eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Rıdvan Çakırgöz'den basın bülteni

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 15>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 22:17
                                                                                                             01.05.2007

BASIN AÇIKLAMASI 

• Yönetim kurulumuz genel kurulda 3 yil süre ile yetki almistir.
  • Tesislesme, kurumsallasma, altyapi hedefleri Nebi Hatipoglu ile birlikte yönetim kurulunun da hedefleridir.
  • Göreve transfer sezonunu kaçirarak baslayan yönetim kurulumuz siyasi, ekonomik sosyal beklentisi olmayan birbirinden degerli üyelerden olusmustur.
  • Yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümünün daha önceki yönetimlerde görev almamasinin en temel sebeplerinden birisi onlarin vizyonuna hitap eden bir yönetimin olusmamis olmasindandir.
  • Yönetim kurulumuz Eskisehirspor’un sanli mazisinin, aldiklari kutsal görevin farkindadir. Bundan önceki yönetimlerde de oldugu gibi herkesin fikir sahibi oldugu futbolda tüm camianin memnun edilemeyecegini bilmektedir. Hamama giren terler mantiginin bilinciyle çatlak seslere kulak tikayarak hedefleri için tüm adimlari tek tek atmistir.
    • Eskisehirspor’u gelecege tasiyacak tesis projelendirilerek insaati % 50 seviyesine getirmistir.
    • Stad 50 yillik tarihinde görülmemis biçimde 700000 YTL harcanarak UEFA normlarina ve Eskisehirspor taraftarina layik hale getirilmistir.
    • Bilet satis organizasyonu dünya standartlarina getirilmistir.
    • Resmi Web sitesi aktif hale getirilmistir.
    • Menajerlik sistemi hatalara ragmen hayata geçirilmistir.
    • Maddi manevi tüm olumsuzluklara ragmen Lig A da ilk yilimiz olmasi ve ligin en az transfer bütçesine sahip takimlardan birisi olmamiz göz önüne alindiginda gelinen nokta basarili sayilmalidir.
    • Süper Lig teki 5 - 6 takim çikarildiginda lig A takimlari ile Süper Lig takimlari arasinda fark sadece gelirleri arasindaki uçurumdur. Antalyaspor, Konyaspor, Ankaraspor maçlari bu görüsümüzü dogrulamaktadir.
    • Eskisehirspor taraftarlari çok uzun yillar sonra takimlarinin maçlarini canli olarak onlarca kez izleme imkani bulmuslardir.
    • Halil Ünal yönetimine 500000 YTL ye yakin ödeme yapilmistir.
    • Yönetim kurulumuz yaptigi hatalardan gerekli dersi almistir. Her hatadan sonra olay masaya yatirilarak üzerinde tartisilmistir.
  • Baskanimiz ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümü ailelerini de karsilarina almak pahasina  trilyonlarini, zamanlarini sagliklarini, gururlarini Eskisehirspor’a hizmet için yok saymislardir. Unutmamak gerekir ki Eskisehirspor basarisizligina en çok üzülen Eskisehirspor yönetim kuruludur.
  • Eskisehir halkinin oylari ile makama oturanlar, atananlar, sehirden para kazanan is adamlari, meslek odalari Eskisehirspor’a ya destek olmamislar ya cüzi desteklerle idare etmisler yada köstek olmuslardir.
  • Sehrin tüm atanmis, seçilmis ve is adamlarini sadece tesis temel atma töreninde en önlerde bir arada görebilmisizdir.
  • Taraftar kombinelere ilgi göstermemis 1500 adet kombine bin bir güçlükle satilabilmistir. Sezon seyirci ortalamamiz 3000 kisiyi zor bulmaktadir. Gelen hasilatin % 40 i federasyona ceza olarak geri ödenmistir.
  • Tüm iyi niyetli çalismalarimiza ragmen Baskanimiz ve yönetim kurulu üyelerimize yapiciliktan Eskisehirspor’a fayda saglamaktan çok uzak hakarete varan söylemler olmus bu ilerleyerek fiili saldiri boyutuna ulasmistir. Çok sevdigimizi, ugruna ölecegimizi söyledigimiz Eskisehirspor’un baskanina, yönetimine karsi bu tavirlara sehir tepki gösterememistir. Oysa acimasizca elestirenler tesis insaatinin bitirilmesi için, kombine satislari için, taraftarin egitimi için Eskisehirspor’a duyarsiz kalan seçilmislerin ve atanmislarin destek vermeleri için uyarabilir sehirde bir GÜÇBIRLIGI olusturabilirlerdi.
  • Dar bütçe içinde tüm imkansizliklara ragmen mücadele etmeye çalisan baskanimiz sehrin kendisine destek olmadigini, manevi haz alamadigini, çok yiprandigini gerekçe göstererek yönetim kurulu üyelerimizin tüm baski ve çabalarina ragmen görevi birakacagini yönetim kurulumuzdan bir baskan adayi çikmasi halinde gurur duyacagini ve sonuna kadar destekleyecegini bildirmistir.
  • Netice olarak yukaridaki durum tüm Eskisehirspor baskan ve yönetim kurulu üyelerinin ortak kaderi olmustur. Artik düzgün insanlari Eskisehirspor’dan uzak tutan, hem para vereceksin hem küfür yiyeceksin yaklasimi son bulmalidir. Isi bilseler de bilmeseler de , isimleri popüler olsa da olmasa da tüm yönetimler sezonun 2.yarisinda tikanmis 10- 15 maça varan borçlar birikmistir.Yaklasik 35 yildan bu yana Eskisehirspor’un mirasi yenmektedir.Yaslari 20- 25 yasindaki gençlerimize anlatilan mazimiz bir masal gibi gelmektedir.Son 10 yilda görebildikleri sadece binbir zorlukla birazda sansla 3.Ligten 2.Lige çikilabilmesidir
  • Yapilmasi gereken sehirde acil bir GÜÇBIRLIGI olusturulmasi Eskisehirspor’a sahip çikmayan, yaralayan, zarar veren, hizmet edenlerin motivasyonunu bozan her kim ise tepki gösterilmesidir. Bu is tek basina Halil’in Nebi’nin Ridvan’in altindan kalkabilecegi bir is degildir. Kalkabilirim diye ortaya çikan tüm yönetimlerin durumu ortadadir.Tüm bu çalismalar çok acil olarak iç ve dis transferde geç kalinmayacak sekilde hemen baslatilmalidir.
  • Eskisehirspor’un kabaca mali yapisi olusturdugumuz kurumsallasma çabalari sonucunda herkesin bilgi alabilecegi sekilde asagidaki gibidir.
    • Vecibe disi yönetim alacaklari   2500000 YTL
    • Futbolcu borçlari    1500000 YTL
    • Halil Ünal yönetimine kalan borç   800000 YTL
    • Piyasa borçlari       600000 YTL
    • Transfer için gerekli minimum nakit 3000000 YTL        
    • Sezon için gerekli minimum finasman 5000000 YTL        

IDARI AS BASKAN  

Ridvan Çakirgöz

--------------------------------------------------------------------

Bir bu açıklamadaki taraftara hitap şekline dikkat edin bir de bugünkü basın toplantısında hitap şekline dikkat edin...
Yukarı
dieforyoueses Liste gör
Yeni Yazar

erol
Yer: Turkey
  Alıntı dieforyoueses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 22:12
neden bu olaylar çıkıyoki tam başarıya ulaşırken.artık kimsenin bu birliği bozmaması lazımkenAngry
herşeyi unutup kalbinden seni sildi deselerde duyda inanma(herşeyi unuturum esesimi aslaaa...)
Yukarı
emrah Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: Eskişehir
  Alıntı emrah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 22:09
Bütün yöneticilerin amacı ortak aslında..İsimlerini duyurmak, reklam yapmak, cirolarını arttırmak. Eskişehirspor bir araç bunlar için.
Kümeye düşsen de; peşindeyiz Eskişehir peşinde..
Yukarı
ermanbey26 Liste gör
Deneyimli Yazar

erman
  Alıntı ermanbey26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 22:02

diğer yönetim kurulundakilerde bi konuşsun bakalım da bilip bilmeden gaza gelmemeliyiz.ikiside istediği kadar birbirine sallasın bu taraftarı bağlamaz.bu olay şampiyonluğa mal olursa bu taraftar ikisinden de hesap sorar..

mecnun bilseydi es es sevgisini,severmiydi hiç leyla zillisini.
Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:47

Bu açıklamaların ardından,Sn.Hatipoğluda şimdi kendini savunacaktır.
Kanımca çözüm,ikisininde yönetimden uzaklaştırılması gibi görünüyor.
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
esroot Liste gör
Deneyimli Yazar

Cihan Cantaş
  Alıntı esroot Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:47
Sorunu bir an önce aralarında çözüp taraftarın yüreğine su serpsinler. Kirli çamaşırları ortaya çıkarıp bizi de üzmesinler. Herkesin beklediği tek bir şey var. ŞAMPİYONLUK !!!
Kalsada son nefes yinede Es-ES
Yukarı
aritmal Liste gör
Deneyimli Yazar

adem
Yer: ESTANBUL
  Alıntı aritmal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:28
Alıntı yapılan yalvaçtan esgulen26

Alıntı yapılan aritmal

Alıntı yapılan ermanbey26

...sanmayın ki birbirinize düştüğünüz zaman bu taraftar bir taraf tutacak...bu taraftar her zaman eskişehirsporu tutar kişilerle işi olmaz..!!!!!!!!
ClapClapClap,

TEBRİK EDİYORUM ÇOK GÜZEL BİR SÖZ..EVET BİZ TARAF TUTMAYIZ SADECE ESKİŞEHİRSPORU TUTARIZ...
taraf tutmayız derken es es imize zarar vericek kişiler her zaman karşısında buyuk taraftarı bulur..bu taraftar kendisine fırça atmaya kalkanları ve kufur edenleri de unutmaz anlayana...
SEVDAN BİR ATEŞ
SALDIR ES ES İM SALDIR:)
(B)aş(K)aldırı(Ş)

Yukarı
yalvaçtan esgulen26 Liste gör
Yazar

eyyüp
  Alıntı yalvaçtan esgulen26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:23
Alıntı yapılan aritmal

Alıntı yapılan ermanbey26

...sanmayın ki birbirinize düştüğünüz zaman bu taraftar bir taraf tutacak...bu taraftar her zaman eskişehirsporu tutar kişilerle işi olmaz..!!!!!!!!
ClapClapClap,

TEBRİK EDİYORUM ÇOK GÜZEL BİR SÖZ..EVET BİZ TARAF TUTMAYIZ SADECE ESKİŞEHİRSPORU TUTARIZ...
UZAKLARDA OLSAKTA KALBİMİZ SENİNLE.../Eyyüp GÜLEN Isparta
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:11
sayın HATİPOĞLU ve ÇAKIRGÖZ  her ikinizinde ESES in başarısı için çalıştığınızdan eminim ne olur mutlu sona bu kadar yaklaşmışken ve rakiplerimiz bize kıskanarak bakarken bu kısır çekişmeye son verin ikinizden birinin haklılığından veya haksızlığından önemlisi ESES in Şampiyon olması Sizlere yakışanı yapın ve ortak bir basın toplantısıyla birlik ve beraberlik içinde olduğunuzu açıklayın bu Kampta bulunan takımımıza en büyük dopink olacaktır. sayğılarımla...
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2007 saat 21:08
YORGAN KAVGASI.     
Eskişehirsporda yöneticilik yapmış ve istediği takdirde kulübe verdiği parayı alamamış yönetici yoktur.Anlaşılan mevcut yönetim kulübe borç para vermiştir ve şimdide alacak kavgası başlamıştır.Verdikleri paraları kulübün gelirlerine temlik koydurup hemen alsınlar ve şahsi kavgalarına Eskişehirsporu bulaştırmasınlar.istifa etme cesaretini gösterecek  varsa beklemesin istifa etsin, Eskişehirspor yönetimsiz kalmaz. 
      Şeffaflıktan bahseden yöneticilerimiz alacaklarının yanında transfer sezonunda yaptıkları yanlışlardan dolayı kulübü uğrattıkları zararlarıda açıklasınlar bilelim.

kalender
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır