eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nereye Gidiyoruz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 20>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı mecek Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 21:44
Alıntı yapılan es-suat-es

Deplasmanlara bedava otobüs verilmesin arkadaş nerde potansiyel manyak var bu otobüslerde daha arabalara binmeden başlıyorlar kafayı dumanlamaya içmeye sonra yağmalar stadlarda küfürler sağa sola sataşmalar daha bir ton olay.

Ben ankara da oturuyorum ve sizin gibi düşünüyorum. Bu tip kişiler ankaraya geldiğinde herne kadar ag ye küfürde etseler kendi kafalarındaki ag lilerle dışarda bir araya gelip değişik mevzular oluşturabildiler. Sayın tribün liderleri şimdilik ESES sevdanızı samimi olduğuna inanmak istiyorum lakin yukarıda yazılan tipteki kişiler tribün yapmak adına oraya buraya taşınmaya devam edilirse sizlerde de art niyet bulunduğu kanaatine varacağım. Umarımki içinizdeki sevgi sadece ESES SEVDASI dır.
Yukarı
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
  Alıntı genc_simsek_kerem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 21:26
Küfür edilmesi vs. yanlıştı tabiki ama polisle olanlar, dışardaki olaylar tamamen maçtan önce taraftarın gerilmesiyle alakalı olaylardı.. Maça girdiğimde ilk yarının ortalarıydı.. Dışarda herkesin sinirleri gerildi zaten..
Maçtan sonra ayrı bi dert taa nereye yürüttüler otobüslere bindirmek için.

Ayrıca maçtan sonra onca arabanın tekerlerini kesip camlarını kıran ankaragüçlü taraftarlara da selam olsun..
KoreoESES
Yukarı
es-suat-es Liste gör
Deneyimli Yazar

Suat Koyuncu
Yer: Eskisehir
  Alıntı es-suat-es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 21:17
Deplasmanlara bedava otobüs verilmesin arkadaş nerde potansiyel manyak var bu otobüslerde daha arabalara binmeden başlıyorlar kafayı dumanlamaya içmeye sonra yağmalar stadlarda küfürler sağa sola sataşmalar daha bir ton olay.
...
Yukarı
simsek26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Turkey
  Alıntı simsek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 21:03
Evet maça gelmeyenler çok rahat konuşabiliyor..
Bizlerden de suçları olanlar var.Onları da yazacağım .Fakat genel olarak bize bir tahrik olduğu açık olarak belliydi..
Stada ilk otobüsler neredeyse 2 saat önce geldi.(bizimki de onların arasındaydı)
Önce bilet kuyruğu ardından tam girmeye çalışırken demir kapılar kapandı..
Haydi bakalım dışarıda beklemeye başladık.2 saat önceden kapılar açılsa ne olurdu ?
Önce gelen ; bizler girerdik.Sonra da maç saatine 1 saat kala gelenler,15 dakika kala gelenler rahat bir şekilde girerdi.Tek kapı olması zaten ayrı bir rezalet fakat madem tek kapıdan alacaksın 2 saat önceden aç kapıları.Gelen girsin..
Bu demir kapıların çekilmesinde,turnikelerin 1 saat kala ancak açılmasında ben hiç bir mantık göremedim .Görebilen varsa bana bir zahmet yazsın şuraya ..Taraftarı tahrik etmekten başka neye yaradı bu ? Bu planlı yapılmış bir şey değil de nedir ?
Demir kapılar açıkken birden taraftarların görülmesiyle demir kapı kapanıyor.O kapı açılında içerdeki turnikeler kapalı.Taraftar çıldırtılıyor.Tahrik ediliyor.Planlıdır bu....
     Ankaraya kadar güle oynaya gelen hiç bir olay çıkartmayı düşünmeyen taraftar çıldırıyor.Ve çıldırmasıyla beraber tribüne giren basıyor küfürü..Olay olsa da zarar versem diye dolmuş bir şekilde bekliyor.Bu yüzden koltuk kırılmasını falan da yadırgamıyorum ben.Kırmadım kırılması da hoş değil keşke olmasaydı ama onların tahrikleri de olmasaydı yadırgardım koltuk kıranları.
   Girişte turnikelerin dışındaki kapılar yumruklanmasaydı belki 15 dakika önce açılacaktı turnikeler.Bunlar yanlış şeyler değil.O kapı açık olsa gidilse kapı yumruklansa o zaman eleştirelim.O bir tepki sadece.Sonuçta demir kapının kırılacağı yok ...Amaç kapıyı kırmak değil içeridekileri uyandırmak..

Bizden hatası olanları da söyleyeyim aslında deplesmana giden her taraftarın yaptığı şeyler.... Ama keşke bizde olmasa..Bir tesise girildiğinde para vermeden yiyip içip kalkan çok taraftar var.Markete girip yağma yapıp çıkan,tekele girip yağma yapıp çıkan neler neler...
Sonra da parasıyla girip yemek yemek isteyen taraftara da yemek verilmiyor . Neden ? Formamızdan..O formaya bakıyor.Ekmek yok şu yok bu yok diye bahane üretmeye çalışıyor adam.Haklı adam ..Belli ki zamanında gidip oturmuşuz parayı vermeden kalkıp gitmişiz.Ufak örnekler bunlar..Hatalarımız var.Bunlar nereden , neden kaynaklanıyor ? Ayrı bir tartışma konusudur..
ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ
Yukarı
eses_kayhan Liste gör
Deneyimli Yazar

kayhan
Yer: eskişehir
  Alıntı eses_kayhan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:50
Alıntı yapılan eses06

Eşimle en son Ankara'daki Eskişehir-Pendik maçına gittik, bir avuç seyircisi olan takıma karşı edilen küfürlerden dolayı pişman oldum bir daha da gitmedim.

Adamlar yanında bayan mı var takmıyor, çocuk mu var takmıyor. Uyardığın zaman ise bozuluyor. Nasıl bir ahlak bu? Nasıl bir taraftar profili bu?

Ben eşimle çocuğumla bir daha maça gider miyim?

Maça gitmeyi küfür etmek, deşarj olmak zihniyeti ile baktığımız sürece bi halt değişmez.

haklısın abi ama inşallah zaman geçtikçe böle davranışları olan kişiler azalcaktır inşallah
ölümüne eses
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:39
Alıntı yapılan eses06

Eşimle en son Ankara'daki Eskişehir-Pendik maçına gittik, bir avuç seyircisi olan takıma karşı edilen küfürlerden dolayı pişman oldum bir daha da gitmedim.

Dün yaşananlardan sonra,keşke biz de bir avuç olsaydık diye iç geçirmedim değil.Taraftarlık dersi verdiler bize.Muhattap olmadılar,sadece takımlarını desteklediler.Clap

Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
red_thunder Liste gör
Usta Yazar

akın
Yer: EStanbuL
  Alıntı red_thunder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:30
Alıntı yapılan nefer_t.t.l

O paralar cebe fln atılmıyor abicim bende parasız kaldım..

Bende topladım..Ama 1 kuruşunu cebime attıysam NAMERDİM !Biz sadece parası olmayaan arkadaşlarmız için rica ediyoruz verendende vermeyendende allah razı olsun..

Peki güzel kardeşim sen bunları yaparken sağa sola küfrettinmi vermeyene tehdit ettinmi? bu insanlar bunu yapıyordu işte sorun burda.İyi niyetli bi insan bunu yapmaz.İyi niyetli birini zaten bu taraftar dışarda bırakmaz..Ama sağa sola rajon kesenlerle olmaz bu iş..Üstüne alınma lafım sana değil.Sen bunu yazıyorsan buraya zaten iyi niyetliliğinden şüphe duymam.Bakın Unieses bi öğrenciyide deplasmana sen götür diye bir şey açtı ve para toplandı.Toplayanda maça gidende eminim hepsi iyi niyetli arkadaşlar.Manisa da 5 ytl bilet vardı kaç kişiden para istendi .3 kişimi 4 kişimi.Ee o zaman herkesmi biletsiz geldi oraya ? Bizzat şahit oldum ya Manisada köfte alırken adam para vermiyor sonrada noldu bizim 50 ytl nin üstü diyor ?Tanımam etmem ama sık sık maçlarda gördüğüm sima idi bu adam.Ben bu maça ilk defa Unieses le gittim bir minibüs bir otobüs gittim .O kadar herşey muhteşemdi ki.Biz bir dinlenme tesisine giriyoruz insanlara geçmişten bugüne Es Es imin muhabbetini yaparken yanımızda duran otobüsle gelenler yağma millete sataşma küfür...Bir otobüs bu kadar mükemmelken neden diğeri bu kadar aciz duruma düşebiliyor? Birileri polise stada gelmeden küfür ederken biz bizi dinlenme tesisinde karşılamaya gelen komiserle derin derin muhabbet edebiliyoruz..Gediz de durduk cami yanında bir parkta mola verdik.Yaşlı amcalar bize ürkek ürkek bakarken o kadar samimi sohbet başladı ki adamlar bizi alkışlayıp yaşlı yaşlı amcalar yolunuz açık olsun yeninde gelin dediler..Bak isteyince bu kadar güzel şeyler oluyormuş . Neden Ünieses te kavga gürültü yağma olmadı.Birincisi alkol yoktu.. İkincisi beleşçilik yoktu..Üçüncüsü bunu yapmak isteyenlere o otobüste çanak tutulmayacağını herkes biliyordu..İDDİA EDİYORUM GRUPLAR ÇOK İSTERLERSE BU SORUNU ÇÖZERLER.KOLAY DEĞİL ZAMAN ALIR AMA İÇİNDEKİ ÇÜRÜKLERİ AYIKLAMAYI BİLECEKLER..BİR TRİBÜN LİDERİDE BUNU BECEREMİYORSADA KENDİ GRUBUNDA LİDERLİK VASFI ZATEN YOKTUR..

Yukarı
eses06 Liste gör
Yazar

Cengiz ŞAHİN
Yer: Turkey
  Alıntı eses06 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:29

Adamlar yanında bayan mı var takmıyor, çocuk mu var takmıyor. Uyardığın zaman ise bozuluyor. Nasıl bir ahlak bu? Nasıl bir taraftar profili bu?

Ben eşimle çocuğumla bir daha maça gider miyim?

Maça gitmeyi küfür etmek, deşarj olmak zihniyeti ile baktığımız sürece bi halt değişmez.

Yukarı
eses_kayhan Liste gör
Deneyimli Yazar

kayhan
Yer: eskişehir
  Alıntı eses_kayhan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:07
evet çok büyük yanlış yapılıyor ben bir kardeşimi antalya maçına getirdim herşey güzel ve hoş devam ediyordu ve getirdiğim kardeşimde o kadar hayran kaldıki bidahaki maçların hepsini onuda götürmemi istedi

FAKAT sonlara doğru açıktaydık ve biraz arkamızda kavga çıktı edenlerin hepsi aynı takıma sevdalı destelemek için gelmişler orada kavga etmenin ne anlamı varki yani sorunun varsa dışarda hallet veya konuşarak çöz ama öle yapmıyorlar ve geleni gelcek olanı soğutuyorlar bunlar çok üzücü olaylar bunların önüne geçilmesi gerekiyor ....

bu büyük taraftara bu hareketler hiç yakışmıyor...
ölümüne eses
Yukarı
bekm_es Liste gör
Yazar

bkm0626
Yer: Eskişehir
  Alıntı bekm_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Eyl/2009 saat 18:06

sanırım bazı takımlara küfür emek stadımızda veya deplasmanda yeni moda haline geldi farkında mısınız bilmiyorum ama antalya maçından sonra es - es antipatisi daha da artmaya başladı çünkü o maçtan sonra forumlara bakın antalyalılar her takımla dost olma mucadelisi verip bize bir ton pislik atmaya başladılar ve diğer takımlarda bu malzemeyi en iyi şekilde kullandı diğer takımlara küfür edenn taraftarımızı görenler bu malzemeyi en iyi şekilde kullanmaya devam edecek bu antipatikleşme süreci daha dda artacaktır kimse dostumuz olmasın yürekten katılıyorum biz eskişehir halkı ve gurbetteki şimşekler olarak zaten bir bütünüz ama sempati duyan belki istanbul takımları dışında es-es sevgisini kanında hissedecek olan arkadaşlarımızı kardeşlerimizi de bu yolla kaybetmeyelim ağaç yaşken eğilirmiş....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır