eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Sivasspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Eki/2008 saat 12:41

Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadyumu'nun yerine başka bir alana TOKİ tarafından modern bir stadyum yapılması için çalışma başlatıldı.

Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadyumu'nun yerine kentteki başka bir alana TOKİ tarafından modern bir stadyum yapılması için çalışma başlatıldı. Dün Sivas'taki programı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı çalışma kapsamında mevcut stadyumun bulunduğu alanın TOKİ'ye verilmesi, TOKİ tarafından da başka bir alanda stadyum ve modern bir spor kompleksi yapılması planlanıyor.

İstasyon Caddesi'nde bulunan Atatürk Spor Salonu'nun yerine de TOKİ tarafından aynı kompleks içine modern spor salonu, yüzme havuzu gibi tesisler yapılması düşünülüyor.

TOKİ yetkililerinin stadyumun bulunduğu alan ile spor salonunun bulunduğu bölgeyi gezdiklerini, konuya sıcak baktıklarını söyleyen yetkililer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da eski stadyum ve salon yerine yenilerinin yapılması konusunda talimat verdiğini ifade ettiler.

Projenin ayrıntıları için TOKİ yetkilileriyle görüşmelerin başladığını, projenin ayrıntılarının karşılıklı görüşmeler sonucunda netleşeceğini ifade eden yetkililer, stadyumun yerine standartların en yüksek olduğu ve her türlü konforun bulunduğu bir stadyum yapılmasının planlandığını belirttiler.

Habertürk
Yukarı
ilkeres26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İLKER
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2008 saat 10:12
Alıntı yapılan umutes

tamam takır takır oynayan takımın var ama kültürün yok, tek kelimeyle yazık diyorum; bu mantıkla iyi oyuncun olmadığı zaman yok olursun... şehrine ve takımına sahip çıkan sivaslıların çoğalması dileğiyle...

Haklısın Clap
eğer sivas taraftarı tam anlamıyla takımı sahip çıksa dahada başarılı olurlar eminim
Şampiyon görmeye yetmesede nefesim
uğrunda ölmeye değersin ES-ES'im
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2008 saat 01:38
tamam takır takır oynayan takımın var ama kültürün yok, tek kelimeyle yazık diyorum; bu mantıkla iyi oyuncun olmadığı zaman yok olursun... şehrine ve takımına sahip çıkan sivaslıların çoğalması dileğiyle...
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
sz Liste gör
Yazar

Şükrü ZenbeL
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2008 saat 00:50
Alıntı yapılan huso_26

Her ne kadar Sivas'ı tebrik etsek de Şu fotoğraf karesi herşeyi özetliyor.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/950/19.html#galeri

adamın boynunda fb atkısı var bide sanırımConfused
[ z n b L >
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2008 saat 00:29
    Her ne kadar Sivas'ı tebrik etsek de Şu fotoğraf karesi herşeyi özetliyor.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/950/19.html#galeri
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 24/Eyl/2008 saat 15:47

Sivasspor Basın Sözcüsü: Maç satacak kadar şerefsiz değiliz...

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Fenerbahçe’yi artık bu maçta yenmek zorundayız" dedi.
         Fikret Ünsal, takımının Fenerbahçe maçı hazırlıklarını izlemek üzere geldiği kulüp tesislerinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, cuma günü sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçına iyi bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.
         Fenerbahçe’yi artık bu maçta yenmek zorunda olduklarını ifade eden Ünsal, "Her Fenerbahçe maçından sonra, özellikle geçen yılki 4-1’lik maçtan sonra, çıkan dedikodular bizi bizar etmiş durumda. ’Fenerbahçe maçını sattılar mı?’ gibi sözlerle artık karşılaşmak istemiyoruz" dedi.
         Ünsal, şöyle konuştu:
         "Çünkü biz Fenerbahçe değil, hangi takım olursa olsun maç satacak kadar şerefsiz insanlar değiliz. Sivasspor camiasının onuru, şerefi Sivaslılar’ın her şeyi bize emanettir. Takımımız çıkacak, mücadelesini verecek. Fakat 3 tane sonuç var bunlardan biri olacaktır. Ama biz bu maçta 3 puanı, her maçta olduğu gibi almayı gerçekten arzu ediyoruz. Sadece Fenerbahçe’yi değil, bu sene Beşiktaş ve Galatasaray’ı da sahamızda yenmek istiyoruz. Çünkü bunu henüz beceremedik."

Sivasspor’un 3 büyük takımı sahasında yenememesinin sebebinin sorulması üzerine Ünsal, "Ben buna biraz esprili bir cevap vereyim. Sivas’taki Galatasaraylı, Fenerbahçeli ve Beşiktaşlılar’ın yüzünden diyorum ben. Onlar tribünlerine gitmesinler. Ben Sivaslılar’ı o tribünlerde gördüğüm zaman gerçekten üzülüyorum" diye konuştu.

Bugünden itibaren Sivasspor tesislerinin basın mensuplarına kapatılacağını, Fenerbahçe maçı hazırlaklarının basına kapalı süreceğini de açıklayan Ünsal, takımın yarından itibaren kampa gireceğini bildirdi.

KADİR GECESİ

Bu maçla ilgili taraftarlara bir çağrısının olup olmadığının sorulması üzerine Ünsal, maçın Kadir Gecesi’ne denk gelmesi nedeniyle karşılaşmanın ileri veya geri alınması yönünde kendisine bazı talepler geldiğini belirterek, şunları kaydetti:
         "İbadet sabaha kadar bitmiyor. Bunu biz din adamlarımıza da danıştık. Hiçbir şekilde bir sakıncası yoktur. Gelirsiniz, maçınızı seyreder gidersiniz, sabaha kadar vaktiniz var. O saatler içinde 7-8 saat gayet güzel ibadetinizi de yaparsınız. Hiç kimse Kadir Gecesi’ni bahane etmesin. Din adamlarımız maça gitmeyi de memleket için görev sayıyorlar. Gönül rahatlığıyla maça gelebilirler."

FEDERASYONUN SİVASSPOR-BURSASPOR MAÇI KARARI

Sivasspor-Bursaspor maçında statüye uygun futbolcu oynatmadıkları yönündeki iddianın da dün neticeye ulaştığını,  orada herhangi bir hatanın söz konusu olmadığını ifade eden Ünsal, "Federasyon yönetim kurulu zaten Hukuk Kurulu’ndan da görüş alarak bu maçı tescil etmiş ve kararını Türk futbol kamuoyuna açıklamıştır" dedi.
         Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:
         "Ama biz burada şuna dikkat çekmek istiyoruz. Zaten 7. maddeye baktığınız zaman çok açık madde. Bunun kiralık futbolcuyla, gitmesiyle, gelmesiyle hiçbir ilgisi yoktur. Orada ben bilgi işlem merkezinde bir hata yapıldığı kanaatini taşıyorum. Ama o bilgi işlem merkezindekilerin de çok iyi niyetli olduklarına inanmıyorum. Onun için federasyonu bu konuda şimdiden uyarıyorum. Çünkü henüz 4. haftadayız. Bundan sonraki haftalarda neler olur bilemiyoruz. 4 haftada 36 maç oynanmış, 72 tane kadro sorulmuş. Bunların her birinde böyle birer futbolcu bulunmuş ve tahmin ediyorum en az 8-10 tane bizim İzzet’in konumunda futbolcu kadrolarda yer almış. Hal böyleyken böyle bir şeyin hem de Fenerbahçe maçı öncesi gündeme getirilmesi elbette ki bizim moralimizi bozabilirdi."

"TÜRKİYE’DE FUTBOLUN KİTABINI YENİDEN YAZMAK LAZIM"

Bu durumun hukuk kuruluna gitmesinin yanlış ve lüzumsuz olduğunu savunan Ünsal, "İnşallah bu 7. madde de daha açık bir hale getirilir. Aslında bütün statüdeki, futbol müsabakaları talimatındaki maddelerin birer birer elden geçirilip anlaşılır hale getirilmesi lazım. Daha doğrusu futbolun kitabını yeniden yazmak lazım Türkiye’de" diye konuştu.

www.milliyet.com.tr
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
güven Liste gör
Deneyimli Yazar

güven
Direct Link To This Post Tarih: 23/Eyl/2008 saat 23:01
bizde böyle birşey olsa asla affetmazlerdi
ESKİŞEHİRSPORLU OLMAK GURURDUR
Yukarı
dayz26 Liste gör
Deneyimli Yazar

-----
Direct Link To This Post Tarih: 23/Eyl/2008 saat 20:54
vay be adamlar kitabına uydurdu sonucu....
eses sevdamız hiç bitmeyecek.......
Yukarı
EsEsliyim Liste gör
Usta Yazar

Çağıl ALTAY
Yer: Cuba
Direct Link To This Post Tarih: 23/Eyl/2008 saat 18:51
Sivasspor'un statüyü ihlal etmediği tespit edildi 23.09.2008

Sivassporun%20statüyü%20ihlal%20etmediği%20tespit%20edildi

TFF Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda, 14.09.2008 tarihinde oynanan Sivasspor-Bursaspor karşılaşmasında Sivasspor'un müsabaka isim listesinin Turkcell Süper Lig Statüsü'nün 7. maddesinin 3. fıkrasına uygun olup olmadığı hususunu inceledi.

Yönetim Kurulu, TFF Genel Sekreter Vekillerinin 08.08.2007 tarihinde Ankaraspor AŞ.'ye, 19.09.2007 tarihinde Çaykur Rizespor Kulübü'ne, 11.08.2007 tarihinde Kayserispor Kulübü'ne, 10.08.2007 tarihinde Ankaraspor AŞ,'ye, 08.08.2007 tarihinde Trabzonspor AŞ.'ye, 22.08.2008 tarihinde Ankaraspor AŞ.'ye, 20.08.2008 tarihinde Trabzonspor AŞ.'ye, 14.08.2008 tarihinde Kayserispor AŞ.'ye vermiş olduğu resmi yazılarla sabit olan yerleşik uygulaması göz önünde bulundurularak, Sivasspor'un Turkcell Süper Lig Statüsü'nün 7. maddesinin 3. fıkrasına aykırı bir davranışının bulunmadığına karar verdi.

Yönetim Kurulu ayrıca, müsabaka sonuçlarının bu nitelikteki saha dışı ihlaller nedeniyle değişmemesi gerektiği yönündeki spor hukuku ilkesini ve anılan hükmün UEFA Talimatlarındaki düzenlemelere de aykırı olduğunu dikkate alarak, yaptırımı son derece ağır olan bu statü hükmünün bir an önce UEFA düzenlemelerine uygun bir hale getirilmesi için Hukuk Kurulu'nu görevlendirdi.

tff.org
Eskişehirspor Bir Yaşam Biçimidir.
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2008 saat 13:55
Eğer Bursa Maçındaki kadro ile aynı kadro sahaya çıktı ise mutlaka bizim yönetimimiz de Federasyona'a başvurmalı ...
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,441 saniyede hazırlanmıştır