eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nereye Gidiyoruz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Online Durum: Offline
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 17:53
O kadar güzel işlere imza atıyoruz,Bando EsEs'le

80'li yıllarda başlattığımız Kareo hareketlerimizi geliştirerek bu günlere gelmişiz,bizi sevmeyenler bile kareo deyince hakkımızı veriyorlar.Dalga dalga diğer tribünlerde acaba bizde yapabilirmiyiz demişler ve ellerinden geldiğince emek harcamaya başlamışlar bu tür showlara.Bu işlerle ne kadar alkış alsakta,diğer hareketlerle yuhlanıyoruz,eleştiriliyoruz.
Yukarıdaki bir arkadaşın bir Polatlılı büyüğüyle diyaloğu,bir başka arkadaşın yazdığı tezat başka eylemi eleştirmesi...
Bırakalım bütün bunlarıda eğri oturup doğru konuşalım.Ona buna gönderme yapmayalım ki bu işleri yoluna koyacak olanlarda yine onlardır."dernek başkanları,liderliğe soyunmuş genç arkadaşlar"
Alkaralar sitesindeki maçımzın analizlerinden son iki sayfayı okumanızı öneririm.(okumayanlar için)

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
eses2606 Liste gör
Deneyimli Yazar

ramazan
Yer: Turkey
  Alıntı eses2606 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 17:44
Alıntı yapılan esesli_asik

O kadar tribün lideri var.İş bölümü yapıp 4bin kişiyi idare edemiyorsanız ki inanıyorum bu sayının yarısından fazlası aklı selim bu olayları yapanlar gene sizin derneğiniz organizasyonlarınıza katılan ve sizinde çok iyi bildiğiniz kişiler...

bizim olduğumuz tarafta tamer (huni) kendini parçaladı maçı bırakın bağırın diye o zaman bağırsaydın da o da idare etmiş olsaydı???
*
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 17:35
Az önce şimdiki ve eski forumları araştırdım. Bu tip en az 10 tane konu başlığı açılmış ve büyük ihtimalle bu açılan son başlık olmayacak, açılan bu başlıkların hepsinde yazdık, çizdik, tartıştık herkes eleştirdi, geldiğimiz noktaya bakıldığında değişen hiç birşey yok.  Zaten burada yazmakla düzeleceğini beklemeyelim.

Ortada görünen bir yanlış var ve bu yanlışları çözecek kişiler belli Yönetim, Taraftar Dernekleri ve Tribün Liderleri ..Tabi bazıları Eskişehirspor için birşeyler yapmaya çalışıyorlar onları ayrı tutuyorum.

Yukarı
26esesalikan Liste gör
Usta Yazar

alican
Yer: Atatürk Stadi
  Alıntı 26esesalikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 17:32
Alıntı yapılan Karahan26

Gece 11:30 Fatih ekspresiyle Eskişehir'e dönüş yaparken Polatlı'dan bir amca bindi.Yemekli vagonda bizle epey bir sohbet etti.Ama bizlere epey bir sitemde bulundu.Söylediği cümle aynen şu ; Hey gidi Es-Es'ler 70'li yıllarda Ankara'ya maça gelirken, Polatlı'yı başından sonuna kadar süsler, sizleri davul zurnalarla karşılar ve uğurlardık.Ama malesef şimdi geldiğinzde bir çok esnaf arkadaş kepenklerini kapatıyor.Sanırım o amca bizlere nerden nereye geldiğimizi çok güzel açıkladı.Abilerim, kardeşlerim içimizdeki bu faydasızlardan kurtulamadığımız sürece Türkiye'nin bir çok bölgesinde kazandığımız sempatiyi kaybedeceğiz.Acilen birşeyler yapmamız lazım.Ama NE?
bu dediklerinin ogrnegini dunde yasadik abi her deplasmanda oldugu gibi belli simalardi yine mac cikisi opete girdigimizde yagmalama devam etti ta ki polis gelene kadar bunlarla ayni havayi solumak ayni stadda yer alip ESES imi desteklemekten utaniyorum
malesefki ilk basta sundan kurtulmaliyiz
Şampiyonluk Umrumda Değil. Aseletini kaybetme yeter EsEs'im
Yukarı
Aliduran26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Aliduran26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 17:07
Deplasman maçlarında güzel türbün  şovumuzu ev sahibi takımların seyircilerine  göstererek taktir toplayıp taraflı tarafsız herkesin taktirini toplamayı hayal ederken ne hikmetse her maçımızda olaylar çıkmakta bu maddi olarak takımımıza zarar vermekte ,manevi olarakta çocuklarımıza. bayanlara,büyüklere zarar vermektedir.Türbün liderlerine çok büyük iş düşmektedir.Maçlara gelip zarar veren kişileri bu tür organizasyonlara almamaları gerekir.Eskilerden kalma türbün sempatiliğimizi kaybetmeye başladık.Normalde dünkü maçta olaylara kadar türbün şov çok güzeldi.Birde bando eses olsaydı daha harika olacaktı.Umarım bundan sonraki maçlarda bu tür olaylar çıkmaz.
Hayatın Anlamı Siyah-Kırmızı ESESim!
Seni Yalnız Bırakırız mı Sandın?
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı smand 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 16:51
çoğu abimizin arkadaşımızın tribünlerden soğuma sebepleri deplasmana giderken yapılan yağmalar, tribünde edilen küfürler, koltuk kırmalar, kavgalar,abi-kardeş arasında kalmayan sevgi ve saygı vb. peki biz bizden sonra gelenlere nasıl bir tribün bırakacağız. çocuklarımıza, eşimize, sevgilimize, arkadaşımıza bu takımı nasıl sevdireceğiz? Bu olaylarla mı? medyaya haber olarak bunlarla mı çıkacağız? Hiç mi bu taraftarın hayali yok;  esesim şampiyonluğa oynarken, ailenle bir maç izlemek, tribünde görsel ve ses olarak şov yapmak. benim böyle bir hayalim var. Ama hayalleri gerçek yapmak çok zor sanırım. Olmuyor arkadaşlar olmuyor. Kendimize çeki düzen vermeliyiz artık.
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 15:59
Alıntı yapılan esesyucel

Alıntı yapılan OGK26

Bende gördüm Manisa da dayılanarak özel güvenliklere arkadaşlarımız dışarıda kaldı bilet paraları yok verin bozuk paraları dediler özel güvenlik vermek istemeyincede ''Sen neyin amacındasın'' diye dayılanarak zorla aldılar.Amaç nedir nereye gidiyoruz gözümüz kapalı ilerliyoruz ya sonumuz hayrola!

Gördüysen yaz he tehtit edilirim diyorsan bana özelden yaz kim bu kendine cebine atan şahız bizde bilelim

Tanımıyorum abi az şöle 2 laf etmişliğim olsa gerekeni yaparımda tanımıom etmiom,kafaları 1 dünya ak dersin kara anlar abi onları tespit edipte şöle tek yakalayıp benzeticeksin ama işte yemezki tek gezsinler.
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
OGK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Özgür Gürbüz KURBAN
Yer: /KKTC/Lefkoşa
  Alıntı OGK26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 15:55
Alıntı yapılan Emrock

Alıntı yapılan OGK26

Bende gördüm Manisa da dayılanarak özel güvenliklere arkadaşlarımız dışarıda kaldı bilet paraları yok verin bozuk paraları dediler özel güvenlik vermek istemeyincede ''Sen neyin amacındasın'' diye dayılanarak zorla aldılar.Amaç nedir nereye gidiyoruz gözümüz kapalı ilerliyoruz ya sonumuz hayrola!
bu tipler burada da var çoğunu zaten tipine bakınca anlarsınız. eskişehirli bile değiller. ekmek kapısı yapmışlar bu işi paraları toplayıp maça bedava girip akşam gidiyorlar haftalık harçlıkları çıkıyor. ses çıkartıp bişey diyemessin ya alkollü ya kafa dumanlı. gelecek kaygısı yok zaten gerekirse bıçağı takar geçer anlamassın. özellikle benim girdiğim tribünde bir sürü böyle adam görebilirsiniz ona buna çökerek ekmek kazanan. hatta sete bile çıkarlar sana bağırılar oradan filan ama üstünde esesime dair hiç bişey yoktur. İşte tribünlerin temizlenmesi için bu adamları ayıklayacaksın. burada kimse nefere kızılcıklıya çemkirmesin. ben 10 yıldır içindeyim oranın asıl sahipleri gerçek taraftar kitlesi bu tür taşkınlıklar yapacak insanlar değil. Bi küfür oldumu en başta Murat Diri tepki veriyor zaten susun diye. ama o küfürü başlatanlar kim ? yukarıda özelliklerini belirttiğim insanlar arkası dönük sette oturup maç izlerken en kritik anda taraftarın sinirlenebileceği bir olayda birden ayağa kalkıp zaten sinirli olan milleti galeyana getiriyor küfürü başlatıyor sonra tekrar arkasını dönüp oturuyor. Bunlar biz grup olarak temizleyemeyiz. iş kavgaya döner. Adamlara ne desen üstüne atlıyorlar zaten bunu ancak tribün lideri temizler. ona bişey diyemez çünkü bilirki arkasındadır bütün tribün ya efendi olur ya çeker gider. Bu işide en iyi Murat Diri yle Mesut Arıbakan yapar...

Abi söyleyemediklerime tercüman olmuşsun,İnsanı taraftarlıktan,stadyum kültüründen soğutuyorlar böyleleri,benden küçük bücürün biri kendini artık ne sanıyorsa çıkmış 3,5 çapulcuya sözünü dinlettiğini sanıo kendini Amigo Orhan yapmış bişiler mırıldanıyor stadyumda maç öncesi önünden geçiyorum yerime oturucam önüme atladı bana omuz attı geçti gitti,yol benim hakkım düzgünce yürüyorum orta demirlerin orda birşey söylesen orada kavga çıkacak yiyecen sonra 2,3 milyarı o yüzden artık bende iyice diplere sokuluyorum stadyumda oradada ayrı konu sözde fanatik,(Hani varya BankAsya reklamlarında Memleket'in yorumcusu-teknik dörektörü imajı)aynen öyle amcalarla çök-çök muhabbeti ile 2 marş söyleyemeden maçı bitiriyoruz nereye oturacağımı vallahi bilemiyorum.
Kıbrıs'ın Kırmızı Şimşekler'i
Yukarı
oredius Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı oredius Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 15:47
Ya arkadaşlar sorunu yanlış yerde arıyoruz....
Biz rakibe küfür ettik diye saygımızı yitirmedik..Neden mi ?
1. Eskiden hatırlarsınız klasik üçlümüz rakiplerin annelerinin hatrını sorarak bitirmiyormuyduk?
2. Daha eskiden en büyük hakaret kabul edilen kovaları rakiplerin forma rengine boyayıp altını delerek stadda gezdirmedik mi ?
3. Şu içimdeki x aşkı tezahuratını kendimi bildim bileli tribünlerde yapmıyormuyuz ?
4. Zamanında rakiplerle devamlı  olaylar yaşamadık mı ? (Fener maçları olsun Bursa maçları olsun vs)

İşin özü sadece Eskişehir tribünlerinde değil Türk futbolunda adı geçen tüm tribünlerde küfür var oldu ve var olmaya devam edecek..

Asıl sorun şurda biz bu saygıyı bu sempatiyi kazanırken birdik birliktik....Birinin ak dediğine öbürü kara demezdi...Renktaşına saygı duyar saygı görürdü...En önemlisi Eskişehirspor taraftarı olarak bir duruşumuz vardı....

Ama şimdi gelinen noktada  bir değiliz birlik hiç değiliz...Başta kendimize saygımız yok...Birinin ak dediğine öbürü kara demekte (bu forum en güzel örneği)...Benim zamanında abi dediklerime şimdiki gençler ana avrat düz gidyorlar...atar gider yapıyorlar....

Bizim maalesef Eskişehirspor taraftarları olarak bir duruşumuz kalmadı...Kendi içimizde tezatlıklara düşüyoruz..Genel anlamda Eskişehirspor duruşu yerine grupların duruşlarına aldanıyoruz...

Bu gruplar  zaten kendi arasında çatışma halineyken nasıl birlik olabiliriz?

Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
  Alıntı semihk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 15:45
geçen yıl bizzat istanbul'da beşiktaş maçında gördüklerimi anlatayım ben de.

yaşları belki 16 belki 17 yaşında üç dört çocuk otobüsten indiler. bira mı içmişler uyuşturucu mu kullanmışlar Allah bilir. tiplere ve şiveye bakıyorsunuz kesinlikle eskişehirli değiller ama ne yazıkki üstlerinde esesle alakalı herşey mevcut. daha sonra yanlarında bulunan birkaç büyüğünde teşviğiyle başlıyorlar kapıda bilet parası dilenmeye.
en son kırklı yaşlarda iyi giyimli bir amcaya yanaşıp dilenmeye devam ediyorlar.
amca nazikçe tersliyor onlar.' paranız yoksa neden geldiniz' gibisinden.

ve çocukların aralarındaki konuşmaları burada söylemek dilimize dolandırmak bile utanç verici.
az sonra kırmızı gözlerle amcaya doğru yaklaşıp cüzdanına musallat oluyorlar.
buyrun.

taraftarımız.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır