eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Mustafa Kemal Atatürk

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 29>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Serdar Liste gör
Yazar

Serdar
Yer: Osmangazi
Online Durum: Offline
  Alıntı Serdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Kas/2008 saat 23:15
Seni Özlüyoruz ATAM 1881 - ∞
Körfez'in Kırmızı Şimşekleriyiz
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Kas/2008 saat 22:48
ulu önder,sevgili atamız seni ölümünün 70.yılında hiç olmadığı kadar özlemle hasretle anıyoruz.sana ve düşüncelerine olan ihtiyacımız hergeçen gün katlanarak artıyor.
ATAM TÜRK MİLLETİ SENİ ALLAHA,GERİ KALAN HERŞEYİNİ SANA BORÇLUDUR.ALLAH BU MİLLETİ SENİN YOLUNDAN AYIRMASIN,Mekanın cennet olsun.
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 20:02
  :)
  Siz yazıdaki inceliği anlamamışsınız.Yanlış anlamayın yaşlarınız bunun böyle anlaşılmasına müsait.Nede olsa 2000 yılından sonra gördünüz politik yaşamı oda meydanlardaki en büyük kendilerine toz kondurmayan Atatürkçülerdi.
Akepeye teşekkür etmemin nedeni bu yıllar içinde birbirlerine muhalefet eden ideolojilerin hepsinin Atatürkçülükte birleşip bayraklarla ve marşlarla herkesin sokağa çıkmasıydı.Yoksa akepenin bayrakları dolaptan çıkardığı değil.
Buğün Cumhuriyet mitinğlerini düzenleyenyenlerin özellikle 90 öncesi 1 mayıs ve milli bayramların chp ve işçi partisi mitinğlerini koydurmayın.Saat 9:00 da Atatürk alanına çelenk koyarlardı,statyumlarda gençlerimiz gösteri yapar ve bayram biterdi.Hiç 15 günde bir cumhuriyet mitinğleri düzenleyenleri görmedik.Seka için kocaeline gidildiğinde hiç Atatürkten de söz edilmemişti oysa Seka vatan evladıydı.Bakın bakalım,sarı ve kırmızı renklermi daha hakim meydanlara yoksa kırmızı beyazmı.Hele hele işci partisinin mitiğlerinden söz etmek bile istemiyorum
Peki uğur mumcu cenazesinde bulunanlar vardır burada.Hatırlıyorumda yanımda ki hiç kimse Türk bayrağı taşımıyordu.Kırmızı karanfillerden başka.Niye!!!!!Çünkü Düşman kortragerileydı.Derin devletin ta kendisi.Sorun bakalım büyüklerinize.Açın internete bakın.

Oysa şimdi olsa 10 da 8 inde bayrak bedavadan dağıtılan mitinğ meydanlarında..Niye Çünkü düşman belli laiklik karşıtı akepe.Hoş erdoğanda Atatürkçü oldu.Ne diyeceksiniz şimdi?
Kim Atatürkçü diye soruyoruz biz size ve kendimize,anlamadınız mı?
Yukarıda ki yazımın son kısımlarında ''......halkın sorunlara çözümler üretmek için.Çünkü halk varsa Cumhuriyet var.Cumhuriyet sizden bunu bekler'' diyoruz.Bu ne anlama geliyor anlamadınızmı.Halkı yanınıza aldığınızda rejimi korursunuz.Çünkü ''biz halkız yeniden doğarız ölümlerle'' derken halkın ölümsüz olduğunu anladık yıllarca yoksa başka anlamımı vardıda biz bilemedik.
Ayrıca  Aztek kerdeşim 9 ışık Atatürkçülükse biz niye ülkücü değiliz.Biz niye yeni maraşlar yaratmıyoruz.Lütfen geçmişe bakıp ders çıkaralım.Anca öyle geleceği yakalayabiliriz.Onu iyi anlamak lazım.

YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
hmurat_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
Yer: ankara
  Alıntı hmurat_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 18:22
bugün 'MUSTAFA' filmine gittim
ve denilenlerin aksine çok güzel bir belgeseldi.
ve şunu anladım ki Atam bizim için canını ortaya koymuş, biz napıyoruz bu ülke için bir soru sordum kendime?ve koca bir HİÇ...
ilk önce ben sonra devlet diye düşünüyoruz gerçi bırak devleti düşünmeyi ona ihanet içinde olanlarda var da (sözüm meclisten dışarı) onları geçiyorum.
Allah o günleri bir daha göstermesin gerçekten nasıl bir devlet kurduğumuzun farkında değiliz.
M.K.Atatürk'ü hala anlayamadık,böyle giderse de anlayamacağız.Dizi kolik ,gerçekleri dizi gibi algılayan,dizidekileri gerçek zanneden bir millet olduk.
Bu filmden aldığım en büyük ders Atatürk'ün bizim gibi insan ama çok zeki bir insan olduğu ve bir gün, belki de ben onun kadar olamasam da onun istediği bir ülke yapmak olduğudur.
Ayrıca aslında burada ben ortamın gerilmesinden son derece üzüldüm.Ve son olarak
lütfen ortak noktamız olan eskişehirspor olan burada böyle tartışmaya açık şeyler yazmayalım.
ne kavgamız bitti, ne de sevdamız!
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 18:08
ALLAH (C.C) razı olsun akp den.Memleketteki Atatürkçüleri,sadece milli bayramlarda,maçlarda ve ŞEHİT cenazelerimizde sallanan bayrağımızı ve onuncu yıl marşımızı dolaplardan onlar sayesinde çıkardık.Yoksa hangi bir mayıs alanında ve tescilli chp,ip mitinglerinde bu kadar bayrak vardı.(Alıntı)

bunun bi mantığı var mı?Burda neyi kasteddiğinizi anlamış değilim akp ne zaman bayrağımızı ve onuncu yıl marşımızı dolaplardan çıkartmış,ayrıca sadece milli bayramlarda,maçlarda ve ŞEHİT cenazelerinde deyip bunlar önemsiz gibi kestirip atamazsınız.Hem onuncu yıl marşının dolaplardan çıkması değil yapabiliyorsalar 85.yıl marşının yapılması ve hep birlikte söylenmesi daha hoş olacaktır yalnız marşta ne yapıldı da ne yazılcak,ülkenin yabancılara satılan toprakları ve kuruluşları mı,dış devletlere verilen sınırsız tavizler mi,giderek artan işsizlik mi,cebe atılan paralar mı?Onuncu yıl marşını söylemek yeterli değil dediğim gibi bunun ne anlama geldiğini bilerek yürekten söylemek gerek.
Ayrıca 9ışık la Atatürk ilkeleri arasında bir çelişki var mı ,varsa o zaman bir ülkücü Atatürkçüyüm diyemez yoksa hem ülkücü hem Atatürkçü olabilir burada zorunuza gidecek bir durum olmamalı!
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 17:41
@hamdiozen

Siyaset yasak.Bir de üstüne nerede var siyasi düşünceye ait bir yazım demeniz,sizi komik kılıyor.
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 17:27
Alıntı yapılan hamdiozen

Alıntı yapılan hmurat_26

hamdi özen hamdi özen burası siyaset meydanı değil, siyasi düşüncüler yüzünden seninle burada yani eskişehirsporumla ilgili nadide sitelerden birinde tartışmak istemem.hangi siyasi partiyi tutarsan tut umrumda değil ama burada bir partiyi övüp başka partileri yermen hoşuma gitmedi.site yetkilerine de sesleniyorum bu şekilde yazanların yazıları bir an önce silinmelidir.

Övmek mi????
murat yukarıdaki yazıda benim hangi siyasi düşünceye ait olduğumu gösteren bir emare yok.

Allahtan yok hamdi abi.Siyaset yapacaksanız yanlış yerdesiniz.Bu bölüm ulu önder Atatürk için açılmış bir bölüm.
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 09:54
Alıntı yapılan hmurat_26

hamdi özen hamdi özen burası siyaset meydanı değil, siyasi düşüncüler yüzünden seninle burada yani eskişehirsporumla ilgili nadide sitelerden birinde tartışmak istemem.hangi siyasi partiyi tutarsan tut umrumda değil ama burada bir partiyi övüp başka partileri yermen hoşuma gitmedi.site yetkilerine de sesleniyorum bu şekilde yazanların yazıları bir an önce silinmelidir.

Övmek mi????
murat yukarıdaki yazıda benim hangi siyasi düşünceye ait olduğumu gösteren bir emare yok.Belki son pragrafta akepe ye teşekkür ettiğimi düşünerek yorum yazmış olabilirsin.Ama bu teşekkürün içeriğini anlaman için herhalde biraz zaman geçecek.Sizin gibi gençleri ileriki yıllarda siyasi platformda gerçek anlamda SİYASET yapmanızı bekleriz.Yani halkın sorunlara çözümler üretmek için.Çünkü halk varsa Cumhuriyet var.Cumhuriyet sizden bunu bekler.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
hmurat_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
Yer: ankara
  Alıntı hmurat_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 21:45
ne kavgamız bitti, ne de sevdamız!
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 21:19

Bizim gerçeğimiz bu.Darbecileri savunanlarda,Darbelere karşı duranlarda,hep Atatürkçü.Bazen düşünüyorum öyleyse ben neyim.Disapprove

Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,703 saniyede hazırlanmıştır