eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26mert Liste gör
Yazar

Mert Akman
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 15:46
şimdi böyleyse, seneye süper lige çıkınca açık 20ytl olur herlade kapalıda 50:(
KÜÇÜKÇEKMECELİ MERT AKMAN!!
BOĞAZIN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİ
40 YILLIK CAMİANIN 20 YILLIK ASKERİYİZ... KIZILCIKLI - TATAR MUSTAFA
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 16:40
Bilet fiyatlarından çok yakınan bazı arkadaşlar,yıllardır aşağıdakilere benzer çok örnekler verek konuyu her yönüyle tartıştık;
Hiç mi özel zevkleriniz,hobileriniz yok,bunlara hiçmi para harcamıyorsunuz?;
-Sigara kullananlar,hemde yabancı,
-Bira,alkol,vs. kullananlar,
-İnternet kafelerde saatlerini geçirenler,evinde internet aboneliği olanlar,
-Cd'ye,kasetlere,filmlere para yatıranlar,vcd-dvd kiralayan,kopyalarını satın alanlar,
-Bilgisayarlarına habire ilave kart taktıranlar,değiştirenler,
-Cep telefonları ile saatlerce konuşup,her sene telefon değiştirenler,
-Kitap kurdu olanlar,
-Bazı luzumsuz dergileri bile her hafta alanlar,
-Bisikletine ,motorsikletine fazladan bakım yapanlar,
-Evinde evcil hayvan besleyenler,
-Avcılık-balıkçılık merakı olanlar,
-Varsa evinin bahçesini çiçeklerle donatanlar,
- Takı,parfüm vs. merakı olanlar,
-Sayısal,iddia,spor toto,at yarışı vs.oynayıp ertesi gün için para arayanlar, 
-Kafelerde/kahvelerde saatlerce oturup çay içenler,oyun oynayanlar.
-vs.vs.vs...
 YOK MU? Yukarıdaki harcamalar için şikayetçi oluyormuyuz? Ne yapıp edip bir şekilde buluşturuyoruz,ayırıyoruz. Hiçbiri mecburi harcama değil,tamamen kişisel zevkler ve tercihler.
Yukarıdaki saydığım kişisel tercihlerin gelir durumuylada ilgisi yok.Asgari ücretli olan biride,öğrenci bir kardeşimizde; evcil hayvan besleyebiliyor,avcılık -balıkçılık yapabiliyor,sigara içebiliyor,kahveye gidiyor.Yukarıda saydıklarımdan bir tanesine bile para harcamayan biri varmıdır? (Var ise merak ettim,buraya yazabilir mi?) Bunlara para ayırıp,Eskişehirspor'a ayırmıyorsak,bu biraz haksızlık olur.Sonuçta buda bir gönül işi,zevk işi.Bizimki biraz pahalı bir zevk kabul.Ama sevdamızın adıda Eskişehirspor,bir tane,eşi benzeri yok.Bence değer...
(NOT:Asgari ücretle/yada çok düşük ücretle tek başına çalışıp 4 kişilik ailesini geçindiren taraftarlarımızı tabiki bu değerlendirmemin dışında tutuyorum,eleştirim bu binbir zorlukla ayakta durmaya çalışan kardeşlerimizle ilgili değildir,yanlış anlaşılmasın.Müjdat'ın dediği gibi burada demogoji yapanlar var,sözlerimiz çoğunlukla onlaradır.Bilet fiyatları birilerine ve bazı şeylere karşı koz olarak kullanılmamalıdır.)

Biz taraftarların  kulübümüze katkısı sadece maça gelip desteklemekten ibaret değildir.Görüyorsunuz Mardin,Diyarbakır,Malatyaspor'un halini.Neredeyse kulüpler kapanacak çaresizlikten,sahipsizlikten.Görüyorsunuz popülist politikalarla 1-2 YTL'ye maç seyrettirip taraftara hoş görünen kulüplerin halini. Ucuz etin yahnisi misali...

Birde Avrupa'nın güçlü takımlarına bakın.Yılda 50-80.000 kombine satıyorlar,herkez biletli içeri giriyor,tamamen kulübün lisanslı ürününü alıyor,deplasmanlarda kulübüne yük olmuyor,takımının sırtından menfaat sağlamıyor vs.Bizde daha güçlü bir takım olmak istiyorsak,yapacaklarımız bellidir.

Kombineler 200 YTL,aya bölünce 20 YTL'nin altında idi.Maça gelemeyecek kadar çok büyük bir rakam mı?Lütfen biraz insaflı olun.Kombine alamıyorsanız,bir evde birden fazla ESES sevdalısı varsa,her maça olmasada ayda bir maça gelirsiniz o da yeter.Öğrenci kardeşlerimizi bu eleştirimin dışında tutuyorum,çünkü başından beri %50 indirimli öğrenci bileti satılmasını destekliyorum.Nitekim bir kısmıda kombinelere sağlanan bazı avantajlarla maçlara daha ucuza girebiliyor.

-Kapalının müdavimleri bellidir.Kapalıda herhangi bir indirime bencede gerek yoktur.
-Öğrencilere %50 indirim uygulanmalıdır.
-Açık tribün bölünebiliyorsa,bir kısmında indirim yapılabilir.(Kale arkalarımız olsaydı,bu sorun daha rahat çözülebilirdi)
-Ancak diğer açık ve kapalı tribün bilet fiyatları ile sene içinde oynanmamalıdır.

Müjdat Bey bu hususta yapılabilecek önerileri bir bütün olarak sıralamış,herşey gayet açık.
Not:Hayati önem taşıyan ve seyirci baskısı gerektiren  kritik maçlarda indirim yapılabilir,o ayrı bir konu. 

Lütfen bu bilet fiyatı konusunu abartıp kendi içimizde bir canavar yaratmayalım.Taraftarları maçlardan soğutmayalım.Bakarsınız o canavar bizide yemeye başlar...

Maçlardaki seyirci azlığının,heyacansızlığın nedeni bilet fiyatları değildir,kendimizi kandırmayalım.Bugün bilet fiyatlarını 10 YTL'ye indirirseniz ,iki üç maç sonra yine eski havaya döneriz,sonra 5 YTL olsun deriz,bakarsınız sene sonunda 1 YTL bile çok gelir.Bir sonraki senede niye kombineler satılmıyor,niye iyi transferler yapılmıyor diye başa sararız.

TARAFTAR OLARAK TAKIMIMIZA  MADDİ DESTEKTE SAĞLAMALIYIZ.TABİKİ MADDİ GÜCÜMÜZ ORANINDA.DURUMU DAHA UYGUN OLAN KAPALI KOMBİNE/BİLET,DİĞERLERİDE AÇIK KOMBİNE/BİLET ALACAK Kİ,BU KULÜBÜN DÜZENLİ BİR STAD GELİRİ OLSUN.YOKSA AZ VERİP ÇOK ŞEYLER BEKLEMEKTE HAKSIZLIK OLUR.... 

BİZİMKİSİ BİRAZ PAHALI BİR SEVDA
AMA SEVDALARIN EN GÜZELİ
HERŞEYE BEDEL....

Yukarı
fatiheses Liste gör
Yazar

fatih
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 16:54
arkadaşlar bu böyle gitmez bir maç bileti yüzünden eskişehirdeki hava gitmiş buna inanın kimse artık eskisi gibi bayraklarla donatmıyor caddeleri stadda taraftarın az olmasıtüm eskyietkiledi gerekn önem varilmiyor artık .bence tepki gösterme zamanı bence bilmiyorun siz nasıl düşünürsünüz ama bence kocaeli maçına kadar taraftarları kenetleyip kocaeli maçına gitmeme kararı almalıyız taraftarsız olmayacağını görmeliler kocaeli maçında maç biletlerinin düzenlenmesi gerektiğini bilmeliler biz tepkimi koymazsak bu böyle devam eder .bu kritik dönemde biliyorum risk diyeceksiniz amabence bu esesime kötülük deil ilerde çok büyük bir iyilik olacak.bu stadı doldurmanın tek yolu bu..bence tepki gösterme zamanı
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 17:08
bu saydınız seylerı her ay ıkı defa yapan cok az kısıdır.hergun ıcmıyorum hergun sıgarada ıcmıyorum.
DK
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 17:21
Alıntı yapılan emrahes

bu saydınız seylerı her ay ıkı defa yapan cok az kısıdır.hergun ıcmıyorum hergun sıgarada ıcmıyorum.
Demekki hergün olmasada arasıra içiyorsun sonuçta.Bu yazılanların hepsini birden kimse yapmaz doğal olarak,ama tek tük yapılanlar vardır mutlaka.Son bir ayda hiçmi sinemaya gitmedin,hiçmi arkadaşlarınla kafede/kahvede oturmadın,hiçmi kitap-dergi almadın,hiçmi kontür yüklemedin Emrah bir üniversite öğrencisi olarak.Bir düşün ve hesap et bakalım,son bir ayda bu ve benzeri harcamaların ne kadar ?20 YTL'den fazladır büyük ihtimalle.
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 17:50
Serdar(FairPlay) abi bir şeyin altını çok güzel çizmiş nedir o kombinelerin taksitlendirilmesi meselesini hatırlıycaksınız yazın yönetime diyorduk bu kadar peşin para veremiyoruz lütfen taksitlendirin diye yönetimde bu sese kulak verdi ve bunu yaptı sonuç ne idi 2-3 bin arası çok komik bir rakam.Ayda 20 liraydı taksit hani bende dahil pahalı dediğimiz 10 lira olmalı dediğimiz bilet fiyatları bu sayede zaten 10 lira oluyordu.

17*15 >>> 255 lira yapar ; eğer kombine alsaydık 55 lira karı olurdu alanların yani 4 maç bedavaya gelirdi bu sayede hem biz hem de klüp kazanırdı.Eğer kombine alsaydık bizler o zaman 10 liraya maç izleme şansına zaten kavuşmuş olacaktık.Suçu birazda kendimizde aramalıyız bende bu fiyatlar pahalı diyorum 10-20 doğrusudur diyorum ancak benim ve abilerimizin söylediği gibi kombine alsaydık bunu tartışmak zorunda kalmazdık.

Ayrıca stadımız tam anlamıyla düzgün ve modern olsaydı her bütçeye uygun fiyatlandırma yapılabilrdi ne yazıkki stadımızda buna uygun değil.
Yukarı
loranleroy Liste gör
Deneyimli Yazar

HasaN
Yer: Canada
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 18:00
Alıntı yapılan FairPlay

Bilet fiyatlarından çok yakınan bazı arkadaşlar,yıllardır aşağıdakilere benzer çok örnekler verek konuyu her yönüyle tartıştık;
Hiç mi özel zevkleriniz,hobileriniz yok,bunlara hiçmi para harcamıyorsunuz?;
-Sigara kullananlar,hemde yabancı,
-Bira,alkol,vs. kullananlar,
-İnternet kafelerde saatlerini geçirenler,evinde internet aboneliği olanlar,
-Cd'ye,kasetlere,filmlere para yatıranlar,vcd-dvd kiralayan,kopyalarını satın alanlar,
-Bilgisayarlarına habire ilave kart taktıranlar,değiştirenler,
-Cep telefonları ile saatlerce konuşup,her sene telefon değiştirenler,
-Kitap kurdu olanlar,
-Bazı luzumsuz dergileri bile her hafta alanlar,
-Bisikletine ,motorsikletine fazladan bakım yapanlar,
-Evinde evcil hayvan besleyenler,
-Avcılık-balıkçılık merakı olanlar,
-Varsa evinin bahçesini çiçeklerle donatanlar,
- Takı,parfüm vs. merakı olanlar,
-Sayısal,iddia,spor toto,at yarışı vs.oynayıp ertesi gün için para arayanlar, 
-Kafelerde/kahvelerde saatlerce oturup çay içenler,oyun oynayanlar.
-vs.vs.vs...

İnsanların hobileri maç bileti ücretlerinin yüksek olması sebebiyle ellerinden alınmamalı... Eskişehirspor sevdalısı, maça gidecek diye kimseye, sen sigarayı bırak, sen evindeki evcil hayvanından kurtul, sen bidaha ava gitme, bisiklete binme, cep telefonunu kullanma diyemezsiniz.. Herkesin kişisel tercihlerine saygı duymak gerekir bence!!! TFF 1. Lig de en çok taraftarı olan en vefakar taraftarı olan takım bizsek eğer, taraftarın vefasına, bilet fiyatlarını yüksek tutarak, incitmek zarar vermek yerine, 10 sa 9 a indirerek, saygı duyulacak bi hareket yapmak daha makbuldür, gereklidir bence..
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 18:12
     Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk.ES ES için hobilerinden vazgeçmeyen adamı stadta görmek istemem zaten......
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
forza_forever_es_es Liste gör
Yazar

fikri
Yer: Italy
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 18:17

kusura bakmayın ama kimse kalkıpta bilet fiyatları 15 te sabit kalsın demesin bunu söylüyenler eminim samsun maçında yoklardı açıgı hiç bu kadar az görmemeiştim  düşünün açıgın yarısından çogu boştu

DAG VE KOMANDO TUGAYI HAKKARİ ÇUKURCA\ORMANLI ^^SINIR NAMUSTUR^^
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 19:03
Alıntı yapılan UFUKESES

Abi biliyosun açığın arkası var ordan yürüyerek açığın istediğin tarafına gidebiliyorsun.Ayrıca tuvalet her kısımda yok bu da önemli bir sorun.Bunların hepsi düşünülerek giriş kapıları yeniden  düzenlenmeli ve hatta yeni kapılar yapılmalı ki bölümlere ayırabilesin.Hatta bu uygulama için her kısımı alta inilmeyecek,arkaya geçilmeyecek şekilde düzenlemelisin.Bence oldukça zor.

Ufuk demek istediğim bölümlendirme şu şekilde olacak:

Açık tribün tarafında şu an 3 tane giriş kapısı var. Sağ ve sol yandaki kapılarla resimde giriş yazdığım kapılara geliniyor ya da hemen yan tarafına. Siyah çizgi çektiğim hizaya demir parmaklıklar yapılırsa koridordan orta kısıma geçiş engellenir. Tribüne yukarıdan aşağıya kadar siyah çizginin olduğu yerde Kızılcıklı ve 65'liler tribünün arasında olduğu gibi cam çekilerek bölünebilir.

Sağ ve sol yanda eski tahliye kapılarının orda çok geniş alan var. O alana bir sürü mobil tuvalet konulabilir. Bu şekilde tuvalet sorunu da çözülebilir.

Hatta ve hatta eski giriş kapılarını kullanarak alt ve üst ayrımı da yapabilirsin. Ancak öyle bir ayrımda açık orta alt kısımda giriş kapısı ve tuvalet sorunu yaşanır. Direk oraya giden bir kapı yok. Oraya ayrı bir giriş kapısı açıp, giriş koridoruna tuvalet yapmak gerekir.

Sen bana sorun üret ben sana çözüm üretirimLOL
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır