eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dövme

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4567>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26Captain26 Liste gör
Usta Yazar

-EnEs-
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı 26Captain26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2012 saat 20:45
Alıntı yapılan Esk_Faramir

Dövmeden önce açıkçası insanoğlunun yaptığı günahlardan dövmeye sıra gelmez pek konuşmaya.Kul hakkımı,kpss dönen olaylar mı, yoksa Arakan'da Müslüman Katliamı mı? Söylencek çok şey varda her koyun kendi bacağından herkesin günahı kendine.Ben yaptırdım pişman değilim bir daha yaptırmam benim için değerli olan annemin babamın ablamın kazada ölen köpeğimin baş harflerini yazdırdım.Vücut benim bir tapınağım ise ,Duvarlarını Süslememem İçin Bir Neden Göster.! Diye bir yazı gördüm geçenlerde.

Abi böyle şeyler söyleyip duruyorsunda Dinde sence bence gibi şeyler yoktur. Bir dine girmede zorlama yoktur. Ama girdikten sonra o dinin kuralı gereği yasakları neyse onlara uymak zorundasındır. Sağa sola çekmeye gerek yok. Namazın dinin direği olmasına rağmen öyle insanlar varki sağdan soldan bi yerlerden bi şekilde birşeyler çıkartıp kafalarına göre birleştirip islamda namaz yok diyor adamlar. Konuyu dağıtmaya gerek yok, dediğiniz olaylar elbette çok acı olan olaylar fakat onlara engel olamıyorum diye herşeyide bile bile yanlış yapmaya gerek yok. Siz yaptırmışsınız, doğrumudur yanlışmıdır siz kendinizce bi tasarrufa varmışsınız. Kimsede size karışamaz zaten. Ama kendi tasarruflarınızı genellemeyin lütfen.
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
Yer: Eskişehir
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2012 saat 20:59
Haklısın kardeşim herkesin vebali kendine.
Yukarı
jaweil Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: eskişehir
  Alıntı jaweil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2012 saat 21:05
Dovme konusunda dın adamları farklı goruslerde..kesın ve net yasak dıyemez kımse..yapılan dovme derının altına yapıldıgı ıcın abdest gecmez gıbı bır olay yok benım mantıgımda da..sonucta abdest temızlenme amaclı ve derının uzerını temızleme olayı.. Isteyen yaptırır ısteyen yaptırmaz dınde hersey acık ve net degıl bıraz yoruma acık...ornegın norvecte yasasaydık gunun 21 saatı oruc tutacaktık..kutuplarda olasaydık 6 ay oruc tutmalıydık sonucta gunese gore ayarlanıyor..o yuzden ulema o bolgedekı muslumanlar ıcın 60.paralele gore tutsunlar demıs kıtabımızda yazmıyor ama sonradan kararlastırılmıs oruc tutmak mumkun olabılsın dıye...
O nedenle dovme konusunun dını boyutunu konusmak gereksız..herkesın kendı vıcdanına bırakmak gerek
Yukarı
emreaydin26 Liste gör
Yazar

EMRE AYDIN
Yer: Turkey
  Alıntı emreaydin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Tem/2012 saat 21:49
http://www.youtube.com/watch?v=0aQmsH5W1N4 Nihat Hoca açıklamış abdest ve gusle mani değildir ancak uygun da değildir demiş...
AntiBizansss!!!
Yukarı
Starsky Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Belçika
  Alıntı Starsky Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 15:18
Alıntı yapılan jaweil

Dovme konusunda dın adamları farklı goruslerde..kesın ve net yasak dıyemez kımse..yapılan dovme derının altına yapıldıgı ıcın abdest gecmez gıbı bır olay yok benım mantıgımda da..sonucta abdest temızlenme amaclı ve derının uzerını temızleme olayı.. Isteyen yaptırır ısteyen yaptırmaz dınde hersey acık ve net degıl bıraz yoruma acık...ornegın norvecte yasasaydık gunun 21 saatı oruc tutacaktık..kutuplarda olasaydık 6 ay oruc tutmalıydık sonucta gunese gore ayarlanıyor..o yuzden ulema o bolgedekı muslumanlar ıcın 60.paralele gore tutsunlar demıs kıtabımızda yazmıyor ama sonradan kararlastırılmıs oruc tutmak mumkun olabılsın dıye...
O nedenle dovme konusunun dını boyutunu konusmak gereksız..herkesın kendı vıcdanına bırakmak gerek
Oruçla dövmeyi karsilastirmak ne kadar dogru tabi orasi da tartisilir...
Sevmenin hakkını vermek, zor olanı sevmekle başlar...
O yüzden Eskişehirspor'luyuz!
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 15:21
Jaweil'in söylediğini Starsky, Starsky'ın söylediğini de Jaweil anladığında bu tartışma biter....

Wink
# Direnmüdavim....

Yukarı
onurnefer Liste gör
Usta Yazar

Onur Uğur
  Alıntı onurnefer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 16:13
Geçici dövme yaptırma kararımdan vazgeçtim.2 sene sonra lise bitince sol göğsüme Eskişehirspor arması yaptıracağım.Tabi o zamana kadar fikirlerim değişmezse.
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 22:59
Yukarı
Esk_Faramir Liste gör
Usta Yazar

Fatih
  Alıntı Esk_Faramir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 22:59
Tanıdığım bir dövme yapan arkadaşın yaptığı dövme.
Yukarı
GodLeSS Liste gör
Yazar

Ali
Yer: Perama - Greece
  Alıntı GodLeSS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2012 saat 23:32
Alıntı yapılan onurnefer

Dövme ile ilgili sorulacak sorular ve resimler koymak isteyenler bu başlığı kullanabilir.Ben geçici dövme yaptırmak istiyorum.Birkaç şey soracağım.Eskişehirspor armalı sade bir dövme yaptırmak istiyorum.Kaç liraya mal olur?Ve yaş 16 sorun çıkarmı yaş ile ilgili?Ne kadar kalır?
Eskişehirspor ile ilgili dövmeler bunlar internetten buldum.

kardesim üstteki ilk dövme benim aklindaki sorulari bana sor cevaplarim istersen yapan arkadaslada tanistirir her türlü kolayligi saglarim.
Baska Diyenlere inat...!!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4567>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır