eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 135>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2009 saat 12:27
Alıntı yapılan OKTAY061626

Bu yılın flaş takımı Bursaspor, 14 maçta kazandığı 29 puana karşılık kasasına 4 milyon 756 bin TL koymayı bildi.

Hala Bursa'da oyuncu alacakları var diyorlarsa, ben birşey demiyorum
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2009 saat 11:13

Kazanmaya alıştık

Genç golcü, FİNALde Ertuğrul Hocanın göreve gelmesiyle birlikte çıkış yakaladıklarını söyledi

Sercan Yıldırım, "Artık kaybetmiyoruz. Cumartesi günü de Konyaspor`u yenerek bu seriyi sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.

ALTIMIZA ALACAĞIZ

Bu sezon Bursaspor`un çıkış yakalamasında attığı gollerle büyük pay sahibi olan Sercan Yıldırım, OLAY TV`de yayınlanan FİNAL Programında UEFA`ya gitmek istediklerini söyledi. Antalyaspor maçında sıcak havaya karşın iyi mücadele ettiklerini belirten Sercan, "Artık kaybetmiyoruz. Kazanmaya alıştık. Bunu Konyaspor maçıyla da sürdürmek istiyoruz. Bu karşılaşmayı da kazanıp Fenerbahçe ve Galatasaray`ı klasmanda altımıza almak hedefindeyiz" dedi.

BİZE GÜVENSİNLER

Bursaspor`un müthiş taraftar potansiyeline sahip olduğunu ifade eden genç golcü, "Bize manevi yönden büyük destek veriyorlar. Bu desteklerinden dolayı takım olarak çok mutlu oluyoruz. Ancak iş maddi yöne geldiğinde tüm şehrin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bunu istiyoruz. İnsanlar bize güvensinler. İyi yoldayız ve iyi gidiyoruz. Ertuğrul Hoca`nın gelişiyle birlikte büyük çıkış yakaladık. UEFA’ya gidip taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz" diye koıuştu.

BAŞKANA BIRAKTIM

Bursaspor`dan ayrılıp ayrılmayacağı ile ilgili soruya ise Sercan şu yanıtı verdi: "Bana bu sorular çok sık geliyor. Hakkımda transfer dedikoduları var. Ben transfer konusunda kendi başıma hareket edemem. Çünkü 2011’e kadar sözleşmem var. Bu konudaki her şeyi Başkanımız İbrahim Yazıcı’ya bıraktım. Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorum. Başkanımız ne derse o olur. Ancak ben kalmak istiyorum. Çünkü Bursaspor formasıyla UEFA`ya gitmek isterim."

Bilet fiyatları açıklandı

Cumartesi gecesi Konyasporla oynanacak maçın bilet fiyatları açıklandı
Yönetim kurulu tarafından açıklamaya göre

Biletix internet sitesi ve satış noktalarından alınabileceği bildirildi

11,00 TL (KAPALI KALE ARKASI)
110,00 TL (VIP A- B)
22,00 TL (MARATON)
22,00 TL (YENİ MARATON)
55,00 TL (KAPALI A-C)
6,00 TL (AÇIK KALE ARKASI)
6,00 TL (RAKİP TRİBÜN)
82,50 TL (KAPALI B)
82,50 TL (VIP C)

Timsah sahasında kral

Türkcell Süper Lig'de aldığı üst üste galibiyetlerle Uefa potasına giren Bursaspor, evinde aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor

Bursaspor, UEFA Kupası'na katılma hedefi doğrultusunda çaba harcadığı bu sezon sahasında kolay maç kaybetmiyor.

Yeşil-beyazlı takım, 30. hafta geride kalırken kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı 15 karşılaşmanın 8'inden 3 puanla ayrılmayı bildi. Sadece 2 maçta rakiplerine boyun eğen Bursaspor, 5 maçtan da 1 puanla ayrıldı.
Taraftarları önünde oynadığı 15 maçtan 29 puan kazanan yeşil-beyazlılar, rakip fileleri 19 kez havalandırırken, kalesinde sadece 9 gol gördü.

İSTANBULA GEÇİT YOK-
Bursaspor, Süper Lig'de şampiyonluk yaşadıkları için ''Büyük'' diye adlandırılan takımlar karşısında da sahasında başarılı sonuçlara imza attı. Ligin 6. haftasında Galatasaray'ı konuk eden yeşil-beyazlılar, sahadan 2-1 galip ayrılmayı bildi. 11. haftada Beşiktaş ile karşılaşan Bursaspor, 0-0 biten karşılaşmada güçlü rakibine yenilmedi.

Bursaspor'un 15. haftadaki konuğu ise Trabzonspor oldu. O dönem ligde fırtına gibi esen bordo-mavili takıma da Galatasaray tarifesini uygulayan yeşil-beyazlı takım, 2-1'lik galibiyetle bir güçlü rakibini daha geçmiş oldu. Yeşil-beyazlılar, 25. haftada Fenerbahçe'yi ağırladı. İlk yarıda 5-2 yenildiği sarı-lacivertli takım karşısında daha maçın 4. dakikasında yenik duruma düşen Bursaspor oyundan kopmadı ve Ivankov'un uzatmalardaki penaltı golüyle sahadan 2-1'lik galibiyetle ayrıldı.
Bu galibiyetle Fenerbahçe'yi bir anlamda şampiyonluk yarışının dışına iten Bursaspor, evinde Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş ile yaptığı 4 maçtan 3 galibiyet 1 de beraberlik çıkarmayı başardı.

-ESKİŞEHİRSPOR VE ANKARASPOR YENDİ-
Bursaspor'u sahasında sadece Eskişehirspor ile Ankaraspor yenmeyi başardı.

Ligin 7. haftasında Eskişehirspor'u ağırlayan yeşil-beyazlı takım, sahadan 2-1 yenik ayrılırken, 9. haftada da 1-0'lık skorla Ankaraspor'a boyun eğdi. Bursaspor, sahasında yenildiği her iki takımdan da rövanşı almayı bildi. 24. haftada Eskişehirspor'u deplasmanda 2-1 yenmeyi başaran yeşil timsahlar, 26. haftada da Ankaraspor'u başkentte 2-0 yendi.

BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2009 saat 10:20

Varsa yoksa UEFA

Ali Tandoğan, ligde son 4 haftaya girilirken para, pul düşünmediklerini belirterek, takım olarak tek düşüncemiz UEFA

Timsah’ın tecrübeli savunma oyuncusu Ali Tandoğan, ligde son 4 haftaya girilirken futbolcular olarak para, pul düşünmediklerini belirterek, “Takım olarak tek düşüncemiz UEFA’ya gitmek” dedi.

İYİ ÇIKIŞ YAKALADIK

Ara transferde Beşiktaş’tan Bursaspor’a gelen ve geldiği gibi yeşil beyazlı formayı teknik direktör Ertuğrul Sağlam’dan alarak sırtından çıkarmayan Ali Tandoğan, UEFA’ya gideceklerine inandığını söyledi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve yeni transferlerle çok iyi bir takım olduklarını belirten tecrübeli futbolcu, “Ligin ikinci yarısında özellikle hocamız sayesinde çok iyi bir çıkış yakaladık. Son 7 haftadır da maç kaybetmiyoruz. Hedefimiz kalan 4 maçımızı da kazanarak UEFA’ya gitmek” dedi.

DERT ETMİYORUZ

Takımda çok iyi birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çeken Ali Tandoğan, “Ne kongre süreciyle ilgili haberler, ne de maddi sıkıntıları şu anda dert etmiyoruz ve sahaya çıktığımızda da bunları maça yansıtmıyoruz. Para, pul şu anda düşünmüyoruz. Bizim kafamızdaki tek düşünce yeşil beyazlı taraftarlarımıza UEFA’ya kalma başarısını yaşatmak. Biz futbolcular olarak buna inanıyoruz. Aynı şekilde taraftarlarımız da buna inanıyorlar” diye konuştu.

ZOR MAÇ OLACAK

Bu hafta Konyaspor maçının da çok zor geçeceğini dile getiren Ali, “Biz zor gibi gözüken maçları bile kolaya çevirerek kazanmasını bildik. Konyaspor maça daha stresli çıkacak. Biz çok rahatız ve bu maçı da kazanacağımıza inanıyorum” dedi. Savunmada da çok iyi bir takım olduklarını belirten başarılı futbolcu, “Maç içinde savunmadaki tüm arkadaşlarımızla çok iyi anlaşıyoruz. Ben de zaman zaman arkadaşlarımı konuşarak motive etmeye çalışıyorum. Zaten başarımızın da sırrı birlik ve beraberlikten geliyor” dedi.

BAŞKANA DESTEK ŞART

Kulüp başkanı İbrahim Yazıcı’ya maddi ve manevi destek verilmesinin de gerektiğini dile getiren Ali Tandoğan, “Başkanımıza destek şart. UEFA’ya doğru gidilen bu yolda tüm Bursa’nın Bursaspor’a destek vermesi ve elini cebine atması lazım. Önümüzdeki sezonda da bu kadro korunur ve üstüne 3-4 tane iyi oyuncu takviyesi yapılırsa, Bursaspor seneye çok daha iyi yerlerde olacaktır. Ben buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Kebaptan bıktım

Shin Young Rok, Türkiye ye ilk geldiğimde çok sevdiğim kebaptan artık bıktım dedi

Bursaspor’un ara transferde kadrosuna kattığı ve yeşil beyazlı formayla şu anda 4 golü bulunan Güney Koreli golcü oyuncu Rok, kebaptan bıktı… Shin, “İlk geldiğim günlerde kebabı çok sevmiştim. Ama sonradan kebap yemekten bıktım. Şimdi tesislerdeki yemekleri tercih ediyorum" dedi. Ülkesinde de ızgara çeşitlerinin meşhur olmasına karşın daha ünlü yemeklerin olduğunu söyleyen Rok, Türk yemeklerini de çok sevdiğini söyledi. Hedefinin İngiltere takımlarından Manchester United'da forma giymek olduğunu belirten genç yıldız, "Performansım her geçen gün artıyor. Bursaspor'da başarılı olmak istiyorum. Hedefim Premier Lig'de forma giymek" diye konuştu.

Rıdvan: Gurur duyuyoruz

Öncelikle tabi ki gurur duyuyoruz. Bursaspor taraftarına yakışan bir teknik adam aldı

Biliyorsunuz bende gündemdeydim, her şeyin hayırlısı. Ben bu kadar puan sözü veremezdim açıkçası, çok başarılı gitti. İnşallah bu son olmaz, herkes yardımcı olmalı kulübüne, başkanına, taraftarın gücü önemli Bursa’da. UEFA hedefleri inşallah kalıcı olur.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
KIZILCIKLI SERKAN Liste gör
Deneyimli Yazar

serkan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2009 saat 01:56
bursaspor a uefa yolunda basarılar..TEK KARDES KASIMPAŞA ...
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
Direct Link To This Post Tarih: 06/May/2009 saat 00:37
Bursanın bize yaptığı kıyağı biz kendimize yapamıyoruz
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 23:56
Bursaspor'a sonsuz başarılarSmile
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 13:46
nrcrew;
Her sene aynı şeyi yaşayan İstanbul palavracıları gideceğine bizi sonuna kadar temsil edecek olan Bursaspor gitsin,inşallah gidecek.

Hiç yoktan başkaları gibi Uefa'dan daha yüksek bir meltebede 8 tane yemezler Smile
Nefer
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 12:45

Mahkeme kararı bekleniyor

Bursaspor camiası bugün mahkemeden çıkacak karara odaklandı.

Mahkeme "yapılmalı" kararı verirse, Bursaspor olağan genel kurul toplantısına gidecek.

Yeşil- beyazlı kulübün genel kurulu Ali Karasu başkanlığındaki yönetimin aldığı kararla 2009 Ekim ayında yapıldı ve İbrahim Yazıcı başkanlığındaki yeni yönetim göreve başladı. Olağanüstü genel kurulda, tüzük değişikliğine de gidilerek, iki madde yeniden düzenlendi.

Genel kurul kararıyla yapılan düzenlemeye göre, "Başkanın istifası halinde yönetim kurulu da istifa etmiş sayılmaz. Yedek listeden üye davet edilir ve yönetim kurulu kendi arasında yeni başkanı seçer" hükmü getirildi. Genel kurul, "Bursaspor Genel Kurul toplantısı 3 yılda bir yapılır" şeklindeki değişikliği de kabul etti ve kulübün ilk olağan genel kurul toplantısının 3 yıl sonra yapılmasına karar verdi.

Ancak, bazı üyeler "yönetimin maddi konularda hesap vermesi" istemiyle genel kurul toplantısının yapılmasını istedi, yönetim kurulu bu isteğe olumlu bakmayınca, bazı üyeler genel kurul toplantısı yapılması istemiyle mahkemeye başvurdu. Mahkeme, genel kurul yapılıp yapılmaması konusunda bugün karar verecek
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 11:10

Timsah Sağlam para kazandı

Bursaspor, 2009 yılındaki performansıyla havuz gelirlerini çok ciddi derecede arttırdı

TFF'nin öngördüğü değişikler çerçevesinde belirlenen yeni statüye göre takımlara puan başı 164 bin TL verilmesi, 2009 yılında en çok Bursaspor'un işine yaradı.

Sezona Samet Aybaba ile başlayan Bursaspor'da, daha sonra teknik direktörlüğe Güvenç Kurtar getirildi. Kurtar'ın da ''kurtarıcı'' olamaması üzerine, yeni yıl nedeniyle erken verilen devre arasında takım Ertuğrul Sağlam'a emanet etildi.

Ligin ilk yarısında 16 maçta 22 puan toplayabilen yeşil-beyazlı takım, Sağlam ile 2009 yılında oynadığı 14 maçta hanesine 29 puan yazdırarak ligde iddialı konuma gelirken, kasasını da adeta doldurdu.

İlk yarının son, 2009 yılının ilk maçında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile deplasmanda karşılaşan yeşil-beyazlı takım, sahadan 2-0 galip ayrılarak yeni yıla hızlı bir giriş yaptı. Hanesine 3 puan yazdıran yeşil-beyazlılar, ayrıca 492 bin TL'yi de kasasına koydu.

İkinci yarının ilk 6 haftasında inişli-çıkışlı bir grafik çizen Bursaspor, bu süreçte 4 beraberlik, 1 galibiyet 1 de yenilgiye imza attı. Bursaspor, bu sonuçlarla 6 maçta 1 milyon 148 bin TL kazandı.

Ligde son olarak Galatasaray'a deplasmanda 2-1 yenilen yeşil-beyazlılar, art arda gelen galibiyet serisiyle adeta coştu.

Eskişehirspor'u deplasmanda, Fenerbahçe'yi evinde, Ankaraspor'u deplasmanda ve Ankaragücü'nü sahasında yenerek 4'te 4 yapan Bursaspor, şampiyonluk yarışını sürdüren Beşiktaş ile de deplasmanda golsüz berabere kaldı.

Yeşil timsahlar, Denizlispor'u sahasında 2-0'lık skorla geçerken, son olarak Antalyaspor'u da deplasmanda 3-2 yenerek galibiyet serisini sürdürüp, puanını 51'e çıkararak UEFA Kupası'na katılma yolunda umutlarını sürdürdü. Galatasaray'ın Hacettepe'ye yenilmesiyle aradaki puan farkını 1'e indiren Bursaspor, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı yenmesiyle aynı puanla ikili averaja bakılarak sıralamada 6'ncı sırada yer aldı.

Bu yılın flaş takımı Bursaspor, 14 maçta kazandığı 29 puana karşılık kasasına 4 milyon 756 bin TL koymayı bildi.

Ligin ilk bölümünde 16 maçta 22 puana karşılık 3 milyon 608 bin TL kazanan yeşil-beyazlı takım, 2009'daki sonuçlara karşılık hak ettiği 4 milyon 756 bin TL ile birlikte 8 milyon 364 bin TL'lik bir havuz geliri elde etmiş oldu.  
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 05/May/2009 saat 11:05
Alıntı yapılan nrcrew

uefaya giderseler başarılı olurlar mı peki?

Simdiye kadar gidenlerden neyi eksik?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,313 saniyede hazırlanmıştır