eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Forum ve Site
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTribün Grupları Birleşmek İçin Neyi Bekliyor?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 13:27
Alıntı yapılan level26

[QUOTE=OgnEStanbul] [QUOTE=mmt26] ben açıkcası şu grupların arasındaki farklarıda anlamış değilim !

hani bu insanların dini mi farklı? milleti mi farklı? yada aralarında senelerdir süren bir kan davası varda bizim mi haberimiz yok? yada özel ailevi sebepleri yüzünden mi bu insanlar ayrı gruplarda takılmak zorunluğundalar ? anlamıyorum.

gerçi bir hafta alteste maç izleyen biri, bir diğer maç gelir nefer-kızılcıklı da öbür maç gider o dunpazar da yer alabiliyor yani bence zaten grupların sağlam tayfası bin (belkide 500) kişi bile yoktur.

tabi aramızdan benim gibi düşünmeyenlerde çıkabilir, evet bu gruplar birleşmemeli çünkü bu grubun farkı şu diyenlerde olabilir. onlara sorum şu, bu farklar neden canım yurdumda belkide bir tek bizim tribumüzde var ?

elin teksası tommiksi,  çarşısı pazarı, gençi yaşlısı , ultrası megası  vs takım taraftarlarında yokta,  neden bizde bu gruplar arasında birlikte maçta kolkola olamayacak farklılıklar bizmkilerde var?

neyse hep aynı terane lafı uzatmayalım zaten bir sonuç alınacağı falanda yok...
bu düzen kurulmuş bir kere düzene çomak sokan olmadıkçada devam eder böyle.

WinkWinkWinkWinkWinkClapClapClapClap

Çünkü kardeşim aralarına siyaseti rantı sokmuşlar bunların bunlarda birbirlerinin kuyusunu kazıp duruyorlar maçlarda yaptıkları kavgalar yetmezmiş gibi bide dışarıdada kavga ediyorlar sonra maçda toplu halde dolanıp birbirlerinden birini yakalamaya çalışıyorlar. 
...
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 13:18

Grupların birleşmesi deveye hendek atlakmak gibi birşey benim kendimce tespitlerim şunlar.

__Gruplar arasında türeyen çeteler var ki asıl olay zaten onlar bedava bilet bedava otobüs ve deplasmandaki olayların altındaki en büyük etken bu çetecikler tribünlerimizdeki en büyük tehlike onlar tribünde etraflarına artistlik yapmaktan,küfretmekten başka bişey yaptıkları yok tabi hepsinin kafa dumanlı
__Tribünlerde bitmek tükenmek bilmeyen bit SET hayranlığı aldı başını gidiyor tribünlerin bu hallerde olmasının sebeplerinden biri o sete çıkanlar, kendileri bağırmadan millete artislik yapan bu adamlar yüzünden tribünler büyük kan kaybına uğramakta.
__Ve son olarakta insanların birbirlerine saygısının ve sevgisin kalmaması insanca konuşup uyarmak yerine kavgalar çıkaranlarda tribünleri etkileyen faktörlerdendir.
...
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 13:17
abartmıyorum 8 yaşından beri maçlara gidiyorum. ilk gittiğim maç es-es f maçı idi 8-0 kaybetmiştik. daha açığı ikinci katı bile yoktu kale arkallarında portatif tribünler vardı. bulancaklarıda gördüm soma linyitleride. efsane tribün ayderde de bağırdım kızılcıklıda da. yıldırımlarlada bağırdım umutlarlada kubilaylarlada.

Ta ki demire çıkıp kendini bi halt zanneden insanlar ( 2 besteyi ezberleyip 1-2 senedir maça gelen şahıslar) ben ve benim gibilere '' bağır ulan. susma ulan'' gibi laflarla beni o tribünden soğutana kadar. bardağı taşıran son damlada, ilk yarısını 1-0 yenik kapattığımız maçın devre arasıda ''sucu aşşağıdamı? '' diye sorduğumda kafama yediğim davul tokmağı olmuştu. bunu yapanları artık göremiyorum tribünde. ne oldu? onlar beni tribünden soğuttu ama içimdeki es-es aşkını bitiremediler. kendileri noldu? ortalıkta uzun süredir yoklar. bende o  zamandan beri AÇIK tribünde  takımın bana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm her dakika bağırıyorum. ne zaman ki tüm grupların başın tatar Mustafa gibi bir adam gelir, o zaman seve seve her türlü gruba katılırım. o yüzden lütfen kimse açıkta birleşmek gibi bir hata yapmasında gene 2 kuruşluk insanların çıkarları için ( bu lafım halen başta olanlara değil. böyle olunca muhakkak çıkacaktır) insanları maçtan bari soğutmasınlar. Açık zaten gerektiğinde coşmasınıda biliyor protesto yapmasınıda. Artık eskisi gibi değil çekirdekçiler de azaldı. dedim ya takımın ihtiyacı olduğunda gerrektiği gibi bağırıyorlar

örnekler: denizli, gs, fb, bjk, trabzon, sivas, kocaeli, antalya maçları....
ANTİ KONSTANTİNAPOLİS , ANTİ PRUSANGORA
Ortasında kalbimin bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar şampiyon olma ES-ES'im
Yukarı
çoko Liste gör
Deneyimli Yazar

Kerem Güler
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 12:59
Alıntı yapılan mecek

Alıntı yapılan çoko

..........

ayrıca açık falan yazılmış da,kapalıdaki 10 kişinin sesi bile açıktaki 100 kişiden fazla çıkar,
.......

keremciğim ya sen stada gitmiyorsun yada kendinle polyannacılık oynuyorsun açık tezahürata başladığında kapalı kendini yırtsa sesini hiçbiryere duyuramaz. Çekirdekçinin gazı sağlamdır :D

ali bey yıllardır içerde maç kaçırmıorum, dışarda da kaçırdıım maç sayısı 15 20yi geçmez birincisi, ikincisi de, söylediim galiba yanlış anlaşılmış, açık tribün ile kapalı tribündeki taraftarı kıyaslamıyorum ben, şu an kapalıdaki taraftarı açık tribüne koyarsanız sahaya giden ses bugünden yüksek olmayacak çünkü üstü kapalı değil anlatabildim mi..
NEFER!
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 12:20
Alıntı yapılan 26_Serdar_26

Alıntı yapılan scetintas

Tribün grupları neden açıkta birleşiyor..?? Yoksa açık tribünden kimse memnun değil mi?

Bence geçen sene Türkiye'nin en büyük grubu açık tribündü ve tribüncülüğü açık taraftarı yaptı...Bu saatten sonra kimse açığın üstü kapansın gruplar oraya gelsin birleşsin hikayeleri yapmasın...Açık tribün geçen yıl yolunu almış ve Türkiye'nin en büyük grubu olmuştur bana göre...Aralarına girecek her türlü grup burayı bozar...Gruplar nerede birleşirse birleşsin ama açık tribünde kesinlikle birleşmesin...
Açıkcası kimse bana "ayağa kalkın bağıran lannn" dediğinde benim hiç bağırasım gelmiyor...Ben kişilerin telkini ile değil sahada takımın ne zaman tezahurata ihtiyacı olduğuna bakarak ayağa kalkarım...Ben ayağa kalktığımda ise herkes bana vokal yapar...Bırakın bu açıkta birleşme işlerini bozmayın buranın ahengini çok istiyorsanız yaptırın kale arkasını gidin oraya birleşin...

Ne olacak açıkta birleşilirse Suat abi ? Çekirdekçilerin huzurumu bozulacak ? Doğru ya huzurları kaçar Maç izleyemezler (!)

Ben birleşme taraftarı değilim fakat yinede bu sözünü okuyunca çekirdekçi taraftar kimliğinden nefret ettiğimi tekrardan anladım. Açıkta 1 grup Kapalıda 1 grup olur bizim stadımızda ancak. İnönü gibi bir stadımız olsaydı evet birleşme kesinlikle olurdu. Fakat stadımızda akustik yok. En çok karşılıklı bestelerde takım ateşleniyor bunu herkeste açıkça görüyor...

Yazdığımı iyi analiz etmeden konuşmuşsun ben ona acırım Serdar...Hele nefret ettiğin grubun geçen sene neler yaptıklarını hiç hesaba katmamışsın...Hele geçen sene BandoESES le çoşan grubun kimler olduğunu da göz ardı etmişsin...Huzurdan bahsetmişsin ama geçen sene çekirdekçilerin huzuru gayet yerinde idi...Aman bozulmasın dedim...Hala da diyorum...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 11:58
Alıntı yapılan CyberSheyTaN

Gruplar arasında fark yok diyenler yanlış düşünüyo. Neden diye soranlar olcaktır ama açıklamam çünkü gruplar arasında kavgaya dönüşür bu konu.

Ve bunları tartışmanın yeri sanal değildir toplantıya gelin sorun neden birleşmiyonuz diye burda sayfalarca tartışıp sebebi aramak yerine orda 5dk da sebebi öğrenirsiniz.
Cihat Tebrikler kardeşim iyi demişsin ..
Böyle şeyler forumda konuşulmaz.Ben X trbün ile ilgili olumlu birşey söylerim Y trbünü böyle değil derim ..
Y Trbününden birisi hopp kardeşim ne diyosun sen asıl siz böylesiniz biz böyleyiz der uzar gider ..
Bundan da forum zarar görür.
O yüzden merak ettiğiniz şeyler varsa grupların toplantılarına katılıp.Tamamen durmasanız bile toplantı başında söz alıp sorularınızı sorabilir seviyeli bi şekildede cevaplarınızı alıp,ister toplantıya katılmaya devam edebilir,istersenizde teşekkür edip ayrılabilirsiniz ..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
26_Serdar_26 Liste gör
Usta Yazar

Serdar
Yer: Fossa Dei Leoni
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 11:54
Alıntı yapılan scetintas

Tribün grupları neden açıkta birleşiyor..?? Yoksa açık tribünden kimse memnun değil mi?

Bence geçen sene Türkiye'nin en büyük grubu açık tribündü ve tribüncülüğü açık taraftarı yaptı...Bu saatten sonra kimse açığın üstü kapansın gruplar oraya gelsin birleşsin hikayeleri yapmasın...Açık tribün geçen yıl yolunu almış ve Türkiye'nin en büyük grubu olmuştur bana göre...Aralarına girecek her türlü grup burayı bozar...Gruplar nerede birleşirse birleşsin ama açık tribünde kesinlikle birleşmesin...
Açıkcası kimse bana "ayağa kalkın bağıran lannn" dediğinde benim hiç bağırasım gelmiyor...Ben kişilerin telkini ile değil sahada takımın ne zaman tezahurata ihtiyacı olduğuna bakarak ayağa kalkarım...Ben ayağa kalktığımda ise herkes bana vokal yapar...Bırakın bu açıkta birleşme işlerini bozmayın buranın ahengini çok istiyorsanız yaptırın kale arkasını gidin oraya birleşin...

Ne olacak açıkta birleşilirse Suat abi ? Çekirdekçilerin huzurumu bozulacak ? Doğru ya huzurları kaçar Maç izleyemezler (!)

Ben birleşme taraftarı değilim fakat yinede bu sözünü okuyunca çekirdekçi taraftar kimliğinden nefret ettiğimi tekrardan anladım. Açıkta 1 grup Kapalıda 1 grup olur bizim stadımızda ancak. İnönü gibi bir stadımız olsaydı evet birleşme kesinlikle olurdu. Fakat stadımızda akustik yok. En çok karşılıklı bestelerde takım ateşleniyor bunu herkeste açıkça görüyor...

Fossa Dei Leoni'nin Kırmızı Şimşekleri..!
Yukarı
CyberSheyTaN Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Ertuğrulgazi
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 11:41

Gruplar arasında fark yok diyenler yanlış düşünüyo. Neden diye soranlar olcaktır ama açıklamam çünkü gruplar arasında kavgaya dönüşür bu konu.

Ve bunları tartışmanın yeri sanal değildir toplantıya gelin sorun neden birleşmiyonuz diye burda sayfalarca tartışıp sebebi aramak yerine orda 5dk da sebebi öğrenirsiniz.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 11:08

Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
Mrtrance__26 Liste gör
Yazar

murat
Direct Link To This Post Tarih: 24/Tem/2009 saat 11:05
kapalıda kemik tayfadaki herkes kişisel olarak şekil,reklam peşinde olduğu sürece, yok ben böyleyim yok ben şöyleyim havalarında olduğu sürece bu iş olmaz...burda fikirlerimizi tartışmaktan öteye gidemeyiz..(önceden olduğu gibi)..bu olay harbiden sanal alemde anketle manketle forumla morumla çözülecek iş değil..çookk şey yazarım bu konu hakkında ama burada çözüme ulaşamayacağımız için gerek yok..
en başta her grubun TEK reisi olması lazım..ama maşallah bizde kapalının demiri baştan sona doluyo..
Eski mevzulara bir sünger çekilmeden,reisler gelin kardeşim olumsuz her şeyi unutalım geçmişe sünger çekelim Aleme tribün nasıl olurmuş gösterelim demeden bir sonuca varılmaz bence,şöyle yürekten bir şekilde Dosta Düşmana Karşı Omuz Omuza denilmedikçe..Her Grup un reis(leri)i elini taşın altına koymadığı sürece malesef ama malesef bu iş  olmaz...
Milletin Etiket Olduğu Yerde Biz Fiyat Koyarız!..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır