eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 157158159160161 183>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mito_es Liste gör
Yazar

Mithat
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 13:10
Selahattin bey Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasının 2.maddesinde Türkiye cumhuriyeti demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletidir ifadesi yer almaktadır.Eğer bu ülke demokratikse seçimlerde refarandumlarda olacaktır halkada sunulacaktır tek tek oylanma işi yanlıştır veya doğrudur onu bilemem neticede halk başımıza akp hükümetini görevlendirdi onlarıda halk seçti %40 veya %45 oy aldı sonuç olarak %51 evette çıksa %51 hayır da çıksa razı olacağız demokrasi var ya ülkede...
sen dünyanın 1.harikasısın esesim
Yukarı
e_s_e_s Liste gör
Yazar

fatih
Yer: Alperen
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 13:08

Bu başlıkta aslında Türk insanının profilini oluşturuyor.Referandumla genel seçimin farkına varmalı insanımız.Akp yi Chp yi oylamıyoruz anayasa maddelerini oyluyoruz.25 sayfa olmuş şu maddeden dolayı evet ya da hayır oyu kullancam diyen insan sayısı  çok az.Yeni anayasayı okuyan ve bilen insan sayısına hiç girmiyorum.Başımızdaki insanlar referandum sürecini genel seçim havasına sokarlarsa böyle olması gayet normal.Benim görüşüm anayasa maddeler halinde oylanmalıydı.Çok doğru bir anayasa olacağını sanmıyorum ama bu haliyle şimdikinden daha iyi olacağı kanaatindeyim.. 

OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:39
AKP = (A)daletten (K)açanların (P)artisi nin tahtını sağlamlaştırmak için uğdurduğu anayasaya yüz bin kere HAYIR!
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:27
ayrıca selahattin abinin dedigi gibi bence her madde ayrı ayrı oylanmalıdır böylesi daha mantıklıdır ancak bunu yapmak demek gerçek sivil anayasayı olusturmak demektir buda bazı kesimlerin işine gelmeyecektir cünki onlar gercek sivil anayasayı degil sivil anayasa adı altında kendi anayasalarını dayatmaya calısıyorlar
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:23
bu referandumu parti sempatizanlıgı haline getirenler yine partilerin kendisidir sehir sehir gezip birbirlerine hakaretlere varacak kadar laf atmaktansa sadece refarandumun bu ülkeye neler kazandırıp neler kaybettirecegini anlatsalar durum böyle olmayabilirdi ancak referandumun içerigini anlatmaktansa buraya gelipte hızlı treni biz yaptık gibi bir dahaki secimler için oy propagandası yaparcasına konusmalarla zaten konu hakkında bilgi sahibi olmayan halkımızın beynini daha cok bulnadırarak bişeyler yapamaya calısıyolar ne yazıktırki halkımızın bir cok kesimi o yapıyosa dogrudur yada kesinlikle yanlıstırcı 12 eylülde sandıga gidecek olan halkımızdan kaç kişi sizce bu konuyu arastırdı ve bilgi sahibi bence cok az kişi bizim halkımızın en buyuk sorunlarından biriside körü körüne savunmak neyi niçin savundugunu bilmeyen bir toplumuz
umarım halkımız bir an önce uyanır ve kendine gelir ve herseyi sorgulamaya baslar
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:17
Alıntı yapılan mito_es

12 Eylül 2010 tarihinde referanduma gideceğiz.Kısmi anayasa değişikliğini onaylayacağız.Yorumların hemen hemen hepsini okudum.Gördüm ki parti sempatizanlığı,yandaşlığı refarandumun önüne geçmiştir.Refarandum kamuoyunu yoklaması denilen bu işlemde halka başvurma,bir kanun yada ÜLKE için önemli bir konuda kamunun oyunu ve desteğini almadır.Referandum bir hükümetle hesaplaşma yada iktidarı değiştirme aracı değildir.Bunun yolu genel seçimlerdir.AKP,CHP,MHP ve diğerlerinin yaptıkları icraatlere göre değerlendirir karar verir gider genel seçimlerde oy kullanırsın Anayasa değişiklikleri için partileri değerlendirip evet veya hayır demek bu ülkeye atılacak en büyük kazıktır.Herkes araştırsın bu ülkenin menfaatinemi değilmi vicdan muhasebesi yapsın particilikle anayasa oylanmaz.

Arkadaş şimdi ben araştırıyorum. misal 20 madde için EVET diyeceğim ama 4 maddeye kesinlikle Hayır demeliyim. Ne yapacağım ben? Dünyanın hangi demokrasisinde böyle bir referandum örneği vardır. Çıkarsın maddeleri tek tek referandum edersin, o zaman ortaya çıkan anayasa sivil bir anayasa olur. Böyle yapılırsa, toplumsal mutabakatın sağlanamadığı bir dayatma anayasası olur. Diyelim ki %51 - %49 gibi bir sonuç çıktı. Mlletin yarısı evet dedi yarısı hayır. Bu nasıl olacakta halkın anayasası olacak?
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
mito_es Liste gör
Yazar

Mithat
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:09
12 Eylül 2010 tarihinde referanduma gideceğiz.Kısmi anayasa değişikliğini onaylayacağız.Yorumların hemen hemen hepsini okudum.Gördüm ki parti sempatizanlığı,yandaşlığı refarandumun önüne geçmiştir.Refarandum kamuoyunu yoklaması denilen bu işlemde halka başvurma,bir kanun yada ÜLKE için önemli bir konuda kamunun oyunu ve desteğini almadır.Referandum bir hükümetle hesaplaşma yada iktidarı değiştirme aracı değildir.Bunun yolu genel seçimlerdir.AKP,CHP,MHP ve diğerlerinin yaptıkları icraatlere göre değerlendirir karar verir gider genel seçimlerde oy kullanırsın Anayasa değişiklikleri için partileri değerlendirip evet veya hayır demek bu ülkeye atılacak en büyük kazıktır.Herkes araştırsın bu ülkenin menfaatinemi değilmi vicdan muhasebesi yapsın particilikle anayasa oylanmaz.
sen dünyanın 1.harikasısın esesim
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:59
http://www.haberturk.com/gundem/haber/538597-evet-mi-hayir-mi
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
samet26eses Liste gör
Yazar

samet
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:58
Tabiki HAYIR diyecez başka bir seçenek düşünülemez bile. Sonuna kadar HAYIRR
Sadece ESES
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:57
Alıntı yapılan escem

10 terörist, vatandaşlara "Referandumda hayır diyeceksiniz. Yoksa canınızdan olursunuz" tehdidinde bulundu.

Tarihi referanduma sayılı günler kala, Tunceli'nin Ovacık ilçesi karayolunda şok bir olay gerçekleşti. 10 kişilik PKK'lı grup, karayolunu trafiğe kapatarak 30 aracı durdurdu. PKK'lılar vatandaşlara referandumda "Hayır oyu vereceksiniz yoksa canınızdan olursunuz" diyerek tehdit dolu propaganda yaptı. Uzmanlar ise PKK'nın bu tehditlerinden kırsal kesimde yaşayan vatandaşların etkilenebileceğine dikkat çekerek uyarılarda bulundu.  

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

"Habervaktim" sitesinin haberine göre şok olay, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Bent Köprüsü Mevkii'nde yaşandı. 8 Ağustos'ta sabah 10.00 sıralarında gerçekleştiği belirtilen eylemde 10 terörist, yaklaşık 30 aracı durdurdu. Araçlardaki vatandaşlara referandum ile ilgili konuşmalar yapan PKK'lılar, "Hayır oyu vermeyenler canlarından olacak" diyerek tehdit etti. Daha sonra yolu trafiğe açan teröristlerin bu eyleminin müşteki ifadelerine de yansıdığı da belirtildi. Bu dehşet anlarını yaşayan bazı vatandaşların ilgili makamlara başvurarak, durumu bildirdiği aktarıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

KIRSAL KESİM ETKİLENİR!

Doç. Dr. Emre Uslu, PKK'nın bu tarz eylemleri yıllardır yaptığını söyledi. Uslu, PKK'nın ya da BDP'nin siyaset aracı olarak şiddete ihtiyacı olduğunda bu tip işler yaptığına dikkat çekti. Bu tarz tehditlerin özellikle kırsal kesimlerde yaşayanlar üzerinde çok büyük etkisi olacağını vurgulayan Uslu şunları söyledi: "Çünkü kırsalda kimin ne oy kullanacağı çok nettir. Dolayısıyla PKK'ya rağmen kırsalda oy kullanmak cesaret ister. Van seçimlerinde 'biz kimin ne oy kullandığını biliriz' diye açıkça tehdit bildirisi yayınladırlar. Bu ikiyüzlülüğü, riyakarlığı bir kenara bırakalım. Abdullah Öcalan bu şekilde söyledi BDP ve PKK da bunu yapıyor"

KEPENK KAPATMANIN SANDIK VERSİYONU

PKK'nın Tunceli'de yaptığı propagandayı Bugün'e değerlendiren Kürt aydını Ümit Fırat, BDP'nin tavrını hatırlatarak olayı açıklık getirmeye çalıştı.

BOYKOTA DÖNDÜLER

Hayır dedirtmeye çalışanların başarısız olunca 'boykot' kararı aldığını söyleyen Fırat, referandumun demokratik bir olay olduğunu belirtti. Hayır veya boykot kararında dahi demokratik bir çerçeve olması gerektiğini vurgulayan Fırat, "Ama insanın niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse işte böyle açığa çıkıyor. Köylüye tehditte bulunmak referandumla ya da demokrasiyle ne ölçüde bağdaşıyor? Kepenk kapatma eylemini yapanlar, bunu gündeme getirilen konuyla ilgilimi gerçekleştiriyor? Hayır, bu mahalle baskısının ötesinde bir baskı ve tehdittir. Kapatmazsa, işyeri ateşe verilebilir, yalnız bırakılır, orada yaşayamaz hale getirirler. O bakımdan, bu olaya kepenk kapamanın sandık ve oylama versiyonu diyelim. Belli eylemlerde kepenk kapamaya yönelirken, sandığa gitme konusunda 'gitmeyeceksiniz' diyerek baskı altında tutabiliyorlar, tutarlar" diye konuştu.

http://www.internethaber.com/?interstitial=true

İşte AKP yandaşı medyanın güzel bir taktik oyunu. Halka bu haberle şu mesaj veriliyor: "Bakın pkk teröristi halka Hayır demeleri yönünde baskı yapıyor, siz onların hayır dediği bir referandumda onlarla aynı safta yer almayın"

Haberi yarım saattir inceliyorum. Ayrıntı yok. Tek ayrıntı olay karayşolunda olmuş, 10 terörist ve yaklaşık 30 araç. Teröristleri o korku ve dehşet anı içinde  tek tek sayan vatandaş araçları tam sayamamış. Konu edilen yer son günlerdeki saldırılar nedeniyle son derec hassas bir bölge. Olay gündüz saatlerinde oluyor habere göre. pkk bu hassas günlerde oralarda o kadar rahatki, devletin güvenlik güçleri o kadar acizki, adamlar karayolunu kesiyor onlarca aracı durduruyor, milleti araçlardan indirip bir yere topluyor ve konuşma yapılıyor. Vay anam vay!!!

Haberi yayınlayan site yandaş Vakit gazetesinin sitesi, olayın yorumları ise yine yandaş Bugün gazetesinde çıkıyor. Vatandaşın olayda dehşete kapıldığı belirtiliyor ama bazı vatandaşlar bu dehşet ve korkuyu yenip gidip müşteki olmuşlar. Acaba bugüne kadar bölge halkının pkk ile ilgili kayıtlı kaç tane şikayeti vardır merak ettim. Bu şikayet dilekçelerinde neler yazılmış...

Gerçi yandaş medya için bunlar sorun değil, nasılsa gizlilik var bu tür şeyler de. Vatandaşın anı sanı açıklanmayabilir. Mesela eski terörist olup sonra tövbekar olan bir gizli tanık çıkıp "filanca komutan bizimle işbirliği yaptı" dedi mi iş biter... Yedi düvel gelse hiçbiri kişi o komutana inanmaz ama herkes o tövbekar(!) teröriste inanır. Burda da aynı metod uygulanır. Şikayetçi vatandaşın ismi açıklanmaz. Kim olduğunu kimse bilmez. Ama o adam böyle bir şey yaşandı diyorsa yaşanmıştır o kadar!!!!
Wink

terör örgütü ve siyasi uzantısı bdp uzun zamandır boykot çağrısı yapıyor. boykot da ne yapılacak oy kullanılmayacak. Eğer bunlar gerçekten hayır diyecek olsalar mezardakileri de çıkartıp hayır dedirtirler. Boykot yaparak hem bu tür oyunlara zemin hazırlıyorlar hem de Evetlerin avantaj kazanmasını sağlıyorlar. Biz de bu tür haberleri çölde su bulmuş gibi paylaşır dururuz....

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 157158159160161 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır