eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dumansız hayata merhaba

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 32>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 14:32
Alıntı yapılan Erman

Dün Fatih Altaylı'nın bir yazısını okudum gazetede.Sigara fiyatları yükseltilip fark Sgk'ya aktarılsın.Biz sigara içmeyenlerden toplanan para sigara içenlerin sağlık harcamasına gidiyor diye yazmış.

fatih altaylı nın da diğer holding medyası kalemşörlerinin de kimlere hizmet etmeye çalıştığı belli zaten. bir kere fatih altaylı'nın önerdiği şey anayasaya aykırı.(hayatımızdaki diğer  bir çok şey gibi) neden dersen? anayasanın değişmez maddelerinden birine göre türkiye cumhuriyeti sözde sosyal bir devlet. sosyal devlet ne demek? eğitim, sağlık gibi şeylerin devlet tarafından karşılandığı, halkın bu tip ihtiyaçlara para ödemediği devlet tipi. peki bizde böyle mi? hayır.  zaten sağlık yeterince paralılaştı, üstüne bir de sigara içenler daha çok vergi versin demogojisiyle bu duruma halkı da destekçi yapmaya çalışıyorlar. yemeyelim bunları.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı KraL_KızıLcıkLı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 14:15
Alıntı yapılan anadoluyildizi

Sigara icenler Iran'a gidebilir. Veya Suriye, Irak gibi Ortadogu diktatorluklerine. Oralarda hala serbest. Bu ulkede demokrasi var. Kimse kimseyi zehirleme hakkina sahip degil. 30 yil sonra burada yazilanlara bakip sigara icme yasagina karsi cikanlarla dalga gececek cocuklariniz. Vay be demek benim babam dedem bunu da savunmus diyecekler.

demokrasi anlayışınıza hayran kaldım açıkçası..
bu ülkede demokrasi var kardeşim sigara içenler irana şeklinde yaklaşımınız sözünü ettiğiniz
demokrasi kelimesinin anlamına ters bir kere..kimse kimseyi zehirleme hakkına sahip değil diyorsunuz eyvallah o zaman bende kimse kimsenin sigara , alkol kullanma özgürlüğüne engel koyması hakkı değil derim..meselenin özü hala kavranılamamış yanarım buna yanarım.
bu ülkenin havasını salt sigara kirletmiyor..fabrikalarıda kapatalım o zaman yada ne bileyim bu yasakları ortaya çıkaran sevgili hükümetimiz seçimlerden önce kömür dağıtmasın doğalgaz bağlasın herkesin evine..bu yasağın amacı halk sağlığı dumansız hava sahası vs gibi sebebler değildir..tamamıyla ideolojik sebebleri olan bir mevzudur..ilk adım olarak görüyorum ben bunu..ülkenin muhafazakarlaştırılmasının ilk adımı..insanları istedikleri kalıba oturtmaya çalışmak hiç bir demokrasi tanımında yer almaz..teokrasi dersen o başka..
Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
Yer: Turkey
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 14:08
Alıntı yapılan yenirakı 26

Alıntı yapılan delibasozi

Peki zamları da bu tanım doğrultusunda bi açıklayabilsek Volkan abiLOL

Bir de sigara gibi insanların ve toplumun zararına olan bir şeyi hem üretip hem satarak gelir elde etmek hem de kullanımını yasaklamak bu tanımın neresine sokulabilir??Dead

Sonuçta bu nasıl bir yasak ve ne kadar etik??

zamları bu tanım doğrultusunda açıklayabilseydim,şu anda toplumun farklı bir yerinde olurdum(üniversite de rektör vs..)
şu anda türkiye cumhuriyetinde kumar yasaktır.ama buna rağmen devlet kendi eliyle kumar oynatmaktatır.sigara üretimi de bunun gibi bir şey.
ayrıca yasağın da etiği olmaz  yasak yasaktır...

Zamlar açıklanabilir olsaydı toplum olarak onların da bir kısayolunu bulmuştuk. Ey "laz aklı" nerelerdesin??LOL

Kumar, içki, sigara, silah, şiddet... Devlet bunları yapıyor-üretiyor, bu doğru. Ancak ya tanımına uymuyor ya da bunlar kötü şeyler değil. Bunların yasaklarının uygulanması gereken yer üretim yerleri olmalı, kullanım yerleri değil. Kötü şeyleri üretmeyi durdurmak, onları yasaklamaktan daha etik olurdu şüphesiz. Hem üretip hem yasaklamak; gösterip de vermemek gibi.

Artık olan olmuş; bunları tartışmak ne kadar faydalı olur orası tartışılır. Vakit varken tiryakiler sigaralarını-nargilelerini içmeye devam etsinler. Burası Singapur'a döner mi döner vallaBig%20smile
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
yenirakı 26 Liste gör
Usta Yazar

volkan
Yer: açığın ortası
  Alıntı yenirakı 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:56
Alıntı yapılan Erman

Dün Fatih Altaylı'nın bir yazısını okudum gazetede.Sigara fiyatları yükseltilip fark Sgk'ya aktarılsın.Biz sigara içmeyenlerden toplanan para sigara içenlerin sağlık harcamasına gidiyor diye yazmış.

bende 13 senelik ssk lıyım  bu süre zarfı içerisinde 1 veya 2 kere hastaneye gittim..benden toplanan para nereye gidiyor o zaman.fatih altaylı biraz saçmalamış..
sevdan bir ateş
k.no:0601
bedava bilete hayır.............
Yukarı
esesfatih Liste gör
Yazar

fatih bağ
Yer: eskişehir
  Alıntı esesfatih Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:56
sigara içme özgürlüğü kısıtlanmamalı.Zararları en yoğun biçimde topluma anlatılmalı.Sigaradan zorla vazgeçirilenlerin daha beter alışkanlıklara kapılma ihtimali bence çok yüksek.Karşılıklı saygı ve anlayışla daha etkin mücadele yapılabilir.Yasakları çiğneme bizde başka bir zevk ve alışkanlık.
Yukarı
yenirakı 26 Liste gör
Usta Yazar

volkan
  Alıntı yenirakı 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:53

Bir de sigara gibi insanların ve toplumun zararına olan bir şeyi hem üretip hem satarak gelir elde etmek hem de kullanımını yasaklamak bu tanımın neresine sokulabilir??Dead

zamları bu tanım doğrultusunda açıklayabilseydim,şu anda toplumun farklı bir yerinde olurdum(üniversite de rektör vs..)
şu anda türkiye cumhuriyetinde kumar yasaktır.ama buna rağmen devlet kendi eliyle kumar oynatmaktatır.sigara üretimi de bunun gibi bir şey.
ayrıca yasağın da etiği olmaz  yasak yasaktır...
sevdan bir ateş
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Eskişehir
  Alıntı Erman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:49
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
Yer: Turkey
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:48

Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
yenirakı 26 Liste gör
Usta Yazar

volkan
  Alıntı yenirakı 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:34

Farkındayım Güray; kastım kinayeye dokundurma yapmaktan ziyade, dokundurduğum kinayenin dokunduğu şeye. Ortaya işte, ama sorum geçerli halaTongue

Bugün ne bu lirik konuşma hevesiDead

Devletin Temel Amaç Ve Görevleri

Devlet her şeyden önce, topluma hizmet etmek ve onun sorunlarını çözmek için oluşturulan bir hizmet kurumudur.Bir amaç değil, hizmet aracı olan devlet, insanın insanca yaşama hak ve hürriyetini sağlamak, bütün bireysel ve toplumsal ilişkilerin adalet ilkesine göre düzenlenmesini gerçekleştirmek için vardır. Ayrıca devlet, yeryüzünde adalet ve esenliğin sağlanmasına katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Devletin temel amacı, bir sosyal düzen içinde toplumun genel ve müşterek menfaatlerini sağlamak ve  ülkede hak, adalet, ahlak ve kamu düzenini korumaktır. Bu amaçla devletin toplumsal ilişkiler sisteminin işleyişine devamlılık ve güven kazandıracak bir hukuk sistemi ve sağlıklı işleyen bir yargı düzeni kurması, halka iyilik, lütuf ve ihsan sağlaması söz konusudur. Kısaca devlet, halka kamu hizmeti sunmak için vardır. Kamu hizmeti, devletin vatandaşlarının genel, ortak, temel ve insani ihtiyaçlarını karşılamak için kamu kaynaklarını kullanarak verdiği hizmetlerdir.

Devletin görevleri, devletin niteliğine, idare şekline ve uyguladığı ekonomik politikalara göre değişmekle birlikte her devlet, güvenliği sağlamak, halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve insanların bir arada yaşamları için gerekli olan asgari şartları sağlamak zorundadır.

Çağdaş devletler, sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak ekonomik ve sosyal hayatı yönlendirmekte, kalkınmayı plana dayandırmakta, kişilere isteme hakları vererek toplumsal dengeyi sağlamaktadır. Ayrıca çalışanların adil ücret almasını sağlarken herkesten kazancına göre vergi alır. Gelir dağılımında adaleti sağlar ve herkesi sosyal güvenliğin şemsiyesi altına alır.

ozan, devlet ne için var dediği için paylaştımSmile

sevdan bir ateş
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
  Alıntı Burakızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2009 saat 13:29
Sigara alkol bana göre lüks iştir ve fiyatı yüksek olmalıdır. Çoluk çocuk kolayca alamamalıdır. Devlet buna zam yapıp peyniri, ekmeği, zeytini, domatesi ucuz satmalıdır.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 32>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır