmaca gibi seyrettiğini çok iyi hatırlıyorum. elleri belinde sadece maçı izlediği gözümün önünde.yani az önce sevgili müjdatın dediği gibi gidişata göre tepki buydu.
afgan doğan
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:55
70'li 80'li yıllardan bugünlere kadar tribünde bulunan abilerimiz eskiden  ambiyansın nasıl olduğunu daha sonra neden bu hale gelindiğini bi yazarlarsa bence çözüm daha kolay olacaktır.
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:53
Alıntı yapılan banner

Bence açıkta hiç gruba gerek yok. Açık rakiple ve hakemle uğraşmalı sadece. Çünkü açıkta en az orada bulunan taraftarın yarısı bağırmadıkça ses çıkmıyor. Altes bağırıyor ama uğultudan öteye gitmiyor.

Karşıyaka maçında ilk 15 dakika açık çok iyiydi. Top rakipte iken durmadan ıslıklıyordu. Hakemin rakip lehine verdiği her kararı ıslıklıyordu. Rakip faul yapınca yuhluyordu. Karşıyaka taraftarı bağırmaya çalıştıkça ıslıklayıp onları susturuyordu. Hatta forumun birinde elemanın biri yazmış. Anlamadım demiş, top Eskişehirspor'da iken bütün açık ıslıklıyordu, ıslık sesinden tezahürat yapamadık. Kendilerinin ıslıklandığını anlamamış bile. Ne zaman açık kapalı ile karşılıklı tezahürata başlandı bütün hava kayboldu. Ondan sonra açık ıslıklamamaya, yuhlamamaya başladı. Karşıyakalıların sesi duyulmaya başladı. Oysa orda açığı kendi haline bıraksalardı açık oyuna ağırlığını iyice koyacaktı. Çünkü açık maçı seyrediyor. Maçın gidişatına göre tepki veriyor. Takım atağa kalkınca tüm açığın heyecanla "OOOOO" diyerek ayağa kalkması bile rakip futbolcuları etkiliyor, panik yapıyorlar. Ben defaten yazdım. Amaçsız bir şekilde 90 dakika bağırmaktansa oyunun gidişatına göre tepki vermek takım için daha önemlidir. Açığın yapması gereken de budur. Maç kopana kadar rakibi baskı altına alacak, hakemi baskı altına alacak, ıslıklayacak, yuhlayacak. Sabaha kadar "Siyah-Kırmızı-Şampiyon-ESES" diye bağırsan faydası yok. Maç kopunca karşılık yap şovunu, bak makarana ama maç kopana kadar rakip ve hakem üzerinde baskı hissetmeli. Bu baskıyı da karşılıklı olarak "Ne zaman gelecek o büyük gece" diyerek sağlayamazsın. Olsa olsa o rakip futbolculara çalışırken müzik dinletmek olur. Bunları maç kopunca futbolcularına konser vermek için yap, dinlesinler güzel güzel seni.

Bu kadar basit.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
forza_forever_es_es Liste gör
Yazar

fikri
Yer: Italy
  Alıntı forza_forever_es_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:49
Kimse açıktan 90 dk tezahürat yapmasını beklemesin gerekli yerlerde tüm açık katılıyo tazahüratlara ama şuda bi gerçekki stadın ambiansı o kadar kötüki altesin açıgı yönlendirmesi imkansız altesin sagındaki solundakiler altesi duymuyo altes isterse inanılmaz bagırsın ambians bozuk birde kimse açıgın ön tarafına gitmiyo nedeni tel örgüler yüzünden kimse bişey göremiyoo tv çekimlerindede alttan çekimlerde stad boş gibi gözüküyoo bence tel örgüler kalkmalı
DAG VE KOMANDO TUGAYI HAKKARİ ÇUKURCA\ORMANLI ^^SINIR NAMUSTUR^^
Yukarı
Qwerty_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Qwerty_26
Yer: Turkey
  Alıntı Qwerty_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 01:49

Evet Gol sonrası kızılcıklıdan bi ara açık türübününe baktım hepsi havada uçuoduLOL qüsel qörüntüler çıkardılar ortayaThumbs%20Up yanlız ßenim qörüşüm açık türübününe ALTES yetersiz kalıo 1gruptaga olsa saqlı sollu olarak ozaman daha verimli olucaklar die düşünüyorum 1 gruptaha şart yani açık türübününe ozaman anlaşmakta zorluk cekmezler bence..Wink

I LOVE YOU ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 159160161162163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır