eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bank Asya 1.Lig ve TFF 2-3 Lig 2008/2009 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
bursAnkaraESES Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı bursAnkaraESES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 03:16
Göztepenin yükselmesine sevindim.Herşeye rağmen 3.ligi haketmeyen bir takım Göztepe.Tarihiyle,taraftarıyla.ClapClapClap
BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ OLEY...

Yukarı
emremix26 Liste gör
Deneyimli Yazar

emre çalışır
  Alıntı emremix26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 04:56
bilmiyorum verildi mi ama paylaşmak istedim...
Bu kez şike değil, futbol konuşulacak
Bank Asya 1. Lig'den Süper Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği play-off final maçı, bugün Karşıyaka ile Kasımpaşaspor arasında oynanacak. Daha önce birçok kez karşılaşan iki ekibin bir maçı var ki hafızalardan hiç silinmiyor.

1963-64 sezonu, kıran kırana maçların geçtiği bir dönemdi. F.Bahçe, Beşiktaş'la son haftaya kadar kıyasıya bir şampiyonluk mücadelesi veriyor, ligin dibi ise adeta kaynıyordu. Son haftalara gelinirken Kasımpaşa ve Beyoğlu'nun ligden düşmesi kesinleşmişti. İzmir ekibi Karşıyaka da ikinci lig kâbusunu yaşayan takımlar arasındaydı. Feriköy ve İstanbulspor'a yenilen İzmir ekibinin Kasımpaşa'yı mutlak mağlup etmesi gerekiyordu. Ligin 33. haftasında İzmir'de Kasımpaşa'yı ağırlayan Karşıyaka, rakibini 4-0'la geçerek ligde kaldı. Ancak 21 Mayıs 1964'te oynanan bu karşılaşma Türk futbol tarihine, yapılan ilk resmî şike olarak düşecekti. Şike olayı, parayı kabul etmeyen Kasımpaşalı defans oyuncusu Ali Çobanoğlu'nun her şeyi kulübüne anlatmasıyla açığa çıkar. Bunun üzerine harekete geçen Lacivert-Beyazlı yönetim, 14 futbolcusunu ve İtalyan hoca Renato Vignoli'yi savcılığa verir. Kasımpaşalı 7 futbolcu, emniyette verdikleri ifadelerde olayı şöyle anlatırlar: "16-17 yaşlarında şöhrete ulaştık. Para bizleri şımarttı. Sekiz aydır meteliksizdik. İzmir'de kaptan Ahmet, maç sonunda bize para dağıttı. Bu paraya cankurtaran simidi gibi sarıldık. Kabahat, bizleri bu parayı alıştıranlarındır." 21 Temmuz 1964'te Futbol Federasyonu, dörde karşı bir oyla Karşıyaka'nın küme düşmesine karar verir. Daha sonra Kırmızı-Yeşilli ekip itiraz eder ve idari mahmeye başvurur. İki yıl kadar süren davada sürpriz bir sonuç çıkar, mahkeme Karşıyaka'yı haklı bulur. Karşıyaka, aradan iki yıl geçtikten sonra 1965-66 sezonunda mahkeme kararıyla 1. Lig'e çıkar.

MUHTEMEL

KADROLAR

KARŞIYAKA: Kerem, Ahmet, Aydın, Fuat, Burak, Zafer, Cihan, Kıvanç, Taha, Ferhat, Eser.

KASIMPAŞA: Tolga, Ömer, Evren, Askou, Alparslan, Murat Akın, Merthan, Moritz, Erhan, Sertan, Hüseyin.

STAT: Yenikent ASAŞ

HAKEM: Bünyamin Gezer

SAAT: 20.30

YAYIN: D Smart

haykırdığım aşkım yalnızca senindir esesim...
Yukarı
knighteses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı knighteses26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 09:22
Göztepe İle Tepecik Garanti Ötekilerini Bilmiyom
Yukarı
delibalta Liste gör
Yazar

özkan
Yer: Eskişehir-ES
  Alıntı delibalta Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 10:46
Alıntı yapılan esesim_hasretim

Bu Kasımpaşa dostlugu nerden çıktı merak ettim kendi kendime.Sonra hatırladım.2006 da bizi burda 3 leyip şampiyon olduklarında herkes kasımpaşa yı trübüne çağırıp şampiyon çekmişti.Sanırım burdan başlıyor.(Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen).Ya geçen senede söylemiştim yine söylüyorum ESES'in ESES'ten BAŞKA DOSTU YOK.Geçen sene Kocaeli dostumuz felan derken bazı arkadaslar ben bu yorumu yapmıstım.20 yıldır maçlara gidiyorum.O kadar bariz ortadaki bu durum.Bunu görmek o kadarda zor olmadı.Sonuc ortada.Ben eskisehirsporlulugu babamdan amcamdan dayımdan büyüklerimden öğrendim.Eskiden diğer illerden sırf bizim taraftarımızı izlemek için gelen taraftarlar oldugunu gittikleri her yerde imrenilerek izlendiklerini anlatır büyüklerim.Şimdi bakıyorum her sene birileri ile bi dostluk muhabbettidir almıs gidiyor.Yok kocaeli,yok antalya olmadı ankaragücü yok bursa...vs.Bu ne arkadaslar,ne oluyor bize.Bu mudur Amigo Orhanın emaneti gerçekten çok ama çok üzülüyorum.Yanlıs anlasılmasın ben herkesle düşman olalım demiyorum.Ama dikkat edin özellikle bu sene gerek Bursa macı gerek A.gücü maçı taraftar dostluk muhabbetine sönük kalınca bu durum sahadaki futbolcuları nasıl etkiliyor.
   Eskişehir taraftarı büyüktür ve büyük taraftarlıkta bir duruş gerektirir.Günümüz futbolu tam bir sanayi olmustur.Paranın,başarının oldugu yerde dostluk felan kalmaz.İşin içine menfaat girdiği zaman hersey değişir.Örnek Kocaeli.Bizimle taa yalovalara kadar gelen Kocaeli taraftarı süperligde iş kızışınca olanlar ortada.2A da iken Kasımpasa macına kadar Kasımpasa ile alakalı düsüncelerinizi bi kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Şahsım adına beni kimin çıktıgı felan zerre kadar ilgilendirmiyor.Ben doğdugumdan beri tuttuğum EsEs'ime bakarım.Ve yok 16 da bursa yok 34 de paşa ...vs bu tarz tezahuratlarıda anlamıs değilim.Ben EsEsliyim arkadas kendi stadımda bilmem kaçıncı dakikada bir başka takımın lehine bağırmam.İçim el vermez.Bunlar benim şahsi düşüncelerim.
                                                                                          Herkese Saygı ve Sevgiler
değerli kardeşim..emin ol duygularıma tercüman olmuşsun.sonuna kadar sana katılıyorum.senelerdir.bu dostluk muhabbetine aklım ermedi zaten.bunuda tribünde özellikle genç arkadaşlar başta olmak üzere herkese gırtlak patlatarak anlatmaya calışıyordum.hepsinin gerçek yüzü bu sene meydana çıktı işte.menfaatler çakışınca dostluk kalmaz kardeşim.kimse pembe tablo çizmesin.bizim tek dostumuz.siyah-kırmızı renklerimiz..gerisi hikaye!!!!
*HAYATIN ANLAMI SİYAH KIRMIZI*
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
  Alıntı ESESLİ EMRE 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 10:52

Kasımpaşa ile dostluğumuz menfaat uğruna değil !! Kritik maçlar oynadık hiç birinde onlarla sorun olmadı menfaat olsaydı sorun çıkardı ama çıkmadı.. Özledik Paşam seni haydi gel artık yanımıza..

amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 11:00
Paşaya süper lig yolunda başarılar dilerim
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
unieses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

N-E
Yer: İstanbul
  Alıntı unieses26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2009 saat 11:01
Haydi PAŞAM kardeşlerin seni çok özledi...
Yakarım Dünyayı Senin Uğruna
EsEs'im Olmamış Döner mi Dünya
İstersen EsEs'im Senin Yolunda
Hepimiz Ölürüz Senin Davanda...
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
  Alıntı es_bil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/May/2009 saat 00:31
BANK ASYA 1. LİG SON PUAN TABLOSU

1- Manisaspor: 64 (+27)
2- Diyarbakırspor: 62(+12)
4- Kasımpaşa: 55(+18)
---------------------------------------------------
3- Boluspor: 56(+14)
5- Altay: 55(+11)
6- Karşıyaka: 51(+6)
7- K.Karabükspor: 49(+3)
8- Adanaspor: 48(0)
9- Ç.Rizespor: 47(-5)
10- Ordupor: 45(+4)
11- K.Erciyesspor: 41(+2)
12- Kartalspor: 41(+4)
13- Gaziantep B.Bel.spor: 40(-5)
14- Giresunspor: 40(-13)
15- Samsunspor: 39(-12)
---------------------------------------------------
16- Sakaryaspor: 39(-6)
17- Güngören Bel.spor: 36(-21)
18- Malatyaspor: 29(-31)

Bank Asya 1. Ligi 2008-09 sezonu tamamlandı. direkt ilk 2 den Manisa ve Diyarbakır , baraj maçları sonucunda da Kasımpaşa Turkcell Süper Lig'e çıktılar. Ligi son 3 sırada tamamlayan Sakarya,Güngören Bel. ve Malatya ise TFF 2. Lig'ine düştüler.

TFF 2. Lig Yükselme Grubu son puan tablosu:

1- Bucaspor: 37(+13)
2- Mersin İ.Y.: 31(+12)
--------------------------------------------------
3- Tokatspor: 29(-1)
4- Tarsus İ.Y.: 28(+7)
5- Çorumspor: 27(+3)
6- Belediye Vanspor: 26(-5)
7- Körfez Bel.spor: 22(-5)
8- Beykoz 1908 A.Ş.: 20(+3)
9- Eyüpspor: 19(-4)
10- Diyarbakır Büyükşehir Bel. DİSKİspor: 4 (-23)

TFF 2. Lig 1. Klasman Grubu son puan tablosu:

1- Ç. Dardanelspor: 55(+14)
2- Gebzespor: 51(-6)
3- Sarıyer: 50(-1)
4- Pendikspor: 49(-5)
5- Bozüyükspor: 49(-1)
6- Gaziosmanpaşaspor: 47(+2)
7- BUGSAŞspor:47(-4)
8- Darıca GB: 42(-8)
9- Beylerbeyi A.Ş.: 41(-18)

TFF 2. Lig 2. Klasman Grubu son puan tablosu:

1- Turgutluspor: 58(+11)
2- Denizli Bel.spor: 58(+8)
3- Alanyaspor: 52(+2)
4- Adanademirspor: 50(+2)
5- Akhisar Bel. Gençlikspor: 46(-5)
6- Fethiyespor: 45(-5)
7- Marmaris Bel. Gençlikspor: 43(-2)
8- Altınordu: 43(-14)
9- Afyonkarahisarspor: 13(-54)

TFF 2. Lig 3. Klasman Grubu son puan tablosu:

1- Konya Şekerspor: 60(+15)
2- Kırşehirspor: 53(+15)
3- Zeytinburnuspor: 51(+4)
4- Etimesgut Şekerspor: 50(+6)
5- Türk Telekom: 48(+2)
6- MKE Kırıkkalespor: 46(-4) 
7- Maltepespor: 36(-29)
8- Alibeyköyspor: 22(-29)

TFF 2. Lig 4. Klasman Grubu son puan tablosu:

1- Karadeniz Trabzonspor: 68(+27)
2- Çankırı Bel.spor: 56(+11)
3- Karsspor: 53(+14)
4- A.Sebatspor: 52(+2)
5- Ofspor: 51(+8)
6- Pazarspor: 47(-7)
7- Erzurumspor: 47(-11)
8- Arsinspor: 33(-13)
9- Y.Yozgatspor: 17(-47)

TFF 2. Lig 5. Klasman Grubu son puan tablosu:

1- Şanlıurfaspor: 55(+12)
2- Adıyamanspor: 52(+6)
3- Mardinspor: 49(+11)
4- İskenderun Demir-Çelik Spor: 49(+5)
5- Elazığspor: 45(-2)
6- GASKİspor: 44(-3)
7- Şanlıurfa Bel.spor: 32(-16)
8- Malatya Bel.spor: 16(-32)

TFF 2. Ligte lig maçları bitti. Buna göre Yüksel Grubu'nu ilk 2 de bitiren Buca ve Mersin İ.Y. Bank Asya 1. Lig'e direkt yükselen takımlar oldular. Yüksel Grubunu 3., 4. ve 5. bitiren Tokat, Tarsus İ.Y. ve Çorum ile Klasman Gruplarını lider tamamlayan Dardanel, Turgutlu, Konya Şeker, Karadeniz Trabzon ve Şanlıurfa tarafsız bir sahada tek maçlı eleminasyon sistemiyle baraj maçları oynayacaklar ve bunlardan da 1 tanesi Bank Asya 1. Ligi'ne yükselecek...
Klasman Gruplarını son 3 sırada bitiren BUGSAŞ, Darıca GB, Beylerbeyi, Marmaris Bel., Altınordu, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Maltepe, Alibeyköy, Erzurum, Arsin, Y. Yozgat, GASKİ, Şanlıurfa Bel. ve Malatya Bel. ise TFF 3. Ligi'ne düştüler...  

TFF 3. Ligte henüz lig maçları bitmedi, son hafta gelecek hafta oynanacak. Ancak 3. Lig Yükselme Grubu'nda ilk 4 sırada olan Tepecik Bel.spor, Göztepe, Kahramanmaraşspor ve Tavşanlı Bel.  spor şimdiden TFF 2. Ligi'ne yükselmeyi garantilediler. TFF 3. Lig Yükselme Grubu'nu 5., 6. ve 7. bitiren 3 takım ve TFF 3. Lig Klasman Gruplarını lider bitiren takımlar ise baraj maçları oynayacaklar. Bu takımların hangileri oldukları gelecek hafta kesin olarak belli olacak. TFF 3. Lig Klasman Gruplarını son 2 sırada bitiren takımlar ise Amatör Lige düşecekler, bu takımlar da gelecek hafta kesin olarak netleşecek.

Yukarı
26 ES ES 1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper
Yer: Eskişehir
  Alıntı 26 ES ES 1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 21/May/2009 saat 23:45
Karşıyaka'ya Süper Lig müjdesi!

spor.mynet.com/haber
21.05.2009

Bank Asya 1. Lig Play-Off finalinde Kasımpaşa'ya 2-1 yenilerek Süper Lig'in kapısından dönen Karşıyaka'ya bu ligde oynamak için umut ışığı belirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in önerisiyle Ankaraspor ile Ankaragücü kulüpleri birleşme konusunda anlaşmaya vardı. Önümüzdeki ay yapılacak genel kurulda Süper Lig'de mücadele eden iki kulüp Ankaragücü çatısı altında birleşecek.

Ankara Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, "Ankaragücü'nün ihtiyacı olan herşeyi sağlamaya hazırız. Eğer güçlerimizi birleştirirsek Ankaragücü önümüzdeki sezon ligde kalma değil, şampiyonluk mücadelesi verir. Önümüzdeki ay yapılacak kongrede güçlü bir yönetim kuracağız. Gelecek sezon da Ankaragücü'nün kuruluşunun 100. yılı. 100. yılda ligde fırtına gibi esen bir takım yaratıp 100. yılda şampiyonluğa oynayacağız" ifadelerini kullandı.

100. YILDA ŞAMPİYONLUK!

Gökçek, İzmir'den bir takımın Süper Lig'e çıkmasının da iki kulübün birleşmesiyle mümkün olabileceğini belirterek, "O zaman Play-Off'ta final oynayan Karşıyaka bir üst ligde mücadele edebilir. Tabii ki bu konuda son kararı federasyon, FIFA ve kulüpler verecektir" diye konuştu.

Kulislerde konuşulan bu konu eğer hayata geçerse Karşıyaka için umut ışığı belirecek. Yöneticiler de bu konuda Ankara ekipleri ve federasyon ile görüşmelere başladı.

KONYASPOR KÜME DÜŞERSE!

Tabii ki sadece iki kulübün birleşmeleri de yetmiyor. Karşıyaka'nın Süper Lig'e alınması için uygun ortamın sağlanması gerekiyor. Öncelikle bu sezon ligde kalma mücadelesi veren Ankaragücü'nün ligde kalması şart. Ligden düşmesine kesin gözüyle bakılan Konyaspor'un bu hafta Fenerbahçe'ye yenilmesi halinde hem Ankara ekiplerinin, hem de Karşıyaka'nın önü açılacak.

ARAŞTIRMALARA BAŞLADIK!

Karşıyaka Profesyonel Şube Sorumlusu Tayfun Yelkenbiçer, Ankara'daki finalden döndükten sonra özellikle bu konuyla ilgili araştırmalar yapmaya başladıklarını belirterek, "Ankara'dan da birleşme olabileceğine dair haberler aldık" dedi.

Yeni çıkan yasaya göre bundan sonra belediyeler, profesyonel anlamda yarışmacı takım yaratamayacaklarını hatırlatan Yelkenbiçer, "Eğer Ankaraspor-Ankaragücü birleşmesi gerçekleşirse adalet tecelli eder. Çünkü Karşıyaka bu sezon Süper Lig'e çıkmayı haketmişti" dedi.

B PLANI DA OLABİLİR!

Spor kulüpleriyle ilgili yapısal değişiklikleri ön gören kanun tasarı bakanlar kurulunda görüşülüyor. Kanun Tasarısı'nın ikinci bölümünde yer alan "Kulüplerin tüzel kişilik kazanması" başlığı altındaki 4. maddenin 7. bendilye kulüplerin birleşmesi ve bulundukları il veya ilçeden değiştirilmesi sağlanıyor.

Tasarının 7. bendinde, "Kulüpler genel kurula iştirak eden üyelerin 3/4'ünün kararı ve genel müdürlüğün izni ile kulüp merkezini bulunduğu ilin dışında il veya ilçeye taşınabilir veya haklarını devredebilir" deniyor.

ÖNCE GÜNDEME GELMELİ!

Futbol Federasyonu yetkilileri, konunun şuanda sadece kulislerde konuşulduğunu, olayın gerçekleşip önlerine geldiği takdirde de federasyonun gündemine alınacağını açıkladı.

Kulüplerin birleşmesi, FIFA'nın bakış açısı, talimatlar doğrultusunda gerekenin yapılabileceğini söyleyen Koşar, "Şu anda fikir yürütmek ve açıklamalar yapmak son derece yalnış. Birleşmenin ve ligden çıkacak takımın konumunun uygun olması şart" diye konuştu.

Tek Büyük ES ES
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı olumune_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2009 saat 00:53
Oldu hemen alın ksk yi  Angry böyle bir haksızlık olamaz birleşecekse ozaman bu sene super ligten 2 takım düşsün. Öle tepeden inme ksk süper lige çıkartılamaz....
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5354555657 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,453 saniyede hazırlanmıştır